Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 184833 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mitsubishi
« Válasz #90 Dátum: 2007.01.09 22:50:51 »
Engem a Skyline gt-r 34-re emlékeztet
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Mitsubishi
« Válasz #91 Dátum: 2007.01.15 17:29:59 »
Akinek tetszik az új Lancer, és ráér, annak itt egy jó hosszú olvasmány. A képek alapján továbbra is tuti, viszont ennél a motorválasztéknál (az amcsiknál egyelõre egy kétliteres benyás van, slussz :mivan: ) többet kell fölmutatniuk, ha labdába akarnak rúgni Európában.

Hogy a gyereknek is legyen mit vezetni - nézzétek meg ezt a galériát, disznó. (Linkelném, de ez az oldal nem engedi.)

leszilaci

  • Vendég
Mitsubishi
« Válasz #92 Dátum: 2007.01.16 08:40:12 »
Idézetet írta: "Satriani"
...
Hogy a gyereknek is legyen mit vezetni - nézzétek meg ezt a galériát, disznó. (Linkelném, de ez az oldal nem engedi.)

kimosták a micsut 90fokos vízben? :rohog:


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Mitsubishi
« Válasz #94 Dátum: 2008.11.05 15:09:17 »
Egy jó ajánlatom volna egy Mitsubishi Space Star-ra, egy kollégámtól vehetném meg.
Ilyen méretű autóra ácsingózunk, eredetileg Corolla Verso lett volna a kiszemelt, de az sajna anyagilag nem fér bele.

Kérdem Tőletek, nagy autós tapasztalt mágusoktól:
- mi a véleményetek a Space Star-ról?
- ez egy 2002-es, 99000 van benne, 1.6-os, kollégám temposan vezeti de nem tépi szét
- jelenleg hibátlan és karambol mentes (biztos forrás - ismerős - egy irodában dolgozunk)
- egy 1996-os E10-es Corolláról váltanánk erre, és várhatóan 3-4 évig használnánk.
- jó a felszereltség (klíma, abs, alufelni, etc)

Az ár most nem forog a kérdésben, mert a jó kapcsolat révén, jó az ajánlat. Műszakilag érdekelne, hogy szerintetek ez a típus milyen kategória:
- jó, elfogadható
- csak ha nagyon jó árban van
- semmiképp

Ne sajnáljatok. Köszi!

Ilyen, de feketében:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.05 15:21:54 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #95 Dátum: 2008.11.05 18:42:37 »
Egy jó ajánlatom volna egy Mitsubishi Space Star-ra, egy kollégámtól vehetném meg.
Ilyen méretű autóra ácsingózunk, eredetileg Corolla Verso lett volna a kiszemelt, de az sajna anyagilag nem fér bele.

Kérdem Tőletek, nagy autós tapasztalt mágusoktól:
- mi a véleményetek a Space Star-ról?
- ez egy 2002-es, 99000 van benne, 1.6-os, kollégám temposan vezeti de nem tépi szét
- jelenleg hibátlan és karambol mentes (biztos forrás - ismerős - egy irodában dolgozunk)
- egy 1996-os E10-es Corolláról váltanánk erre, és várhatóan 3-4 évig használnánk.
- jó a felszereltség (klíma, abs, alufelni, etc)

Az ár most nem forog a kérdésben, mert a jó kapcsolat révén, jó az ajánlat. Műszakilag érdekelne, hogy szerintetek ez a típus milyen kategória:
- jó, elfogadható
- csak ha nagyon jó árban van
- semmiképp

Ne sajnáljatok. Köszi!

Ilyen, de feketében:


Nézd, nekem 3 Mitsubishim volt, 2 literes benzines turbótól az egynyolcas szívó dieselen át aaz egynyolcas tádéig.
Azt hiszem van egy kicsi tapasztalatom a fronton, annál inkább is, mert márkaklubos életemet ennél a klubnál kezdtem, még '96-ban.

De a "Szpészsztárról": Ergonómiáról, meg hasonlókról nem írok, mert amit képvisel az autó, azt vagy szereted, vagy nem. Szerintem nagyon rendben van, én a magam részéről elkötelezett híve lettem az egyterűségnek.

Motor: Az egyhatos motor a Carismából jön, tudtommal ilyen szolgál a Volvo S40-esekben is, no nem a mostaniakban, hanem még a gömbi időszakból valókban.
Végül is nem rossz, ha karban van tartva, akkor no problem. Ha jól emlékezem akkor 106-110 LE körüli teljesítményű, az S40-es kasztnijához erősen alulméretezett, ez abban is megnyilvánul, hogy rövid ötödik van benne, ami már 130-nál 4000 körül forog. Ez azért jelzésértékű.

A Carismában elegendő, de az némileg kevesebb súlyt cipel. Én a magam részéről a Carismát egyhatossal bevállalnám, volt nálam ilyen autó pár hétig annó.

Az egyhatosoknak a leggyengébb pontja a váltó, vélelmezem ez szolgál a Starban is. Ez egy elfuserált francia darab, a tapasztalat azt mutatja, hogy 100000 km környékén behalnak sorban és jelentős költséggel jár a javításuk. (ezért is a ScenicII-be, már a japán Nissan eredetű hatgangos váltót applikálták, ami egy álom)  A váltóbehalásokról a Népítételekben is van emlékeim szerint opus.

Én a szokásost javallanám, először is ellenőrizném, hogy a tárgybeli darabban milyen váltó bír lenni, ha megadod a típusszámot, akkor meg tudom mondani, hogy ez az a bizonyos  kriminális vagy sem.

Egyre készülj, előzni országúton csak 3x-i meggondolás után tudsz vele, a városban olyan 9-11 litert számolhatsz.

Most hirtelen ennyi, ha még kérdezni szeretnél, ne kímélj!

Ja ige, én nagyon szerettem az összes Mitsumat!


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Mitsubishi
« Válasz #96 Dátum: 2008.11.05 21:04:27 »
a váltoproblémát meg tudom erositeni a haver carismája tul van már a fullos váltoszervizen. 110e kmnél jött. 100e volt.  /jó sok a százas :hammer:/
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Mitsubishi
« Válasz #97 Dátum: 2008.11.06 09:51:14 »
Köszi az eddigi hozzászólásokat. Pontos típust majd le tudok írni, elkérem. Minden esetre, egy hétvégére meg tudom kapni, és tüzetesebben megnézhető rajta minden.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #98 Dátum: 2008.11.08 00:46:32 »
Motor: Az egyhatos motor a Carismából jön, tudtommal ilyen szolgál a Volvo S40-esekben is, no nem a mostaniakban, hanem még a gömbi időszakból valókban.

Ezt korrigálnám, az 1.6-os benzines nem ugyanaz a Carismában és az említett Volvoban, eltér pl. a furat/löket, 1597 köbcentis a Mitsu motorja, 1588 a Volvoé. A Space Starban pedig egy harmadik féle motor van, megintcsak eltérő furat/lökettel és 1584 köbcentivel, 98 LE-vel, ami 12.0 alatt van 100-on és 180 a vége.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Mitsubishi
« Válasz #99 Dátum: 2008.11.08 10:54:03 »
A Space Starba nem kevés az 1.6-os motor, abba még 1.3-ast is tettek!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #100 Dátum: 2008.11.08 11:58:46 »
A Space Starba nem kevés az 1.6-os motor, abba még 1.3-ast is tettek!

Ja-ja; mondjuk annak eléggé visszafogottak is a menetteljesítményei. Konkrétan meglehetősen béna lehet, ha van benne mondjuk 4 fő + csomagok. Az 1.6 lehet kábé a normális minimum ebbe az autóba, a 0-100 12 mp és 180 vmax alapján. De egyetértek, kevésnek tényleg nem hangzik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #101 Dátum: 2008.11.08 13:56:12 »
A Space Starba nem kevés az 1.6-os motor, abba még 1.3-ast is tettek!
Kinek mi a kevés. Nekem az egyterűbe biztos kevés. Az egyhármasnál nyilván jobb. Nyugodt krúzolásra teljesen elegendő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #102 Dátum: 2008.11.08 14:05:24 »
A Space Starba nem kevés az 1.6-os motor, abba még 1.3-ast is tettek!
Kinek mi a kevés. Nekem az egyterűbe biztos kevés. Az egyhármasnál nyilván jobb. Nyugodt krúzolásra teljesen elegendő.


De a SpaceStar nem is akkora hajó, mint az SC-d  :flowers: ... Az inkább a Meriva-osztályba tartozik. SC-méretű autóba (Zafira, COV stb.) én is kevésnek tartanék egy 1.6-os benzinest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #103 Dátum: 2008.11.08 17:27:33 »
A Space Starba nem kevés az 1.6-os motor, abba még 1.3-ast is tettek!
Kinek mi a kevés. Nekem az egyterűbe biztos kevés. Az egyhármasnál nyilván jobb. Nyugodt krúzolásra teljesen elegendő.


De a SpaceStar nem is akkora hajó, mint az SC-d  :flowers: ... Az inkább a Meriva-osztályba tartozik. SC-méretű autóba (Zafira, COV stb.) én is kevésnek tartanék egy 1.6-os benzinest.

Félreérted, nem fikáztam, csak leírtam, hogy NEKEM kevés lenne. AMúgy meg nem is hajó, mert nem GS, csak SC.... :1eye: :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #104 Dátum: 2008.11.08 18:25:38 »
Félreérted, nem fikáztam, csak leírtam, hogy NEKEM kevés lenne. AMúgy meg nem is hajó, mert nem GS, csak SC.... :1eye: :surrender:

Hát, vezetve kb. olyan érzés volt, mint a Raumschiff Enterprise  :cool2: :laugh:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )