Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188452 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #450 Dátum: 2012.10.13 14:33:22 »
 :clap:
örülök, hogy jó helyre került.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #451 Dátum: 2012.10.14 22:15:22 »
Ühüm  :yes:

De hogy mennyi retard szaladgál szabadon  ::) ... Megint simán tudtam volna írni egy kisebb pszichológiai disszertációt, a telefonhívások alapján, amik a hirdetésre befutottak. A megbízott eladói mivoltomon szabályosan megsértődő neppertől kezdve, a "most megnézem az autót!" kijelentésére kapott visszautasítástól dührohamot kapó idiótán át, a hirdetésre jelentkezést ürügyként felhasználó edénykészlet-ügynökig volt ott minden  :lol:

Egyik kedvencem továbbra is a "megvenném az autót, de most nincs pénzem" kategória. Akkor minek hív fel? Kinek a szívét akarja fájdítani  :hmmmm: ?

A másik, eddig nem tapasztalt jelenség: a nepperek, akik kiakadnak azon, hogy miért írom azt a hirdetésbe, hogy "első tulajdonostól eladó", ha én nem a tulajdonos vagyok, hanem a tulajdonos megbízottja. Mégis... mit kellene odaírnom? Volt köztük olyan, aki közölte velem, hogy akkor hajlandó megvenni az autót, ha én megszervezem (!) a találkozót a tulajdonossal. Visszakérdeztem, hogy ha mindenki csak így lenne hajlandó kocsit venni, ők miből élnének? Szó nélkül lerakta a telefont  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mitsubishi
« Válasz #452 Dátum: 2012.10.15 11:47:01 »
A héten volt szerencsém alaposan is szemügyre venni kollégám 2007-es Mitsubishi Lancer 1,6 Invite autóját, ami jelenleg kb 2 hete eladó.

Amit tudni lehet róla:

- 1,6 literes 98LE-s Euro IV-es motor
- Ezüst metál szín
- Sedan
- Első tulaj, Mitsu Hoványtól származik
- szervizkönyves, teljes dokumentáció megvan
- eredeti, nem buherált 36223km van benne
- gyakorlatilag 3 éve nem használják, mert idő közben kollégám üzemmérnökség vezető lett és kapott egy vacsiúj céges autót. A Lancert csak azért veszi elő, hogy megjárassa néha...
- az autó gyakorlatilag makulátlan, egy szépség hibát leszámítva: a bal eleje a lökhárítón megkarcolódott a garázskapu miatt, de polírozható, nem mély sérülés
- Törve, festve, sosem volt
- Extrák: 8 légzsák, klíma (nem digitális kijelzős, de ugyanazokat funkciókat tudja a tekerőkkel - Auto mód), ABS, elektromos ablakok, -tükrök, bőr kormány&váltókar, könyöklő, JVC cd-s rádió, plüss kárpit, stb...
- i.á.: 1,99M Ft

2007 nyári az autó, az első szervize 11.000km-nél szakszervizben történt, Shell 10W-40 olajat kapott.
Ezután 2008-ban volt olajcsere Castrol Magnatec 5W-40 + új szűrők...
Ebben az évben kapta a céges autót és került garázsba a Lancer.
A következő 3 évben összesen 8000km-t ment bele, olajcsere nem volt.
Most, kb egy hete, 2012. október 1-2-án kapott friss olajat (Castrol Magnatec 5W-40) és minden szűrőt, mert voltak Kecskeméten Mitsu nyílt napon és a hosszabb út előtt kicseréltette az olajat. Egyébként minden olajcserét kvázi hosszú utak előttre időzített.
A 2008-as olajcserétől kezdve helyben a vállalat gépműhelyében végezték ezeket a műveleteket.

Az autó működése, illata teljesen újszerű. Pöccre indul, selymesen jár, üzemmelegen még a vvt-i-hez képest is megdöbbentően csendes és hallhatatlan a járása. A gázt azonnal veszi, semmi késlekedés, fulladás. A váltója számomra az eddig vezetett összes autó közül magasan az etalon! Pontos, rövid úton jár, nem akad és kissé a vezető felé van döntve, könnyen kapcsolható. Teljesen újszerű az egész. A fékek is hibátlanok, harapnak, nem néztem, de azt hiszem, 4db tárcsa féke van, a gyári alufelnik mögött.
Garantáltan nem dohányzó az autó, révén, hogy a családban senki sem dohányzik.

Azt mondom, hogy ez az autó egy tipikus jó vétel, akár magamnak is, ha lenne pénzem. Semmit nem kell költeni rá, a gyári gumik is tökéletesek (Bridgestone Turanza).
Menet közben is csendes, biztosan fut, jól húz.

Íme...

Az itt feltüntetett km még a kecskeméti menet előtt volt, most 36223km van benne az én próbutamat követően.

Ezek pedig az én képeim

Az autó állapotáért kezeskedem.

Ezek még tényleg igazi japán autók, viszonylag könnyű, nem bálna kasztnival, nagyon jó váltóval, harapós motorral, és jó felszereltséggel. Sajnos ezek nagy része az E12ről már nem mondható el.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #453 Dátum: 2012.10.15 13:15:32 »
Ezek még tényleg igazi japán autók, viszonylag könnyű, nem bálna kasztnival, nagyon jó váltóval, harapós motorral, és jó felszereltséggel. Sajnos ezek nagy része az E12ről már nem mondható el.
Te valamiért mégis E12-t vettél nem ilyen igazi japán autót... Miért?  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #454 Dátum: 2012.10.15 13:49:04 »
Ezek még tényleg igazi japán autók, viszonylag könnyű, nem bálna kasztnival, nagyon jó váltóval, harapós motorral, és jó felszereltséggel. Sajnos ezek nagy része az E12ről már nem mondható el.
Bocs, de ez... na inkább nem írom le, hogy micsoda  ;) ... Amiről te beszélsz, az nem "igazi japán autó", hanem egy 90-es évekbeli japán autó, ennyi, nem több, nem kevesebb. Nem ismerem ezt a fajta Lancert, ezért nem tudok érdemben nyilatkozni, de amennyire tudom, nagyjából a ráncfelvarrott E11 technikai szintjét képviseli, ennek minden velejárójával. Bár, mondom, erről nincs infóm első kézből. Ellenben az E12 a 90-es évek első felének kompaktjai között szvsz a legjobb választás, egy olyan Corolla, amit nyugodtan oda lehetett tenni a legjobb konkurrensei mellé is, miközben kimagaslóan megbízható. Kell ennél több ebben a kategóriában? Nekem biztos nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Mitsubishi
« Válasz #455 Dátum: 2012.10.15 13:52:46 »
Te valamiért mégis E12-t vettél nem ilyen igazi japán autót... Miért?  :D
Mert egy ugyanilyen idős e12 sokkal olcsóbb!
Vagy lehet nem is gyártottak már 2007ben e12-t!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mitsubishi
« Válasz #456 Dátum: 2012.10.15 15:29:55 »
Érzetre az e11 és e12 közé tenném.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mitsubishi
« Válasz #457 Dátum: 2012.10.15 16:23:43 »
Bocs, de ez... na inkább nem írom le, hogy micsoda  ;) ... Amiről te beszélsz, az nem "igazi japán autó", hanem egy 90-es évekbeli japán autó, ennyi, nem több, nem kevesebb. Nem ismerem ezt a fajta Lancert, ezért nem tudok érdemben nyilatkozni, de amennyire tudom, nagyjából a ráncfelvarrott E11 technikai szintjét képviseli, ennek minden velejárójával. Bár, mondom, erről nincs infóm első kézből. Ellenben az E12 a 90-es évek első felének kompaktjai között szvsz a legjobb választás, egy olyan Corolla, amit nyugodtan oda lehetett tenni a legjobb konkurrensei mellé is, miközben kimagaslóan megbízható. Kell ennél több ebben a kategóriában? Nekem biztos nem.

Az E12 egy Európában tervezett, európai autó, japán gépészettel. A Lancer pedig echte japán, könnyed kasztni, jó váltó, harapós motor, és nincsenek típushibái, amennyire tudom. Pl az E12 külsőre egy Astra jellegű autó, vagyis unalmas, semmi sportosság nincs benne. A belseje is hasonló, fekete.
Mondjuk ez a LAncer sem néz ki valami jól, de legalább nem lopják :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Mitsubishi
« Válasz #458 Dátum: 2012.10.15 16:26:36 »
az e12 egy szép , jól sikerült időálló formájú autó. eza micsu meg ronda már elnézést.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mitsubishi
« Válasz #459 Dátum: 2012.10.15 16:31:02 »
Te valamiért mégis E12-t vettél nem ilyen igazi japán autót... Miért?  :D

A döntésnél fontos volt, hogy sok van belőle, ezért egy esetleges balesetnél(vagy egyáltalán) könnyebb az alkatrészbeszerzés, nagyobb a választék az autóból. Bár akkor a lopási statisztikára nem is gondoltam  :wacko: A belső tere praktikus, és jó minőségű, kényelmes. Ez a Lancer nem tetszett akkor sem, de most sem nagyon. Bár a spoiler dob rajta azért :) Ma már be tudnám vállalni :) Meg asszem akkor drágábbak is voltak ezek. Meg a Corolla modernebb hatást kelt azért kinézetre, meg masszív. De a vezethetősége nem jön be annyira. Túláttételezett a kormány, és gyenge a váltója(kapcsolási érzetre). Azt gondolom, ebben jobb lehet a Lancer. Ahogy a Hondák és a MAzdák is. De ettől még jó autó, és elvagyok vele :) Most ezért nem fogom lecserélni, de dicshimnuszokat sem zengek róla  ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mitsubishi
« Válasz #460 Dátum: 2012.10.15 16:36:37 »
az e12 egy szép , jól sikerült időálló formájú autó. eza micsu meg ronda már elnézést.. :whistling:

Szépnek nem mondanám, de beleillik a trendbe. Egy 2es Focus sem szebb. A Jetta is hasonló pufók, de az jobban néz ki szvsz :) A Mitsun meg létszik, hogy egyel korábbi tervezés. És japán.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Mitsubishi
« Válasz #461 Dátum: 2012.10.15 16:57:39 »
az e12 egy szép , jól sikerült időálló formájú autó. eza micsu meg ronda már elnézést.. :whistling:
:yes:

még ha EVO frontos lenne az eleje :whistling:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #462 Dátum: 2012.10.15 19:33:22 »
Ellenben az E12 a 90-es évek első felének kompaktjai között szvsz a legjobb választás, egy olyan Corolla, amit nyugodtan oda lehetett tenni a legjobb konkurrensei mellé is, miközben kimagaslóan megbízható. Kell ennél több ebben a kategóriában? Nekem biztos nem.
Ezt mondjuk elég gáz, tekintve, hogy 2002-től gyártották. Az én autóm 2006-os, és elég szomorú lennék ha csak a 90-es évek első feléhez lehetne hasonlítani...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #463 Dátum: 2012.10.15 19:51:53 »
Ezt mondjuk elég gáz, tekintve, hogy 2002-től gyártották. Az én autóm 2006-os, és elég szomorú lennék ha csak a 90-es évek első feléhez lehetne hasonlítani...
Hülyeséget írtam, na  :D ... Persze hogy a 2000-es évek első felét akartam írni  :) ... Ne mondd, hogy nem volt egyértelmű az elírás  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #464 Dátum: 2012.10.15 19:55:21 »
Így utólag egyértelmű, de elég fáradt vagyok ma, szóval máskor egyértelmű lett volna, ma nem volt az  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...