Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188390 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #435 Dátum: 2012.09.07 23:28:33 »
Ne mondd már, hogy minden vevő a km-től megijed, persze a 90%-a biztosan. De sokan épp azt értékelik, hogy ne ez igen oda merte írni (köztük én is). Ha megfelelően karbantartott az autó akkor mindegy a km. Mindig megkapta ami kell neki. Sok ilyen autó van most is a hahun hogy nem 200 alatt van. Tessék:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/2107/lada_2107-6117151  (ez a legjobb :) -> LADA) 
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/626/mazda_626_2.0_glx-6052021
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/525/bmw_525i_24v-5945514
http://www.hasznaltauto.hu/auto/volvo/s80/volvo_s80_2.0_t_summum_xenon.bor.tempomat-5607549
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra/opel_vectra-6127524

Természetesen értem az érvelésed, és igen biztosan emiatt nincs rengeteg autónál kiírva a km.
A Ladánál biztosan elírták a futást. A többi... na ja, ők úgy döntöttek, hogy a 10 %-nak akarnak tetszeni, vállalva, hogy az a másik 90 % elijed. Én nem így gondolkodtam... Mondom még egyszer, nem titok a km - aki felhív, megtudhatja azonnal.

A Mazdát jó drágán adják ahhoz képest, hogy ennyi van benne. Esélytelen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #436 Dátum: 2012.09.07 23:33:21 »
Ezt hasonlóan érzem  :yes:
ON
Nekem ez a Mitsubishi is tetszik, ha nem lenne meg már a Carina, hát lehet, hogy megnézném, nem is lenne messze. Legalább megmondja Palaczk, mi hibádzik, teljesen korrekt. Nem lehet belinkelni a hirdetéshez ezt a topicrészt? Szerintem több érdeklődő lenne rá  :)
Nem rossz ötlet, majd még gondolkodom rajta  :D

Amúgy igen... a hibákról őszintén beszámolok. De a km, az tényleg olyan, hogy 10-ből 9 érdeklődő (érthető módon) azt nézi először - az ár után, persze. És a "közel félmillió" ijesztő. Akárhogy is nézzük, az azért már tényleg ijesztő. Egy 25 éves dízel Merciben talán nem - de egy ilyen átlagos, benzines Mitsubishiben mindenképpen az. Mármint, nyilván, az átlag laikus érdeklődő számára.

Közben a vicc, hogy a kocsinak tényleg a motorja az, amin egyáltalán nem venni észre, hogy mennyit futott  :D ... Szuperül megy, azonnal indul, gyönyörű a hangja, kifogástalanul felpörög.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mitsubishi
« Válasz #437 Dátum: 2012.09.08 08:10:17 »
Amikor a Corit vettem 3 éve, és nézelődtem ugye, nem kevés Corolláról derült ki, hogy tekert az órája. Ui van márkaszervizes kapcsolatom(távoli rokon), és ő rá tudott nézni(nézetni) a rendszerükben rendszámok alapján. Ami meglepő, olyan tekert autó is volt, amit márkakereskedés árult.. Tehát Toyota kereskedés. A használtkereskedésekben meg lényegében mind tekert volt, már amit meg tudtam nézetni(tehát fenn volt a rendszám a képeken).
Végülis amit megvettem, arról nem derült ki 100%osan, mert 4 éves korában volt utoljára márkaszervízben, de összerakva a képet, állapot, gumik stb, 99% hogy valós.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mitsubishi
« Válasz #438 Dátum: 2012.09.08 08:38:17 »
Nem rossz ötlet, majd még gondolkodom rajta  :D

Amúgy igen... a hibákról őszintén beszámolok. De a km, az tényleg olyan, hogy 10-ből 9 érdeklődő (érthető módon) azt nézi először - az ár után, persze. És a "közel félmillió" ijesztő. Akárhogy is nézzük, az azért már tényleg ijesztő. Egy 25 éves dízel Merciben talán nem - de egy ilyen átlagos, benzines Mitsubishiben mindenképpen az. Mármint, nyilván, az átlag laikus érdeklődő számára.

Közben a vicc, hogy a kocsinak tényleg a motorja az, amin egyáltalán nem venni észre, hogy mennyit futott  :D ... Szuperül megy, azonnal indul, gyönyörű a hangja, kifogástalanul felpörög.
Nem feltétlenül a motor miatt sok a sok km, hanem azért mert minden más még jobban elkophatott. Ezért pl egy motorcsere vagy egy motorfelujitás csak egy aspektusbol pozitiv egyébként meg nem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #439 Dátum: 2012.09.08 11:09:32 »
Ne mondd már, hogy minden vevő a km-től megijed, persze a 90%-a biztosan. De sokan épp azt értékelik, hogy ne ez igen oda merte írni (köztük én is). Ha megfelelően karbantartott az autó akkor mindegy a km. Mindig megkapta ami kell neki. Sok ilyen autó van most is a hahun hogy nem 200 alatt van. Tessék:
Ne mondd már! A párom Xsaráját 8 hónapig hirdettük 202 ezer kilométerrel (2.0 HDi, végig rendesen karbantartva, szervízkönyvvel), és nem kellett. Eljöttek, amikor meglátták a km-t, egyből el is ment a kedvük... Nem engedtem visszapörgetni. Aztán amikor elegünk lett belőle, 110 ezerrel pár nap alatt elment...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mitsubishi
« Válasz #440 Dátum: 2012.09.08 14:14:01 »
Ne mondd már! A párom Xsaráját 8 hónapig hirdettük 202 ezer kilométerrel (2.0 HDi, végig rendesen karbantartva, szervízkönyvvel), és nem kellett. Eljöttek, amikor meglátták a km-t, egyből el is ment a kedvük... Nem engedtem visszapörgetni. Aztán amikor elegünk lett belőle, 110 ezerrel pár nap alatt elment...
Dízelnél persze, hogy nem ment...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #441 Dátum: 2012.09.08 15:23:25 »
Miért is? Egy dízel autó mindig sokkal többet fut, tehát jobban elfogadják a magasabb futásteljesítményt. Ez pedig még egyszerű szerkezet, fix turbóval és kettőstömegű lendkerék nélkül.
Továbbá 202 ezerrel alacsonyabbra lőttük be az árát, mint a piacon a többi hasonló autó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mitsubishi
« Válasz #442 Dátum: 2012.09.08 22:05:39 »
A szívódízelekre ez igaz, de a turbóssal azért mindig akadhat gond, és az bizony drága dolog.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #443 Dátum: 2012.09.09 20:47:23 »
Nem feltétlenül a motor miatt sok a sok km, hanem azért mert minden más még jobban elkophatott. Ezért pl egy motorcsere vagy egy motorfelujitás csak egy aspektusbol pozitiv egyébként meg nem.
Ez OK... De emiatt kerül 280-ba az autó, friss vizsgával, ami kétharmada annak az összegnek, amibe egy hasonló évjáratú, átlagos futású, jó állapotú Carisma kerül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #444 Dátum: 2012.09.09 20:49:14 »
Dízelnél persze, hogy nem ment...
Benzinessel sem ment volna. Sőt. Arról ugyanis változatlanul az a közvélekedés, hogy átlagban kevesebbet fut el felújítás nélkül a motorja. (Holott ez rég nem igaz, a szívó benzinesek és a modern, direkt injektoros TD-k összevetésében.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #445 Dátum: 2012.09.09 20:51:51 »
Ne mondd már! A párom Xsaráját 8 hónapig hirdettük 202 ezer kilométerrel (2.0 HDi, végig rendesen karbantartva, szervízkönyvvel), és nem kellett. Eljöttek, amikor meglátták a km-t, egyből el is ment a kedvük... Nem engedtem visszapörgetni. Aztán amikor elegünk lett belőle, 110 ezerrel pár nap alatt elment...
Bizony ám... Dehogy mindegy a km. Nagyon nem mindegy. Ez egyrészt objektív tény - másrészt nálunk a többség még mindig abból indul ki, hogy egy autó, mire eléri a 200 ezer km-t, már tutira megérik mindenféle költséges felújításra.

Itt ugyanez a probléma: az autó gazdája nem hajlandó az órát visszatekerni.

Ma felhívott egy pacák. Pár egyéb kérdés után rákérdezett a km-re. Mikor meghallotta a választ, ennyit mondott: "Ííííííí.... viszhall!" - és tette is le a telefont, abban a pillanatban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mitsubishi
« Válasz #446 Dátum: 2012.10.11 19:21:52 »
A héten volt szerencsém alaposan is szemügyre venni kollégám 2007-es Mitsubishi Lancer 1,6 Invite autóját, ami jelenleg kb 2 hete eladó.

Amit tudni lehet róla:

- 1,6 literes 98LE-s Euro IV-es motor
- Ezüst metál szín
- Sedan
- Első tulaj, Mitsu Hoványtól származik
- szervizkönyves, teljes dokumentáció megvan
- eredeti, nem buherált 36223km van benne
- gyakorlatilag 3 éve nem használják, mert idő közben kollégám üzemmérnökség vezető lett és kapott egy vacsiúj céges autót. A Lancert csak azért veszi elő, hogy megjárassa néha...
- az autó gyakorlatilag makulátlan, egy szépség hibát leszámítva: a bal eleje a lökhárítón megkarcolódott a garázskapu miatt, de polírozható, nem mély sérülés
- Törve, festve, sosem volt
- Extrák: 8 légzsák, klíma (nem digitális kijelzős, de ugyanazokat funkciókat tudja a tekerőkkel - Auto mód), ABS, elektromos ablakok, -tükrök, bőr kormány&váltókar, könyöklő, JVC cd-s rádió, plüss kárpit, stb...
- i.á.: 1,99M Ft

2007 nyári az autó, az első szervize 11.000km-nél szakszervizben történt, Shell 10W-40 olajat kapott.
Ezután 2008-ban volt olajcsere Castrol Magnatec 5W-40 + új szűrők...
Ebben az évben kapta a céges autót és került garázsba a Lancer.
A következő 3 évben összesen 8000km-t ment bele, olajcsere nem volt.
Most, kb egy hete, 2012. október 1-2-án kapott friss olajat (Castrol Magnatec 5W-40) és minden szűrőt, mert voltak Kecskeméten Mitsu nyílt napon és a hosszabb út előtt kicseréltette az olajat. Egyébként minden olajcserét kvázi hosszú utak előttre időzített.
A 2008-as olajcserétől kezdve helyben a vállalat gépműhelyében végezték ezeket a műveleteket.

Az autó működése, illata teljesen újszerű. Pöccre indul, selymesen jár, üzemmelegen még a vvt-i-hez képest is megdöbbentően csendes és hallhatatlan a járása. A gázt azonnal veszi, semmi késlekedés, fulladás. A váltója számomra az eddig vezetett összes autó közül magasan az etalon! Pontos, rövid úton jár, nem akad és kissé a vezető felé van döntve, könnyen kapcsolható. Teljesen újszerű az egész. A fékek is hibátlanok, harapnak, nem néztem, de azt hiszem, 4db tárcsa féke van, a gyári alufelnik mögött.
Garantáltan nem dohányzó az autó, révén, hogy a családban senki sem dohányzik.

Azt mondom, hogy ez az autó egy tipikus jó vétel, akár magamnak is, ha lenne pénzem. Semmit nem kell költeni rá, a gyári gumik is tökéletesek (Bridgestone Turanza).
Menet közben is csendes, biztosan fut, jól húz.

Íme...

Az itt feltüntetett km még a kecskeméti menet előtt volt, most 36223km van benne az én próbutamat követően.

Ezek pedig az én képeim

Az autó állapotáért kezeskedem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mitsubishi
« Válasz #447 Dátum: 2012.10.11 20:05:03 »
Ez best Buy.  :wub:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mitsubishi
« Válasz #448 Dátum: 2012.10.12 08:28:19 »
Tes, a te képeidnél a linket javítsd, mert a saját G+-omon a mobilfeltöltésekhez ugrik.  ;)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #449 Dátum: 2012.10.13 09:48:59 »
Elkelt a derék öreg Carisma hajó  :no: :yes: ... Végül egy kaposvári úriember vette meg a vejééknek - 22 éves, félmilliót futott Mazda 626-os (klíma, ABS, tempomat  :ph34r: ) elégedett tulajdonosa lévén, tisztában volt vele, hogy a 420 ezer km nem feltétlenül sok egy japán autóban  :) ... Az alku sem volt vészes: 260-ért volt kitéve az utóbbi hetekben, 245-ért vitték el.

Szóval mission: accomplished.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )