Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188384 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Mitsubishi
« Válasz #420 Dátum: 2012.09.07 12:54:45 »
Aprópénzért bármit. Szánalmas!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Mitsubishi
« Válasz #421 Dátum: 2012.09.07 13:58:36 »
nehezen hihető hogy pl egy X6től a egypontnullás szuzukiig mindent megcsinál ennyiért.  eleve 30tól indul úgy tudom vagy autó értéke százalék. nem hinném.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #422 Dátum: 2012.09.07 14:07:49 »
nehezen hihető hogy pl egy X6től a egypontnullás szuzukiig mindent megcsinál ennyiért.  eleve 30tól indul úgy tudom vagy autó értéke százalék. nem hinném.
Bármi lehet. A lényeg, hogy még azért a pénzért is sokat megcsinálják.
Nekünk máskor, amikor a Xsarát adtuk el, annyit mondtak, és én nem engedtem visszatekerni. Hiba volt, mert nem is vitték el, pedig többen simán elvitték volna azonnal feleannyi kilométerrel. Mindegy, tanultam belőle, a következő alkalommal nem fogok ezen lelkizni...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mitsubishi
« Válasz #423 Dátum: 2012.09.07 14:13:54 »
Bármi lehet. A lényeg, hogy még azért a pénzért is sokat megcsinálják.
Nekünk máskor, amikor a Xsarát adtuk el, annyit mondtak, és én nem engedtem visszatekerni. Hiba volt, mert nem is vitték el, pedig többen simán elvitték volna azonnal feleannyi kilométerrel. Mindegy, tanultam belőle, a következő alkalommal nem fogok ezen lelkizni...
Él már a km nyilvántartás?Ugy tudom,műszakitól kezdve minden erdetvizsgánál,rendőri ellenőrizésnél rögziteni akarják, hogy mennyi az annyi.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Mitsubishi
« Válasz #424 Dátum: 2012.09.07 18:22:02 »
nekem a km óra állást felírták az adásvételin, az átíráson (eléggé szigorúan vették úgy tünt) és a müszakin
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #425 Dátum: 2012.09.07 21:12:55 »
A futott km-t ciki beleírni? Az ilyen hirdetésekkel alapból nem foglalkozok, ha autót keresek. Egyébként korrekt.
Már írtam itt korábban, hogy mennyi van benne. 420 ezer. Nem előletek akarom eltitkolni. De sajnos a magyar használtautó-vásárló nagy többsége valóban hülye, ahogy azt több cikk is leszögezte, nagyon találóan. Ha odaírnám a 420 ezret, fe se hívna senki. Maximum a nepperek. Ők meg így is felhívnak. Jellemző, hogy akik eddig hívtak, meg sem kérdezték a kilométert. Mind kereskedők. Ők leszarják, mennyit mutat az óra - úgyis visszatekerik majd oda, ahol az átlag magyar hülye vevő látni akarja: valahová 170-180 ezer környékére. És a többség még ezen is visít, hogy "jujj de sok". Nem értik meg az állatjai, hogy ezek az autók nem Ladák.

Ha viszont nem írom oda a km-t, akkor jó eséllyel felhívnak olyanok is, akik amúgy, a 420 ezret látva, nem tennék. És ha már felhívott, eleve jobb esélyekkel indulunk. Pszichológia  :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 21:16:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #426 Dátum: 2012.09.07 21:18:37 »
Én sem szeretem, ha kihagyják a km-t. Nem is értem miért nem teszik kötelezővé a hahusok. E nélkül nem lehetne hirdetni ennyi. Ekkor korrekt egy hirdetés.
Korrekt? Mindenki azt ír(na) oda, amit akar. Nem látom be, ettől miért lenne korrektebb. Aki felhív, annak el fogom mondani, hogy mennyi van benne.

Ne kelljen mindjárt kompresszió-diagramot is mellékelni a hirdetésekhez? Esetleg születési anyakönyvi kivonatot?

Ejj, de bosszantó ez. Próbáljatok ti eladni egy autót ennyi km-rel, utána beszéljetek!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #427 Dátum: 2012.09.07 21:22:03 »
Cinizmust félretéve, ennyi idős autónál egyszerűen nem elvárás kiírni a mutatott km-t. Annak ellenére sem, hogy jelen esetben valós számról van szó. Ezt személyes találkozó esetében elmondja Palaczk, de az érdeklődő a saját szemével is láthatja.
Magyarázhatod nekik  ::) ...

Emiatt van Magyarországon tízből kilenc eladó használt autó órája visszatekerve!

Mikor a Starletet árultam, odaírtam a km-t. Odaírtam, hogy 143 ezer van a 28 éves autóban. Azt meg nem hitte el senki  :lol: ... Mai fejjel annál sem írnám oda a km-t - csak pont fordított okból, mint ennek a Mitsunak az esetében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #428 Dátum: 2012.09.07 21:23:50 »
Nem azért kellene, hogy kiszűrhető legyen ki tekerte vissza ki nem, nem erről van szó. Szerintem ez hozzá tartozik az autó állapotához. Ha eladnám az autómat én is kiírnám. Egyébként meg nem minden autóban van visszatekerve, főleg magánszemélyeknél és tőlük is várom el leginkább, hogy kiírják.
Ha megnézed a német hirdető oldalakat (pl. autoscout24) minden egyes hirdetésnél ott van a km is. Miért ne lenne ott? Ez ugyanaz mint a kép, ha nincs kép vagy használhatatlan kép van kinek lesz szimpatikus a hirdetés? Legjobb mikor se kép se km állás, semmi szöveg. Akkor most mit is hirdetünk? Minek titkolódzni?
Hogy egyáltalán felhívjanak. Azért. Ha odaírom a 420 ezret, fel sem hívnak. És ne keverd ide a németeket, az egy teljesen más világ. A magyar használtautó-vevő egy nagyon különleges, és nagyon hülye állatfajta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #429 Dátum: 2012.09.07 21:26:31 »
kicsit túlpörögjük ezt a km tekerés dolgot.

tegyük fel: vissza akarom tekerni ezt a mitsut. merre hová induljak?  nekem van diag kábelem és VAG progim a skodához amivel ezer minden megnyilik de a km óra állítás egy tök belső ficsőr, még a profi diag skodások sem érik el csak úgy. canbusos autón meg főleg. komoly szakmai tudás és cucc kell hozzá.  én is csak csak a serviz inspectiont és a check engine lámpát tudom kiütni .
főleg a japán autók a digitális km órások még zártabbak. itt ha vki kérdez vmit külditek a márkaszervizbe. ott meg azért mégsem..
e12 nél sztem is tök nehéz.  olvas itt vki e12 hibakódot otthon?

sztem itt az van a nepper kihívja a notebookos embert aki végigmegy jó pénzért pár autón. pl ha én vissza akarnám tekertetni a skodát eléggé jóba kéne lennem pár emberrel. (amúgy menne de mindegy)
Neppereknek ez nem probléma. És pont hogy a digit számlálós autók manipulálása az igazán egyszerű. Amúgy megcsinálják neked legálisan is. Vannak kifejezetten autó-műszerek javítására specializálódott szakműhelyek. Kiszereled a műszercsoportot a kocsiból, besétálsz vele ezekhez. Elmondod hogy most vetted a bontóban, és szeretnéd beállíttatni arra az értékre, amennyi az autódban van. 10-15 ezerért beállítják neked, pikkpakk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Mitsubishi
« Válasz #430 Dátum: 2012.09.07 21:46:31 »
Hogy egyáltalán felhívjanak. Azért. Ha odaírom a 420 ezret, fel sem hívnak. És ne keverd ide a németeket, az egy teljesen más világ. A magyar használtautó-vevő egy nagyon különleges, és nagyon hülye állatfajta.

Ne mondd már, hogy minden vevő a km-től megijed, persze a 90%-a biztosan. De sokan épp azt értékelik, hogy ne ez igen oda merte írni (köztük én is). Ha megfelelően karbantartott az autó akkor mindegy a km. Mindig megkapta ami kell neki. Sok ilyen autó van most is a hahun hogy nem 200 alatt van. Tessék:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/2107/lada_2107-6117151  (ez a legjobb :) -> LADA) 
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/626/mazda_626_2.0_glx-6052021
http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/525/bmw_525i_24v-5945514
http://www.hasznaltauto.hu/auto/volvo/s80/volvo_s80_2.0_t_summum_xenon.bor.tempomat-5607549
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra/opel_vectra-6127524

Természetesen értem az érvelésed, és igen biztosan emiatt nincs rengeteg autónál kiírva a km.

Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mitsubishi
« Válasz #431 Dátum: 2012.09.07 22:13:13 »
Ne mondd már, hogy minden vevő a km-től megijed, persze a 90%-a biztosan. De sokan épp azt értékelik, hogy ne ez igen oda merte írni (köztük én is). Ha megfelelően karbantartott az autó akkor mindegy a km. Mindig megkapta ami kell neki.
...

+1, akit nem riasztott vissza az óra állása  :yes:
Nálam 308000 fölött volt benne, és egész jól festett. Ha valaki visszatekeri, nem ennyire fogja, ez is tetszett benne.
Abban viszont szintén egyetértek, hogy általában a magyar vevőknek kevés kilométert kell mutasson az óra, az a legfontosabb nekijje  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 22:30:20 írta vd1234 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mitsubishi
« Válasz #432 Dátum: 2012.09.07 22:21:04 »
Már írtam itt korábban, hogy mennyi van benne. 420 ezer. Nem előletek akarom eltitkolni. De sajnos a magyar használtautó-vásárló nagy többsége valóban hülye, ahogy azt több cikk is leszögezte, nagyon találóan. Ha odaírnám a 420 ezret, fe se hívna senki. Maximum a nepperek. Ők meg így is felhívnak. Jellemző, hogy akik eddig hívtak, meg sem kérdezték a kilométert. Mind kereskedők. Ők leszarják, mennyit mutat az óra - úgyis visszatekerik majd oda, ahol az átlag magyar hülye vevő látni akarja: valahová 170-180 ezer környékére. És a többség még ezen is visít, hogy "jujj de sok". Nem értik meg az állatjai, hogy ezek az autók nem Ladák.

Ha viszont nem írom oda a km-t, akkor jó eséllyel felhívnak olyanok is, akik amúgy, a 420 ezret látva, nem tennék. És ha már felhívott, eleve jobb esélyekkel indulunk. Pszichológia  :)
Ez olyan mint a kapitalizmus meg a szocializmus:
a szocializmusban mindenki egyformán szegény, a kapitalizmusban (is), de meggazdagodhatsz- van rá esélyed.
Ha megadod a sok km-t már nem lehet kevés [rohog]
Ha nem adod meg, akkor még minden lehet :D

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Mitsubishi
« Válasz #433 Dátum: 2012.09.07 22:42:05 »
+1, akit nem riasztott vissza az óra állása  :yes:
Nálam 308000 fölött volt benne, és egész jól festett. Ha valaki visszatekeri, nem ennyire fogja, ez is tetszett benne.
Abban viszont szintén egyetértek, hogy általában a magyar vevőknek kevés kilométert kell mutasson az óra, az a legfontosabb nekijje  :whistling:

Lényegében engem se riasztott vissza, megvettem ott annyiért (engedni se engedett) amennyi volt, mert egyszerűen megtetszett, megéreztem valamit, hogy ez kell nekem, nem akarom otthagyni. 156ezer volt benne talán igaz talán nem. Egyik kollegám mondta még vásárlás előtti időkben, hogy akkor vedd meg a kiszemelt használt autót, ha utána szívesen költesz rá, van benne valami. Első km-től kezdve éreztem, mintha körém öntötték volna, annyira jó vezetni.  :wub:

Szerte szét offoltuk a topicot  :lol:  :surrender:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mitsubishi
« Válasz #434 Dátum: 2012.09.07 22:48:47 »
... Első km-től kezdve éreztem, mintha körém öntötték volna, annyira jó vezetni.  :wub:

Szerte szét offoltuk a topicot  :lol:  :surrender:
Ezt hasonlóan érzem  :yes:
ON
Nekem ez a Mitsubishi is tetszik, ha nem lenne meg már a Carina, hát lehet, hogy megnézném, nem is lenne messze. Legalább megmondja Palaczk, mi hibádzik, teljesen korrekt. Nem lehet belinkelni a hirdetéshez ezt a topicrészt? Szerintem több érdeklődő lenne rá  :)