Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188410 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #210 Dátum: 2009.01.15 11:03:27 »
Az Általános fórum MMT váltó-topikjában válaszolok.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.15 11:09:42 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Mitsubishi
« Válasz #211 Dátum: 2009.01.15 11:22:08 »
...csak az említett túlmelegedés miatt produkál egy átmeneti hibát.

...ami életveszélyes szituációkat eredményezhet.

Amíg nem oldják meg véglegesen ezt a hibát, én mindenkit lebeszélek róla, és magam sem vennék ilyen autót.

Te vennél olyan kocsit, aminek mondjuk a motorja minden 20.000 km alatt egyszer tutira leáll, csak 10 perc múlva hajlandó újraindulni, és mindez "benne van a pakliban"? Vagy olyat, ami évente egyszer kidobja a váltót üresbe, és csak akkor lehet újra sebességbe tenni, ha megálltál az út szélén, és elszívtál két szál talpas Gitanes-t? Én sosem, és a családom sem ültetném bele.
Ennyi erővel lenne egy pár autótipus amit senkinek nem lenne szabad megvennie. Én pl. évekig jártam egy 9-5 Saabbal, minden gond nélkül mígnem egyszer, igaz nem előzés közben, de menet közben tönkrement a gyújtás panel, motor leáll, se kép se hang. Ettől függetlenül nem fogom senkinek azt mondani ne vegyél ilyen autót mert ez előfordult vele. (egyébként szomorú h. előfordult, de ez egy másik kérdés)
Persze mindenkinek szíve joga eldönteni vesz-e MMT váltós autót, én biztos nem beszélek le róla senkit, nálunk bevált.   
RAV4 HYBRID 2020

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #212 Dátum: 2009.01.15 14:34:13 »
Én nem vagyok nagy híve az MMT-nek, ezt már írtam elégszer; de azért mégis megjegyezném, hogy a leírt meghibásodás rossz esetben néhány tízezer km/egy alkalom gyakorisággal fordul elő. És utána majdnem minden esetben az autó változatlanul használható tovább, mert ilyenkor a szerkezet NEM károsodik, csak az említett túlmelegedés miatt produkál egy átmeneti hibát.

Szóval én semmiképpen nem mennék odáig, hogy kategorikusan azt javasoljam, hogy ne vegyen senki ilyen váltóval szerelt kocsit.

Ha csak ennyi, akkor ez tényleg nem vészes. Ezzel még bőven együtt lehet élni. 
Én ezzel úgy vagyok, hogy annyi pénzért, az új autó, legyen szíves és ne késztessen ilyen kompromisszumokra. Nem kevésbe kerül egy MMT-s új autó. Nehogy már ne működjön 100%-osan. Persze mennyi minden lehet még, amiről még nem is tudunk...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mitsubishi
« Válasz #213 Dátum: 2009.01.15 15:19:43 »
Az újaknál már nincs ez a gond. Átdolgozták.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #214 Dátum: 2009.01.16 02:09:39 »
Én nem vagyok nagy híve az MMT-nek, ezt már írtam elégszer; de azért mégis megjegyezném, hogy a leírt meghibásodás rossz esetben néhány tízezer km/egy alkalom gyakorisággal fordul elő. És utána majdnem minden esetben az autó változatlanul használható tovább, mert ilyenkor a szerkezet NEM károsodik, csak az említett túlmelegedés miatt produkál egy átmeneti hibát.

Szóval én semmiképpen nem mennék odáig, hogy kategorikusan azt javasoljam, hogy ne vegyen senki ilyen váltóval szerelt kocsit.

Ha csak ennyi, akkor ez tényleg nem vészes. Ezzel még bőven együtt lehet élni. 
Én ezzel úgy vagyok, hogy annyi pénzért, az új autó, legyen szíves és ne késztessen ilyen kompromisszumokra. Nem kevésbe kerül egy MMT-s új autó. Nehogy már ne működjön 100%-osan. Persze mennyi minden lehet még, amiről még nem is tudunk...

Semmilyen autó nem működik 100 %-osan, ez illúzió  ::) ... A Toyoták sem, a Lexusok sem. A döntést ilyesmik között hozhatja meg az ember, hogy 78 %, 85 %, 92 % ... Nem mindegy, elismerem, sőt magam is ezt hangoztatom; de a legtöbb más márka MMT nélkül is nagyobb meghibásodási valószínűséget produkál, mint a Toyota MMT-vel. Most mondjam, hogy nálatok ez a Mitsu milyen gyakorisággal kakált be  :whistling: ... Pedig ez csak egy sima kézi váltó. Kapásból többször romlott el, mint jóbarátném kocsijában az MMT három év/45 ezer km alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mitsubishi
« Válasz #215 Dátum: 2009.01.16 08:55:43 »
mint jóbarátném kocsijában az MMT három év/45 ezer km alatt.
OFF Palack! Evi 15ezer km-ert miert vettetek dizel korit? Raadasul ahogy mar tobbszor is irtad, jellemzoen rovid utakra. Valaszolj a megfelelo topicban, ne offoljunk itt. ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #216 Dátum: 2009.01.16 10:57:40 »
Semmilyen autó nem működik 100 %-osan, ez illúzió  ::) ... A Toyoták sem, a Lexusok sem. A döntést ilyesmik között hozhatja meg az ember, hogy 78 %, 85 %, 92 % ... Nem mindegy, elismerem, sőt magam is ezt hangoztatom; de a legtöbb más márka MMT nélkül is nagyobb meghibásodási valószínűséget produkál, mint a Toyota MMT-vel. Most mondjam, hogy nálatok ez a Mitsu milyen gyakorisággal kakált be  :whistling: ... Pedig ez csak egy sima kézi váltó. Kapásból többször romlott el, mint jóbarátném kocsijában az MMT három év/45 ezer km alatt.
Bocsánat, a Mitsu nem új autó...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mitsubishi
« Válasz #217 Dátum: 2009.01.16 11:14:23 »
Tehát nem is garanciális...
Ezért kerül 2x60 ezer HUF-ba ez a két hiba.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #218 Dátum: 2009.01.16 11:17:45 »
Tehát nem is garanciális...
Ezért kerül 2x60 ezer HUF-ba ez a két hiba.
Így van  :cry: de maga az autó negyed annyiba kerül, mint egy ugyanolyan kaliberű, újban.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mitsubishi
« Válasz #219 Dátum: 2009.01.16 11:22:02 »
A kérdés az, hogy mondjuk 3 év alatt melyik mennyit ad és ezért cserébe melyikre mennyit kell költeni?
Sokszor a használt is jó választás, néha az új sem. Bár az újnál azért a garancia sokat számít. Részben ezt kell megfizetni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #220 Dátum: 2009.01.16 11:36:05 »
Bár az újnál azért a garancia sokat számít. Részben ezt kell megfizetni.
Itt az igazság. Viszont van, aki sajnos eleve az újat meg sem veheti.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #221 Dátum: 2009.01.16 12:55:35 »
OFF Palack! Evi 15ezer km-ert miert vettetek dizel korit? Raadasul ahogy mar tobbszor is irtad, jellemzoen rovid utakra. Valaszolj a megfelelo topicban, ne offoljunk itt. ON

Nem vettek, hanem a barátja vette.... (nem a barátnője)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Mitsubishi
« Válasz #222 Dátum: 2009.01.16 13:29:03 »
 :eek: :hmmmm: :no: :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #223 Dátum: 2009.01.17 01:41:20 »
mint jóbarátném kocsijában az MMT három év/45 ezer km alatt.
OFF Palack! Evi 15ezer km-ert miert vettetek dizel korit? Raadasul ahogy mar tobbszor is irtad, jellemzoen rovid utakra. Valaszolj a megfelelo topicban, ne offoljunk itt. ON

OK, válasz ment a Corolla D-4D topikba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mitsubishi
« Válasz #224 Dátum: 2009.01.17 11:30:23 »
Nem vettek, hanem a barátja vette.... (nem a barátnője)
OK vette.
Nem irtam, hogy baratnoje.  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX