Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188400 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mitsubishi
« Válasz #195 Dátum: 2009.01.11 15:06:00 »
Lassan megveszed részletre a kocsit....

Komolyan nem tudom, hogy most szabad-e nevetni?
Elég groteszk a dolog...
 :szemez: :szemez: :szemez:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #196 Dátum: 2009.01.11 20:09:25 »
Nem fogom éjszakára kint hagyni, ugyanis nem fogjátok elhinni: ma ugyanaz történt, mint a múltkor!
Gyerekek! Megint beragadt 1-esbe a váltó, úgy hogy a rüki lámpa ég. Csak most az asszony követte el...
Azért most egy kicsit ideges lett a tulaj, amikor telefonáltam neki, mert az egész családja vezeti és nekik soha sem produkálta. Furcsa azért, nálunk meg kétszer. Múltkor is mondta... de ő is műszaki ember, azért látja, hogy valami köd van...
Na ebből nem lesz Micu vásár, ezt már látjuk. A múltkori vagy 60 rongyba fájt, megint csengetni kell... kicsit kellemetlen.

Ajvé!  Nem akar titeket ez a Mici, tiszta sor. Hagyjátok a fenébe.
Neked kellett csengetni múltkor a javítási összeget?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mitsubishi
« Válasz #197 Dátum: 2009.01.11 23:19:04 »
Neked kellett csengetni múltkor a javítási összeget?
Ezen egy pöttyet én is megakadtam. Kölcsönadja, lehet csak azért, hogy te fizesd a javítást... :hmmmm:
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #198 Dátum: 2009.01.12 07:44:26 »
Neked kellett csengetni múltkor a javítási összeget?
Ezen egy pöttyet én is megakadtam. Kölcsönadja, lehet csak azért, hogy te fizesd a javítást... :hmmmm:
A multkorit nem én fizettem, ezt a mostanit viszont az az érzésem, hogy én fogom. Nyugodtan lehet nevetni - mostmár mi is nevetünk rajta. Mi is úgy érezzük, hogy nem akar bennünket ez az autó - még egy érdekesség: ugyanazon a földrajzi helyen történt az eset, gyakorlatilag pár méter eltéréssel, ugyanabban az irányban, de most az asszonnyal. Nem groteszk, hanem hajmeresztő.
Viszont eleve a használt autó vásárlásban, mint lehetőség, rengett meg a bizalmam.

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #199 Dátum: 2009.01.12 10:23:39 »
Részvétem, Robi.

Vegyetek Coltot, azokban rendes váltó van.  :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #200 Dátum: 2009.01.12 11:39:40 »
Részvétem, Robi.

Vegyetek Coltot, azokban rendes váltó van.  :flowers:
Köszi. Az egy kicsit pici nekünk. Egy Verso az álmom.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #201 Dátum: 2009.01.12 11:46:46 »
Egy Verso az álmom.
csak ne mmt- váltósat :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #202 Dátum: 2009.01.12 11:50:12 »
Egy Verso az álmom.
csak ne mmt- váltósat :)
Ne már! Az is bajos? Mert az álmomban egy autómata (legalábbis nem kéz) váltó szerepel. Volt egy Smart ForTwo-m 2 hétig, az autómata volt - na azóta szerettem meg az autómatákat. Most ne mondjátok hogy a Toyota-féle MMT problémás. Vagy igen?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mitsubishi
« Válasz #203 Dátum: 2009.01.12 11:51:54 »
Nem megbízható...
Keress vissza a Verso topicban a hozzászólásaim között. 60.000 km-t mentem a miénkkel.

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #204 Dátum: 2009.01.12 16:11:20 »
... Most ne mondjátok hogy a Toyota-féle MMT problémás. Vagy igen?

De, nagyon is. Amúgy az nem automata, hanem robotizált váltó. A Toyota-féle hagyományos bolygóműves automaták lassúk kicsit, de tartósak, csak épp olyan Verso tudtommal nincs. Az MMT viszont nagy ívben kerülendő, Versóban, Yarisban, Corollában egyaránt. Evvan.

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Mitsubishi
« Válasz #205 Dátum: 2009.01.14 10:41:43 »
... Most ne mondjátok hogy a Toyota-féle MMT problémás. Vagy igen?

De, nagyon is. Amúgy az nem automata, hanem robotizált váltó. A Toyota-féle hagyományos bolygóműves automaták lassúk kicsit, de tartósak, csak épp olyan Verso tudtommal nincs. Az MMT viszont nagy ívben kerülendő, Versóban, Yarisban, Corollában egyaránt. Evvan.

Mi a gond velük? Nálunk a családban egy MMT váltós Yaris fut, szint csak városban, több mint két éve minden gond nélkül.  Mire készüljünk???
RAV4 HYBRID 2020

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mitsubishi
« Válasz #206 Dátum: 2009.01.14 11:19:48 »
Ha eddig nem volt vele gond, akkor semmire.
Yarisoknál volt vele a legkevesebb probléma. Amúgy túlmelegedés miatt menet közben üresbe rakja magát. Előzéskor vagy hegyről lefelé vicces lehet...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #207 Dátum: 2009.01.14 22:09:50 »
Én nem vagyok nagy híve az MMT-nek, ezt már írtam elégszer; de azért mégis megjegyezném, hogy a leírt meghibásodás rossz esetben néhány tízezer km/egy alkalom gyakorisággal fordul elő. És utána majdnem minden esetben az autó változatlanul használható tovább, mert ilyenkor a szerkezet NEM károsodik, csak az említett túlmelegedés miatt produkál egy átmeneti hibát.

Szóval én semmiképpen nem mennék odáig, hogy kategorikusan azt javasoljam, hogy ne vegyen senki ilyen váltóval szerelt kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Mitsubishi
« Válasz #208 Dátum: 2009.01.15 08:02:58 »
Én nem vagyok nagy híve az MMT-nek, ezt már írtam elégszer; de azért mégis megjegyezném, hogy a leírt meghibásodás rossz esetben néhány tízezer km/egy alkalom gyakorisággal fordul elő. És utána majdnem minden esetben az autó változatlanul használható tovább, mert ilyenkor a szerkezet NEM károsodik, csak az említett túlmelegedés miatt produkál egy átmeneti hibát.

Szóval én semmiképpen nem mennék odáig, hogy kategorikusan azt javasoljam, hogy ne vegyen senki ilyen váltóval szerelt kocsit.

Ha csak ennyi, akkor ez tényleg nem vészes. Ezzel még bőven együtt lehet élni. 
RAV4 HYBRID 2020

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #209 Dátum: 2009.01.15 10:37:58 »
...csak az említett túlmelegedés miatt produkál egy átmeneti hibát.

...ami életveszélyes szituációkat eredményezhet.

Amíg nem oldják meg véglegesen ezt a hibát, én mindenkit lebeszélek róla, és magam sem vennék ilyen autót.

Te vennél olyan kocsit, aminek mondjuk a motorja minden 20.000 km alatt egyszer tutira leáll, csak 10 perc múlva hajlandó újraindulni, és mindez "benne van a pakliban"? Vagy olyat, ami évente egyszer kidobja a váltót üresbe, és csak akkor lehet újra sebességbe tenni, ha megálltál az út szélén, és elszívtál két szál talpas Gitanes-t? Én sosem, és a családom sem ültetném bele.