Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188177 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #180 Dátum: 2008.11.28 13:09:52 »
Minden esetre a 12 éves Corollámnak a váltója olyan mint egy svájci óra... semmit nem érezni rajta. Ezen ha lazán rajta hagyom a kezemet menet közben, a gázpedál nyomások visszajönnek a boton. Ilyen a Corollámban nincs. Szóval, valóban, ég és föld...
EZ a francia váltó...pug 307sw már csinálta, pedig közel 10.000km volt benne :wacko:
Nyugtasd magad, ha a Toyotában elfárad egy bak, akkor az is bólogat ugyanúgy, ennek semi köze a francia-japán váltóhoz....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #181 Dátum: 2008.11.28 14:22:28 »
Minden esetre a 12 éves Corollámnak a váltója olyan mint egy svájci óra... semmit nem érezni rajta. Ezen ha lazán rajta hagyom a kezemet menet közben, a gázpedál nyomások visszajönnek a boton. Ilyen a Corollámban nincs. Szóval, valóban, ég és föld...
EZ a francia váltó...pug 307sw már csinálta, pedig közel 10.000km volt benne :wacko:
Nyugtasd magad, ha a Toyotában elfárad egy bak, akkor az is bólogat ugyanúgy, ennek semi köze a francia-japán váltóhoz....
Na jó. Akkor most az lesz a kérdés, hogy a japán, vagy a francia bak fárad el hamarább.  ::)  (E10-ben még gyári bak van, és 12 éves...)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #182 Dátum: 2008.11.28 19:24:04 »
Tiszta sor. A benzinesekben nem szokott elfáradni, ellentétben a diesel motorral szereltekkel, Ez utóbbi esetben egyrészt nagyobb a motor tömeg, másrészt erősebb és nagyobb az indítómotor, valamint a motor működésekor és leállításakor is jelentős csavaróerő jelentkezik, jóval nagyobb, mint a benzineseknél. (Persze a motor löktérfogata, löketnagysága, is számít.)

Felesleges idézeteket töröltem.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.28 20:09:55 írta Misi »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #183 Dátum: 2008.11.29 08:34:15 »
A terhelésváltáskor a váltókaron érezhető bólogatás nem feltétlenül hiba :excl: Bizonyos autók hajlamosabbak erre, mások kevésbé. Attól függ, hogy miként/hol van rögzítve a motor & erőátvitel a kasztnihoz, mennyire merev ill. rugalmas ez a felfüggesztés, stb. Szóval sok olyan típus van, amelyben új korában is bólogat a váltókar - mert egész egyszerűen így sikerült.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #184 Dátum: 2009.01.09 17:29:38 »
Nah. Akkor most 'resume'. Azaz folytatjuk a Mitszubishi Space Star szeánszot ott ahol abba hagytuk: megjavítva a váltó, tulaj azóta hibátlanul jár vele - megint elkértem egy tesztre, a 7végére. Kiderül, beragad-e megint  ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #185 Dátum: 2009.01.09 20:18:59 »
Nah. Akkor most 'resume'. Azaz folytatjuk a Mitszubishi Space Star szeánszot ott ahol abba hagytuk: megjavítva a váltó, tulaj azóta hibátlanul jár vele - megint elkértem egy tesztre, a 7végére. Kiderül, beragad-e megint  ::)
A jó, most éjszaka igazán hideg van, most derülnek ki a turpisságok!  :clap: :clap: :clap:

Sok hibamentes teszt-kilómétert vele!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #186 Dátum: 2009.01.10 09:16:19 »
Nah. Akkor most 'resume'. Azaz folytatjuk a Mitszubishi Space Star szeánszot ott ahol abba hagytuk: megjavítva a váltó, tulaj azóta hibátlanul jár vele - megint elkértem egy tesztre, a 7végére. Kiderül, beragad-e megint  ::)
A jó, most éjszaka igazán hideg van, most derülnek ki a turpisságok!  :clap: :clap: :clap:

Sok hibamentes teszt-kilómétert vele!
Aszondod, hagyam kint egy éjszakára? Mert tulajnál, és nálam is, garázsban van. Nálam mélygarázs az állandó lakhely, -1 szint. Ahogy néztem a hőmérőt, +7 - +10 fok alá sosem ment.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #187 Dátum: 2009.01.10 09:30:35 »
Bezzeg a Toyota hidegbe... ezt így most nem biztos hogy ki tudom próbálni...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #188 Dátum: 2009.01.10 17:55:19 »
Aszondod, hagyam kint egy éjszakára? Mert tulajnál, és nálam is, garázsban van. Nálam mélygarázs az állandó lakhely, -1 szint. Ahogy néztem a hőmérőt, +7 - +10 fok alá sosem ment.
Azt.  :D
Ha megoldható, szerintem hagyd kint egy éjszakára. Meglátod mit mutat. :innocent:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re: Mitsubishi
« Válasz #189 Dátum: 2009.01.10 18:05:58 »
így van. birnia kell. nem kutya az h beengedjuk.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #190 Dátum: 2009.01.10 18:08:45 »
így van. birnia kell. nem kutya az h beengedjuk.. :whistling:
OFF
A kutyáim (3 darab németjuhász) simán héderelnek odakint. A fiataljabbja még a házába sem megy be. Kifexik az udvar közepére, és ott alszik. :hug:
ON
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #191 Dátum: 2009.01.10 20:23:11 »
Nah, kicsit megtapostam az M0-áson. Tökjó. Azért nem kicsi a külömbség.
Stabilabbnak érzem az úton mint az E10-es Corollát (asszony is).
Érdekesek a váltó áttételei... szimpatikusabb szintén. De egyébként a Corolla váltója kezelésileg sokkal precízebb. Látszik, hogy ez nem japán...
Az 1,6-os motor is kellemesebb tempót ad. Nagyon szeret gyorsulni a gép - elég ha csak finoman hozzáérek, és már szárnyal is. Szél zaj kissebb, mint a Corollánál. Motorhang is - kb lineárisan (szubjektíven megítélve) hangosodik a sebességgel.
A műszerfal so-so... dupla ennyi idős Corollám szebb és jobb anyagból készült. Itt ott rezeg-bezeg-düzzög, dehát melyik nem, már ebben a korban?
Az ülésben elfáradtam... más. A bal lábfejem is - igen magasan vannak a pedálok. A térdem körül is vacila volt már egy idő után. De nem hiszem, hogy pánikolnom kéne, emléxem, anno, amikor a Corollát vettük, hasonló érzéseim voltak az első hetekben. Megszokás kérdése. (1m92cm)
Nem látom a kocsi orrát. Ezért az elejét elég nehezen érzem ha centizni kell az elejével. Bezzeg a háta - na, ott viszont minden sokkal világosabb, tolatásos centizésnél.
Térileg - na egész más. Ilyet akarok - mindigis ilyenre vágytam. Szép nagy, tágas belül. Csomi is kielégítő méretű, hátsó ülés előre-hátra tolható, mint az első ülések. Wow. A PNA-m érdekes módon antenna nélkül vette a TMC jeleket. Bezzeg a Corollában ezt nem akarta.
A hangszórók totálfos - a Corollában is cseréltem őket.

Valami tipp, mit nézzek még meg, így laikus szemmel?
Most éjjelre bent alszik, holnap éjjelre kint marad.

« Utoljára szerkesztve: 2009.01.10 20:29:51 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #192 Dátum: 2009.01.10 20:26:57 »
Nah, kicsit megtapostam az M0-áson. Tökjó. Azért nem kicsi a külömbség.
Stabilabbnak érzem az úton mint az E10-es Corollát (asszony is).
Érdekesek a váltó áttételei... szimpatikusabb szintén. De egyébként a Corolla váltója kezelésileg sokkal precízebb. Látszik, hogy ez nem japán...
Az 1,6-os motor is kellemesebb tempót ad. Nagyon szeret gyorsulni a gép - elég ha csak finoman hozzáérek, és már szárnyal is. Szél zaj kissebb, mint a Corollánál. Motorhang is - kb lineárisan (szubjektíven megítélve) hangosodik a sebességgel.
A műszerfal so-so... dupla ennyi idős Corollám szebb és jobb anyagból készült. Itt ott rezeg-bezeg-düzzög, dehát melyik nem, már ebben a korban?
Az ülésben elfáradtam... más. A bal lábfejem is - igen magasan vannak a pedálok. A térdem körül is vacila volt már egy idő után. De nem hiszem, hogy pánikolnom kéne, emléxem, anno, amikor a Corollát vettük, hasonló érzéseim voltak az első hetekben. Megszokás kérdése. (1m92cm)
Nem látom a kocsi orrát. Ezért az elejét elég nehezen érzem ha centizni kell az elejével. Bezzeg a háta - na, ott viszont minden sokkal világosabb, tolatásos centizésnél.
A hangszórók totálfos - a Corollában is cseréltem őket.

Valami tipp, mit nézzek még meg, így laikus szemmel?
Most éjjelre bent alszik, holnap éjjelre kint marad.

Nézd át a verdát, az alapján, amit a múltkor már említett topicban leírtak! (mire figyeljünk használtautó vásárláskor, vagy valami hasonló)
Más az ülésrend, tiszta sor, egyterű-szerű a Space, nem vitás. Nekem nagyon bejön ez a fajta ülésrend. Mondjuk a SC más világ, de hasonló.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Mitsubishi
« Válasz #193 Dátum: 2009.01.11 14:03:26 »
Nem fogom éjszakára kint hagyni, ugyanis nem fogjátok elhinni: ma ugyanaz történt, mint a múltkor!
Gyerekek! Megint beragadt 1-esbe a váltó, úgy hogy a rüki lámpa ég. Csak most az asszony követte el...
Azért most egy kicsit ideges lett a tulaj, amikor telefonáltam neki, mert az egész családja vezeti és nekik soha sem produkálta. Furcsa azért, nálunk meg kétszer. Múltkor is mondta... de ő is műszaki ember, azért látja, hogy valami köd van...
Na ebből nem lesz Micu vásár, ezt már látjuk. A múltkori vagy 60 rongyba fájt, megint csengetni kell... kicsit kellemetlen.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re: Mitsubishi
« Válasz #194 Dátum: 2009.01.11 15:03:32 »
na ne .. :eek:
volt egy tantárgyunk anno. bozonyos gépek elromlanak bizonyos emberek kozelségében ill. használat kozben
ne vedd meg azt az autot
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002