Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 187479 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mitsubishi
« Válasz #150 Dátum: 2008.11.18 19:34:39 »
Itt van McElek16V válasza. Gyakorlatilag azt mondjátok, hogy akár kaputt is lehet ez a váltó?

Az mit jelent? Akármi is a baja, nyilván javítható.

Egyik barátoméknak Carismájuk van, abban 400 ezer km alatt kétszer kellett ezt a francia váltót javítani, de ott nem így jött elő a hiba, hanem az R vált mindkétszer fokozatosan egyre nehezebben kapcsolhatóvá. Mondjuk a 400 ezer/2 meghibásodás arányt nem nevezném annyira rossznak.
Kaputt - full-cserés...
Végülis, ha kicserélik (és nem neked kell állni a költségeket) akkor még jól is jársz, mert lesz egy  zsír új váltó a lehendő köcsidban :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Mitsubishi
« Válasz #151 Dátum: 2008.11.18 20:04:10 »
Végülis, ha kicserélik (és nem neked kell állni a költségeket) akkor még jól is jársz, mert lesz egy  zsír új váltó a lehendő köcsidban :)
Titokban, bevallom, ebben reménykedem. Ha nem is csere lenne, hangem egy nagyobb generálozás, már az is jó volna.
Mert egyébként a kocsi teljesen rendben.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #152 Dátum: 2008.11.18 21:49:08 »
Szerintem szétmolyolják a váltót, aztán összekendácsolják. Egy darabig biztos jó, csak a kérdés, hogy meddig. Na erre aztán nem tudok mit elmondani. Nagyon sok függ attól, hogy milyen tudású szakember és hogyan rakja össze azt a váltót. Nehéz kérdés, annyi szent.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Mitsubishi
« Válasz #153 Dátum: 2008.11.19 09:35:40 »
Szerintem szétmolyolják a váltót, aztán összekendácsolják. Egy darabig biztos jó, csak a kérdés, hogy meddig. Na erre aztán nem tudok mit elmondani. Nagyon sok függ attól, hogy milyen tudású szakember és hogyan rakja össze azt a váltót. Nehéz kérdés, annyi szent.
Bízok benne, hogy valamennyire értenek hozzá. Amiből eddig írtatok, meg amiket a neten láttam, egy olyan váltórol van szó, mely sok autóban megvan - nem egy valami egyedi ritkaság. Vélhetően láttak már ilyet váltós szakemberek, és nyilván alkatrész is kapható hozzá - gondolom én laikusan.
Összesen 3 Mitsubishi márkaszervíz van Budapesten arany árban, és ez az egy maszek aki kizárólag Mitsubishi-ket javít, és bontója is van. Ezt az autót a tulaj a kötelezők után mindig idehozta az alap-beavatkozásokhoz, tehát ismerik egymást.

Megpróbálok pozitívan nekiállni... Ha a használtautó.hu-n, vagy valamelyik utcai használtautó kereskedésből választok ki valamilyen autót, annak relytélyeit és következményeit én kell mindenképp vállaljam - szvsz jóval nagyobb a kockázat. Sajna nincs olyan autószerelő ismerősöm akiben vakon bíznék hogy helyettem szakértse a cuccot, és én elég laikus vagyok hozzá.  Ez a helyzet most legalább tiszta lapos - még akkor is, ha most egy hibára derült fény, legalább tudjuk, mivel állunk szemben. Azaz még van esélyem meggondolni magam - de azért szorítok, hogy pozitívan jöjjön össze.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.19 10:38:21 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #154 Dátum: 2008.11.19 13:39:51 »
...ez az egy maszek aki kizárólag Mitsubishi-ket javít, és bontója is van. ...

Szabad tudni, ki ő? Kedves két Coltjához még jól jöhet az infó.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Mitsubishi
« Válasz #155 Dátum: 2008.11.19 14:30:52 »
...ez az egy maszek aki kizárólag Mitsubishi-ket javít, és bontója is van. ...

Szabad tudni, ki ő? Kedves két Coltjához még jól jöhet az infó.
Elkérem az infót a kollégámtól, és ide írom.

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #156 Dátum: 2008.11.19 16:14:33 »
Köszönöm előre is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #157 Dátum: 2008.11.19 23:06:34 »
Szerintem szétmolyolják a váltót, aztán összekendácsolják. Egy darabig biztos jó, csak a kérdés, hogy meddig. Na erre aztán nem tudok mit elmondani. Nagyon sok függ attól, hogy milyen tudású szakember és hogyan rakja össze azt a váltót. Nehéz kérdés, annyi szent.
Bízok benne, hogy valamennyire értenek hozzá. Amiből eddig írtatok, meg amiket a neten láttam, egy olyan váltórol van szó, mely sok autóban megvan - nem egy valami egyedi ritkaság. Vélhetően láttak már ilyet váltós szakemberek, és nyilván alkatrész is kapható hozzá - gondolom én laikusan.
Összesen 3 Mitsubishi márkaszervíz van Budapesten arany árban, és ez az egy maszek aki kizárólag Mitsubishi-ket javít, és bontója is van. Ezt az autót a tulaj a kötelezők után mindig idehozta az alap-beavatkozásokhoz, tehát ismerik egymást.

Megpróbálok pozitívan nekiállni... Ha a használtautó.hu-n, vagy valamelyik utcai használtautó kereskedésből választok ki valamilyen autót, annak relytélyeit és következményeit én kell mindenképp vállaljam - szvsz jóval nagyobb a kockázat. Sajna nincs olyan autószerelő ismerősöm akiben vakon bíznék hogy helyettem szakértse a cuccot, és én elég laikus vagyok hozzá.  Ez a helyzet most legalább tiszta lapos - még akkor is, ha most egy hibára derült fény, legalább tudjuk, mivel állunk szemben. Azaz még van esélyem meggondolni magam - de azért szorítok, hogy pozitívan jöjjön össze.
Amit leírtál, abból arra következtetek, hogy a Kámfor utcai bontós-szervíz lesz a befutó...

Amúgy teljesen igazad  van.  Nem rossz autó ez, kivéve a váltót.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Mitsubishi
« Válasz #158 Dátum: 2008.11.19 23:45:15 »
Köszönöm előre is.
Matt-Ker Kft. Minden infó az oldalukon megtalálható.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #159 Dátum: 2008.11.20 06:45:27 »
Köszönöm előre is.
Matt-Ker Kft. Minden infó az oldalukon megtalálható.
Bingó!  :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #160 Dátum: 2008.11.20 07:16:24 »
Matt-Ker Kft. Minden infó az oldalukon megtalálható.

Köszi! Őket ismerem is, alkatrészeket jellemzően tőlük vettünk. (Olyan sok mondjuk nem kellett: két autóba 5-6 év alatt egy toronycsapágy és egy lengéscsillapító. Ja, meg 4!!! jelvény...  :helpsmilie: )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Mitsubishi
« Válasz #161 Dátum: 2008.11.20 21:47:31 »
Összesen 3 Mitsubishi márkaszervíz van Budapesten arany árban, és ez az egy maszek aki kizárólag Mitsubishi-ket javít, és bontója is van. Ezt az autót a tulaj a kötelezők után mindig idehozta az alap-beavatkozásokhoz, tehát ismerik egymást.
Na, például ezért nem lett Carismám, mert én csak a dőltbetűsről tudtam.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #162 Dátum: 2008.11.21 15:01:03 »
Összesen 3 Mitsubishi márkaszervíz van Budapesten arany árban, és ez az egy maszek aki kizárólag Mitsubishi-ket javít, és bontója is van. Ezt az autót a tulaj a kötelezők után mindig idehozta az alap-beavatkozásokhoz, tehát ismerik egymást.
Na, például ezért nem lett Carismám, mert én csak a dőltbetűsről tudtam.
Nekem meg a váltó miatt, pedig egy gyönyörű sötétkék-metál (majdnem fekete) világos beige belsővel lett volna. :wub: Csakhát az a fránya váltó.... :wacko:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Mitsubishi
« Válasz #163 Dátum: 2008.11.21 19:50:53 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mitsubishi
« Válasz #164 Dátum: 2008.11.21 19:55:34 »
Köszönöm előre is.
Matt-Ker Kft. Minden infó az oldalukon megtalálható.
Bingó!  :clap: :clap:
Van aki a Mitsubishi fórumon nem dícséri őket...
No én csak magamnak örültem, hogy beletrafátam, akikre gondoltál. Én annó a Kámfor utcai bontóban vettem pl. a Galantomhoz motortartóbakot, meg egy két apróságot. Én meg voltam ezzel elégedve, szereltetni nem kellett egyiket sem, ha meg kellett, akkor a szerelőm megoldotta. Szóval csak a bontott alkatrészért mentem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.