Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 221065 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Órák
« Válasz #705 Dátum: 2014.08.18 13:22:43 »
én is azthittem,h nagy,de élőben nem nagy,pont a csuklómra illik.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Órák
« Válasz #706 Dátum: 2014.08.18 15:33:30 »
nagyon menő technikailag ez a napelemes rádiós cucc, de az én következő órám valszeg egy hozzám korban illő IWC lesz. vagy egy patek phillippe-et se bánnék. az sem baj, ha felhúzós, a lényeg, hogy egyáltalán ne legyen benne elektronika  :cool2:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Órák
« Válasz #707 Dátum: 2014.08.18 17:24:42 »
nagyon menő technikailag ez a napelemes rádiós cucc, de az én következő órám valszeg egy hozzám korban illő IWC lesz. vagy egy patek phillippe-et se bánnék. az sem baj, ha felhúzós, a lényeg, hogy egyáltalán ne legyen benne elektronika  :cool2:
Akkor gyűjtögetsz már egy ideje ugye?  :D Én is svájci órát szeretnék következőnek, de egyenlőre a közép mezőnyből, mondjuk EZT, vagy EZT. Az IWC is még "belépő" kategória ebbe a világba, a maga 1M-ás kezdő árával, de egy Patek Philippe-l tényleg csak szemezgetek. :szemez:

IWC-ből Pl.: EZT

És akkor egy letisztult egyszerű Patek Philippe.

Álmaim netovábbja viszont egy HUBLOT.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.18 18:09:45 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Órák
« Válasz #708 Dátum: 2014.08.18 23:07:37 »
hát attól nagyon messze vagyok, hogy milliókért vegyek órát magamnak (arra is tekintettel, hogy évek óta nem hordom azokat sem, amik vannak  :devil: :devil: :devil: ) , de ezer euró körül már nagyon szép harminc-negyven éves schaffhauseneket lehet ám kapni (asszem elsiklottál afelett, hogy nem új darabra, hanem régire gondoltam)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Órák
« Válasz #709 Dátum: 2014.08.19 17:33:43 »
hát attól nagyon messze vagyok, hogy milliókért vegyek órát magamnak (arra is tekintettel, hogy évek óta nem hordom azokat sem, amik vannak  :devil: :devil: :devil: ) , de ezer euró körül már nagyon szép harminc-negyven éves schaffhauseneket lehet ám kapni (asszem elsiklottál afelett, hogy nem új darabra, hanem régire gondoltam)
Valóban, azt írtad "korod béli" lesz.  ;) Én szívesen gyűjteném a különlegességeket, de tartók tőle, ehhez nem elég jó a munkahelyem. :whistling: Az elmúlt időben, egyszer-kétszer megvettem az Óra-Ékszer magazint. Kb. arra volt jó, hogy sóhajtozzak felette. :helpsmilie: Tele van gyönyörű, limitált szériás svájci csodákkal. :szemez:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Órák
« Válasz #710 Dátum: 2014.10.12 19:14:31 »
van pár db ilyen elado,ha vkit érdekel.
http://www.prokarorak.hu/marc-ecko-e11522g1
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Órák
« Válasz #711 Dátum: 2014.10.16 18:57:27 »
Ti láttatok itthon Ulysse Nardin óra replikát 20 eFt-ért ;)?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
SmartWatch/okos órák
« Válasz #712 Dátum: 2014.10.17 14:35:13 »
Önszorgalomból végeztem egy - nem teljes körű - kis kutakodást a jelenlegi smart watch/okos órák körében. Olyan órákat kerestem, ami legalább az iOS-sel, de leginkább az iOS-sel és Androiddal is kompatibilisek (volt több olyan típus is, ami Androiddal igen, iOS-sel nem kompatibilis, ezeket most kihagyom).

Teljesen zöldfülűként, szimpla felhasználóként kezdtem a kutatást, de közben letisztázódott bennem néhány, okos órát érintő szempont, amire vásárlás előtt szerintem célszerű odafigyelni. Mivel egyet sem tudtam az alábbiak közül élőben megfogdosni, kipróbálni, így az általam leírtak csak papíron érvényesek, az egyes óratípusok valós felhasználói élményét nem tükrözi.

Több tucat átnézett óra közül kb egy tucatot tartok igazán érdekesnek, az alábbiakban ezeket fogom összegezni.

Szempontok:
-kinézet: mindennapi használatra alkalmas legyen
-ár: max 100$
-minél hosszabb akku üzemidő
-kijelző méret és minőség (olvashatóság)
-összeszerelési minőség
-tudás
-kompatibilitás
- nem árt, ha vízálló, de legalább cseppálló burkolata van

Általános jellemzők:
- kijelző: 1-1,6" méret (de van 1,8"-os is) 128x128-240x240 pixel színes, vagy monokróm LCD
- Bluetooth v3.0-4.0
- memória bővítési lehetőség
- aksi ált. 200-400mAh közötti Li-ionos, ehhez 24-190 órás készenléti idő tartozhat (nem csak az aksi mérettől függ!)
- csatlakoztatott mobil esetén a telefonkönyvet lehet szinkronizálni (tárcsázó Muhahahahaha 1,5" kijelző mellett..., és nevek alapján is lehet hívást indítani)
- hívás fogadás/elutasítás hívófél és/vagy szám kijelzéssel
- hívás listát mutathat
- értesítések (hívások, üzenetek, közösségi oldalak)
- zenelejtászó irányítás (ált. a legismertebb formátumokat támogatják)
- mikrofon és hangszóró vagy van, vagy nincs, ez típus függő
- kamera vagy van, vagy nincs (típusfüggő, ált 0,3Mp-es kamera szokott lenni, de van 2Mp-s típus is... csak minek?)
- a kamerás változatok fotót és videót (3GP, AVI) is tud készíteni
- létezik 4 csatornás GSM változat (gyakorlatilag az összes létező mobilhálózaton képes működni)
- lehet vízálló, vagy nem
- 3D-s mozgás érzékelő, nyomásmérő a sporoláshoz
- a telefon kameráját lehet irányítani az óráról
- aktív kapcsolat esetén, ha a telefontól 5-10m-nél távolabb megyünk (vagy akár elhagyjuk, ellopnák a telefonunkat), akkor rezgéssel és/vagy hanggal jelez az óra
- ébresztés
- alvásfigyelő (telefonra kell egy app hozzá)
- több féle kinézettel tudja az időt megjeleníteni (típusfüggő)
- 45-100 USA dollár ár
- márkanevek: noname, mind kínai. Közöttük biztosan van legalább 4-5 olyan, ami akár rövid időn belül el fog terjedni EU-ban is, mint mobilok között pl. a Meizu, vagy a Xiaomi, mert egészen vállalható minőséget adnak korrekt áron.

Kb ezek azok a jellemzők, amit majdnem az összes okos óra tud ma, de van több egyéb típus is, ezeknél jóval drágábban, amelyek akár kétmagos processzort és futó Android platformot használnak, ezek jellemzően 125 dollártól indulnak és 300 dollár körülig tartanak.

Jelenleg több forrás, összehasonlító teszt szerint, mindent egybe véve a Bebble Steel az okos órák plafonja, érdemes is megnézni...

Az alábbi típusok sem árban, sem anyaghasználatban nem ezen a szinten mozognak, de talán használati értékük ettől még jó, a mindennapokban fontos szempontoknak megfelelnek. Bármiféle fontossági sorrendet nélkülözve:

1. U8 - kb. 8900 Ft. Legérdekesebb benne a 160 órás készenléti idő, bár kíváncsi lennék rá, hogy ehhez mit kell tenni a valóságban

2. ZGPAX S28 - kb 12545 Ft - Wifis, nagy, színes kijelzős, izmos aksi, nincs kamera. Ez gyakorlatilag egy "óratelefon", SIM-kártyát lehet bele tenni, van mikrofonja és hangszórója. Érdekes, csak minek ez a funkció?

3. Aoluguya M6 GSM - kb 16341 Ft (247Ft/$ árfolyamon) Ez az egyik kedvencem... lenne, ha a készenléti ideje nem 50 óra lenne már gyárilag is, ami, mint tudjzk, a valós körülmények között biztosan kevesebb. De szép, nem hivalkodó, fémházas kialakítás. A sima idő mutatása nem tetszik, remélhetőleg cserélhető benne az órastílus vmi egyszerűbbre.

4. Aoluguya JHSP2 - kb 15210 Ft Ez tényleg az egyik kedvencem. Nagy kjelző, visszafogott stílus, minden fontosat tud (még túl sokat is), 32Gb-ig microSD-vel bővíthető memória, sok nyelvű menü, kedvező ár. Egyedüli kételyem a szíjjal kapcsolatban van, mennyire ellenálló a használatnak.

5. GV08 - kb 17266 Ft Ez is egy kedvenc. 32Gb-ig bővíthető memória, nagy akku kapacitás, extrém hosszú akkuidő, 1,3Mp-es kamera, vízálló, G-szenzor, szép kinézet, alu ház.

6. Beboncool - kb 21410 Ft Ez talán mind közül a legszebb. Abszolút kedvenc jelölt. Wifi, 8Gb-ig bővíthető memória, fém ház, FM-rádió. Számomra hátrány, hogy az sms értesítéseket csak Androidon keresztül küldi, iOS-sel nem. Kár érte.

7. Wime M5 Sports - kb. 24700 Ft Nálam abszolút dobogós. Egyszerű kijelzés, semmi színes csicsa. Tetszik, hogy egy menüt látsz csak egyszerre a kijelzőn (minek többet, amikor osztott képernyő esetén az ujjméretünk miatt ekkora kijelzőn csak a bénázás, meg a félrenyomkodás menne, ami rontja a használhatóságot). Kapacitív(!) kijelző, legalább cseppálló (daily water resistant - kézmosás, izzadság, esőcsepp), 180 órás akku készenlét, teljes kompatibilitás az iOS-szel és Androiddal is.

8. WeLoop Tommy - kb 17765 Ft Ezt ajánlotta akibor. Egyszerű, monokróm kijelző, közepes felbontással is jól használható, letisztult, egyszerű megjelenítés, vízálló, talán ez a legkevésbé "kínai" kinézetű óra mind közül, valós 1 hetes akku kapacitás. Nagyon jónak tűnik. Saját weboldala is van.

9. Cheerlink Q2 - kb 16600 Ft Ez is dobogós lenne nálam. Hasonló, mint a Wime M5 Sports, egyszerű kijelző, 1 ikonos menü. Elvileg még az időjárást is tudja szinkronizálva mutatni a telefonról. 240x240 pixeles kijelző, 190 órás készenlét. Sajnos jelenleg csak az Androidra teljes a kompatibilitása.

10. Aoluguya V5 - kb. 14200 Ft Ez a legelegánsabb típus, amit láttam eddig. Bár színes a kijelzője, mégis, igen visszafogott, elegáns, jól olvasható, szép ikonokkal rendelkezik. Kapacitív kijlező, G-szenzor, közepes készenléti idő (90-120 óra). Viszonlyag kis felbontású (128x128pixel), de kiemeli a hirdetés, hogy jó minőségű a hangszórója, tehát, akár vezetés közben is jól használható kihangosítóként...

Kb ennyi. Legalábbis, ebben a kategóriában... mert találtam olyat is, aminek a menüje hasonlít az iOS-éhez, képek és kinézet alapján nem is rossz, bár, hajaz ez az Androidos megjelenítésre is... szóval, amolyan hibrid.
De létezik egy 300 dollár körüli noname kategória is, mint pl. ez az inWatch. Érdekességei a 8Gb beépített (nem bővíthető) memória, 2 magos proci, Droid 4.2 rendszer, 1Gb RAM, 5Mp kamera, 1,6" méretű kapacitív kijelző, HD videózási képesség, IP57-es szigeteltség... Én nem ilyeneket keresek, de azért érdekes.

Nem tudom, a leírtak alapján ki-hogy van vele, nekem a legszimpibb a következő 5db: 4.; 5.; 7.; 8.; 10.

A két Aoluguya modell nagyon hasonló tudású, a különbség köztük, hogy a JHSP2 típusnak 32Gb-ig bővíthető a memóriája és GPS is van benne, míg a V5-ben ezek a funkciók nem elérhetők. Árban a 12 $ difi éppen ezt támaszthatja alá.
A GV08 az előzőekkel azonos processzorral van szerelve, azonos RAM és ROM-mal rendelkezik, 32Gb-ig bővíthető, csakúgy, mint a Aoluguya JHSP2, de izmosabb az aksija, kamerás és GSM modul is van benne. Valamint, a kinézetben különböznek.
A Wime M5 szép és ezek között a legdrágább, kérdés, hogy joggal-e. Képek alapján én erre szavaznék, jó lenne kipróbálni. Nem hiányolom egy ilyen kütyüből a kamerát, mert VGA felbontással mit is fogunk fotózni? Pont semmit. Felesleges... Tehát, ezt nem róvom fel neki hiányként.
Ennek a legnagyobb ellenfele talán a WeLoop Tommy. Ez számomra nagyon kívánatos. Full vízálló, letisztult, egyszerű kezelés jellemzi. Kifejezetten szimpatikus a monokróm kijelző, noha annak felbontása a többihez képest viszonylag alacsony 144x168 pixel, mégis, talán a legjobban olvasható. Kérdés, hogy vajon beállítható-e úgy, hogy az időt folyamatosan mutassa, ne kelljen mindig megnyomni a "bekapcs" gombot a kijelző életre keltéséhez. Egy karóránál ez is fontos szempont lehet és a többi termékben sem vagyok biztos, hogy ezt tudják (pl. aksi üzemidő megtakarítás okán). Itt a monokróm kijelző jóval alacsonyabb energiaigénye miatt akár még megoldott is lehet. És az állítható óra stílus is nagyon pozitív dolog. Ára pont arany középút a felsoroltak között. Korrekt.

Először el kellene eldöntenem, hogy egyáltalán kell-e nekem ilyen kütyü, használnám-e, vagy csak egy fellángolás?  :hmmmm: Végülis, hetente több alkalommal futok, napi szinten 1,5-órákat sétálunk családdal. Ezenkívül kütyü-bolond vagyok, hajlamos vagyok autóban vezetés közben telefonálni ( tudom,  :naspang: ), jelenleg egy 5 éves Police karórám van házilag készített 2. bőrszíjjal (azért nem annyira elegáns már, mint az eredetivel volt), nem hordok ékszert, de a karórát annak tartom, szeretnék újra hordani...

Azt gondolom, hogy a WeLoop felé húzna a szívem a leginkább, de a mikrofon hiánya miatt valamelyik Aoluguya modell lehetne a befutó nálam. A Wime is nagyon cucc lehet, de jelenleg drágállom. Most kellene mindet egyesével élőben is kipróbálni, akkor kb 5 percen belül tudnék dönteni.  ::)

Na, ha eddig elolvastad, köszi, egy hős vagy.  :clap: :punk: :ser: Köszönöm.  :hug: Bazi hosszú post lett, de talán, rajtam kívül mást is érdekelhet a téma.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.17 14:39:52 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Órák
« Válasz #713 Dátum: 2014.10.17 15:51:24 »
hogy neked mennyi időd van munkaidőben ilyenekre;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Órák
« Válasz #714 Dátum: 2014.10.17 17:06:54 »
Bocsánat a tudatlanságomért, de mire jó egy ilyen okosóra. Nem látom az értelmét eddig. A telefon mindig kéznél van, azon bármit meg lehet oldani. Egy ilyen kicsi kijelző mire használható, bt kihangosító?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Órák
« Válasz #715 Dátum: 2014.10.17 17:21:20 »

Bocsánat a tudatlanságomért, de mire jó egy ilyen okosóra. Nem látom az értelmét eddig. A telefon mindig kéznél van, azon bármit meg lehet oldani. Egy ilyen kicsi kijelző mire használható, bt kihangosító?
Pontosan. Pl, ha az autóban nincs kihangosító, de nem telefonálhat az ember kézben tartott mobillal (feltéve, hogy közben vezet is), akkor adott az óra. Ehhez persze megfelelő hangminőségnek és hangerőnek kell lennie hozzá.
Vannak BT fülesek, de én pl utálom ezeket. Nekem is van, de nem használom. Autóba a kihangosító drága, bár nyilván jobb minőséget is ad.
Vagy bringazas közben nem kell szorítani a telefont a kezedben, sem kutatni a zsebedben, hogy elő vedd a navi, vagy egy hívás miatt.
Nem mindenkinek alternatíva az okos telefon, de tekintettel arra, ahány féle van belőle, biztos van rá igény is, tehát, valszeg létjogosultsága is lehet. Én is ezt próbálom kideríteni, hogy nekem szükségem lehet-e egy ilyenre. Ezért tájékozódtam kicsit.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Órák
« Válasz #716 Dátum: 2014.10.17 18:56:21 »
Plusz ha nem drágább mint egy "sima " óra akkor miért ne legyen egyéb opció?
Motoron is szuper lenne ilyesmi. Most ha megszólal a teló, meg kell állnom leállitani a motort, levenni a kesztyűt, a bukósisakot, a telót elővenni... á senki nem várja ki :cry: Így inkább továbbmegyek aztán később visszahívom.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Órák
« Válasz #717 Dátum: 2014.10.17 19:40:23 »

Plusz ha nem drágább mint egy "sima " óra akkor miért ne legyen egyéb opció?
Motoron is szuper lenne ilyesmi. Most ha megszólal a teló, meg kell állnom leállitani a motort, levenni a kesztyűt, a bukósisakot, a telót elővenni... á senki nem várja ki :cry: Így inkább továbbmegyek aztán később visszahívom.
off Kifejezetten a motorosoknak a bukósisak alá létezik Bluetooth fülhallgató. Ezt párosítod a telefonoddal és motorozás közben is tudsz telefonálni vele. Sőt ha párod is ott utazik veled a motoron akkor az sisakján is bele lehet tenni ezt a Bluetooth fülest és tudtok beszélgetni menetközben. On
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Órák
« Válasz #718 Dátum: 2014.10.17 19:57:08 »
off Kifejezetten a motorosoknak a bukósisak alá létezik Bluetooth fülhallgató. Ezt párosítod a telefonoddal és motorozás közben is tudsz telefonálni vele. Sőt ha párod is ott utazik veled a motoron akkor az sisakján is bele lehet tenni ezt a Bluetooth fülest és tudtok beszélgetni menetközben. On
Á annyit azért nem motorozom, és tudod milyen macera állandóan bekábelezni magam, bukót, nó meg még a szemüvegem is.. ááá
Szerencsére a mororomon van óra így tudom hány az óra :hug:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Órák
« Válasz #719 Dátum: 2014.10.19 09:23:21 »
Á annyit azért nem motorozom, és tudod milyen macera állandóan bekábelezni magam, bukót, nó meg még a szemüvegem is.. ááá
Szerencsére a mororomon van óra így tudom hány az óra :hug:

Bepi azt írta: BT !!!   Minek oda a kábel??  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.