Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 218610 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Órák
« Válasz #630 Dátum: 2014.05.16 08:51:28 »
Német összeszerelés?  :hmmmm:
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Órák
« Válasz #631 Dátum: 2014.05.16 09:26:30 »
nem kell túllihegni ezt a svájciságot. ma már a gyártók legalább 90%-a KETTŐ darab beszállítótól vásárolja az órái komplett szerkezetét. igen, a svájciak is. alig van már olyan gyártó, amelyiknek saját fejlesztésű kalibere van. és azok mellesleg irtózatosan drágák...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Órák
« Válasz #632 Dátum: 2014.05.16 10:35:12 »
És akkor a hamisítványokról meg ne is beszéljünk. Ugye?
Ismerősöm vett, órásnál hamisítványt, meglepődött. :)
Fery

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Órák
« Válasz #633 Dátum: 2014.05.16 10:45:29 »
Nekem ilyen a hétköznapi órám. Imádom, különösen a műszaki tartalma miatt, mert rádió controllos és automata, tehát soha nem kell hozzányúlni. És egyébként is tele van ínyencségekkel, minden mutatót külön motor mozgat stb.

Elegánsabb alkalmakra egy egyszerű, letisztult, elegáns Doxám van, ami egyedi (mert hibás volt a számlapja gyárilag és választhattam milyenre cseréljék ki, így olyan számlap van benne, amivel azt a modellt nem is gyártották).

Mindkettőnek megvan a maga szépsége, de én ezekkel jól elvagyok, mindenféle alkalomra.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Órák
« Válasz #634 Dátum: 2014.05.16 11:36:16 »
Nekem ilyen a hétköznapi órám. Imádom, különösen a műszaki tartalma miatt, mert rádió controllos és automata, tehát soha nem kell hozzányúlni. És egyébként is tele van ínyencségekkel, minden mutatót külön motor mozgat stb.
Elegánsabb alkalmakra egy egyszerű, letisztult, elegáns Doxám van, ami egyedi (mert hibás volt a számlapja gyárilag és választhattam milyenre cseréljék ki, így olyan számlap van benne, amivel azt a modellt nem is gyártották).
Mindkettőnek megvan a maga szépsége, de én ezekkel jól elvagyok, mindenféle alkalomra.

amindenit, ez egy komolyabb darab  :yes:. nekem kicsit túlzás a breitling-féle számlapkavalkád, de ez ízlés dolga. de a citizen az elemmel megy ugye?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Órák
« Válasz #635 Dátum: 2014.05.16 11:39:38 »
Olcsó de jó svájci órát a Tissot-nál is lehet kapni. Ami  meg a puritánságot illeti, szerintem abban ez az egyik klasszikus példány:
Nagyon szép óra  :yes: ! De én valami ennél sokkal "darabosabb" (vagy ha úgy jobban tetszik: markánsabb) designt tudnék magamnak elképzelni a hétköznapokra. Mondom, megláttam azt, amit belinkeltem, és kb. egy pillanat alatt jött a gondolat: na, EZ az én órám  :clap: ! Military, masszív, egyszerű. Ez kell nekem!

Ezt viszont, amit belinkeltél, inkább öltönyhöz venném fel  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Órák
« Válasz #636 Dátum: 2014.05.16 11:41:15 »
amindenit, ez egy komolyabb darab  :yes:. nekem kicsit túlzás a breitling-féle számlapkavalkád, de ez ízlés dolga. de a citizen az elemmel megy ugye?
:no:
Nincs benne elem, pont ez a lényeg. Fényenergiával töltődik, ezért rendszeren kell hordani, hogy kapjon fényt. Ha néhány napig nem kap elég fényt (mert lezárt dobozban tartod, amúgy normál használat mellett úgy tudom 1 havi tartalék van benne), akkor először kettesével kezd ugrálni a másodpercmutató, mert megáll, de csak a mutatók az óra megy tovább és ha van fény, akkor szépen beállnak a mutatók. Sötétben egyébként foszforeszkálnak a fő mutatók. Pont ezeket a finomságokat szeretem benne!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Órák
« Válasz #637 Dátum: 2014.05.16 11:59:30 »
nagyon állat. egy magát beállító óra, ami fénnyel megy, egy ilyen nekem sem ártana. mindenesetre kvarcóra és nem mechanikus, ha jól értem

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Órák
« Válasz #638 Dátum: 2014.05.16 12:58:43 »
:no:
Nincs benne elem, pont ez a lényeg. Fényenergiával töltődik, ezért rendszeren kell hordani, hogy kapjon fényt. Ha néhány napig nem kap elég fényt (mert lezárt dobozban tartod, amúgy normál használat mellett úgy tudom 1 havi tartalék van benne), akkor először kettesével kezd ugrálni a másodpercmutató, mert megáll, de csak a mutatók az óra megy tovább és ha van fény, akkor szépen beállnak a mutatók. Sötétben egyébként foszforeszkálnak a fő mutatók. Pont ezeket a finomságokat szeretem benne!  ::)
Kemény!  :yes: Bár, a Citizen mindig is a finom megoldásairól volt híres, nem kifejezetten divat-óra féle.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Órák
« Válasz #639 Dátum: 2014.05.16 13:30:20 »
Nekem ilyen a hétköznapi órám. Imádom, különösen a műszaki tartalma miatt, mert rádió controllos és automata, tehát soha nem kell hozzányúlni. És egyébként is tele van ínyencségekkel, minden mutatót külön motor mozgat stb.

Elegánsabb alkalmakra egy egyszerű, letisztult, elegáns Doxám van, ami egyedi (mert hibás volt a számlapja gyárilag és választhattam milyenre cseréljék ki, így olyan számlap van benne, amivel azt a modellt nem is gyártották).

Mindkettőnek megvan a maga szépsége, de én ezekkel jól elvagyok, mindenféle alkalomra.
Ennél olcsóbb és áttekinthetőbb kijelzőjű solar/radiójel vezérelt órát választottam.  ;)
Ha nem éri fény három napig akkor lekapcsolja a csipogást(ha be volt állítva) majd a mutatók állnak 12 óra
pozícióba és kb 8 hónapot így elvan sötétben, ha teljesen fel van töltve. Eddig csak 3 hónapig bírtam ki, hogy dobozban
tároljam próba gyanánt.  ::)
Fery

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Órák
« Válasz #640 Dátum: 2014.05.16 16:29:38 »
Nekem ilyen a hétköznapi órám. Imádom, különösen a műszaki tartalma miatt, mert rádió controllos és automata, tehát soha nem kell hozzányúlni. És egyébként is tele van ínyencségekkel, minden mutatót külön motor mozgat stb.

Elegánsabb alkalmakra egy egyszerű, letisztult, elegáns Doxám van, ami egyedi (mert hibás volt a számlapja gyárilag és választhattam milyenre cseréljék ki, így olyan számlap van benne, amivel azt a modellt nem is gyártották).

Mindkettőnek megvan a maga szépsége, de én ezekkel jól elvagyok, mindenféle alkalomra.
Akkor egyezik az ízlésünk a hétköznapok terén, az enyém ugyanis szintén nagyon hasonló. :D
Szerk.: Amúgy lehet, hogy idén karácsonyra is órát kérek. :whistling: Annyi szép óra van ami tetszik, gondoltam gyűjtök egy párat. Mondjuk a hét minden napjára egyet. :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.16 16:32:41 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Órák
« Válasz #641 Dátum: 2014.05.16 18:52:26 »
gyerekek, jópofa dolog ez az atomórajel, de a link szerint 800 km-re lát az órátok, mainflingen pedig kb. 900-ra van  :devil:

időnklnt fordultok egyet győr felé, hogy meglássa az órajelet?  :whistling:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Órák
« Válasz #642 Dátum: 2014.05.16 19:03:36 »
Nem tudom, az enyém rendesen szinkronizál.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Órák
« Válasz #643 Dátum: 2014.05.16 20:25:18 »
Az enyém is rendesen pontosítja illetve át állítja a nyári, téli időszámításnak megfelelően.
Ideális esetben a 77,5 kHz-es jel Mainflingenből 1.500 km körzetben fogható, de ott van az angol
Rugby jele 60.0 kHz és ez is 1.500 km (aztán Fort  Collins és Fukukoa is jeladó mármint állítható az órámban)
de nem véletlenül éjszaka keresi az óra a jelet, kevesebb a zavaró frekvencia.
Ami befolyásolja a vételt az pl. hűtő, mikró, tv, vasbeton stb.
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Órák
« Válasz #644 Dátum: 2014.05.16 20:58:12 »
érdekes. mert az óráknál van olyan, ahova 800 km-es távolságot írnak, és van olyan, ahova 1500-asat...