Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 218457 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Órák
« Válasz #480 Dátum: 2012.04.25 08:22:35 »
Nekem az elegáns órám, amit öltönyhöz hordok (nálam elég gyakori) az egy Doxa és szeretem. A Doxa az egyik legpatinásabb óramárka, szóval azért van presztizse. Szóval lehet, hogy a divatmárkák kiváló órákat gyártanak, de presztizsben hol vannak a Doxához képest?

A zakó/ing rálóg az órára, szóval úgy sem látszik.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Órák
« Válasz #481 Dátum: 2012.04.25 08:34:53 »
Szóval lehet, hogy a divatmárkák kiváló órákat gyártanak, de presztizsben hol vannak a Doxához képest?
ebben is van valami....... de ha már itt tartunk hol van az a határ amikor azt lehet rá mondani ,hogy ez presztizsmárka? :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Órák
« Válasz #482 Dátum: 2012.04.25 08:54:06 »
Többek közt ilyenem van már 3 éve, és egyelőre nincs gondom vele. (Azóta órákat sem nézegetek :) ) A legjobb dolog a világon, hogy se elemcsere, se állítgatás.

http://citizen.timecenter.hu/citizen+orak/promaster+radio+controlled+karorak/JY0020-64E.ora

de ár/érték arányban egy ilyen eléggé verhetetlen: (ugyanúgy napelemes és rádió vezérelt)

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=672145

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Órák
« Válasz #483 Dátum: 2012.04.25 09:00:17 »
ebben is van valami....... de ha már itt tartunk hol van az a határ amikor azt lehet rá mondani ,hogy ez presztizsmárka? :)
Ez nehéz, ahogy autónál is. Egy Toyota vagy Honda presztizsmárka? Határeset. Óráknál azt lehet mondani, hogy a régi sváji márkák (Doxa, Schaffhausen, Patek Philippe, Breitling, Omega) mindenképpen presztizsmárkának számítanak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re:Órák
« Válasz #484 Dátum: 2012.04.25 09:07:28 »
A Doxa az egyik legpatinásabb óramárka, szóval azért van presztizse.

Azé ne túlozzuk el.  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Órák
« Válasz #485 Dátum: 2012.04.25 09:08:55 »
Jó, ne túlozzuk el, de azért ott van a régi svájci márkák között.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re:Órák
« Válasz #486 Dátum: 2012.04.25 09:10:27 »
Többek közt ilyenem van már 3 éve, és egyelőre nincs gondom vele. (Azóta órákat sem nézegetek :) ) A legjobb dolog a világon, hogy se elemcsere, se állítgatás.

Csak az az LCD ne lenne benne.  :cry:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Órák
« Válasz #487 Dátum: 2012.04.25 09:13:29 »
miért nem? Police-nak van vagy 100 féle órája, lehet még több is...... megtalálhatóak bennük a kirívó darabokon át az egyszerü szolid tipusokig minden
minden porcikájában érzik a minöség :yes:
Két helyesírási hibát vétettem az előzőben, helyesen:
...a DOXA nem gyárt jelenleg olyan órát, amit feltennék a csuklómra... de ez egyéni ízlés kérdése, más meg nem venné fel a Police-t, meg a Rado-t.

Bocsi.

Amúgy persze, széles a választéka a Police-nak, nekem is az van, csak ezek divatórák, ugyanúgy, mint a Fossil, vagy a Diesel. Mind3 márka több olyan modellt is gyárt, ami nekem kifejezetten tetszik, csak ez a kategória nem arról szól, mint a Citizen, Seiko, Tissot, Doxa, stb.
Mondjuk, nem is annyiba kerül egy Police... az enyém 2 éve új modellként megállt 40.000-ben, ma már inkább a Fossil és a Diesel-ek tetszenek jobban..  :)

Ennél több pénzt én valamiért sajnálok órára kiadni, bár tudom, hogy azok megérik a pénzüket, én mégsem akarok, nem is akartam annyi pénzt kiadni rá. Nekem az sok.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Órák
« Válasz #488 Dátum: 2012.04.25 09:13:39 »
Csak az az LCD ne lenne benne.  :cry:
Igen, de amit mutattam, az tudja ugyanazt (Rádió és ecodrive), csak nincs benne az lcd.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re:Órák
« Válasz #489 Dátum: 2012.04.25 09:14:50 »
ebben is van valami....... de ha már itt tartunk hol van az a határ amikor azt lehet rá mondani ,hogy ez presztizsmárka? :)

Ezt már megbeszéltük, a presztizs hagyományokon alapul, aki nem gyárt legalább 100 éve órát az nem presztizsmárka, ettől még lehet elismert, jó minőségű/műszaki tartalmú.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Órák
« Válasz #490 Dátum: 2012.04.25 09:17:17 »
Nekem az elegáns órám, amit öltönyhöz hordok (nálam elég gyakori) az egy Doxa és szeretem. A Doxa az egyik legpatinásabb óramárka, szóval azért van presztizse. Szóval lehet, hogy a divatmárkák kiváló órákat gyártanak, de presztizsben hol vannak a Doxához képest?
Sehol, de nem is az a feladatuk, hogy presztizst sugározzanak.  ;)

Ez olyan, mint cipőben a Josef Seibel: rondák, de rohadt kényelmesek, szinte nem is érezni, hogy cipő van a lábamon (egyszer próbáltam). Viszont sajnos rettenetesen nem tetszenek...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Órák
« Válasz #491 Dátum: 2012.04.25 09:18:40 »
Ennél több pénzt én valamiért sajnálok órára kiadni, bár tudom, hogy azok megérik a pénzüket, én mégsem akarok, nem is akartam annyi pénzt kiadni rá. Nekem az sok.  ;)

Ezt régen én is így gondoltam, ma meg azt mondom, hogy ha egy óra hosszú évekig jó, és eléggé presztizsmárka akkor adnék érte, persze nem a csillagos égig. Nagyon tetszik egy IWC Schaffhausen egyik modellje, de soha nem adnék érte 1,2 millert.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Órák
« Válasz #492 Dátum: 2012.04.25 09:20:45 »
Ez olyan, mint cipőben a Josef Seibel: rondák, de rohadt kényelmesek, szinte nem is érezni, hogy cipő van a lábamon (egyszer próbáltam). Viszont sajnos rettenetesen nem tetszenek...  :no:
Volt olyanom, soha többet. Téli cipő volt és egy téli szezont nem bírt végig... (december végén vettem, azt a telet kibírta és a következő télen januárban vége volt, tehát igazából összesen egy szezont ment)
Azóta igyekszem Ecco cípőt venni, ami drága, viszont két év garancia van rá. A mostani Ecco téli cipőm már a második telét nyomta végig és nem mondanád meg róla, mert úgy néz ki, mint újkorában. Oké, kétszer annyiba került, mint egy Siebel, de már most áránál vagyok, és még van benne legalább 2 tél. Mikor jártam jobban?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Órák
« Válasz #493 Dátum: 2012.04.25 09:24:54 »
Szerintem a Swatch pl. nem presztízsmárka. Én kaptam 1999-ben egy full alu házas Swatch-ot. 18. szülinapra. 2 éve cseréltem le, akkor kaptam a Police-t. A Swatchban több, mint 10 év alatt 2db elemet cseréltettem, meg egy szíjat (mert az alu csatlakozások teljesen kikoptak, nem lehetett becsatolni már), de folyamatosan hordtam éjjel-nappal. Egy óra életében 10 év szerintem sok, bár a régi felhúzós órák évtizedekig működtek, ahhoz képest kevés. De akkoriban a mai jellemző tömeggyártás sem volt (jobb minőségűek voltak a régiek szerintem)...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Órák
« Válasz #494 Dátum: 2012.04.25 09:25:56 »
Volt olyanom, soha többet. Téli cipő volt és egy téli szezont nem bírt végig... (december végén vettem, azt a telet kibírta és a következő télen januárban vége volt, tehát igazából összesen egy szezont ment)
Azóta igyekszem Ecco cípőt venni, ami drága, viszont két év garancia van rá. A mostani Ecco téli cipőm már a második telét nyomta végig és nem mondanád meg róla, mert úgy néz ki, mint újkorában. Oké, kétszer annyiba került, mint egy Siebel, de már most áránál vagyok, és még van benne legalább 2 tél. Mikor jártam jobban?
Ezesetben nyilvánvalóan az Ecco-val jártál jobban.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i