Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 221598 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Órák
« Válasz #375 Dátum: 2011.03.13 09:45:52 »
hejj, az a vacheron constantin milyen csodálatos, kár, hogy 5000 euró alatt még használt sincs... :cry:
a titánkérdés meg akár logikailag is igaz lehet, meg kell hagyni: ha télleg olyan kibebaxott kemény lenne, mint amiből az SR71-est gyártották, irgalmatlan nehéz lenne előállítani egy szíjat meg egy tokot :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.13 09:47:49 írta csufár »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Órák
« Válasz #376 Dátum: 2011.03.13 10:18:24 »
...ha télleg olyan kibebaxott kemény lenne, mint amiből az SR71-est gyártották...
:D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #377 Dátum: 2011.03.13 11:47:45 »
Teljesen egyetértek, de a kikopizott résszel mi a baj?

"Bocs, de általánosságban írtad, hogy a titánium strapabíróbb a nemesacélnál." Magyarázattal együtt már érthető volt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Órák
« Válasz #378 Dátum: 2011.03.13 15:17:00 »
Jó, hát nem tudom, érdemes-e foglalkozni ennyire ezzel a titánium vs acél témával. A belinkelt óra kb. 40ezer pénz - gondolom, pár év múlva, ha elviselhetetlenül karcos lenne de a szerkezet hibátlan marad, vehetek a Casio-tól egy teljesen új szíjat, és kicserélhetem a régit. Vagy ez nem így megy?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Órák
« Válasz #379 Dátum: 2011.03.13 22:33:45 »
A bőrszíj témához: nekem még egy sem bírta 2 évnél tovább. Nyáron mindig izzad alatta a bőröm, és ettől a bőr előbb-utóbb felkeményedik, és aztán megtörik.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Órák
« Válasz #380 Dátum: 2011.03.14 08:49:31 »
Jó, hát nem tudom, érdemes-e foglalkozni ennyire ezzel a titánium vs acél témával. A belinkelt óra kb. 40ezer pénz - gondolom, pár év múlva, ha elviselhetetlenül karcos lenne de a szerkezet hibátlan marad, vehetek a Casio-tól egy teljesen új szíjat, és kicserélhetem a régit. Vagy ez nem így megy?

Nem biztos, hogy így megy. A szíjak nem maradnak végtelen ideig gyártásban, változhat a forma, de egy pár éven belül ez biztos nem történik meg.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Órák
« Válasz #381 Dátum: 2011.03.14 09:36:06 »
Titán szíjas órám még nem volt, most szerintem ezt fogom választani. Próba-cseresznye...
Azért szimpatikus első sorban, mert anti-allergén - korábban az acélszíj alatt folyamatosan viszketett. Kíváncsi leszek.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Órák
« Válasz #382 Dátum: 2011.03.14 10:32:17 »
A bőrszíj témához: nekem még egy sem bírta 2 évnél tovább. Nyáron mindig izzad alatta a bőröm, és ettől a bőr előbb-utóbb felkeményedik, és aztán megtörik.
az enyém gumiszíjas. állat. mintha búvárruhában lennék :)

Tutivesztes

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
  • Bélzuhanypárlat
Re: Órák
« Válasz #383 Dátum: 2011.03.14 23:20:21 »
Jó, hát nem tudom, érdemes-e foglalkozni ennyire ezzel a titánium vs acél témával. A belinkelt óra kb. 40ezer pénz - gondolom, pár év múlva, ha elviselhetetlenül karcos lenne de a szerkezet hibátlan marad, vehetek a Casio-tól egy teljesen új szíjat, és kicserélhetem a régit. Vagy ez nem így megy?

Tapasztalataim szerint néha még 10 éves modellekhez is tudunk fémcsatot rendelni, bár egy 40-50ezres modellhez 9-16e között jön a cucc, ami azért -ha mondjuk 5 év után akarod cserélni- már nem nagyon éri meg az órád akkori értékét figyelembe véve...persze sokan vannak akik ragaszkodnak a megszokott dolgaikhoz... Mindenki vegyen G-Shock-ot. az tartós darab:)
Toyota Avensis II. 1.8 VVT-i Liftback Sol Tech 77

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Órák
« Válasz #384 Dátum: 2011.03.15 10:08:21 »
az enyém gumiszíjas. állat. mintha búvárruhában lennék :)

Alatta mindig nedves és gumiszagú?  :devil:  :whistling:  :innocent:

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #385 Dátum: 2011.03.15 12:20:52 »
A bőrszíj témához: nekem még egy sem bírta 2 évnél tovább. Nyáron mindig izzad alatta a bőröm, és ettől a bőr előbb-utóbb felkeményedik, és aztán megtörik.

Na ja, aki nagyon izzad, az nyírja a bőrszíjakat. Szerencsés alkat vagyok, nálam bírják.

Nyárra - ha már muszáj órát viselni - talán a legjobb a szövet szíj. Korábban linkeltem egy "NATO-szíjas" automata Seikót, az alatt abszolút nem izzadok, ráadásul maga a szíj szívja a nedvességet, mosható, olcsó.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Órák
« Válasz #386 Dátum: 2011.03.15 22:24:47 »
A linken egy 20ezres óra jött be, mi volt a kemény összeg 2ezer?  :D
az óra 35körül, a két szerviz több mint 10 volt.
ami még elfogadható lett volna, ha meg is csinálták volna ennyiért, de nem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Órák
« Válasz #387 Dátum: 2011.03.16 00:11:18 »
Na ja, aki nagyon izzad, az nyírja a bőrszíjakat. Szerencsés alkat vagyok, nálam bírják. Nyárra - ha már muszáj órát viselni - talán a legjobb a szövet szíj. Korábban linkeltem egy "NATO-szíjas" automata Seikót, az alatt abszolút nem izzadok, ráadásul maga a szíj szívja a nedvességet, mosható, olcsó.
Kipróbáltam már mindent, még a bőr a legkevésbé rossz. Fémet elvből nem teszek fel, de attól befeketedik amúgy is, a műanyagtól izzad a legjobban, a bőrt bekeményíti, a szövet meg átnedvesedik...
music     

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Órák
« Válasz #388 Dátum: 2012.04.15 15:10:13 »
Sziasztok!

Kezdi megadni magát az óraszíjam, és szeretnék ugyanolyat venni.
Atlantic Worldmaster Square órám van, egyébként nagyon szeretem, és nagyon tetszik maga az óra is.

Hol lehet ilyet rendelni? (az óraboltot már bepróbáltam, 11,000 HUF-ot mondtak rá)

Köszi
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Órák
« Válasz #389 Dátum: 2012.04.15 16:41:47 »
Sziasztok!

Kezdi megadni magát az óraszíjam, és szeretnék ugyanolyat venni.
Atlantic Worldmaster Square órám van, egyébként nagyon szeretem, és nagyon tetszik maga az óra is.

Hol lehet ilyet rendelni? (az óraboltot már bepróbáltam, 11,000 HUF-ot mondtak rá)

Köszi
Keresd Tutivesztes nicknevű cartársunkat, hátha nála olcsóbb az az óraszíj.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.