Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 221749 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Órák
« Válasz #360 Dátum: 2011.03.12 22:15:33 »
Nyilván a titán bizonyos ötvözetei azok, amelyek kemények - ilyeneket használnak a repülőgép-gyártásban is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Órák
« Válasz #361 Dátum: 2011.03.12 22:26:42 »
Viszont van egy nagyon klassz tulajdonsága: nagyon könnyű (repülőknél nem jön rosszul ez). Egy CoCr ötvözetnek kb. 30% csak.

TSityu

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #362 Dátum: 2011.03.12 22:36:29 »
Nem igazán így van. Én 5-ös tisztaságú titánnal dolgozom és egyáltalán nem kemény, sőt kimondottan óvatosan kell vele bánni. Nagyon különleges fém, nem éppen megmunkálás barát (kenődik, melegszik) és tényleg könnyen kopik. Csak különleges hisztis nőnek becézzük  :D

Nyilván ötvözetként használják, hogy az előnyös tulajdonságai érvényesüljenek, gondolom színaranyból se csinálnak semmit, lehet a régebbi titán (ötvözet) órák könnyűek voltak és puhák, de a mostaniak szerintem strapabíróbbak mint a nemesacél tokozásúak.

"Titán tokozású órákról elmondható, hogy antiallergén bőrbarát, valamint jóval könnyebb a nemesacélnál (ugyanazon modell nemesacél változatának csak 40% súlyban) – viselet során komfortosabb érzetet nyújt. A komfortosabb érzet például nyáridőben nagy robosztus órák viseletekor jelentkezik a legjobban. A titán tokozású órákat általában színükről fel lehet ismerni (mattabbak a nemesacélnál), persze ez sem törvényszerű ma már, amikor a technológia olyan szintre fejlődött, hogy speciális carbonkezelésnek köszönhetően a titán órák felülete keményebbé és fényesebbé válik (T.I.C.C. és Super T.I.C.C. tokozású Citizen órák)."

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #363 Dátum: 2011.03.12 22:41:13 »
...a mostaniak szerintem strapabíróbbak mint a nemesacél tokozásúak.

Lehet, hogy a Citizen titániumja jobb a Citizen acéljánál, ezt nem tudom. A többire térjünk vissza akkor, ha majd mutatsz nekem 60 éves titánium tokokat hibátlan állapotban. Most tudok neked 1950-es évjáratú acél Omegát és Longinest mutatni, mellé egy '96-os Seiko titániumot. Ha nem tudnád, melyik micsoda, találgathatnál, melyik az idősebb.

Amíg a Rolex nem foglalkozik titániummal... ;)

TSityu

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #364 Dátum: 2011.03.12 23:00:00 »
Bocs, de a fórumtárs nem egy 60-as évekbeli órát akar megvenni, hanem egy mostani Casio-t. Én csak erre írtam, hogy nyugodtan megveheti mert valószínűleg strapabíróbb lesz mint ugyanaz a modell nemesacél változata. A Citizen Super T.I.C.C. tokozása pedig a kategóriatársak nemesacél tokozásánál biztosan jobb, nem csak könnyebb, de strapabíróbb is. A többibe biztosan igazad van, ehhez (sem) nem értek.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Órák
« Válasz #365 Dátum: 2011.03.12 23:03:20 »
Nyilván ötvözetként használják, hogy az előnyös tulajdonságai érvényesüljenek, gondolom színaranyból se csinálnak semmit, lehet a régebbi titán (ötvözet) órák könnyűek voltak és puhák, de a mostaniak szerintem strapabíróbbak mint a nemesacél tokozásúak.
Persze, éppen ezért írtam, hogy a titán nem kemény. Amit én használok, az 99,5% titán (van még benne N, C, Fe, H, O2). Félelmetesen könnyű fém. Mindig meglepődök egy kicsit, amikor a kezembe fogom, hogy szinte nincs súlya (4,5 g/cm3).
Hogy az óra témánál maradjunk, csináltam már egy titán óra szíjhoz egy összekötő elemet a sógoromnak természetesen titánból.

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #366 Dátum: 2011.03.12 23:17:10 »
...erre írtam, hogy nyugodtan megveheti mert valószínűleg strapabíróbb lesz mint ugyanaz a modell nemesacél változata....

Bocs, de általánosságban írtad, hogy a titánium strapabíróbb a nemesacélnál. Így már értem, mire gondoltál. Ettől a tapasztalatom még áll, ill. ezt is ajánlom átfutni. (Ha valaki nem ismerné: APT egy hazai szaktekintély, az Óra Magazinban rendszeresen publikál, órás és gyűjtő, nála számomra nem kell autentikusabb forrás.)

(Az idézettel egy bajom van: nem foglalkoznék vele, nem hiteles az a FAQ, ahonnan kikopiztad. Csak néhány érdekesség onnan:
- Az automata órák pontosabbak egy egyszerű mechanikus óránál
- (automata órák) Fontos jellemző tulajdonsága, ha az órát levesszük és mozgás nélküli, nyugalmi állapotban hagyjuk akkor kb. 32 óra eltelte után, leáll. Azaz az autómata óráknál szükséges az aktív kézen hordás a folyamatos működéshez.
- A bőrszíjról tudni kell, hogy annak élettartama napi használat mellett kb. 1/2 és egy év közé tehető.
- a sötét számlapok elegánssá teszik az órát, míg például világos számlapnak a jól leolvashatóság az előnye

Ezek mind max. féligazságok.)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Órák
« Válasz #367 Dátum: 2011.03.12 23:27:25 »
Egy kis érdekesség: olyan géppel fogok dolgozni, amin a Patek Philip  az óráik egyes alkatrészeit gyártja. Azt mondják, "kicsit" precíz   ::)

TSityu

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #368 Dátum: 2011.03.12 23:30:59 »
Ezek mind max. féligazságok.)

Nem tom, a többit el sem olvastam, de a kikopizott résszel mi a baj?

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #369 Dátum: 2011.03.12 23:50:30 »
Tételesen:
- az automata órák nem feltétlenül pontosabbak, mint a kézihúzósak. Az igaz, hogy az automata szerkezet képes egyenletesebb állapotban tartani a rugót, de ez csak egy dolog. Egy óra pontosságát ezen kívül még kismillió tényező befolyásolja. Egy jól beállított kézihúzós simán lehet olyan pontos, mint egy automata.
- A 32 óra egyszerűen egy hasra ütött érték. Az egy dolog, hogy van kalapnyi automata szerkezet, amelyiknek ennyi a járástartaléka, de nem biztos, hogy a hordás során az óra maximálisan felhúzódik. Vannak továbbá olyan automaták, amelyek ennél sokkal hosszabb járástartalékkal bírnak. Végül nem _hordás_ szükséges, hanem az, hogy a szerkezetet felhúzzuk: vagy hordással, vagy óraforgatóval, vagy ad absurdum az óra koronájával (már amelyik szerkezetet egyáltalán lehet koronán keresztül húzni).
- A bőrszíjak élettartama jóval nagyobb szórást mutat. Függ a szíj minőségétől, a viselő khm.... élettani sajátosságaitól :D és a hordás jellegétől. Ezzel együtt fél év alatt a legizzadósabb pacák sem tud kinyírni egy minőségi szíjat. Saját tapasztalat: több mint 4 éve hordom napi szinten a bőrszíjas órámat gyári szíjjal - igaz, ez shell cordovan szajré (lóbőr), amit a tartósabb anyagok között tartanak számon.
- Az elegancia, na, az aztán végképp nem a számlap színén múlik, illetve ha mégis, akkor inkább a világos számlap a nyerő. Egyrészt ott a mindig elővehető ízlés-faktor, másrészt ezt most elő is veszem, és mutatok három, általam maximálisan elegánsnak tartott órát; azt a hármat, amit a sötét-világos kérdéskör említése nélkül, magamtól választanék. Mindhárom világos számlapos. Harmadrészt meg lehet nézni a neves gyártók kínálatát, milyen számlappal készítik az öltönyóráikat; döntő többségben lesznek a világos számlapos órák, jellemzően arany tokkal.


leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Órák
« Válasz #370 Dátum: 2011.03.13 01:46:20 »
Ez halál, csak a Blahán fogják neked megcsinálni rendesen, mert ebben Citizen a szerkezet is, nem Seiko vagy miyota, vagy bármilyen ismertebb és elterjedtebb japán márka... A szakszerviz meg mindig drága, ugyebár. Ha Casio kell akkor szólj:)
blaha márkaszervizbe kétszer vittem az órámat.

http://citizen.timecenter.hu/citizen/titanium/EU1060-52F.html
(volt ebből férfi és női változat is, ami csak a méretében különbözött. nem tudom,h a link melyik adatait adja)

először pár hónaposan állt meg, akkor visszavittem az óraboltba, ahol kicserélték az elemet, így kb.1 évig jól működött.

még garanciális volt, ezért elvittem márkaszervizbe.
kétszer cseréltek benne elemet, és takarították ki horror áron.
azt mondták a második takarításnál,h ha továbbra is rossz, akkor a szerkezethez kell hozzányúlni, az meg kemény összeg.

probléma még mindig ugyanaz:
elkezd késni; meg-megáll, majd teljesen megáll.
érdekes, h ha nem hordtam, nem vettem fel, akkor elemcsere után akár hónapokig jól működött, de amint elkezdtem viselni, megint vége volt.

azóta még 2szer lett benne elem cserélve.(nem a citizennél)
már nem foglalkozom vele.
az első fizetésemből vettem 2001-ben :) megláttam, megszerettem: lapos, könnyű, szürkés-matt színű. jó volt hordani.

jelenleg egy ilyenem van(ha nagy ritkán felveszem), ezt egy kedves ismerősömtől kaptam  :
http://casio.timecenter.hu/casio/standard/MTP-1228D-1A.html

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Órák
« Válasz #371 Dátum: 2011.03.13 08:24:14 »
A titánium baromi csúnyán tud öregedni.
Titánium öregedni? Volt egy titánium szemüveg-keretem, imádtam. Az életem legjobb szemüvegkerete volt, azóta sem találtam olyat (ultra-flexibilis). K

Novák Optika, Ma-Ji japán titánium keretek: http://www.novakoptika.hu/termekek/szemkeret/masatomo/masatomo.html

Szerintem is zseniálisak.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Órák
« Válasz #372 Dátum: 2011.03.13 08:30:10 »
Most tudok neked 1950-es évjáratú acél Omegát és Longinest mutatni, mellé egy '96-os Seiko titániumot. Ha nem tudnád, melyik micsoda, találgathatnál, melyik az idősebb.


Azért a titán bevonatok nem kicsit fejlődtek az elmúlt években. Nekem van egy Orientem, titán tokos, rendszeres hordás mellett tíz év alatt annyi karcot szedett össze, mint a nemesacél tokos Sinnem. És az Orient ugye Seiko....

TSityu

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #373 Dátum: 2011.03.13 09:22:12 »
kétszer cseréltek benne elemet, és takarították ki horror áron.
azt mondták a második takarításnál,h ha továbbra is rossz, akkor a szerkezethez kell hozzányúlni, az meg kemény összeg.

A linken egy 20ezres óra jött be, mi volt a kemény összeg 2ezer?  :D

TSityu

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #374 Dátum: 2011.03.13 09:31:29 »
Tételesen:

Teljesen egyetértek, de a kikopizott résszel mi a baj?