Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 221520 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #345 Dátum: 2011.03.11 16:55:28 »
Azt hiszem, megtaláltam a legszebb létező órát:



 :eek: Elég jól sikerült. Kár, hogy 1. drága 2. nagy. 5500 dodó helyett legyen ~1500, 43mm helyett 37-38mm, és már csomagolhatják is.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Órák
« Válasz #346 Dátum: 2011.03.12 08:50:45 »
Tényleg szép a maga egyszerűségében! :yes:
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Órák
« Válasz #347 Dátum: 2011.03.12 09:04:45 »
Ha mindenáron bele kell kötni, az a két csillag a felhúzóján.. nekem nem tetszik  :lol:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Órák
« Válasz #348 Dátum: 2011.03.12 11:36:25 »
Erről mi a véleményetek?

Ami számomra izgató bene:
- Rádiójel vezérelt
- Fényenergiával működő
- 12/24 órás időkijelzés
- Tömör titánium szíj
Bővebben: http://www.karorauzlet.hu/casio-wave-ceptor-wva-470tde-1a.html

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #349 Dátum: 2011.03.12 12:44:49 »
A titánium baromi csúnyán tud öregedni. Ezt leszámítva jó kis óra ez, főleg annak, akinek mindenképp fontos a másodperc-pontosság...

...ami egyébként szerintem egy fölösleges mánia - 1-2 szakmát leszámítva qrvára nincs jelentősége, hogy éppen mennyi a másodpercben is kifejezett idő. Pár perc pontosság az élet legtöbb területén elegendő. Éljen a Meistersinger:


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Órák
« Válasz #350 Dátum: 2011.03.12 17:14:10 »
Erről mi a véleményetek?
Ami számomra izgató bene:
- Rádiójel vezérelt
- Fényenergiával működő
- 12/24 órás időkijelzés
- Tömör titánium szíj
Bővebben: http://www.karorauzlet.hu/casio-wave-ceptor-wva-470tde-1a.html

 :hug: Lehet csomagolni.  Nekem is fáj egy rádióvezéreltre a fogam. A Casio számomra a mérték, hiába vannak jobb órák.  :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Órák
« Válasz #351 Dátum: 2011.03.12 17:52:47 »
A titánium baromi csúnyán tud öregedni.
Titánium öregedni? Volt egy titánium szemüveg-keretem, imádtam. Az életem legjobb szemüvegkerete volt, azóta sem találtam olyat (ultra-flexibilis). Kb. 5 évig használtam. A műanyag részeit, meg a lencséket leszámítva, a keret fém része még ma is újszerű (ott a fiókban).
Kifejtenéd ezt az öregedést picit?

Ezt leszámítva jó kis óra ez, főleg annak, akinek mindenképp fontos a másodperc-pontosság...

...ami egyébként szerintem egy fölösleges mánia - 1-2 szakmát leszámítva qrvára nincs jelentősége, hogy éppen mennyi a másodpercben is kifejezett idő. Pár perc pontosság az élet legtöbb területén elegendő.
Ne feledd, én rádiós vagyok  :clap: Mi adjuk a pontos időjelzést a Kossuth-on úgy 30 éve :cool2: A másodperc-pontosság nekem triviális  ;)

A lakásban van vagy 4db rádióvezérelt óra... mániám :wub:

(igaz eddig nem nagyon hordtam karórát, a mobilomon az óra másodperc pontos - be van állítva, hogy a GSM hálózatról pontosítson, ami kb. szinkronban van a rádióvezérléssel (van egy kis eltérés, de másodpercen belüli - ez még elfogadható).
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.12 17:56:12 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #352 Dátum: 2011.03.12 18:13:27 »
Öregedés = kopás. Kifényesedik, kifakul a színe, karcolódik (lévén relatíve puha), és ahogy az acélt fel lehet polírozni - na, ezt nem. Kényes nagyon. A szemüveg más, azt nyilván nem dörzsöli éveken keresztül a ruha, nem ütöd sehová, nincs kitéve olyan igénybevételnek, mint egy óra tokja, szíja.

Az érettségi ajándékom egy titán Seiko volt. Megvan még, de csúnyán kifényesedett. Hosszú távra kerülném, inkább acélt választanék.

Ne feledd, én rádiós vagyok  :clap:

Nem tudtam - így mingyá' más a leányzó fekvése. :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Órák
« Válasz #353 Dátum: 2011.03.12 18:58:20 »
Öregedés = kopás. Kifényesedik, kifakul a színe, karcolódik (lévén relatíve puha), és ahogy az acélt fel lehet polírozni - na, ezt nem. Kényes nagyon. A szemüveg más, azt nyilván nem dörzsöli éveken keresztül a ruha, nem ütöd sehová, nincs kitéve olyan igénybevételnek, mint egy óra tokja, szíja.

Az érettségi ajándékom egy titán Seiko volt. Megvan még, de csúnyán kifényesedett. Hosszú távra kerülném, inkább acélt választanék.

Ne feledd, én rádiós vagyok  :clap:

Nem tudtam - így mingyá' más a leányzó fekvése. :D

ezek szerint mégsem titánból volt... :eek: vagy az óraszíjakra csak valami titánutánzatot használnak. A titánba pl. acél fúróval nem lehet lyukat fúrni, annyival keményebb...nem létezik, hogy napi használatban megkarcolódjon

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #354 Dátum: 2011.03.12 19:07:15 »
Az órákhoz használt, titániumnak nevezett akármilyen ötvözetek nyilván nem nyers titánból vannak. Persze erről is indulhat egy vita, de azt kihagyom. A lényeg számomra a következő: az órákhoz használt, bármilyen összetételű, titániumnak hívott akármicsoda karcolódik, kifényesedik, csúnyán kopik, az acélt (ami nem is biztos, hogy 100% vas - de nem is nagyon izgat) szerencsésebbnek tartom.

TSityu

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #355 Dátum: 2011.03.12 19:16:26 »
Persze erről is indulhat egy vita, de azt kihagyom. A lényeg számomra a következő: az órákhoz használt, bármilyen összetételű, titániumnak hívott akármicsoda karcolódik, kifényesedik, csúnyán kopik, az acélt (ami nem is biztos, hogy 100% vas - de nem is nagyon izgat) szerencsésebbnek tartom.

Nem vitaindítónak szánom: Előző órám, Citizen Promaster Sky, fehér (acélszínű) antiallergén titián ötvözet, két hónap alatt egyetlen karcot sem sikerült összehozni, lecseréltem (mármint az órát) szintén Citizen Promaster Sky-ra, acél, két hét múlva már látszottak rajta karcok.  :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Órák
« Válasz #356 Dátum: 2011.03.12 19:57:44 »
Rozsdamentes acél szíjam volt már, az volt vele a bajom, hogy az izzadságból kiszáradó só egy idő után kezdett lerakódni rá, és nagyon otromba lett. Ez a szemüvegeknél is meg szokott jelenni. Kivéve a korábban említett titán-keretes szemüvegkeret! Ebből gondoltam, hogy a titán-óraszíj is jobb ilyen szempontból.

TSityu

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #357 Dátum: 2011.03.12 20:00:08 »
...hogy az izzadságból kiszáradó só egy idő után kezdett lerakódni rá, és nagyon otromba lett...

Nem lehetett lemosni?  :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re: Órák
« Válasz #358 Dátum: 2011.03.12 20:06:32 »
...hogy az izzadságból kiszáradó só egy idő után kezdett lerakódni rá, és nagyon otromba lett...

Nem lehetett lemosni?  :hmmmm:
Legfeljebb lekaparni. Kb. úgy nézett ki, mint a vízkő. Sarkakba, mélyedésekbe leginkább.

Közben valami angol fórumon azt olvasom, hogy maga a titánium nehezebben karcolódik mint az acél, csak gyakorlatban az óra-szíjak gyártásánál a titániumot még valami antioxidáns réteggel vonják be, ami ki van fényezve - na ez szokott karcolódni állítólag. Ugyancsak állítólag - ha matt a fényezése a szíjnak, akkor a karcolások gyakorlatilag észrevehetetlenek.

Hát passz, de az általam kiszemelt Casio WVA-470TDE-1A szíja, így fotó alapján, mattnak tűnik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Órák
« Válasz #359 Dátum: 2011.03.12 21:53:41 »
ezek szerint mégsem titánból volt... :eek: vagy az óraszíjakra csak valami titánutánzatot használnak. A titánba pl. acél fúróval nem lehet lyukat fúrni, annyival keményebb...nem létezik, hogy napi használatban megkarcolódjon
Nem igazán így van. Én 5-ös tisztaságú titánnal dolgozom és egyáltalán nem kemény, sőt kimondottan óvatosan kell vele bánni. Nagyon különleges fém, nem éppen megmunkálás barát (kenődik, melegszik) és tényleg könnyen kopik. Csak különleges hisztis nőnek becézzük  :D