Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 218501 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #60 Dátum: 2005.02.22 09:08:56 »
Én vennék.  :lol:

Az hogy nem léptek ki a csúcsmodellekkel a japán paicról pedig nam ezért van, mert nem vennék itt és amerikában, hanem a sajátos belipaci magatartásuk miatt. A csúcs dolgokat az élenjáró termékeket, a brand  image-át örző termékeket úgy tervezik és árazzák, hogy csak Japánban kerüljön piacra. Ez nem csak az órákra igaz, gyakorlatilag minden tartós fogysztási cikkre.

Na jó, legyen itt megint két Credor ma reggelre a sportosabb órákat kedvelőknek:






MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Órák
« Válasz #61 Dátum: 2005.02.22 09:49:22 »
Akkor is ilyenre gyűjtök :) (laza 1300$)


Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #62 Dátum: 2005.02.22 10:26:40 »
Szép. Ez a 24-órás kijelző dolog hogy jött nálad?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Órák
« Válasz #63 Dátum: 2005.02.22 10:34:28 »
Már nem is emlékszem :)
(mintha láttam volna régen egy Breitling-et 1.5M-ért ami 24-es volt)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #64 Dátum: 2005.03.26 23:27:02 »
Mert MiCKEY kapacitált, meg mert amúgy is tetszik, hát íme egy orosz óra:



A nemzetközi helyzet úgy alakult, hogy szereztem egy ilyet.  :oops:  A feladat nem is olyan egyszerű, mert a hivatalos forgalmazónál, a http://www.poljot.hu -nál ilyen óra nincs. Az osztrák forgalmazónál van. A németnél megint nincs. Illetve nem igazán van. Meg mostmár nekem is.

AZ óra ebben a kedves kis alumínium napszemüveg tokban  :)  érkezett:



Kinyitva tényleg azt kaptam, ami a fenti hivatalos reklámfotón van. Egy nagy bumszli, de nagyon szép, és mégis sportos órát. Jöjjenek most a technikai datok:

A werk a Poljot 31681 nevet viseli. Ez 25 köves 21600-as lengésszámú, dátumos, 30 perces stopperes, és 24 órás kijelzéső szerkezet. A gyári pontosság elég csapnivaló: -20 és + 50 s/nap.

Az óra egy limitált, 999 darabos sorozat része. Itt, a hátlapon látszik is, hogy ez az 589-es példány. Na meg az is, hogy elvileg 3 Atm nyomást bír az óra tömítése.



Az óra a dobozból való kivétel után, mint mondtam, szépnek szép volt, de jónak nem. A stoppert nem lehetett nullázni, a 24-órás mutató pont +1 órával többet mutatott, és a stopper másodpercmutatója sem ment egyenletesen. A Poljot hazai hivatalos szervize, egy nagyon kedves órásmester, Oláh Zoltán http://www.orajavitas.hu/hu/index_hu.html  sokat vacakolt vele, mire helyrehozta a bajokat. Mint kiderült, a werk el tudott mozdulni a házban, neki kellett a kiékelnie, az egyik kőben a furat pont kétszer akkora volt, mint a benne levő tengelynek kellett volna, stb.

Ezek a nyűgök arra utalnak, hogy az óra nem hivatalos Poljot International, vagy normál Poljot. (Az International egy német cég, ami a csúcs órákat készíti, az olcsóbb darabok a Poljotok - voltak, de ma már három másik márkanéven: Aviator, Buran, Sturmanskie néven futnak, és a Poljot csak a werkeket készíti már.) Szóval félig-meddig hamis. Illetve mégsem. A szerkezet eredeti, csak éppen talát-nem teljesen ellenőrzött-lopott darabokból készült, viszont így összerakva egy jó órás által már van olyan jó, mint egy gyári darab. Az itthoni forgalmazónál kapható darabokkal ilyen gond nincs - azok mind jók, hivatalosak.

Az én Poljot Journeymat egy német internetes vállakozás hozta össze. Így egy kicsit vicces a felirat a számlap alján:

 

Na jó, a darabok jó része tényleg Oroszországban készült - de például a számlap már olasz, amint arról egy kis felirat árulkodik a hátlapján.  :)

És szerintem nagyon is jól néz ki ezekkel a nyúlánk, kék mutatókkal, az ezüst alapszínnel, és a fémes, polírozott kis számlapokkal. Nekem bejönnek rajta a ciril betűs feliratok is, amik azt mondják el, hogy ez egy kronográf, és 25 köves.



Balra, a kis számlap a másodpercmutató. Ez mindig fut, igazából nincs rajta másodpercstop, csak kis ügyeskedéssel lehet egy rövid időre leállítani - de ezt nem szereti a szerkezet. Jobbra a kis számlap a stopper percgyűjtője. Amint körbe ér a másodpercszámláló, egyet továbblép. 30 perces. A lenti képen éppen 2 percnél tart. Na és hol a másodpercmutató a stoppernek? Hát az nem külön kis számlapon van, hanem maga a nagy másodpercmutató azóra és perc mutató mellett a fő számlapon. Érdekes, hogy ez nem megy, csak ha elindítjuka  stoppert - de így sokkal jobban leolvasható, mintha egy apró kis mellékszálapra tették volna. Működés közben ez is látszik a lenti képen. Na meg a 24-órás kijelző, amit nagyon szeretek.



A dátumot jobbra fent, egy kis ablakban mutatja. A dátum meglehetősen gyorsan ugrik át, ellentétben sok olcsóbb mechanikus werkkel, amiken látszik, amint egy-két óra alatt "úszik" át a dátum kijelzés egyik állásból a másikba. A képen még az is látszik, hogy van egy elforgatható 12 órás skála is a Poljot-on. Gondolom innen kapta a nevét. Ezt annyival elforgatjuk, ahány óra csúszásben vagyunk az adott időzónában az otthonihoz képest, és mindjárt tudjuk mind a két helyen a pontos időt. Vagy majdnem...  :lol:  (na és evvel is nagyobb lesz az óra, ami ma olyan divatos.)

Lessünk bele a szerkezetbe is:



Az órához szereztem egy üveg hátlapot is, így ezen át bárki belekukucskálhat. Balra fenn látszik a billegő, jobbra lenn a stopper szerkezetet indító-nullázó fém lapok, na mege gy díszítetlen, kellően drabális, kézi felhúzású szerkezet, a Poljot 31681-es werk. Szerintem hülyén nézne ki ez mindenféle polírral, meg genfi csíkozással, nem?

Az óra rendberakása után meglepően pontos lett, erősen körberöhögi a gyári specifikációt -napi 3-4 másodpercet siet csak! Viszont a gyári, igen vékony szíjat le kellett rajta cseréli - egyszerűen nem volt elég ehhez a nem éppen kicsi órához.  És a végére még egy fotó a Poljotról enyhe romantikus ellenfényben:


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #65 Dátum: 2005.03.29 12:56:35 »
Ohh, ez tényeg jól mutat! Gratula hozzá! Elárulod a pórnépnek, hogy mennyiért jutottál hozzá? :roll:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #66 Dátum: 2005.03.29 14:13:05 »
Idézetet írta: "squiddy"
Ohh, ez tényeg jól mutat! Gratula hozzá! Elárulod a pórnépnek, hogy mennyiért jutottál hozzá? :roll:


Az  E-bayon olyan 200€ de ezt nem ajánlom senkinek, lásd alább, a bécsi Poljot boltban pedig 250€, és ott kipróbálják, rendes garit adnak rá.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #67 Dátum: 2005.03.30 08:46:49 »
Nem is veszélyes! Ennél még az én kvarc Certina DS-em is drágább volt.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #68 Dátum: 2005.04.05 16:38:06 »
Most valami veszélyes jön.  :)

Bázelban most éppen óravásár van. Az óraipar szine java kiállít. Egyfelől nem más ez a show, mint a burzsoázia diszkrét bája - másfelől maga az unalom. Az óraiparban nagyjából mindent kitaláltak, és azt betokozták, komplikációkkal látták el, díszítik így meg úgy - és marketingelik de nagyon. Igazi újdonság alig van. Még a Seiko Spring drive-ja is több éves már, az Omega Co-Axialja szintén.

És akkor jön egy Harry Winston nevű ürge, és közszemlére teszi ezt:



Még csak nem is órás a csávó. Szimpla ékszerész. Na jó a Hollywood-i gálán jórészt az ő ékszereiben jönnek mennek a sztárok, de akkor is. Immáron többedszer kért fel egy igazi órást, hogy alkosson neki valamit, és idén, az Opus V nevű darabot egy Felix Baumgartner nevű svájci tervezte meg, aki csinált egy olyan kijelzőt, amit még soha senki:



Az esti képen talán érthetőbb az óra. Baloldalt azon a köríven lehet leolvasni a perceket. Jobboldalt pedig van három négyoldalú hasáb, amin az órák vannak. És még el is mozognak egy körpályán. Annyi óra van éppen, amelyik hasáb legközelebb van a percmutatóhoz. Ez így leírva elég bután mutat, de tessék megnézni a képet, mindne világos lesz. Zseniális. Még pár részlet a kijelzőből:



Mondjuk nekem ez a nappal-éjszaka jelzés nem tetszik, ez valahogy stílustörés, de biztos lecserélik ezt a számlapot valami másra, ha nagyon kérem.  :oops: Ez mennyivel jobb, nem?



Azért még akad más finomság is az órán, nem csak a kijelző. Ez a korona eldugás sem semmi:






A csavarok is egyediek. Kifejezetten ehhez az órához vannak legyártva. Na ja, csak a hivatalos Harry Winston dílereknek van hozzá megfelelő szerszámuk, a sarki órás csak ne piszkáljon bele. És a zseniális ötleteknek még nincs vége. Ugye ez a hátlap, ezzel a kijelzővel. Na de mit is mutat? A kötelező szervizig még hátralévő időt.  :prayer: Igen, az a kis indikátor kábé öt év alatt ér a végére, amikor is egy ilyen órának nagyjából szervízbe kell kerülnie kis olajcserére, tisztításra pucolásra.



Aki egy ilyen órát szeretne siessen. Összesen 100 darab készül belőle. 45 platina, és 45 rózsaszin arany kivitelben. Ez eddig 90 darab. A maradék tízből 7 apró gyémántokat kap, ez 97. A maradék hármat is gyémántokkal díszitik, csak ezek baguette alakúak. Szerintem szempillantás alatt el fognak fogyni.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Órák
« Válasz #69 Dátum: 2005.04.06 08:58:35 »
Aztak.rva!
Nem is tudok mit mondani, országomat egy lóért :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #70 Dátum: 2005.04.06 09:14:33 »
És ugye nem kerül többe, mint egy LS430, igaz? :D Amúgy ügyes kis ketyere meg kell hagyni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Órák
« Válasz #71 Dátum: 2005.04.06 15:53:46 »
Erre csak szuperlatívuszokban lehet bármit is mondani. Ahogy mondtad zseniális.

Egy ideje nézegetem a topicot, szépek az órák, de ez már nem óra, hanem egy zseniális kronométer csupa olyan geggel, ami kiemeli a konformizmusból nemcsak az óra gyártóját, kitalálóját, hanem a boldog tulaját is!

EZ IGEN!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Órák
« Válasz #72 Dátum: 2005.04.06 19:14:00 »
Nagyon ötletes, végre szakít a hagyományos óra jelleggel.

-újításként egy csillagjegyes naptárrész + holdfázis mutató lehetne rajta :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #73 Dátum: 2005.04.28 00:42:25 »
Most valami nem túl veszélyes jön. Az az óra, ami meghozta a kedvemet az órák iránt. Íme:



Volt nekem órám persze iskolás koromban, de aztán valahogy lekoptak rólam. Emlékszem, ami nagy hatást tett rám, az a Breitling volt - mert azon láttam először szép élénk kék színű szíjat. És ennyi. Aztán valahogy feltámadt benne a kiváncsiság, és a net jó terepet adott ennek. Valahogy megtetszett, hogy ilyen kis fogaskerekek, meg rugók járnak fel s alá, és akkor mutatják az időt. Szóval megtetszett a mechanikus óra, mint alkotás. És akkor megláttam az első képeket erről az óráról.



Fogalmam sem volt, ki fia borja, de beleszerettem. Aztán kiderült, hogy az Orient egy Japán cég, és nem túl drága órákat csinál. És hogy lehet kapni a modelljeit itthon is. Persze azt, amit kinéztem, azt nem.



Sőt, még az interneten sem. Az E-bay ugyan tele volt nagyon hasonló modellel, de ez nem kellett:



Na ja, nincs rajta szép kis Orient embléma, nincs rajta Kingmaster felirat, akármit is jelentsen ez a szó. Aztán sikerült megtudnom, hogy az általam kinézett változat japán belpiaci modell. Elkezdtem ez után kutatni. Írtam vagy egy tucat cégnek. Az első, ami kiderült, hogy az áltlam óhajtott darab már nem gyártott, kifutó modell, és már a boltokban is alig alálni. A tucatnyiból 9 rögtön azt is megírta, hogy külföldre nem ad el. Kettő ugyan adna, de már nincs neki. Egy meg azt, hogy úgy emlékszik, egy még van. Aztán megírta a számlaszámát is, oda kellett utalni a pénzt ezért:  :supz:



Az utalás egy hét alatt ért ki. A lassú kompjúterek. Pont péntek reggelre. Délben postára került az óra. A csomagkövető rendszer szerint este már a Narita reptéren volt. Hétfő délelőtt meg csengetett vele a postás!!! EMS: :prayer:



Az óra az Orient egy nem túl drága, de elég sok extrát tartalamazó modellje. Tényleg csak japánban forgalmazzák, és a cég saját werkje van benne. Ez azért érdekes, mert az Orient már elég régóta a Seiko tulajdonában van, de remekül megőrizte az önállóságát, és nem lett egyszerű Seiko werktokozóvá. Közös alkatrészek persze vannak, csavarok, pár fogaskerék, de nem több.



Jó nagy csumpi óra ez az Orient Kingmaster, hála annak, hogy a számlap kívülről még kiegészült egy forgatható átszámító táblázattal. A hozzá kapott japán nyelvű leírással nem mentem sokra. Találtam egy angol nyelvűt is, na kipróbáltam, működik. Viszont ha az életem múlna ennek a tekerős átváltós akárminek a használatán, akkor nyugodt szívvel rendelném meg a hamvasztásomat.  :explode:



Már többen nézték Breitlingnek az órámat, talán a fehér számlap és a tekerős táblázat miatt, de én mindig büszkén kikértem magamnak ezt. Ez egy igazi, hamisítatlan japán automata. Nem is lehet felhúzni a koronáról, csak lengetve!  [smilie=sm03.gif]  Jó a dáum és a napok váltása ugyanolyan lassú, több órás dolog, mint az ETA werkeknél, de az enyémen át lehet állítani, hogy japánul mutassa a napok neveit!



Mondjuk ez egy japán belpiaci óránál nem meglepő, de akkor minek az angol felirat? Mégiscsak bíztak külföldi vevőkben?



A kidolgozás korrekt, pontos, de semmi extra. Viszont megdöbbentően pontos az óra. Hordva napi 25- 30 másodperc az eltérés a pontos időtől! Ez remek érték! Viszont a tok és a csat titániumból készült!



Ez az anyag ultra könnyű, nem allergén, de nehéz megmunkálni, tűzveszélyes, nem lehet polírozni, karcolódik stb. Az európai gyártók nem is igen használják emiatt. A japán óragyártók, a Seiko, a Citizen, az Orient viszont igen. Érdekes, ott valahogy másképp viselkedik. Japánban tudják polírozni, karcállóvá tudják tenni, és még csak nem si rémisztően drágán. Hát igen, a Japán metallurgia elképesztő dolgokra képes, tessék csak az acélsodronyjaikra, épületeikre, vagy a motorkerékpár vázaikra gondolni.

Az Orient persze tud ennél sokkal szebb kvitelű órákat is gyártani. Az Orient Star-ok odatehetők bármilyen középkategóriás, a Royal Starok meg felső kategóriás órák mellé - csak éppen sokkal olcsóbbak. (Na jó, azért ne egy percütős csodawerkkel hasonlítsuk őket.) Például itt van ez a 60 000 forintnyi jenbe kerülő Orient Star.



Szép, elegáns, van rajta járástartalék kijelző, ami egy európai órán igen drága komplikáció. Üveg hátlap, mert nem nagyon van mit takargatni:



Még némi díszítés is belefért a werken ebbe az árba. És egy közelkép a számlapról, és a járástartalék kijelzőről:



Hm, lehet hogy lesz egy Orient Star-om is?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #74 Dátum: 2005.04.28 01:10:43 »
Még négy kép a múltkori Harry Winston órához:









Itt látszik igazán jól, ahogy átfordul az órákat mutató kis kocka.