Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 218527 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #15 Dátum: 2005.02.16 14:02:30 »
afekete:
Tudom, hogy be lehet állítani. Én szépen betápláltam az életkoromat, súlyomat stb az órába és a célzónám teteje asszem 164 volt az óra szerint.  Ahhoz, hogy ilyen tempóban fussak, nagyon kényelmetlenül le kell(ett) lassítanom. Általában 7km-et olyan 37-40 perc alatt szoktam lefutni, olyan 174 körüli átlagpulzussal.
(fekvő helyzetben nyugalmi állapotban 55-60 szokott lenni a pulzusom)
Most akkor hol az igazság?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #16 Dátum: 2005.02.16 14:05:05 »
Egyébként a http://www.polarorak.hu/ oldalon magyarul is lehet tájékozódni )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Órák
« Válasz #17 Dátum: 2005.02.16 14:39:28 »
Idézetet írta: "squiddy"
Most akkor hol az igazság?

Ha hagyod, hogy ő találja ki a max pulzusodat, az nem biztos, hogy jó. Az óra mérésre való.
A maximális pulzus kiszámolására van néhány képlet, de ha tényleg tudni akarod, akkor el kell menni egy vizsgálatra.
Én amúgy 133 és 147 közötti pulzussal futok mostanában – téli alapozás. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

leszilaci

  • Vendég
Órák
« Válasz #18 Dátum: 2005.02.16 15:42:11 »
Idézetet írta: "music"
Én beérem ócska japán Citizen órával is. Hagyományos számlapos és római számos. K***a pontos.


csalódtam a citizenben!
állandóan megáll!
az első meghibásodást még a garancia időn belül csinálta, akkor visszavittem, és kicserélték az elemet :shock:
Következő megállást fél év múlva produkálta, akkor elvittem márkaszervízbe.
5.000huf fél év garival. fél éven belül megint megállt, akkor gariban megcsinálták. aztán fél év után tönkrement. lassan 1 éve nem hordom...
múlt héten előkotortam, és nagyon tetszik még mindig!
asszem újból megjavíttatom :)
37.000huf-os órától ennyit várhat az ember fia :?:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #19 Dátum: 2005.02.16 21:35:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "music"
Én beérem ócska japán Citizen órával is. Hagyományos számlapos és római számos. K***a pontos.


csalódtam a citizenben!
állandóan megáll!


Én most csencseltem egy 70-es évek beli Citizen búvárórát. Csumpi egy darab, de a világító festéke még mindig remek, és remekül húz az automatikája is, csak a felhúzó tengely szorul kicsit. Szerintem 25-év után most megy majd első szervizre.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Órák
« Válasz #20 Dátum: 2005.02.17 00:49:12 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "afekete"

Nekem egy olcsó Casio-m van és az is k. Pontos – legalább is a az évenkénti  két oraállítás között 1 másodpercen belül van. Na igen ez már nem mechanikus.

Bezony ez már csak így van. Pedig egy kívülálló azt gondolhatná, hogy a többszázezer Ft-os órák micsoda hihetetlen pontosak, aztán meg kiderül, hogy napi x mp-eket késnek/sietnek.


Többszázezer ? Egyik legjobb barátom igencsak tájékozott óra-ügyben , ő szokta mondogatni , hogy párezer euro nagy *** , ha IGAZÁN JÓ órát akar venni az ember  :roll: ... Olyan ez , mint az autóhifi  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Órák
« Válasz #21 Dátum: 2005.02.17 00:50:04 »
Fortis órák ? Azok jók , nem ? Tetszenek  :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #22 Dátum: 2005.02.17 08:31:34 »
Idézetet írta: "afekete"

A maximális pulzus kiszámolására van néhány képlet, de ha tényleg tudni akarod, akkor el kell menni egy vizsgálatra.
Én amúgy 133 és 147 közötti pulzussal futok mostanában – téli alapozás. :-)

Én csak azt a képletet ismerem, amit az óra is használ (220-életkor*0,85)
Milyen más módok vannak ennek kiszámítására? És hova kell menni vizsgálatra? Már jó ideje gondolkodom, hogy elmenjek egy ilyenre.
Szerencsére én télen sem hagytam abba a futást, csak valamivel kevesebbszer megyek, így maradtam a szokásos tempóm mellett.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Órák
« Válasz #23 Dátum: 2005.02.17 09:21:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Többszázezer? Egyik legjobb barátom igencsak tájékozott óra-ügyben, ő szokta mondogatni, hogy párezer euro nagy ***, ha IGAZÁN JÓ órát akar venni az ember  :roll: ... Olyan ez, mint az autóhifi  :wink:

Bizony, határ a csillagos ég. Erre szokta apám mondani, hogy ugyanazt az időt mutatja...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Órák
« Válasz #24 Dátum: 2005.02.17 13:57:08 »
Idézetet írta: "squiddy"
Én csak azt a képletet ismerem, amit az óra is használ (220-életkor*0,85)
Milyen más módok vannak ennek kiszámítására? És hova kell menni vizsgálatra? Már jó ideje gondolkodom, hogy elmenjek egy ilyenre.
Szerencsére én télen sem hagytam abba a futást, csak valamivel kevesebbszer megyek, így maradtam a szokásos tempóm mellett.

Férfiaknál: 214-0,8*életkor
Nőknél: 209-0,7*életkor.
A zónáknál az a max és a nyugalmi pulzus különbségének X%-át kell hozzáadni a nyugalmihoz:
Egészségi: 50-60%
Fitnesz: 60-70%
Aerob: 70-80%
Anaerob: 80-90%
Max: 90-100%
De ha nagyon érdekel, akkor menjünk át magánba, ne OFFoljunk.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Órák
« Válasz #25 Dátum: 2005.02.17 19:17:59 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "Palaczk"

párezer euro nagy *** , ha IGAZÁN JÓ órát akar venni az ember  :roll: ... Olyan ez , mint az autóhifi  :wink:

Na azért ez már igazán túlzás. Pár ezer euroért, egy normális autót vagy otthoni high-end hangrendszert  lehet kapni.


Á , dehogy . Sajnos nem  :roll: ... Említett barátom nagybátyja , aki órás család sarja , maga is órás & órakereskedő Németországban ; nos , ő állítja , hogy ami 2-3-4 ezer euro , az az a kategória , amiről a plebs azt HISZI , hogy az már jó óra . A JÓ ÓRA (így , nagybetűvel) ennek legalább négy-ötszörösébe kerül , és még az sem a felső határ  :shock: ...

Csak , hogy ne értsük egymást félre : ez szerintem is valahol vicc , nem tudom , mennyi pénzem kéne ahhoz legyen , hogy többmilliós órát vegyek - de megkockáztatom , hogy bármennyi pénzem lenne , akkor sem vennék , hanem megelégednék egy "kommersz" pár százezres Fortissal , mondjuk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #26 Dátum: 2005.02.17 21:51:48 »
Íme néhány TÉNYLEG drága óra:



Ez az IWC Grande Complication. "
IWC Il Destriero Scafusia névre hallgató csodálatos remekműve. Az óra tourbillonos gátlójú, tartalmaz öröknaptárt holdfázissal, percütő szerkezetet, uszálymutatós kronográfot. Az alábbi képen megnézhetjük ezen órát elölről-hátulról, alatta pedig a szerkezete képét, amelyen jól látható a tourbillon, a percütő két hangrúdja és kalapácsa, valamint az uszálymutatós kronográf "





AZ ár az olyan 300 000 USD - de minden alkalommal szerintem egyedi alku kérdése.

Innen idéztem, nagyon melegen ajánlom ezt az oldalt mindenkinek: http://web.axelero.hu/mvl/orak.htm



Ez meg egy Audemars Piguet Offshore Chrono. Ez már csak oylan 18 500 USD körül van, persze változattól függ.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #27 Dátum: 2005.02.17 22:00:03 »
Ja igen, hogy mi is kerül marha sokba egy ilyen JÓ órán, ami ugyan csak az időt mutatja, de még esetleg mást is tud:

"Készülnek igazi örök-naptáras szerkezetek is, amelyek az évet figyelembe véve a szökőévek problémáit is kezelni tudják. Mivel itt meglehetősen összetett számlálómechanizmusra van szükség, ezért ezek jellemzően nagy értékű, egyedi órák. És hogy mennyire komoly komplikáció egy korrekt öröknaptár, az alábbiakban érdemes megszemlélni egy ilyen szerkezet felépítését:

 Az óra az IWC Da-Vinci típusnévre hallgató, öröknaptárral, holdfázissal és kronográffal készült  órája, a tok anyaga jelen esetben a cég által úttörőként alkalmazott cirkónium-oxid kerámia arannyal kombinálva, de a szerkezet minden tokkivitelben azonos. Látható a 7 és 8 óra között az évek számlálója, kilenc óránál a hét napjainak kijelzése (és a kronográf perc-számlálója), 6 óránál a hónapok mutatója (és a kronográf óra-számlálója), 3 óránál a dátumkijelzés, végül 12 óránál a holdfázis indikátora. Az óra e kivitelén állandó másodpercmutató nincs."
 


" Ez a konstrukció jól kezeli a hónapok eltérő hosszát, sőt, a szökőévekre is fel van készítve nem kevesebb, mint 400 évre előre! Egy ilyen képességű szerkezet persze nem túl egyszerű, a számlap alatti rész összeszerelve így néz ki:"



" Feltűnhet, hogy az évezred-évszázad dátumléc 19-20-21 feliratozású, tehát az óra 2199 után hibás évszámot fog mutatni. Bár ez ma aligha tűnik komoly hiányosságnak, de gondolva a távoli utódokra – rendkívül optimista módon – a cég ad az óra mellé egy parányi, lepecsételt, száraz, semleges gázzal töltött ampullát. Ebben egy 22-23-24 feliratozású tartalék dátumléc van, amellyel a maga idején a „köbüki” kicserélheti a régit, és 2499-ig jó lesz a dátum. Ez után azonban új feliratozást kell készíttetni… Tekintve, hogy az óraipar hihetetlen múltra tekint vissza, és a legkorábbi, 1500-as évekbeli függőórák között a gondosan restauráltak máig működőképesek, és a mai órák minősége össze nem hasonlíthatóan meghaladja amazokét, ez az 500 évnyi „útravaló” nem is tűnik olyan túlzottan ambíciózusnak!  :lol: "


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Órák
« Válasz #28 Dátum: 2005.02.17 22:13:48 »
Azt hiszem, túl tudnék lendülni a problémán. A jelenlegi környezetszennyezést elnézve elég akadémikus a kérdés...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Órák
« Válasz #29 Dátum: 2005.02.17 22:35:30 »
Ear , ez meggyőző volt  :D ! Mindig örömmel tölt el a teljesen fölöslegesen , de annál megkapóbban (!) tökéletes technikai alkotások létezésének még a tudata is - klassz dolog , hogy vannak ilyenek a világon , teljesen függetlenül attól , hogy lesz-e nekem valaha ilyenem vagy sem  :o !

Ez a dolog a kis ampullába zárt számlappal fantasztikus  :prayer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )