Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 218666 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Órák
« Válasz #240 Dátum: 2009.02.16 16:51:21 »
Ajándékba kaptam egy ilyet

 nagyon tetszik ::)
kisa
born to ride

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Órák
« Válasz #241 Dátum: 2009.02.23 20:04:52 »
Hy.

Sziasztok!! Nagyon kezdő vagyok, mint a Toyota klubban , mint az óra fronton is.:-)))
Azért egy kis ideje olvasgatom ezt a topicot is. Bevallom már vagy 5-6 vagy kitudja miota, talán miota mobilom van ::) nem hordok órát. :hmmmm:
Pontositok, születés napomra kaptam egy karórát, megszerettem, hordom is nap mint nap. Na nem azért mert "használom" csak úgy. Ékszer??? Áááá annyira nem nagy szám, inkább tiszteletem jeléül (az ajándékozóra nézve) kezdtem el viselni, aztán ugy megszoktam , és ha elfelejtem fevenni ,már hiányzik. ::)
Aztán mostanában egyre többet pislogok a vekkerek felé.:-))) Most beleszerettem egy órába.:-))) Egy fenét többe is  ;) ,de ez nagyon tetszik, ezzel kapcsolatban olthatatlan vágyat érzek hogy megszerezzem. :yes: Ahogy ismerem magam, meg is lesz. :yes: Sajnos egyenlőre, ebben a nagy gazdasági válságban , meg kel gondolnom :nono: na de ami késik az nem múlik. :yes: Tudom, szerintem a tudásának kb. 1/10-ét használnám, de mint írtam nem is azért hordom az órát hogy használjam. :)
Azért gondoltam megkérdezem a hozzá értőkvéleményét, Ti mit szóltok ehez az órához??? Ja igen az óra tipusa Citizen JY0020-64E.
TUZI

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Órák
« Válasz #242 Dátum: 2009.02.24 09:56:26 »
Nekem is van egy Eco-drive-os Citizenem, nagyon okos kis elgondolás. Most hét éves, így még természetesen nincs gond telepcserére (állítólag 10 évet minimum ki kell bírjon) Mechanikailag van-egy-két érdekesség vele: konkrétan mikor a másodperc mutató jár (és nem dátumot mutat pl) akkor vele együtt mozgolódik a percmutató is. A szerviz szerint ez normális, nincs vele mit kezdeni.
Jó, hogy órában is japán cuccot nézel, bár sztem órában még mindig a svájci az igazi. Nekem van egy Tissot-m is, amit sztem egy fokkal precízebb szerkentyű.
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #243 Dátum: 2009.02.24 12:59:25 »
A percmutató csak különleges órák esetében "ugrik", teljesen normális, ha a másodpercmutatóval együtt mozog. Indirekt mechanikus összeköttetésben vannak.

Az Ecodrive bevált, korrekt szerkezet, nyugodtan megvehető.

Azért nem feltétlenül Svájc az óragyártás közepe, a németek is tudnak valamit, a Seiko Grand Seiko, Credor vonaláról nem is beszélve. ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Órák
« Válasz #244 Dátum: 2009.02.25 11:20:38 »
TUZI!

Nekem tetszik! Az ára kevésbé!  :wacko:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Órák
« Válasz #245 Dátum: 2009.05.04 09:37:05 »
Hy.

Sziasztok!! Nagyon kezdő vagyok, mint a Toyota klubban , mint az óra fronton is.:-)))
Azért egy kis ideje olvasgatom ezt a topicot is. Bevallom már vagy 5-6 vagy kitudja miota, talán miota mobilom van ::) nem hordok órát. :hmmmm:
Pontositok, születés napomra kaptam egy karórát, megszerettem, hordom is nap mint nap. Na nem azért mert "használom" csak úgy. Ékszer??? Áááá annyira nem nagy szám, inkább tiszteletem jeléül (az ajándékozóra nézve) kezdtem el viselni, aztán ugy megszoktam , és ha elfelejtem fevenni ,már hiányzik. ::)
Aztán mostanában egyre többet pislogok a vekkerek felé.:-))) Most beleszerettem egy órába.:-))) Egy fenét többe is  ;) ,de ez nagyon tetszik, ezzel kapcsolatban olthatatlan vágyat érzek hogy megszerezzem. :yes: Ahogy ismerem magam, meg is lesz. :yes: Sajnos egyenlőre, ebben a nagy gazdasági válságban , meg kel gondolnom :nono: na de ami késik az nem múlik. :yes: Tudom, szerintem a tudásának kb. 1/10-ét használnám, de mint írtam nem is azért hordom az órát hogy használjam. :)
Azért gondoltam megkérdezem a hozzá értőkvéleményét, Ti mit szóltok ehez az órához??? Ja igen az óra tipusa Citizen JY0020-64E.

Hello

Nekem ilyen oram van es nagyon szeretem. Neked meglett azota?

Udv
SB

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Órák
« Válasz #246 Dátum: 2009.05.04 21:51:26 »
Hy.

Sajnos nem. :cry: A világválság, meg más olyan kiadás amire nem igen számitottam , beleköpöt a levesbe. De ahogy egy alkesz ismerősöm mondogatta "ami késik ,az nem szalad".
Azért szivesen ismerkednék az órával, legalább elméleti szinten , addig is míg össze jön. Van hozzá magyar nyelvű leírásod, használatid???
Azt nem kérdezem hogy milyen az óra , mert az gondolom szuper, bár hogy könnyebb legyen ,esetleg sorod a hibáit.:-)))))))))
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.05 08:09:09 írta kleingy »
TUZI

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re: Órák
« Válasz #247 Dátum: 2009.05.06 17:02:56 »
Hy.

Sajnos nem. :cry: A világválság, meg más olyan kiadás amire nem igen számitottam , beleköpöt a levesbe. De ahogy egy alkesz ismerősöm mondogatta "ami késik ,az nem szalad".
Azért szivesen ismerkednék az órával, legalább elméleti szinten , addig is míg össze jön. Van hozzá magyar nyelvű leírásod, használatid???
Azt nem kérdezem hogy milyen az óra , mert az gondolom szuper, bár hogy könnyebb legyen ,esetleg sorod a hibáit.:-)))))))))

Szia, hat hibat barmiben lehet talalni :)
Ami engem - kicsit - zavar, az az, hogy ha pl. a digitalis kijelzoreszen a datumot allitom be, akkor az a masodlagos idozona datumat mutatja. Szerintem ez nem tul logikus.
Egyebkent nagyon franko, pontos, meg akkor is, ha nem tudta fogni a radiojelet, jo par napig szinkronban marad a pontos idovel. Azert mondom hogy jo par napig, mert hosszabb ideig nem hagytam hogy kihagyja a radiohoz valo szinkronizalast. Ui. csak bizonyos uzemmodokban fog szinkronizalni, pl. ha ebresztore allitom, akkor nem.

Magyar leirast a boltban adnak, de nagyon szukszavu az angolhoz kepest, nincs is leirva benne minden funkcio es finomsag.

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.07 13:58:29 írta StrongBad »

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Órák
« Válasz #249 Dátum: 2009.05.06 22:10:59 »
TUZI

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Órák
« Válasz #250 Dátum: 2009.05.12 12:04:02 »
ftp://ftp.newatch.com/pub/citizen/manuals/%5Bnewatch_com%5D_U600i.pdf (angol nyelvu leiras)

Itt lehet jatszadozni vele online is  :)

Nézegettem, játszadoztam, és megerősődöt bennem az elhatározás, hogy nekem KEL egy ílyen óra.:-)))))
Most néztem, elég szépen lement az ára.:-)))) Ha minden igaz nekem is befut egy nagyobb összeg, akkor.....................
TUZI

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #251 Dátum: 2009.07.03 20:29:39 »
http://yfrog.com/5limg4980mediumlw3jx

Ha valakit érdekel, eladó...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Órák
« Válasz #252 Dátum: 2009.07.03 23:50:51 »
Muszájból adod el, vagy csak meguntad? Vagy nem is a tiéd?
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Órák
« Válasz #253 Dátum: 2009.07.04 00:43:41 »
Saját óra. Semmi válság-téma, egyszerűen nem hordom. Kb. 2 éve vettem egy francia úrtól, azóta ha 10x volt rajtam. Gyakorlatilag karcmentes tok, ETA katalógusszerkezet, zafírüveg, két szíj van hozzá (az eredeti és egy pót), doboz, papírok, minden rendezett, ha jól emlékszem, még az eredeti számlát is elküldte az úr. Klassz kis óra, de az a baj, hogy stílusra hasonlít a Nomos Orionra (fekete bőrszíj, kerek acéltok, fehér számlap), azt meg egyszerűen imádom. Az árából - már ha elmegy egyáltalán - veszek valami szögletes, bőrszíjas órát, olyanom még nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.04 00:45:31 írta Satriani »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Órák
« Válasz #254 Dátum: 2009.07.04 00:46:35 »
És a mennyiazannyi nagyon vindisgréc?  :szemez:
Gabe 254.