Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 218481 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #150 Dátum: 2006.09.19 17:01:48 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Ear"
...Az alapja egy 24 órás Poljot szerkezet...


És mi értelme van 24órás kijelzésnek egy analóg karórán?  :hmm:


Hát hogy más, mint megszoktuk. És vannak alkalmak, amikor segít!

Satriani

  • Vendég
Órák
« Válasz #151 Dátum: 2006.09.19 18:37:26 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézet
...és a Revue Thommenek milyenek? Ez (Open Heart a neve) finom kis mûszer, nem mellesleg 34mm, pont a méretem:


Nem csak a méret a lényeg. A Seiko régi, és a számok alapján bután vastag és nagy óráin eljátszott a hátlap, a fül, és az egész tok szögeivel, és így nagyon kényelmesen hordhatók, és nem is tûnnek olyan nagynak.


Hát ez meg micsoda? Ezt 100%, hogy nem én írtam!

Satriani

  • Vendég
Órák
« Válasz #152 Dátum: 2006.09.19 18:42:09 »
Idézetet írta: "Szeke"
És mi értelme van 24órás kijelzésnek egy analóg karórán?  :hmm:

GMT-s órákon szerintem is van értelme.



12 óránál ezen is van egy 24 órás kijelzõ, ami akár második idõzónának is beállítható.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #153 Dátum: 2006.09.19 19:15:00 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézet
...és a Revue Thommenek milyenek? Ez (Open Heart a neve) finom kis mûszer, nem mellesleg 34mm, pont a méretem:


Nem csak a méret a lényeg. A Seiko régi, és a számok alapján bután vastag és nagy óráin eljátszott a hátlap, a fül, és az egész tok szögeivel, és így nagyon kényelmesen hordhatók, és nem is tûnnek olyan nagynak.


Hát ez meg micsoda? Ezt 100%, hogy nem én írtam!


A pélóba, elszúrtam. A válasz helyett a szerkeszt gombot nyomtam meg.  :banging:    Millió bocs, vissza tudod állítani az eredeti állpotot?

Satriani

  • Vendég
Órák
« Válasz #154 Dátum: 2006.09.19 21:10:08 »
Idézetet írta: "Ear"
A pélóba, elszúrtam. A válasz helyett a szerkeszt gombot nyomtam meg.  :banging:    Millió bocs, vissza tudod állítani az eredeti állpotot?

Ez látod, eszembe sem jutott. :nagymosoly: Azt hittem, valaki jelszót lopott, és garázdálkodik a nevemmel. Már nem tudom, mit írhattam, de nem is számít.

Egyébként ott tartok az órakeresésben, hogy - a lenti Revue Thommen GMT Power Reserve mellett - ez az óra a favoritom:



De az is lehet, hogy megunom a vadászatot, és rendelek egy ilyet:



Bevált Peseux 7001-es szerkezet, gyönyörû kidolgozás, ehhez képest elfogadható ár, kis méret...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #155 Dátum: 2006.09.19 21:57:10 »
Itt van az az óra, amit már nagyon régen szerettem volna megszerezni magamnak:



Ennek a beceneve Bullhead. A Seiko 1973-74 környékén hozta ki ezeket, a 6138-as werkre alapozva. Ez, mint innen: http://www.mvltrade.hu/BreitlingvsSeiko.htm kiderül, egyike az elsõ automata kronográf szerkezeteknek. Nem szép, de hihetetlenül ki van találva. Ez a Bullhead kultikus darab, és valakinek vagy tetszik, vagy gyûlöli. Alapvetõen barna és kék-fekete színkombinációban létezik, többféle tokkal, a barnákból Speedtimer és 5 Sport Speedtimer feliratos számlappal is. Nekem a kék tetszik jobban. Vaskos darab, az jól látszik.



Ennek ellenére nagyon kényelmesen hordható, mert rendkívül stabilan ül az ember kezén. Eredetileg fém szíjjal adták, de én azt nem kedvelem, így nem is bánom, hogy egy jó kis békazáras fekete bõrszíj van az enyémen. Mivel ez ritka óra, és 50 000 forint alatt nem lehet hozzájutni a borzalmas állapotúakhoz sem, a NOS darabokért meg 1000 dollárt is elkérnek, ezért sok a nem teljesen autentikus darab. Ez egy jó kis leírás arról, hogy mire figyelve kell vennünk Seiko Bullhead-et:  http://www.network54.com/Forum/78440/message/1136574191/HOW+TO+BUY+A+BULLHEAD+%28SEIKO+6138-0040-0049%29



Itt látszik, hogy a gomb eredeti, de a polírozott és matt részek kettõse már hiányzik. Én még csak egy olyan órát láttam, ami ezt is tudja, mert  aszervizek utáni polírozásban eltünik ez a differencia, csak a Seiko gyárban karbantartottaknál figyeltek erre igazán. Sebaj, a szépségébõl ez nem von le semmit. A hátlapban ott a werk és a kivitel száma. 6138-0040



Ez stimmel, viszont a számlapon látható felirat már más.



Itt már 0060 szerepel. A leírások elentmondóak, egyesek szerint ez arab kivitel, de én inkább arra hajok, hogy utángyártott számlap, bár a minõsége igen-igen jó. Látszik még a dátumablak, a napot és a dátumot is jelzi. Gyors dátumállítású a szerkezet, a koronát egy ütközésig kihúzva, egyik irányba a nap nevét, másik irányba a dátumot tudjuk állítani. A koronát tovább húzva pedig a pontos idõt.



Itt látszik, hogy az óra tényleg arab kivitel - az angol rövidítésen kívül arabul is meg tudja mutatni a nap nevét. Létezik még japán-angol változat is. Még egy érdekesség, az órát fel lehet húzni a koronán át! A mai Seiko automaták ezt nem tudják, csak életre lehet lengetni õket. Az óra meglehetõsen pontos. Egy hét hordás után kell nagyjából fél percet korrigálni. Másodpercre pontosan ezt nem tudom, mert az a nagy sárga mutató, aminek a végét utólag festették pirosra, csak akkor üzemel, ha a stopper is megy. Jobboldalt van a perc, balra az óragyûjtõ. Oldalt a tachhyméter skála, amivel sebességet lehet mérni, szintén opott, és elég csúnyán javított. Hibátlan skálát találni gyakorlatilag lehetetlen, de utángyártott akad.

Az óra jól üzemel, csak a stopper nullázása megy nagyon nehezen. Kopás van egy alkatrészben, ezért kell többször használni a joboldali gombot hogy a a másodpercmutató, és a gyûjtõk a helyükre ugorjanak. Tutivesztes bevállalod?

Ja igen, és még néhány kép Bullheadekrõl: http://www.ittc.ku.edu/~jgauch/watch/chronos/6138-0040.html

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #156 Dátum: 2006.09.19 22:00:37 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Ear"
A pélóba, elszúrtam. A válasz helyett a szerkeszt gombot nyomtam meg.  :banging:    Millió bocs, vissza tudod állítani az eredeti állpotot?

Ez látod, eszembe sem jutott. :nagymosoly: Azt hittem, valaki jelszót lopott, és garázdálkodik a nevemmel. Már nem tudom, mit írhattam, de nem is számít.

Egyébként ott tartok az órakeresésben, hogy - a lenti Revue Thommen GMT Power Reserve mellett - ez az óra a favoritom:



De az is lehet, hogy megunom a vadászatot, és rendelek egy ilyet:



Bevált Peseux 7001-es szerkezet, gyönyörû kidolgozás, ehhez képest elfogadható ár, kis méret...


Hú, a Nomos-ok gyönyörûk, biztos lesz nekem is olyan órám. A Wempe-s változat az nem olyan drága, ezer euró alatt újonan, de nekem a járástartalék kijelzõs, dátumos modell jön be a legjobban.

A Stowa élõben nem annyira szépséges.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #157 Dátum: 2006.09.19 22:19:21 »
Na és a másik régi új Seikom. Egyszer már rendeltem egy ilyen órát Angliából, amit eltüntetett a Posta, de szerencsére biztosítva volt, így visszakaptam a pénzt, ez Thaiföldröl jött egy hét alatt EMS-el.  :10:



A szerkezet hasonló, mint a Bullheadben, ez is kézzel is húzható automata kronográf, csak éppen teljesen más stílus. Kisebb, vékonyabb, és a stopper gombok a megszokott helyen, az oldalán vannak. A szerkezet a 6138 nevet viseli.



A képen látszik, hogy ez a 8020-as alváltozat, amibõl még itt láthatunk más színösszeállításúakat: http://www.ittc.ku.edu/~jgauch/watch/chronos/6138-8020.html



Nekem ez a törtfehér tetszik a legjobba, az eleganciája miatt.



Remek a feliratok aránya, a kis Seiko hullámlogó a számlap túlolalán.



Ugyan úgy van lehetõség gyors dátumállításra, mint a Bulheadnél, és ez a változat is arab-angol nyelvû naptárcsát kapott. Persze ez is bõrszíjas, és nagyon kényelmes viselet. A pontosságát még nem tudom, csak három napja van meg, de feltünõ dolgot még nem mûvelt. Ez gyakoribb modell, ezért olcsóbb is, mint a Bullhead.



A stopper lész nullázása ezen se tökéletes, de jobb mint a másik órán. A most rajta lévõ bõrszíj nem eg ütõs darab, majd lecserélem egy komolyabb darabra, de ez az elegánsan sportos modell így is nagyon kényelmes.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Órák
« Válasz #158 Dátum: 2006.09.19 23:23:28 »
Mennyibe kerül 1 ilyen óra?
Laco 73 :D

Satriani

  • Vendég
Órák
« Válasz #159 Dátum: 2006.09.19 23:35:28 »
Idézetet írta: "Ear"
Hú, a Nomos-ok gyönyörûk, biztos lesz nekem is olyan órám. A Wempe-s változat az nem olyan drága, ezer euró alatt újonan, de nekem a járástartalék kijelzõs, dátumos modell jön be a legjobban.

A Stowa élõben nem annyira szépséges.

A Nomosok egytõl-egyig állatul néznek ki. 8) Bármelyiket megvenném, a lényeg, hogy új (Alpha, Beta, stb) werkes legyen. Persze ha muszáj lenne választani, akkor egy Oriont vagy egy Tangente Sportot vinnék haza. Voltam a Poenban próbálni õket, nehezen tudtam otthagyni az üzletet vásárlás nélkül...

Stowát hol láttál élõben? Tudtommal csak webshopjuk van, Németországba pedig nem nagyon tervezek kimenni értük.

Amúgy Stowából szerintem ez a legszebb, csak kár, hogy 41mm-s, ami nekem már túl nagy lenne:


Satriani

  • Vendég
Órák
« Válasz #160 Dátum: 2006.09.19 23:37:36 »
Idézetet írta: "Ear"
Na és a másik régi új Seikom.

Gratulálok, szép darab! :vag2: Pontosan honnan rendelted? Nézegettem én is távol-keleti webshopokat, egész jó áron lehet kapni Rainer Brand Panamákat, meg az új kedvencemet, a Limes Klassik-Cartouche-t, ami a Chronoswiss Kairos nem túlárazott testvérének is tekinthetõ.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #161 Dátum: 2006.09.20 08:36:56 »
Innen jött a Seiko Azért utánanéztem egy kicsit. Az emberrõl írnak jót és rosszat is. Az ár nem volt rossz, és volt Paypal-es fizetés, akkor meg, ha az áruval gond van, vissza lehet kapni a pénzt.

Stowa-t Németországban láttam, talán Bayreuthban, IWC DaVinci és Rattrapante mellett.

KLaco pontosan melyik órára gondolsz?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Órák
« Válasz #162 Dátum: 2006.09.20 21:38:25 »
Idézetet írta: "Ear"


KLaco pontosan melyik órára gondolsz?
Ami neked van :) Megnézném az árát, de annyira szar itt a netem, hogy ez a hozzászólás 10 percembe kerül. 3-an használunk kb 256kbitet  :szomoru:
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #163 Dátum: 2006.09.20 23:19:15 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Ear"


KLaco pontosan melyik órára gondolsz?
Ami neked van :) Megnézném az árát, de annyira szar itt a netem, hogy ez a hozzászólás 10 percembe kerül. 3-an használunk kb 256kbitet  :szomoru:


A fehér számlapos Seiko állapottól függõen olyan 40 és 100 000 forint között van.

Satriani

  • Vendég
Órák
« Válasz #164 Dátum: 2006.09.20 23:46:27 »
Idézetet írta: "Ear"
Innen jött a Seiko

Köszi! Úgy látom, jellemzõen régebbi cuccokat tart.

Idézetet írta: "Ear"
Stowa-t Németországban láttam, talán Bayreuthban, IWC DaVinci és Rattrapante mellett.

Na, azok mellett nem csodálom, hogy nem nézett ki jól. :)