Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 218519 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Dátum: 2005.02.15 18:08:08 »
Férfi emberek kedvenc játékszerei tudnak lenni az órák. Megmutatnám két kedvencemet:



Ez egy Poljot Journey. Nagy vastag dög, de nagyon szép.



Ez pedig egy Brightz RetroGrade. A Seiko prémium divatmárkája. Nagyon tetszik.

Na jó, és MiCKEY kedvéért itt van egy olcsó kis japán vacak:  :lol:


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Órák
« Válasz #1 Dátum: 2005.02.15 18:40:42 »
Jobbkor nem is nyílhatott vóna ez a topik. Ugyanis elszakadt az 1 éves Avensises órám bőrszíjja.
Tud valaki segíteni? Jól emlékszem, hogy Tutivesztes órákkal foglalkozik?
Hol vehetnék hozzá valami jó szíjjat?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #2 Dátum: 2005.02.15 19:45:46 »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #3 Dátum: 2005.02.16 07:52:57 »
Szerintem ha ÓRA (így nagy betűkkel), akkor az svájci, vagy svájc környéki (francia/német) legyen. Ebben a témában kissé konzervatív vagyok.
Ha nyerek a lottón és meglesz az LS430-am, akkor beszerzek valami brutális IWC-t, óraforgató szerkezettel együtt ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Órák
« Válasz #4 Dátum: 2005.02.16 08:39:03 »
Én beérem ócska japán Citizen órával is. Hagyományos számlapos és római számos. K***a pontos.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #5 Dátum: 2005.02.16 08:53:35 »
Idézetet írta: "squiddy"
Szerintem ha ÓRA (így nagy betűkkel), akkor az svájci, vagy svájc környéki (francia/német) legyen. Ebben a témában kissé konzervatív vagyok.
Ha nyerek a lottón és meglesz az LS430-am, akkor beszerzek valami brutális IWC-t, óraforgató szerkezettel együtt ;)


Érdekes ez a svájci óra a tuti óra dolog. Manapság a milkatehenek országának óraipara túlnyomó részt abból él, hogy teljsen egyforma Eta werkeket tesz be ilyen-olyan tokba, majd űberbrutál marketingdumával eladja pofátlanul drágán. Sajna az IWC is ezt teszi a kisebb modelljeinél.

Sokkal több eredetiségrelehet lelni ma a Toyoták hazájában az óragyártás területén.

És különben is, egy Lexushoz egy Grand Seiko, vagy egy Credor sokkal jobban illene, nem?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Órák
« Válasz #6 Dátum: 2005.02.16 09:09:32 »
Idézetet írta: "squiddy"
Szerintem ha ÓRA (így nagy betűkkel), akkor az svájci, vagy svájc környéki (francia/német) legyen. Ebben a témában kissé konzervatív vagyok.
Ha nyerek a lottón és meglesz az LS430-am, akkor beszerzek valami brutális IWC-t, óraforgató szerkezettel együtt ;)


Én ha nyerek, akkor minden nap felhívom majd valamelyik éppen szimpatikus márka ügyfélszolgálatát, hogy mennyi az idő!
 8)

Nem fogok órát hordani, mert akkor meglátszik majd a helye, az állandó napozástól.
 :lol:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Órák
« Válasz #7 Dátum: 2005.02.16 09:19:37 »
Apámnak csak a Doxa az ÓRA. Van is neki egy cirka 50 éves darab.
Nekem egy olcsó Casio-m van és az is k. Pontos – legalább is a az évenkénti  két oraállítás között 1 másodpercen belül van. Na igen ez már nem mechanikus.
És mi a helyzet a sport órákkal. Ott nekem a Polar a csúcs – sajnos árban is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Órák
« Válasz #8 Dátum: 2005.02.16 09:19:39 »
Na jó :)

itt egy ÓRA (már szemezek vele évek óta de nagyon nem ócsó)


...és itt a hátlapja


http://www.glycine-watch.ch/e/collection/detail.e.jsp?ID_Group=100000&ID_Display=100019#

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Órák
« Válasz #9 Dátum: 2005.02.16 09:32:27 »
Misi, pedig még csajozáshoz is bejön...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Órák
« Válasz #10 Dátum: 2005.02.16 09:37:03 »
MiCKEY   ez az óra praktikusan megmozgatja az agytekervényeket :)


ránézel, hosszas tűnődés után rájössz, hogy melyik mutató melyik, és éppen hogy áll, ezután már csak arra kell figyelni, hogy itt 24h egy kör, é smár ki is találod a pontos időt :)



- ( Egyébként ku....ra tetszik :)  )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #11 Dátum: 2005.02.16 12:53:44 »
Idézetet írta: "afekete"

Nekem egy olcsó Casio-m van és az is k. Pontos – legalább is a az évenkénti  két oraállítás között 1 másodpercen belül van. Na igen ez már nem mechanikus.

Bezony ez már csak így van. Pedig egy kívülálló azt gondolhatná, hogy a többszázezer Ft-os órák micsoda hihetetlen pontosak, aztán meg kiderül, hogy napi x mp-eket késnek/sietnek.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Órák
« Válasz #12 Dátum: 2005.02.16 12:57:42 »
Idézetet írta: "afekete"

És mi a helyzet a sport órákkal. Ott nekem a Polar a csúcs – sajnos árban is.


Kölcsönbe volt nálam 2 hónapig egy A5-ös Polar óra, a hozzátartozó pulzusmérővel. Egész kellemes volt, de semmi extrát nem találtam benne. Meg kissé aggódni kezdtem, amikor futás közben 180 körüli bpm-es tempót diktáltam, az óra meg sivítozott, hogy ez már nagyon sok. Pedig nem is futottam igazán gyorsan  :roll:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Órák
« Válasz #13 Dátum: 2005.02.16 13:31:57 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "afekete"

És mi a helyzet a sport órákkal. Ott nekem a Polar a csúcs – sajnos árban is.


Kölcsönbe volt nálam 2 hónapig egy A5-ös Polar óra, a hozzátartozó pulzusmérővel. Egész kellemes volt, de semmi extrát nem találtam benne. Meg kissé aggódni kezdtem, amikor futás közben 180 körüli bpm-es tempót diktáltam, az óra meg sivítozott, hogy ez már nagyon sok. Pedig nem is futottam igazán gyorsan  :roll:

Hogy hol kezd sivítani, azt be lehet állítani. Egyénre szabandó, de a 180-as pulzus hosszú távon – 10 km és fölötte mindenképpen – leginkább csak profiknak és versenyre való. Nekem a maraton első 30 km-n 170 alatt volt a pulzusom.
Az A5 különben egy elég alapmodell, nézd meg mondjuk a itt az S810-et. Csak annak Magyarországon 110e Ft az A5 27 500 Ft-os árával szemben – ami ráadásul "csak" fittnes óra.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Órák
« Válasz #14 Dátum: 2005.02.16 13:33:37 »
Amúgy nagy a szám a sport órákkal kapcsolatban, de én csak egy Sigma Sport PC6-ot használok – csak az alap dolgokat tudja.
Amikor még versenyeztem, akkor volt lehetőségem kipróbálni több Polar órát.
Attila 31
  - Avensis
- Prius