Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595481 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2940 Dátum: 2020.09.29 22:03:36 »
400e fölött járunk a mazda6-tal.
Nemrég 2 talpast kellett cserélnem, más bajunk nem volt eddig.
Az olajfogyás nem emelkedett, 5000 kilométerenként 2 decit kell utána tölteni.
Nice... Lakásfelújítottam nyáron, garázsból kb. 2x10km-t jött ki a Mazda. Már jobban ráérek, de most meg az esős idő miatt nem nagyon akarom kihozni. Pedig el kell autóznom a benne lévő egy tank benzint. Már 4 hónapos, nem rakhatom el vele télire.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2941 Dátum: 2020.09.30 11:43:54 »
Nekem 40 napja al...de 100as benzin van benne, az tan nem romlik meg gyorsan...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2942 Dátum: 2020.10.03 23:17:36 »
Nice... Lakásfelújítottam nyáron, garázsból kb. 2x10km-t jött ki a Mazda. Már jobban ráérek, de most meg az esős idő miatt nem nagyon akarom kihozni. Pedig el kell autóznom a benne lévő egy tank benzint. Már 4 hónapos, nem rakhatom el vele télire.
Fogd meg az autó oldalát, és istenesen rángasd meg, hogy összelötykölődjön benne a benzin. Így újra összekeveredik benne a tank aljában leült etanol-víz keverék a benzinnel. Ezt az eljárást minden héten ismételd meg, (ha lehet, ne nagynyílvánosság előtt, nehogy megmosolyogjanak!) :) Eszembe is jutott egy sztori: A Rákóczi szabadságharc idején apámékkal Olaszországban tankoltunk a Wartburgba :cool2:. A talján benzinkutas nem volt hajlandó beleönteni a 2T olajat a tankba. Apám miután beleöntötte, összekeverés okán jól megrángatta az autót, mire a benzinkutas harsány hahotában tört ki.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2943 Dátum: 2020.10.06 20:47:48 »
Nekem 40 napja al...de 100as benzin van benne, az tan nem romlik meg gyorsan...
Ja, az jobban tartja magát. Mi történt, hogy ennyi ideje nem nyúltál hozzá?

Fogd meg az autó oldalát, és istenesen rángasd meg, hogy összelötykölődjön benne a benzin. Így újra összekeveredik benne a tank aljában leült etanol-víz keverék a benzinnel. Ezt az eljárást minden héten ismételd meg, (ha lehet, ne nagynyílvánosság előtt, nehogy megmosolyogjanak!) :) Eszembe is jutott egy sztori: A Rákóczi szabadságharc idején apámékkal Olaszországban tankoltunk a Wartburgba :cool2:. A talján benzinkutas nem volt hajlandó beleönteni a 2T olajat a tankba. Apám miután beleöntötte, összekeverés okán jól megrángatta az autót, mire a benzinkutas harsány hahotában tört ki.
Dehogy rázom, inkább eljártam vele a héten. :D Pöccre indult, nem éreztem hogy bármi leülepedett volna, pedig vártam.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2944 Dátum: 2020.10.07 12:35:27 »
Ja, az jobban tartja magát. Mi történt, hogy ennyi ideje nem nyúltál hozzá?

Semmi. Hazakoltoztunk, dolgozni kezdtunk es gyalog jarunk. Nincs ido hasznalni, meg messze is van a garazs...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2945 Dátum: 2021.03.10 22:27:27 »
Semmi. Hazakoltoztunk, dolgozni kezdtunk es gyalog jarunk. Nincs ido hasznalni, meg messze is van a garazs...
Ezt átérzem, október után januárban vittem el tankolni, de most kb 2 hónapja semmi. Alig várom hogy meleg legyen és legyen okom lehúzni a csepptöltőről.
Sikerült akkor normális méretű lakást találni? Én rendesen megküzdöttem vele, megfelelő méretűből 2 lakás volt az egész városban, mire szerződni akartam, csak egy maradt...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mazda
« Válasz #2946 Dátum: 2021.03.11 08:03:23 »
Nekem 40 napja al...de 100as benzin van benne, az tan nem romlik meg gyorsan...
Láncfűrészben 6 hónap után sem volt baja, ha jól emlékszem  :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2947 Dátum: 2021.03.11 09:44:20 »
Láncfűrészben 6 hónap után sem volt baja, ha jól emlékszem  :D
Azért most januárban kicsit paráztam, mert a benzin nagy része sokhónapos volt... Ősszel nem volt időm meg alkalmam menni, leautóztam belőle kicsit és 6 liter 100as fért rá.
Nem lettem volna boldog ha bekocsonyásodik.  :ph34r:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2948 Dátum: 2021.03.11 13:11:16 »
Ezt átérzem, október után januárban vittem el tankolni, de most kb 2 hónapja semmi. Alig várom hogy meleg legyen és legyen okom lehúzni a csepptöltőről.
Sikerült akkor normális méretű lakást találni? Én rendesen megküzdöttem vele, megfelelő méretűből 2 lakás volt az egész városban, mire szerződni akartam, csak egy maradt...

nem a méret a lényeg - mondják ugye ezt mindig, akiknek kicsi van :D


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mazda
« Válasz #2949 Dátum: 2021.03.12 16:27:35 »
Azért most januárban kicsit paráztam, mert a benzin nagy része sokhónapos volt... Ősszel nem volt időm meg alkalmam menni, leautóztam belőle kicsit és 6 liter 100as fért rá.
Nem lettem volna boldog ha bekocsonyásodik.  :ph34r:
Belémtetted a parát, igaz nekem is 100-as benya van benne, beröffentettem a szent grált, mentem egy karikát, még mindig körbe fut a mosoly az arcomon :clap:, hogy hogyan képes ez az öreg, idén 23 éves vas  :csorog: mozogni az úton.  Megvallom őszintén a pályán elrúgtam kissé  ::) :sorcerer:, hagy szaladjon az a 125 paci.  :wheelchair: :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2950 Dátum: 2021.03.14 21:39:55 »
nem a méret a lényeg - mondják ugye ezt mindig, akiknek kicsi van :D
Hát, nem egyszerű normális méretűt találni. Az állapotot el is engedtem, csak azok a falak maradtak meg benne amihez nem lehetett hozzányúlni.

Belémtetted a parát, igaz nekem is 100-as benya van benne, beröffentettem a szent grált, mentem egy karikát, még mindig körbe fut a mosoly az arcomon :clap:, hogy hogyan képes ez az öreg, idén 23 éves vas  :csorog: mozogni az úton.  Megvallom őszintén a pályán elrúgtam kissé  ::) :sorcerer:, hagy szaladjon az a 125 paci.  :wheelchair: :)
Te se jársz szegénnyel eleget mostanában? :D Lassan nekem is esedékes lenne egy megjáratás, de kéne csináltatnom friss covid tesztet hogy át tudjak menni Szlovákiába a garázsba. :whistling:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2951 Dátum: 2021.03.24 22:42:13 »
Most, hogy túl vagyok a 400.000. azaz négyszázezredik (csak mert jó kiírni :D ) együtt töltött kilométeren, vettem a bátorságot, és pár napja írtam egy értékelést a népítéletben:
https://nepitelet.hu/autok/mazda/6_2012/megbizhato_munkatars/
Így mondjuk kimaradt, egy a napokban elvégzendő alkatrészcsere: valszeg a jobbos belső kormányösszekötőt kell majd cserélni. Holnap beállok a haverom sufniszervizébe megrángatni a kereket, hogy ki kopog-mi kopog. Heti 2-3-szor 7 km iszonyat rossz erdészeti úton járok (néha elég sietősen), így azon csodálkozom, hogy eddig is bírták/bírják a futómű alkatrészei.
És még egy apróság: rövidesen cserélem a féktárcsákat, még az eredetieket! Azt még nem döntöttem el, hogy ez a mazda minőségének, vagy az én defenzív, takarékos vezetésemnek köszönhető-e ez a hosszú élettartam. :cool2:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2952 Dátum: 2021.03.25 17:16:33 »
Most, hogy túl vagyok a 400.000. azaz négyszázezredik (csak mert jó kiírni :D ) együtt töltött kilométeren, vettem a bátorságot, és pár napja írtam egy értékelést a népítéletben:
https://nepitelet.hu/autok/mazda/6_2012/megbizhato_munkatars/
Így mondjuk kimaradt, egy a napokban elvégzendő alkatrészcsere: valszeg a jobbos belső kormányösszekötőt kell majd cserélni. Holnap beállok a haverom sufniszervizébe megrángatni a kereket, hogy ki kopog-mi kopog. Heti 2-3-szor 7 km iszonyat rossz erdészeti úton járok (néha elég sietősen), így azon csodálkozom, hogy eddig is bírták/bírják a futómű alkatrészei.
És még egy apróság: rövidesen cserélem a féktárcsákat, még az eredetieket! Azt még nem döntöttem el, hogy ez a mazda minőségének, vagy az én defenzív, takarékos vezetésemnek köszönhető-e ez a hosszú élettartam. :cool2:
Fantasztikus. Rozsda nincs?
Aruld el lecci, mivel foglalkozol, ha nem titok, milyen munkahoz kell ilyen tengersokat autozni?
En most kaptam egy 200ezres ajanlatot az mx5 alvaz ey uregvedelmetere...ez meg nem is faj, de lakatolni is kell a 130ezret futott kis ciposdobozt... :(

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2953 Dátum: 2021.03.25 23:14:22 »
Fantasztikus. Rozsda nincs?
Aruld el lecci, mivel foglalkozol, ha nem titok, milyen munkahoz kell ilyen tengersokat autozni?
En most kaptam egy 200ezres ajanlatot az mx5 alvaz ey uregvedelmetere...ez meg nem is faj, de lakatolni is kell a 130ezret futott kis ciposdobozt... :(
Bikinit gyártunk, és az összes partnert én magam látogatom Bártfa-Trencsén-Nagykanizsa-Gyula közrefogott területen. Szezonban az autóból irányítom a kolleginákat, beszélek a partnerekkel, intézem a beszerzést. 4-5 hónapon át, vasárnap kivételével a napi 4-5 órás alváson kívül feszt az autóban vagyok. Utána van fél évem r(d)egenerálódni. ;)
Nincs rozsda, csak ott ahol meggyűrtem a lemezt, és nem javítottam be rendesen. A t25-tel 630ezer km-en csak egy kutyát ütöttem el éjszaka, és csak a ködlámpát kellett visszarakni, de a mazdámra rá jár a rúd:
1. kutya - első lökhárító bal oldala repedt
2. kocsisor előzése közben kijött a 2. autó, szintén előzni, leszorított, alig tudtam visszajönni az útra, és megkocoltam a már megelőzött utolsó autót.
3. rá esett egy nagy ág a kocsi tetejére 2017 áprilisában a Bükkben. Benne aludtunk a fiammal, mert ott ragadtunk, amikor a nagy havazás miatt rengeteg fa dőlt ki. Örültünk, hogy életben maradtunk. :innocent: 3 napig tartott mire járhatóvá tették a Miskolc-Eger utat. Plusz a küszöböt is alaposan megnyomtam, amikor 2 nap múlva a kiszabadított autóval álltam ki a rönkök közül.
4. Nekiugrott egy őz a bal első ajtómnak. Egyet kikerültem, a másodiktól is elkaptam a kormányt, de rossz felé mozdult a bambi. Mondjuk, túlélte...
5. Beletolattam egy fedlap nélküli aknába éjszaka, világítás nélküli utcában. Még egy küszöb...
6. Tüzépen egy raklap pár betoncseréppel a holttérben. Jobb küszöb eleje is...
7. Keskeny utcán szembejövő autó elől behúzódtam 2 parkoló autó közé, és csak 2 centivel húztam hamarabb be az autó elejét, mint kellett volna. A jobb hátsó sárvédőív bánta. Alig van épp eleme az autónak.
Olyan sokba kerülne a karosszéria rendbetétele, hogy már nincs értelme rákölteni. Ugyanakkor, nem látványos egyik sérülés sem, illetve elég sok mindent rendbe hoztam a horpadás javítóval, úgyhogy nem vállalhatatlan az autó.

Megnéztük a futóművet, minden szoros, nem lóg semmi. A lengéscsillapítók olajosak, kicseréljük őket. Olajos/gázos van benne, és tippünk szerint az koporoghat olaj híján. Pedig ősszel voltam megméretni a lengéscsillapítást, és nem voltak túl rosszak az értékek. Mondjuk, akkor is elég csúnyán kopogott mérés közben, de 65-70 %-t mértek, amire azt mondták, hogy az még jó. :hmmmm: Kayabát néztem bele a fékmesteren. 54 a pár, gumiharanggal. Vagy Sachs ajánlatom van 64-ért + gumiharang.

Én nem biztos, hogy költenék arra az üregvédelemre. Inkább azt nézném meg, hogy a régebbi daraboknál melyik része szokott rozsdásodni, és arra koncentrálnék. Gyakran egy eltömődött kifolyó végez nagyon csúnya munkát. Rozsdát kell lakatolni, vagy sérülés?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mazda
« Válasz #2954 Dátum: 2021.03.26 16:07:16 »
Te se jársz szegénnyel eleget mostanában? :D Lassan nekem is esedékes lenne egy megjáratás, de kéne csináltatnom friss covid tesztet hogy át tudjak menni Szlovákiába a garázsba. :whistling:


Hát nem, a két műszaki vizsga között valami 500 mérföld futott távolság van.
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.31 18:46:22 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.