Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 317418 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
Re:Mazda
« Válasz #2940 Dátum: 2020.09.29 22:03:36 »
400e fölött járunk a mazda6-tal.
Nemrég 2 talpast kellett cserélnem, más bajunk nem volt eddig.
Az olajfogyás nem emelkedett, 5000 kilométerenként 2 decit kell utána tölteni.
Nice... Lakásfelújítottam nyáron, garázsból kb. 2x10km-t jött ki a Mazda. Már jobban ráérek, de most meg az esős idő miatt nem nagyon akarom kihozni. Pedig el kell autóznom a benne lévő egy tank benzint. Már 4 hónapos, nem rakhatom el vele télire.

csufár

• Megszállott
  • Autó: Toyota Prius+ Lounge 2013 Mazda MX-5 NB 2000
« Válasz #2941 Dátum: 2020.09.30 11:43:54 »
Nekem 40 napja al...de 100as benzin van benne, az tan nem romlik meg gyorsan...

Izso

• Megszállott
  • Autó: Mazda 6, ex1.: Toyota Avensis Wagon 1.8 (T25 - 626e km), ex2.Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D (T27)
« Válasz #2942 Dátum: 2020.10.03 23:17:36 »
Nice... Lakásfelújítottam nyáron, garázsból kb. 2x10km-t jött ki a Mazda. Már jobban ráérek, de most meg az esős idő miatt nem nagyon akarom kihozni. Pedig el kell autóznom a benne lévő egy tank benzint. Már 4 hónapos, nem rakhatom el vele télire.
Fogd meg az autó oldalát, és istenesen rángasd meg, hogy összelötykölődjön benne a benzin. Így újra összekeveredik benne a tank aljában leült etanol-víz keverék a benzinnel. Ezt az eljárást minden héten ismételd meg, (ha lehet, ne nagynyílvánosság előtt, nehogy megmosolyogjanak!) :) Eszembe is jutott egy sztori: A Rákóczi szabadságharc idején apámékkal Olaszországban tankoltunk a Wartburgba :cool2:. A talján benzinkutas nem volt hajlandó beleönteni a 2T olajat a tankba. Apám miután beleöntötte, összekeverés okán jól megrángatta az autót, mire a benzinkutas harsány hahotában tört ki.

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
« Válasz #2943 Dátum: 2020.10.06 20:47:48 »
Nekem 40 napja al...de 100as benzin van benne, az tan nem romlik meg gyorsan...
Ja, az jobban tartja magát. Mi történt, hogy ennyi ideje nem nyúltál hozzá?

Fogd meg az autó oldalát, és istenesen rángasd meg, hogy összelötykölődjön benne a benzin. Így újra összekeveredik benne a tank aljában leült etanol-víz keverék a benzinnel. Ezt az eljárást minden héten ismételd meg, (ha lehet, ne nagynyílvánosság előtt, nehogy megmosolyogjanak!) :) Eszembe is jutott egy sztori: A Rákóczi szabadságharc idején apámékkal Olaszországban tankoltunk a Wartburgba :cool2:. A talján benzinkutas nem volt hajlandó beleönteni a 2T olajat a tankba. Apám miután beleöntötte, összekeverés okán jól megrángatta az autót, mire a benzinkutas harsány hahotában tört ki.
Dehogy rázom, inkább eljártam vele a héten. :D Pöccre indult, nem éreztem hogy bármi leülepedett volna, pedig vártam.

csufár

• Megszállott
  • Autó: Toyota Prius+ Lounge 2013 Mazda MX-5 NB 2000
« Válasz #2944 Dátum: 2020.10.07 12:35:27 »
Ja, az jobban tartja magát. Mi történt, hogy ennyi ideje nem nyúltál hozzá?

Semmi. Hazakoltoztunk, dolgozni kezdtunk es gyalog jarunk. Nincs ido hasznalni, meg messze is van a garazs...