Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595574 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Mazda
« Válasz #2910 Dátum: 2018.08.26 10:18:40 »
A profilod szövege alapján azt hittem, hogy 2013-s az autó. :eek: ...

Az a +...  :D A profil legvégén található 4 karakter a Miatáé: 2000
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2911 Dátum: 2018.08.26 14:22:54 »
A profilod szövege alapján azt hittem, hogy 2013-s az autó. :eek: Egy 18 éves sportos autó - amint azt a mellékelt ábra is mutatja - sok áldozatot követelhet a vásárlás után. Na, de utána jöhet az élvezet! :cool2:
MX5 NB, ami az avatarja alá van írva, 1998-2001 közt készült. NBFL 2002-2004 közt, aztán az NC 2006-2008 közt, NCFL 2009-2015 közt.
A 18 éves kocsi se feltétlen igényel munkát. Az én vételem lényegében költségmentes volt, full szervizelve volt rajta minden. Tény, hogy az előző tulaj elsődleges szempontja az volt, hogy jó helyre kerüljön a kocsi és nem az, hogy mindenáron minél hamarabb eladja.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2912 Dátum: 2018.08.27 00:20:30 »
MX5 NB, ami az avatarja alá van írva, 1998-2001 közt készült. NBFL 2002-2004 közt, aztán az NC 2006-2008 közt, NCFL 2009-2015 közt.
A 18 éves kocsi se feltétlen igényel munkát. Az én vételem lényegében költségmentes volt, full szervizelve volt rajta minden. Tény, hogy az előző tulaj elsődleges szempontja az volt, hogy jó helyre kerüljön a kocsi és nem az, hogy mindenáron minél hamarabb eladja.
Már vágom az NB(2)-t! ;)
Jó nagy mákod volt, hogy ilyet találtál. :clap: Autóőrültektől jó járgányt lehet venni. :yes:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2913 Dátum: 2018.08.27 13:58:32 »
Már vágom az NB(2)-t! ;)
Jó nagy mákod volt, hogy ilyet találtál. :clap: Autóőrültektől jó járgányt lehet venni. :yes:
Nem találtam. :no:
Ahhoz keresni kellett volna. :D
Nézegettem őket, de csak annyira hogy majd ha látok valamit azt megveszem. A szerelő csapatban akihez hordtam a VW-t, az egyik srácnak volt Mx5 a garázsban. Mondta, hogy csak évi 1000km-t tesz bele és inkább eladná. Miután asszony is rábólintott, alku nélkül látatlanban egymás tenyerébe csaptunk. Előtte nem láttam közelről Mx5-öt, azt leszámítva hogy szalonban beültem egy 2017-es ND-be. A kocsi tényleg jó, minden igaz amit a TC-s újságírók áradozni szoktak róla. Oviba hordani a gyereket, vagy elhozni egy zsák cementet, vagy letudni a havi családi nagybevásárlást, ugyanolyan alkalmas mint a hegyekben kanyarogni egy jót vagy a ringen menni egy kört. Mondjuk pályán érezni, hogy nem oda való a kocsi. Ha 50-el veszek be egy körforgalmat, még nem billen, de 120-nál már igen. Gyorsan konstatáltam is, hogy a versenypályázást nem élvezem annyira mint a nyugdíjas csordogálást a fák alatt Dobogókő felé. :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2914 Dátum: 2018.08.27 15:33:37 »
én addig jutottam az ismerkedésben eddig, hogy az egyhatos megfutja hármasban a 130-at és a világ legjobb kéziváltója van benne :D
és még gyakorolnom kell a kiszállást belőle :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2915 Dátum: 2018.08.27 15:45:44 »
itt elég jól látszik, mennyire kicsi

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2916 Dátum: 2018.08.27 22:34:59 »
Nem találtam. :no:
Ahhoz keresni kellett volna. :D
Nézegettem őket, de csak annyira hogy majd ha látok valamit azt megveszem. A szerelő csapatban akihez hordtam a VW-t, az egyik srácnak volt Mx5 a garázsban. Mondta, hogy csak évi 1000km-t tesz bele és inkább eladná. Miután asszony is rábólintott, alku nélkül látatlanban egymás tenyerébe csaptunk. Előtte nem láttam közelről Mx5-öt, azt leszámítva hogy szalonban beültem egy 2017-es ND-be. A kocsi tényleg jó, minden igaz amit a TC-s újságírók áradozni szoktak róla. Oviba hordani a gyereket, vagy elhozni egy zsák cementet, vagy letudni a havi családi nagybevásárlást, ugyanolyan alkalmas mint a hegyekben kanyarogni egy jót vagy a ringen menni egy kört. Mondjuk pályán érezni, hogy nem oda való a kocsi. Ha 50-el veszek be egy körforgalmat, még nem billen, de 120-nál már igen. Gyorsan konstatáltam is, hogy a versenypályázást nem élvezem annyira mint a nyugdíjas csordogálást a fák alatt Dobogókő felé. :D
Dobogókő-Esztergom versenypályás tempóban?!!! :cool2: :cool2: :cool2: Brutál lehet abban a gokardban. ::) Csak rágondolok beleborzongok. :wacko:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2917 Dátum: 2018.08.27 22:37:10 »
itt elég jól látszik, mennyire kicsi
Legalább menet közben le tudod törölni a ...
a csomagtartót. :D

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2918 Dátum: 2018.08.27 22:48:59 »
Dobogókő-Esztergom versenypályás tempóban?!!! :cool2: :cool2: :cool2: Brutál lehet abban a gokardban. ::) Csak rágondolok beleborzongok. :wacko:
Dehogy, közúton szigorúan törvénytisztelő állampolgár vagyok. Hungaroringen volt Mx5 találkozó, ott lehetett menni. Jó volt kipróbálni, de igazából nagyon nem az én sportom. A gyerekkel elgurulni egy csavart csokis-vaníliás gépes fagyira sokkal jobb program. :clap:
Photo made by VisualGangster

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2919 Dátum: 2018.08.28 08:16:07 »
A balaton felvidek is idealis terep volt neki. Kicsi kanyargos utak a dombok kozott. Sulyosbito korulmenykent tele van ozekkel...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2920 Dátum: 2018.08.28 21:32:52 »
A balaton felvidek is idealis terep volt neki. Kicsi kanyargos utak a dombok kozott. Sulyosbito korulmenykent tele van ozekkel...
Ne is mondd! Egyes utakon velem van a majré (pedig alig fér be az autóba ;) ) annyira el vannak szaporodva. A Bükkben időnként, éjszaka komplett szarvascsordákkal nézek farkasszemet (ez talán képzavar :D ). Az őzeket nem is számolom. 5-nél kevesebb ritkán van. Vadász ismerőseim meg panaszkodnak, hogy kevés a vad. :eek:
Aggteleknél júniusban 3 újszülött gida csámborgott az út közepén. A Pétervására-Bátonyterenye is vadas. De már láttam szarvascsordát átrobogni a Debrecen-Polgár úton: az előttem haladó autó alatt füstölt a gumi, csak úgy tudott megállni. :wacko: :wacko: :wacko:
Akkor ezentúl az Ajka-Keszthely úton is óvatosabb leszek. :otlet:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2921 Dátum: 2018.08.28 21:40:33 »
Dehogy, közúton szigorúan törvénytisztelő állampolgár vagyok. Hungaroringen volt Mx5 találkozó, ott lehetett menni. Jó volt kipróbálni, de igazából nagyon nem az én sportom. A gyerekkel elgurulni egy csavart csokis-vaníliás gépes fagyira sokkal jobb program. :clap:
Photo made by VisualGangster
Azon az úton nem sok helyen lehet átlépni a 90-t.  :D Jobbára, csak az egyenesekben.
Azt nem találtam a teszteket olvasva, de gondolom, hogy elsőkerekes a járgány.(?)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2922 Dátum: 2018.08.28 21:52:54 »
Azon az úton nem sok helyen lehet átlépni a 90-t.  :D Jobbára, csak az egyenesekben.
Azt nem találtam a teszteket olvasva, de gondolom, hogy elsőkerekes a járgány.(?)
RWD. Ha nagy sebességnél elveszed a gázt a kanyarban, durván meg tud csúszni. Úgyhogy megfelelő íven, megfelelő sebességgel kell bemenni és aztán padlógázzal kifele. Nem rossz játék, van aki szereti, de a teljes élményhez ültetni kell rajta 3 centit, coilovert betenni, keményíteni a futóművet, stb. Pályára inkább egy Toyota GT86 való. Vagy egy pályára (át)épített Mx5.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2923 Dátum: 2018.09.23 20:45:49 »
Visszatérnék az (egykor) új Toyo gumik fogyasztásra való hatására. 34e km elteltével helyreállt a világ rendje: 5,2 l/100 km. :) Ugyanakkor nem különösebben csökkent a vízenjáró képessége sem. Nem igazán értem a csökkenés okát. :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2924 Dátum: 2018.11.03 22:20:18 »
Visszatérnék az (egykor) új Toyo gumik fogyasztásra való hatására. 34e km elteltével helyreállt a világ rendje: 5,2 l/100 km. :) Ugyanakkor nem különösebben csökkent a vízenjáró képessége sem. Nem igazán értem a csökkenés okát. :hmmmm:
Fokozatosan csökkent, vagy hirtelen ennyi lett?