Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595302 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Mazda
« Válasz #2835 Dátum: 2017.07.07 12:08:41 »
régebben itt irt valaki egy mazda3ról,h valami csunya nyekergö hangja volt elöl a futóműnek mikor pl fekvőrendörön ment át!  talán myko volt?
az én mazda5-nek is ilyen lőcsösszekér hangja volt tél óta..
tegnap kapott uj stabrud szilenteket és elmult a hiba. szépen suhan,hang nélkül.
de ha már szerviz,akkor kicseréltük a lengökar szilentet, toronycsapágyat+szilentet is.
stabil lett az uttartás,kormányzás is.
nem kopog,nem nyekereg, 120nál is nyilegyenesen megy.
Ah,bocsi,rég néztem ide. Igen,nekem volt Mazda3.  Nekem az első lengőkarok hátsó szilentjei voltak teljesen szét rohadva,,de ha már ott voltunk cseréltem "kutyacsontokat" is,csere után már nem nyüsszögött. Illetve a toronycsapágyból a 3. nekifutásra sikerült megfelelő minőséget kapni, az csúnyán kopogott. Utólag belegondolva lehet tényleg nehéz ahhoz a futóműhöz a 2.0 dízel ,pedig a futómű elemek egy része nem kompatibilis az 1.6d-ékével.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2836 Dátum: 2017.08.07 23:04:04 »
150e km.
Valami(ki) kopog  jobboldalt a csúnyább bakkanóknál. Meg kell majd néznem a futóművet.
Nem tudja valaki, hogyaviharba lehet eltüntetni az üziket a műszerfalról? (Keréknyomás, olajcsere periód) Muszáj lesz szervizbe menni vele?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2837 Dátum: 2017.08.07 23:16:55 »
vedd ki az izzót[emoji14] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2838 Dátum: 2017.08.08 11:07:27 »
vedd ki az izzót[emoji14] [emoji12]
:no: Ez nem izzós. :no: Írogatós :tt2:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2839 Dátum: 2017.08.08 11:57:21 »
ragassz rá sebtapaszt,nem látszik...[emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mazda
« Válasz #2840 Dátum: 2017.08.08 11:59:16 »
ragassz rá sebtapaszt,nem látszik...[emoji14]

sufni megoldás, de valóban...
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Mazda
« Válasz #2841 Dátum: 2017.08.11 08:02:09 »
(Keréknyomás, olajcsere periód) Muszáj lesz szervizbe menni vele?

vw-nél vannak rá gombnyomkodó taktikák, az alfánál rá kell dugni az obd-s cuccot, és szoftverrel lehet túrkálni az agyában (van két szerelőhaver, akiknek van ilyen, úgyhogy én nem gondolkozok vásárláson)
Itt tudsz nézelődni, hogy mire van szükséged. Amennyibe wishen kerülnek, annyi kockázatot esküszöm ér. Eddig a ruhákon kívül minden cucc jó volt onnan. Mazda 6-od van, ha jól rémlik. Nézelődj.
https://www.wish.com/search/mazda%206%20obd
kisa
born to ride

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2842 Dátum: 2017.08.11 23:59:59 »
vw-nél vannak rá gombnyomkodó taktikák, az alfánál rá kell dugni az obd-s cuccot, és szoftverrel lehet túrkálni az agyában (van két szerelőhaver, akiknek van ilyen, úgyhogy én nem gondolkozok vásárláson)
Itt tudsz nézelődni, hogy mire van szükséged. Amennyibe wishen kerülnek, annyi kockázatot esküszöm ér. Eddig a ruhákon kívül minden cucc jó volt onnan. Mazda 6-od van, ha jól rémlik. Nézelődj.
https://www.wish.com/search/mazda%206%20obd
Én is valami gombnyomogató taktikára gondoltam. :hmmmm: Az ave t27-nél volt. Ezt meg hiába nyomogatom. El fog kopni az info gombom, mert minden indításkor csak az üzeneteket váltogatja, már 50e km óta. Ha nem csekkolnám az üzeneteket, akkor nem látnám az info panelen, h milyen keveset eszik a jószágom.  ;)
(Holnap megcirógatom a hasaalját  :wub: : olaj- és gyertyacsere lesz.)
Köszi a linket, nem ismertem ezt az oldalt. :hug: OBD olvasó van a családban, a gépemre fel is van telepítve (még a t25 korszakomból). Majd lehet, h kipróbálom.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.12 00:04:29 írta Izso »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2843 Dátum: 2017.10.04 22:20:02 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2844 Dátum: 2017.10.05 08:41:38 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2845 Dátum: 2017.10.06 20:54:59 »
Sajnos nem olyan jó mint a toyodiy, de erősen közelít. Daihatsuból nincs annyi, hogy valaki nekiálljon összerakni. Azt nem próbáltad, hogy "Daihatsu part number" kifejezésre rákeresel és aztán képkeresőre átváltod a találati listát? Ha kiegészíted a komponens nevével a fenti listát(pl. Daihatsu part number engine), akkor elvileg olyan találatokat ad ki a képek közt amin valószínűleg rajta lesz az amit keresel.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2846 Dátum: 2017.11.08 19:06:57 »
Ebben sajna nincsenek benne az újabb kiadású mazdák. :no:
Az ékszíjat érdemes kicserélni időben... Nekem természetesen 1100 km-re otthontól szakadt el. Őrült mázlim volt, hogy egy végtelen rendes talján emberre akadtam, aki elvitt egy szervizbe, utána egy alkatrész-kereskedésbe, és egy vasat sem fogadott el.
1 órát kínlódtam, hogy majd én felteszem az ékszíjat, mert miazhogyénnemtudom! :devil: Aztán a szakadó eső kijózanított, és eleveztem az 5 percre lévő már említett szervizbe, ahol szó szerint 2 perc alatt feltették az ékszíjat, és már mehettem is tovább. Hja, megfelelő szerszámmal, és tudással (hogy melyik csavart kell megtekerni) könnyű... ;)
Egyébként túl vagyunk a 150e együtt töltött kilométeren. :wub:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Mazda
« Válasz #2847 Dátum: 2018.02.11 14:13:17 »
Az ékszíjat érdemes kicserélni időben... Nekem természetesen 1100 km-re otthontól szakadt el. Őrült mázlim volt, hogy egy végtelen rendes talján emberre akadtam, aki elvitt egy szervizbe, utána egy alkatrész-kereskedésbe, és egy vasat sem fogadott el.
1 órát kínlódtam, hogy majd én felteszem az ékszíjat, mert miazhogyénnemtudom! :devil: Aztán a szakadó eső kijózanított, és eleveztem az 5 percre lévő már említett szervizbe, ahol szó szerint 2 perc alatt feltették az ékszíjat, és már mehettem is tovább. Hja, megfelelő szerszámmal, és tudással (hogy melyik csavart kell megtekerni) könnyű... ;)
Egyébként túl vagyunk a 150e együtt töltött kilométeren. :wub:
Avensisnél vételnél cseréltettem ezt is (meg mindent ami szíj, meg folyadék). A szíj meg a vízpumpacsere, meg a többi valószínűleg felesleges volt, mert frissen szervizeltnek tűnt minden, de épp ezt nem akartam kockáztatni, hogy tekert órás, hiszek a szerviz intervallumoknak, aztán meg elcsattan valahol útközben, én meg pingvinezhetek.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2848 Dátum: 2018.04.14 22:52:38 »
Átlendültünk a 200ezredik kilométeren. :wub:
Volt közben egy visszahívásos akcióban való részvételünk: a hátsó féknyeregnél a kézifék kallantyúja berohad, és emiatt kicserélik a komplett féknyerget. Apró érdekesség, hogy az értesítő levél után 2 héttel tényleg megadta magát a kézifék. A szerviz "dicséretére" legyen mondva, nem hozták üzemképes állapotba, úgy adták vissza az autót, hogy 1 hét múlva vigyem vissza, mert addigra ott lesz az alkatrész. Otthon én bütyköltem meg, hogy ne guruljon el a járgány, ha magára hagyom. Egy kis kapargatás, meg dw40 és már ha nem is tökéletesen, de működik.
Ugyebár volt egy ékszíj szakadásom, de ezen kívül semmi, de semmi hiba. Még izzót sem cseréltem... :clap:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2849 Dátum: 2018.04.15 15:26:53 »
Kiraly.
Rozsdaval mi a helyzet? Allitolag az uj 6osokat sem kimeli...