Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595451 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2820 Dátum: 2017.03.19 22:18:37 »
Történt egy kis malőr. Összekoccantam egy avensissel. Csak a bal első sárvédő sérült meg, azt kell majd cserélni. Viszont  a fényszóróban a projektor szeme kifordult a helyéről, és valahogy vissza kellene tenni. Már olvastam, hogy melegítéssel lehet szétszedni a lámpatestet, de ha esetleg van valakinek egyéb tippje, szívesen veszem.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2821 Dátum: 2017.03.19 22:38:55 »
Reszvetem. Biztosan hazilag akarod megoldani?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2822 Dátum: 2017.03.20 23:20:14 »
Reszvetem. Biztosan hazilag akarod megoldani?
:yes:
Szeretem a kihívásokat, és nincs kedvem a 100e forintos casco önrészt kifizetni. A biztosítós a lökhárítót is cserélni akarta, és olyan összegekről beszélt, mintha a ferrarimmal állnék ott. Azután tájékoztattam, hogy én ezt 50-ből tuti megoldom. Igaz, hogy a maszekfestő is az autó értékéhez szabta az árait, meg hadovált, hogy milyen sok dolga lesz a lakatosnak a belső konzolokkal. Ha jól emlékszem a szerelő haverom másfél perc alatt állította vissza a helyes szögbe azt a nyamvadt vékony lemezt. Így csak a sárvédőt fogom lefestetni, és majd feltesszük mi.
A lámpát azért meg kell oldani. Nincs kedvem venni egy újat, hiszen azon kívül semmi baja. Először azért megpróbálom pálcikával az izzó lyukán át. Ha nem megy, szétszedem.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2823 Dátum: 2017.04.29 09:12:49 »
1év = 82.000 km. Jóban, rosszban, hiba nélkül.
A rosszban: márciusi koccanás + az április 19-i havas, szeles éjszakát a Bükkben, az úton töltöttük a kidőlő fák között. 1-2 nagy ág rázuhant a tetőre, elég komoly horpadásokat okozva.  :cry: Viszont, örülök, hogy élünk.  :)
(A fotó az országúton készült...)
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.29 09:20:49 írta Izso »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2824 Dátum: 2017.04.29 09:22:45 »
fenébe. remélhetőleg ki lehet egyenesíteni komolyabb további beavatkozás nélkül...
irtó sokat mész, havi 7000 km, durva...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2825 Dátum: 2017.04.29 09:43:30 »
fenébe. remélhetőleg ki lehet egyenesíteni komolyabb további beavatkozás nélkül...
irtó sokat mész, havi 7000 km, durva...
A tetőkoszorú horpadt több helyen. :hmmmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mazda
« Válasz #2826 Dátum: 2017.04.29 20:53:49 »
Azért ez elég erős! Mikor jött segítség?
Gabe 254.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2827 Dátum: 2017.04.29 22:18:07 »
Azért ez elég erős! Mikor jött segítség?
off:
Szó szerint ezer fa dőlt az útra. A Bükkön, megszámlálhatatlan. 2004-ben a Tátra ugyan csúnyább volt, de talán ez is megérne egy matricakampányt a MOL-tól... :hmmmm:
Szerdán éjszaka, abban az időben az életét kockáztatta volna aki kiszabadítósdit játszik. Sokmázsás fák dőltek ki/el, egy reccsenés után. Az alól menekülni nem lehet. :no:  Csütörtökön is még erős szél volt, és még aznap is dőltek fák. Harmadnap (pénteken) délben értek az autómhoz a favágók. Bámulatos tempóban dolgoztak és haladtak. Én azt gondoltam csütörtökön reggel, hogy jó ha vasárnapra járhatóvá teszik az utat, attól a rengeteg fától.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2828 Dátum: 2017.06.04 00:38:27 »
Rá jár a rúd az autómra: a héten nekiugrott egy őz az ajtómnak. Ketten voltak. Az egyiket észrevettem, a másikat viszont már csak akkor, amikor kopogtatott az ajtómon. Pedig nem mentem gyorsan, és rögtön fékeztem, mert az őz kiszámíthatatlan, hogy merre mozdul.
Már most úgy néz ki az autó, mintha egy roncsderbiről hoztam volna. A biztosító is csak ül a fadőléses károm papírjain. A végén még megmérgelem magam, és beviszem a mazdába megcsináltatni, azután fizethetik a milliós cechet.
Az autó amúgy remek.
Ígértem, beszámolok a xado olaj hatásáról. Már most ezer km híján 30ezret mentem xado olajjal (múlt hónapban 14e km  :wacko: ) 5,4-5,6 közötti fogyasztásaim vannak, de volt már 5,2 is. Általában 800-1000 km-ként tankolok az occsó benzinből (elefántos + osan kút), és 15ezrenként, azaz olajcserekor adok neki stp injektor tisztítót (a spórolt pénzből futja ;) )  A klímázás nem sokat tesz hozzá a fogyasztáshoz, talán 1-2 decit, mert mostanában 5,3 nem volt, és az 5,4 is ritkább. (Ma 5,65 volt, tegnap 911 km után 5,44. Igaz, a maiban volt egy kis motorossal versenyzés is a Bükkben 5 kilométeren. Lemaradt szegény... :D)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2829 Dátum: 2017.06.11 13:19:45 »
amatőr volt a motoros...
melyik szakaszon részeltetek..?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2830 Dátum: 2017.06.11 13:25:40 »
régebben itt irt valaki egy mazda3ról,h valami csunya nyekergö hangja volt elöl a futóműnek mikor pl fekvőrendörön ment át!  talán myko volt?
az én mazda5-nek is ilyen lőcsösszekér hangja volt tél óta..
tegnap kapott uj stabrud szilenteket és elmult a hiba. szépen suhan,hang nélkül.
de ha már szerviz,akkor kicseréltük a lengökar szilentet, toronycsapágyat+szilentet is.
stabil lett az uttartás,kormányzás is.
nem kopog,nem nyekereg, 120nál is nyilegyenesen megy.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2831 Dátum: 2017.06.11 16:33:09 »
nekem egyéves korától nyikorgott. a 323-asom dettó. régi mazda típushiba volt, bár nem a veszedelmes fajtából

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2832 Dátum: 2017.06.11 16:37:07 »
olvastam rola,h tipushiba...rohadt idegesitö volt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2833 Dátum: 2017.06.20 01:00:52 »
amatőr volt a motoros...
melyik szakaszon részeltetek..?
Egyébként igen... :scooter:
Ismerős vagy arra? Hollóstól Eger felé. A rejteki egyenes volt az utolsó sansza, hogy megszorítson a nagyobb gyorsulásával, ugyanis az előtt utolértem egy motorost, aki nem akart elengedni. Én meg inkább hagytam, hogy beérjen az üldözőm, mintsem fellökjem a lassú járművet. A rejteki kanyar előtt inkább lemaradtam az előttem haladóról és az szerencsére ki is állt a parkolóba. Így akkora lendülettel jöttem ki az U kanyarból, hogy a hosszú egyenes végére sem ért be, s onnantól már nem volt esélye, a kanyargós szakaszon. :cool2:

Nemrég láttam A Totálcaron a mazda 3 tesztjét. Ott ecsetelte Bazsó, hogy a mazdában elég fejlett a kanyarodást segítő rendszer. A motorerőt nagyon finoman csökkenti kanyarban, hogy ne tolja ki az orrát. Ez meglehetős stabilitást, és elég nagy kanyarodási sebességet biztosít.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2834 Dátum: 2017.06.23 13:00:47 »
Egyébként igen... :scooter:
Ismerős vagy arra? Hollóstól Eger felé. A rejteki egyenes volt az utolsó sansza, hogy megszorítson a nagyobb gyorsulásával, ugyanis az előtt utolértem egy motorost, aki nem akart elengedni. Én meg inkább hagytam, hogy beérjen az üldözőm, mintsem fellökjem a lassú járművet. A rejteki kanyar előtt inkább lemaradtam az előttem haladóról és az szerencsére ki is állt a parkolóba. Így akkora lendülettel jöttem ki az U kanyarból, hogy a hosszú egyenes végére sem ért be, s onnantól már nem volt esélye, a kanyargós szakaszon. :cool2:

Nemrég láttam A Totálcaron a mazda 3 tesztjét. Ott ecsetelte Bazsó, hogy a mazdában elég fejlett a kanyarodást segítő rendszer. A motorerőt nagyon finoman csökkenti kanyarban, hogy ne tolja ki az orrát. Ez meglehetős stabilitást, és elég nagy kanyarodási sebességet biztosít.
igen ismerős...motoros utvonal...
egerböl északra felsötárkány fele majd jobbra el bükkszentkereszt...millió kanyar,visszaforditó...és végén miskolc/diósgyőrben kötök ki...idén még nem jártam arra...tavaly 3x.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки