Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595396 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #2760 Dátum: 2016.07.19 21:06:38 »
A benya nem kerülhet közvetlen harcérintkezésbe a motorolajjal?? Abban oldódva(keveredve ) nem higíthatja, és kémiailag nem fejthet ki kedvezőtlen hatást a motorolaj tulajdonságaira?
Dehogy nem, ezt említettem korábban, de az attól van hogy szét van kopva a motor, rossz/kihagy a gyújtás, szépen lefolyik a benzin a gyürük mellett , között. Da az nem egy alapeset, hanem mert már rossz a motor.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2761 Dátum: 2016.07.30 16:22:55 »
66e km.
Lecseréltem a kerekeket. Az elejét hátra és viszont. Pár száz kilométer múlva sípol-pityog az én drágaságom, hogy valami nem tetszik neki a gumikkal. Állítólag valamit csinálni kell vele, hogy vegye tudomásul a döntésemet. Túl okos ez az autó. Mit kell neki mindenről tudnia?
Sajnos német nyelven kommunikálnánk, és az igazság az, hogy Goethe jobban értené az infopanel által felkínálta lehetőségeket, mint én. (Konkrétan japánul is írhatták volna, akkor sem lennék hátrább...) Kezd zavarni, hogy szótár kell az autómhoz. Nem lehet megtanítani magyarul ezt a járgányt?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mazda
« Válasz #2762 Dátum: 2016.07.30 19:45:46 »
66e km.
Lecseréltem a kerekeket. Az elejét hátra és viszont. Pár száz kilométer múlva sípol-pityog az én drágaságom, hogy valami nem tetszik neki a gumikkal. Állítólag valamit csinálni kell vele, hogy vegye tudomásul a döntésemet. Túl okos ez az autó. Mit kell neki mindenről tudnia?
Sajnos német nyelven kommunikálnánk, és az igazság az, hogy Goethe jobban értené az infopanel által felkínálta lehetőségeket, mint én. (Konkrétan japánul is írhatták volna, akkor sem lennék hátrább...) Kezd zavarni, hogy szótár kell az autómhoz. Nem lehet megtanítani magyarul ezt a járgányt?
Nincs benne gumi nyomás ellenőrző? Nem az kiabál?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Mazda
« Válasz #2763 Dátum: 2016.07.30 19:51:45 »
66e km.
Lecseréltem a kerekeket. Az elejét hátra és viszont. Pár száz kilométer múlva sípol-pityog az én drágaságom, hogy valami nem tetszik neki a gumikkal. Állítólag valamit csinálni kell vele, hogy vegye tudomásul a döntésemet. Túl okos ez az autó. Mit kell neki mindenről tudnia?
Sajnos német nyelven kommunikálnánk, és az igazság az, hogy Goethe jobban értené az infopanel által felkínálta lehetőségeket, mint én. (Konkrétan japánul is írhatták volna, akkor sem lennék hátrább...) Kezd zavarni, hogy szótár kell az autómhoz. Nem lehet megtanítani magyarul ezt a járgányt?
angolra sem lehet átállítani, ha már a magyart nem bírja?
a guminyomás-ellenőrző nem szólhat a kerékcsere miatt, ha egyébként a nyomás rendben van...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mazda
« Válasz #2764 Dátum: 2016.07.30 21:45:05 »
a guminyomás-ellenőrző nem szólhat a kerékcsere miatt, ha egyébként a nyomás rendben van...
Az ellenőrző rendszerrel is közölni kell a cserét amennyiben az első és a hátsó nyomás határértékei különböznek.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2765 Dátum: 2016.07.30 22:10:18 »
angolra sem lehet átállítani, ha már a magyart nem bírja?
a guminyomás-ellenőrző nem szólhat a kerékcsere miatt, ha egyébként a nyomás rendben van...
Nem akarlak elszomorítani, de én még oroszt tanultam... (Ez nem teljesen igaz, mert csak jelen voltam az órákon...)
A keréknyomás az egyikben volt 2,3, a többiben 2,5. A renitens kereket is felfújtam 2,5-re, de  nemrejagál.... Amúgy különösebben nem hat meg, én a huszadik század gyermeke vagyok: 5,6 a fogyasztás, és olyan egyenesfutása van, hogy alhatnék is az autópályák egyeneseiben. Az autó nem akkor rossz amikor ő mondja, hanem amikor én. :tt2:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #2766 Dátum: 2016.07.30 22:16:01 »
Nem akarlak elszomorítani, de én még oroszt tanultam... (Ez nem teljesen igaz, mert csak jelen voltam az órákon...)
A keréknyomás az egyikben volt 2,3, a többiben 2,5. A renitens kereket is felfújtam 2,5-re, de  nemrejagál.... Amúgy különösebben nem hat meg, én a huszadik század gyermeke vagyok: 5,6 a fogyasztás, és olyan egyenesfutása van, hogy alhatnék is az autópályák egyeneseiben. Az autó nem akkor rossz amikor ő mondja, hanem amikor én. :tt2:
Lehet hogy elromlott az a guminyomásellenörző?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2767 Dátum: 2016.07.30 22:39:35 »
Lehet hogy elromlott az a guminyomásellenörző?
Az úúúúúúgy vóóóóót:
Egy lejtős úton, körforgalom előtt össze volt gyűrve kissé az aszfalt, és rámentem valami hupplira, akkor jelzett ki.
Majd valamikor beszaladok a mazdába, ha nem bírok vele, és zavar az indításkori patália, amit a visszajelző csap. Csak az a baj, hogy nem nagyon érek rá, ilyen ökörségek miatt álldigálni a szervizben. Holnap mindenesetre fújok még mindegyik gumiba, hátha attól megnyugszik. Nekem elég furcsa, hogy 3,0-ig engedi a keréknyomást. 2,5-nél is teljesen normálisan kopik a gumi. :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2768 Dátum: 2016.07.30 22:44:22 »
probáld meg,h leengeded a géppel majdnem betonig a felnit, gyujtás rá,majd gyujtás le, pumpáld ujra 2,5re...
hátha beválik ...
suzuki vitarán meg opel astrán bevált ez a csel...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2769 Dátum: 2016.07.30 22:47:47 »
probáld meg,h leengeded a géppel majdnem betonig a felnit, gyujtás rá,majd gyujtás le, pumpáld ujra 2,5re...
hátha beválik ...
suzuki vitarán meg opel astrán bevált ez a csel...
:hug: Holnap kipróbálom!  :hug:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2770 Dátum: 2016.07.30 23:10:02 »
majd ird meg sikerült e!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mazda
« Válasz #2771 Dátum: 2016.07.31 08:24:31 »
Amennyiben van benne guminyomás érzékelő, akkor nem lehet csak úgy cserélgetni a kerekeket. Meg kell tanítani az ezt kezelő ECU-nak, hogy innentől kezdve más a rend.  A gyári diaggal biztosan. ;-) És még az is lehet, hogy simán lemerült a jeladóban lévő elem. Tudtommal a szenzor nem bontható, csak cserélhető.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2772 Dátum: 2016.07.31 18:46:14 »
Amennyiben van benne guminyomás érzékelő, akkor nem lehet csak úgy cserélgetni a kerekeket. Meg kell tanítani az ezt kezelő ECU-nak, hogy innentől kezdve más a rend.  A gyári diaggal biztosan. ;-) És még az is lehet, hogy simán lemerült a jeladóban lévő elem. Tudtommal a szenzor nem bontható, csak cserélhető.
Ma elszórakoztam a kerekemmel 1 órácskát (nincs jobb dolgom...) :censored:
Szóval, úgy van, ahogy mondod. :yes:
Nehogymáaparaszt csak úgy cserélgesse a kerekét! :nono: Vigye a szervizbe, hogy legyen kiből élniük! :yes:
És a szenzor (amire nekem k-ra nincs szükségem) k ö t e l e z ő  :eek: az újabb autókon. A műszaki vizsgán is!  :devil:
A világ megbolondult, az már fix. :cry:
Olvasnivaló:
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/hasznos_tudnivalok_a_tpms-rol_azaz_a_guminyomas-szenzorrol-13642

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mazda
« Válasz #2773 Dátum: 2016.07.31 18:52:19 »
nemjött be,amit tanácsoltam??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Mazda
« Válasz #2774 Dátum: 2016.07.31 18:57:17 »
nemjött be,amit tanácsoltam??
:no:
Bár, nem csináltam meg mind a 4 kerékkel... Nem volt türelmem hozzá. :no: