Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 601353 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #60 Dátum: 2005.03.24 21:21:03 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Visszatérve a Mazda formatervezésére, szerintem a Xedos6 óta nem csináltak igazán szép autót.
Ha még most meglátok egy Xedos6-ot, még mindig megnézem...
Az nagyon időtálló formaterv volt.


A mostani Mazda-modellek (kezdve a 6-ossal) pontosan azt a fonalat vették föl , amit a Xedos 6 elejtett . Formailag a 6-os egyértelműen a Xedos 6 utódja , kicsit markánsabb kiadásban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #61 Dátum: 2005.03.24 21:29:28 »
Ma volt alkalmam vezetni jóbarátom már említett dízel Mazda 2-esét , a Mecsek kanyargós útjain .

Konklúzió :  :prayer: !!!

Rendkívül szép beltér , meglepően nagy helykínálat (egyedül vállmagasságban keskenyebb talán egy picit , mint a Yaris) , SZUPER futómű (semmi billegés és dülöngélés , úgy lehet vele vagdosni a kanyarokat hogy csak na , pedig 175/65x14-es téli gumik vannak még rajta) ; kellemesen feszes , sportos rugózás ; első osztályú , precíz , direkt kormány ; pontos , határozott váltó ... A motoron pedig nem győztem ámulni : a Camryből átülve a kis 68 lovas 1.4-es dízel egy pillanatig nem keltett erőtlen benyomást , ment mint az állat - hiába no , ezek a modern dízelek szenzációs motorok , ezeknél tényleg nincsen jobb  :10: !!!

Igazából egyetlen negatívum tűnt fel : a pedálok picit közel vannak - de az is igaz , hogy 44-es lábam van , és bakancs volt rajtam  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mazda
« Válasz #62 Dátum: 2005.03.24 21:50:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Erre inkább nem mondok semmit  :disgusted: ...
Bár , fene tudja , szerintem a Mazda tervezői nem sértődnének meg ezen a hasonlaton  :lol:

most megnéztem a Mazdát, mert nem vagyok képben róla - tényleg nem hasonlít, a Jag sokkal szebb... :lol:  :lol:  :lol:
Így nézegetve viszont a BMW 1-es sorozat jutott eszembe, ezek viszont nagyjából egyszerre jelentek meg, talán nem véletlen a hasonlóság.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mazda
« Válasz #63 Dátum: 2005.03.24 21:55:56 »
Jó ez a mazda2, de 3milláról indul az alapára...  Akkor már inkább egy 1.3 Yaris Max  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mazda
« Válasz #64 Dátum: 2005.03.24 21:57:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma volt alkalmam vezetni jóbarátom már említett dízel Mazda 2-esét, a Mecsek kanyargós útjain. Konklúzió: :prayer: !!!

Megnéztem az árlistát is, dízelből egy nem fapad verzió, amiben mondjuk már pollenszűrő(!) is van, az 3,7 milka...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mazda
« Válasz #65 Dátum: 2005.03.24 22:05:14 »
És yeeehaaa, mit látok: mazda2 átrozsdásodás elleni garancia 6 év!!!  :shock:   Ez japán autótól egyenesen szégyen. Főleg 3 millás alapárral...  :x
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mazda
« Válasz #66 Dátum: 2005.03.24 22:06:27 »
Idézetet írta: "Szeke"
És yeeehaaa, mit látok: mazda2 átrozsdásodás elleni garancia 6 év!!!  :shock:   Ez japán autótól egyenesen szégyen. Főleg 3 millás alapárral...  :x

Bizony!
Persze ez nem jelenti azt, hogy 6 év után rozsdásodni is fog...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mazda
« Válasz #67 Dátum: 2005.03.24 22:47:21 »
Na igen, de ez a garancia azért is kényes, mert a többi autójára meg képes 12 évet adni. Akkor a kis 3 milliós mazda már nem érdemli meg a 12 évet? Akkor a 2,2 milliós Yaris miért érdemli meg?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mazda
« Válasz #68 Dátum: 2005.03.24 22:49:25 »
Idézetet írta: "Szeke"
Na igen, de ez a garancia azért is kényes, mert a többi autójára meg képes 12 évet adni. Akkor a kis 3 milliós mazda már nem érdemli meg a 12 évet? Akkor a 2,2 milliós Yaris miért érdemli meg?

Passz.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #69 Dátum: 2005.03.25 00:53:48 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Erre inkább nem mondok semmit  :disgusted: ...
Bár , fene tudja , szerintem a Mazda tervezői nem sértődnének meg ezen a hasonlaton  :lol:

most megnéztem a Mazdát, mert nem vagyok képben róla - tényleg nem hasonlít, a Jag sokkal szebb... :lol:  :lol:  :lol:
Így nézegetve viszont a BMW 1-es sorozat jutott eszembe, ezek viszont nagyjából egyszerre jelentek meg, talán nem véletlen a hasonlóság.


Az E-Type ... Hát igen . Az autótörténet legsikeresebb , leghíresebb designjainak egyike .

Viszont szerintem a dögös , dinamikus , markáns , egyéni , szépen megrajzolt Mazda 3-ast sértő a valóban aránytalan , elölről nagy idétlen bociszemekkel a világba bambuló , oldalról lógó hasú tacskóra emlékeztető , hátulról full semmilyen "összedobált" benyomást keltő 1-es BMW-hez hasonlítani  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #70 Dátum: 2005.03.25 01:16:07 »
Idézetet írta: "Szeke"
Jó ez a mazda2, de 3milláról indul az alapára...  Akkor már inkább egy 1.3 Yaris Max  :roll:


Ők , mint írtam , Németországban vették az autót . Mazda 2 "Active" limitált széria , 15.290 euro , azaz cirka 3.670.000 forint . Dízel motorral . Ennyiért van benne (többek közt) hat légzsák , klíma , 15 collos alufelnik 195/50x15-ös gumikkal , 6 hangszórós hifi , menetstabilizáló rendszer (DSC) , négy elektromos ablak , metálfény stb .

Itthon , ha jól számolom , egy ötajtós dízel Yaris Max , metálfényezéssel , 3.387.000 . Egyszóval 283 ezerrel olcsóbb , de cserébe nincs benne hátsó elektromos ablak , fűthető elektromos tükör , oldal- és függönylégzsákok , menetstabilizáló ; továbbá 15 helyett 14 collos felniken fut , és 6 helyett 4 hangszóró van benne .

Egyszóval , nem volt ez egy rossz vétel :)

Ja , és az autót Japánban gyártották ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #71 Dátum: 2005.03.25 01:19:34 »
Idézetet írta: "music"
most megnéztem a Mazdát, mert nem vagyok képben róla ...


De azért simán odavágtad , hogy "aránytalan" ;) ... Tudod , az , hogy a kocsi nagy , és ez neked nem tetszik , egy dolog . De ettől még aránytalannak nem kellene nevezni , mert minden , csak nem az ! Egyszer nézegess meg egyet élőben , hogy milyen szépen , gondosan van megrajzolva ez az autó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Mazda
« Válasz #72 Dátum: 2005.03.25 06:24:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Itthon , ha jól számolom , egy ötajtós dízel Yaris Max , metálfényezéssel , 3.387.000 . Egyszóval 283 ezerrel olcsóbb , de cserébe nincs benne hátsó elektromos ablak , fűthető elektromos tükör , oldal- és függönylégzsákok , menetstabilizáló ; továbbá 15 helyett 14 collos felniken fut , és 6 helyett 4 hangszóró van benne .

Nem fer a német árat és felsyereltséget a magyarral hasonlítani. Ha jól látom a németeknél a Yaris Sol 15 400 Euró. A felszereltséget egy németül értőnek kéne megmodania, de az alap diesel 13 900 Euróról indul
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mazda
« Válasz #73 Dátum: 2005.03.25 07:29:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ők , mint írtam , Németországban vették az autót . Mazda 2 "Active" limitált széria , 15.290 euro , azaz cirka 3.670.000 forint . Dízel motorral . Ennyiért van benne (többek közt) hat légzsák , klíma , 15 collos alufelnik 195/50x15-ös gumikkal , 6 hangszórós hifi , menetstabilizáló rendszer (DSC) , négy elektromos ablak , metálfény stb .

Na igen. De ahogy afekete is írta, az ottan Yaris árakkal kell összehasonlítani. Plusz fizethettek 150.000 vagy mennyi regisztrációs adót is, + kimenetellel együtt már 200-nál tartunk. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy ők valami akciós limitált szériát néztek ki maguknak  :wink:  
Az viszont tény, hogy a mostani Yaris öregszik, gyenge a felszereltsége is. De majd év végén lesz nemulass  :lol:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mazda
« Válasz #74 Dátum: 2005.03.25 07:32:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Viszont szerintem a dögös, dinamikus, markáns, egyéni, szépen megrajzolt Mazda 3-ast sértő a valóban aránytalan, elölről nagy idétlen bociszemekkel a világba bambuló, oldalról lógó hasú tacskóra emlékeztető, hátulról full semmilyen "összedobált" benyomást keltő 1-es BMW-hez hasonlítani  :lol:

Na ezt nem teszik a kalapjuk mögé...
music