Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595358 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #45 Dátum: 2005.03.06 22:49:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Budapesten ez nagy vívmány lenne, ha minden háztartásban 2 autó lenne... :roll:

Nem értem, miért? Ez esetben a kisautót lehetne használni a zsúfolt városban való közlekedésre.

Na igen, de a másikat hol tárolnák addig? Nincs hely :!:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #46 Dátum: 2005.03.06 23:10:52 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Az én döntésem úgy néz ki , hogy inkább vállalom a nehézséget a városi forgalomban , de legyen körülöttem egy nagy karosszéria ; de persze ettől még megértem azokat is , akiknek mások a prioritásaik .

Azért ez attól is függ, hogy ki hol használja többet. Te pl városon kívül mész többet, így városba vállalod a komprumisszumot.
De vannak akik szinte csak városban használják az autójukat, és mondjuk 2 hónapba 1x vagy ritkábban mennek hosszabb távra (értsd: 100, 200, 200< km). Ezért viszont teljesen felesleges a nagy autó, főleg ha az adott hosszabb utak is mindig 2 személlyel történnek!


Én naponta használom az autómat a városban . Egy hónapban talán ha 2-3 olyan nap van , amikor nem megyek vele a városban . OK , Pécs nem egyenlő BP-el , de azért elhihetitek , a belvárosban itt is egyre keservesebb dolog napközben parkolót találni .

Hogy megyek vele hosszú úton IS , az egy dolog .

De nálam egyébként sem racionális döntésről van szó . Nem érdekel , hogy felesleges a nagy kocsi , mert én a nagy kocsit szeretem :) ... Már írtam , hogy akkor sem vennék kisebb autót , ha valaki írásba adná nekem , hogy SOHA nem fogok egynél több utast vinni , és sok csomagot sem fogok szállítani soha . Ez nekem afféle meggyőződésbeli kérdés , az autó legyen nagy  :D

Ha azt mondom , hogy az ötvenes évek végi , hatméteres amerikai autók az álmaim netovábbjai , akkor talán meg is magyaráztam mindent  :wink: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #47 Dátum: 2005.03.06 23:12:53 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Budapesten ez nagy vívmány lenne, ha minden háztartásban 2 autó lenne... :roll:

Nem értem, miért? Ez esetben a kisautót lehetne használni a zsúfolt városban való közlekedésre.

Na igen, de a másikat hol tárolnák addig? Nincs hely :!:


Garázsban . Ház előtti parkolóban . Egyszóval nem a belvárosban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Mazda
« Válasz #48 Dátum: 2005.03.06 23:20:26 »
Idézet
Ha azt mondom , hogy az ötvenes évek végi , hatméteres amerikai autók az álmaim netovábbjai , akkor talán meg is magyaráztam mindent

Igen, annak is van azért feelingje...  :lol:
Én mindenesetre jól érzem magam a kicsi autókban is. De azért itt tényleg a Yaris a minimum, ez alá már én sem szívesen mennék. Igazából nekem az autó mindig is a Corolla, 323, Golf kategóriáját jelentette, most is azt mondom, hogy az lenne a legjobb...
Az olyan ésszerű komprumisszum minden téren. Ha most autót kellene választanom, valószínüleg azt mondanám, hogy legyen Corolla kombi, de az 5 ajtós frontjával (bár anélkül is meg tudnám szokni)!  :lol:
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #49 Dátum: 2005.03.06 23:21:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Garázsban. Ház előtti parkolóban. Egyszóval nem a belvárosban.
pedig ott is sokan laknak. Ráadásul a Belváros egyre tágul. Garázsok pedig csak a peremkerületekben vannak.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mazda
« Válasz #50 Dátum: 2005.03.06 23:35:47 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Az olyan ésszerű komprumisszum minden téren. Ha most autót kellene választanom, valószínüleg azt mondanám, hogy legyen Corolla kombi, de az 5 ajtós frontjával (bár anélkül is meg tudnám szokni)!  :lol:



Belülről nem látod a külsejét, belül meg ugyanaz!  :) :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #51 Dátum: 2005.03.06 23:41:33 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Ha azt mondom , hogy az ötvenes évek végi , hatméteres amerikai autók az álmaim netovábbjai , akkor talán meg is magyaráztam mindent

Igen, annak is van azért feelingje...  :lol:
Én mindenesetre jól érzem magam a kicsi autókban is. De azért itt tényleg a Yaris a minimum, ez alá már én sem szívesen mennék. Igazából nekem az autó mindig is a Corolla, 323, Golf kategóriáját jelentette, most is azt mondom, hogy az lenne a legjobb...
Az olyan ésszerű komprumisszum minden téren. Ha most autót kellene választanom, valószínüleg azt mondanám, hogy legyen Corolla kombi, de az 5 ajtós frontjával (bár anélkül is meg tudnám szokni)!  :lol:


Igen , egy kombi karosszériás kompakt lenne nekem is az alsó határ (azok lassan akkorák lesznek , sőt némelyik már akkora , mint a Camrym  :lol: ) . De Mazda 3-asból jöhetne az ötajtós is , az is elég nagy  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mazda
« Válasz #52 Dátum: 2005.03.21 12:00:58 »
Visszatérve a Mazda formatervezésére, szerintem a Xedos6 óta nem csináltak igazán szép autót.
Ha még most meglátok egy Xedos6-ot, még mindig megnézem...
Az nagyon időtálló formaterv volt.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #53 Dátum: 2005.03.21 19:36:51 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Visszatérve a Mazda formatervezésére, szerintem a Xedos6 óta nem csináltak igazán szép autót. Az nagyon időtálló formaterv volt.

Azért a Mazda 6 is elég jól sikerült. Már megszoktam az újságát, de mindig feltűnő, ugyanakkor harmónikus is.
music     

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Mazda
« Válasz #54 Dátum: 2005.03.21 23:33:58 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Visszatérve a Mazda formatervezésére, szerintem a Xedos6 óta nem csináltak igazán szép autót. Az nagyon időtálló formaterv volt.

Azért a Mazda 6 is elég jól sikerült. Már megszoktam az újságát, de mindig feltűnő, ugyanakkor harmónikus is.

és a 3-asra se lehet egy rossz szó se...

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mazda
« Válasz #55 Dátum: 2005.03.22 09:05:50 »
Idézetet írta: "saro"
és a 3-asra se lehet egy rossz szó se...
Most nem fogtok szeretni, de ha autót kellene választani csak külső alapján, akkor nekem Mazda 3 és Seat Altea nagyon bejövős.
Üdv: Kishaver 74

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #56 Dátum: 2005.03.22 11:22:00 »
Idézetet írta: "saro"
és a 3-asra se lehet egy rossz szó se...

Nekem abból csak a sedan jön be, az 5 ajtós túl aránytalan. Ezt a formát a Jaguar E-Type (?) jobban megvalósította úgy negyven éve...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #57 Dátum: 2005.03.22 11:23:06 »
Idézetet írta: "kishaver"
Most nem fogtok szeretni, de ha autót kellene választani csak külső alapján, akkor nekem Mazda 3 és Seat Altea nagyon bejövős.

A most futó Corolla nálam sem nyerő, különösen a belseje miatt.
Ettől függetlenül, egyszer lehet, hogy lesz ilyenem, de nem az esztétikuma miatt.
music     

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mazda
« Válasz #58 Dátum: 2005.03.22 12:46:49 »
Idézetet írta: "music"
A most futó Corolla nálam sem nyerő, különösen a belseje miatt.
Ettől függetlenül, egyszer lehet, hogy lesz ilyenem, de nem az esztétikuma miatt.
Háát ja, nekem sem azért van Yarisom, mert kiba tetszik, hanem azért mert kiba jó. A külsőn pedig folyamatosan dolgozok! :lol:  Csak kicsit drágák ezek a tuning dolgok és nehezen haladok. A M 3-asra viszont egy kanyit sem kellene költenem, mert az úgy tetszik, ahogy van. Mondjuk a felni és a tetőspoiler.....


...már kezdődik itt is??  :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #59 Dátum: 2005.03.24 21:19:14 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "saro"
és a 3-asra se lehet egy rossz szó se...

Nekem abból csak a sedan jön be, az 5 ajtós túl aránytalan. Ezt a formát a Jaguar E-Type (?) jobban megvalósította úgy negyven éve...


Aránytalan  :shock: ???

 E-TYPE :shock:  :shock:  :shock:  :pal2:  :pal2:  :pal2: ??????????



Erre inkább nem mondok semmit  :disgusted: ...

Bár , fene tudja , szerintem a Mazda tervezői nem sértődnének meg ezen a hasonlaton  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )