Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595472 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mazda
« Válasz #15 Dátum: 2005.02.18 22:57:18 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "KLaco"
Nem mondod, a casco ennyire márka/modell függő?
Toyota az milyen a többihez képest?

Én amikor a Yarist néztem, összehasonlítottam ezt is.
Ford Fiestára volt a legkevesebb: 91e /év. (Giha kivitel már 112e.)
A legdrágább pedig a Micra, 142e /év.
1.0-s Yaris 104e, 1.3-as 138e, 1.4 D-4D 118e.
(2003 nyara táján)

Hm, ezt nem is gondoltam, tudtam, hogy nem mind1, milyen autód van, de ennek mi köze van ahhoz, hogy melyik autó hányszor megy neki valaminek?
Néznek valami hülye statisztikát, ami aztán jó sokat elmond a dolgokról?
Pl. 10 Suziki ment fának, és 1 Ferrari, Ferrariból eladtak 2 darabot, Suzukiból 11-et, tehát ergó 11/10 az esély, hogy fának megy a Suzuki. A Ferrarinál ez csak 50 %, tehát a Ferrarira ami azonos adatokkal bír, mint a Suzuki olcsóbb a casco.

Ez eléggé eltúlzott példa, de ne az autómárka megjelölését nézzétek, hanem a mögöttes tartalmat.
A biztosító vajon így kalkulál?
Vagy úgy, mint az "igazgató úr"?
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mazda
« Válasz #16 Dátum: 2005.02.18 22:59:45 »
Főleg a lopási statisztikákat nézik. Amiből sok "fogy" annak magasabb a CASCO-ja, mivel nagyobb a kockázat.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mazda
« Válasz #17 Dátum: 2005.02.18 23:11:04 »
Idézetet írta: "Misi"
Főleg a lopási statisztikákat nézik. Amiből sok "fogy" annak magasabb a CASCO-ja, mivel nagyobb a kockázat.

Ja, hogy a lopási statisztika :D
Értem
Akkor viszont 1 híres amerikai elnök szavait tudnám idézni:"Én csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisítottam meg"
Persze, hogy nem lopják a Suzukit, meg a trabantot, mert nem éri meg. De egy Fordot miért lopnának kevesebbet, mint Toyotát?
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #18 Dátum: 2005.02.18 23:26:25 »
Idézetet írta: "KLaco"
Persze, hogy nem lopják a Suzukit, meg a trabantot, mert nem éri meg. De egy Fordot miért lopnának kevesebbet, mint Toyotát?

Átsiklotál egy apróság felett: nem arról van szó, hogy a Toyotát jobban lopnák, mint a Fordot, hanem arról, hogy a Yarist jobban, mint a Fiestát. És ez stimmel, sajnos.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mazda
« Válasz #19 Dátum: 2005.02.18 23:36:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Persze, hogy nem lopják a Suzukit, meg a trabantot, mert nem éri meg. De egy Fordot miért lopnának kevesebbet, mint Toyotát?

Átsiklotál egy apróság felett: nem arról van szó, hogy a Toyotát jobban lopnák, mint a Fordot, hanem arról, hogy a Yarist jobban, mint a Fiestát. És ez stimmel, sajnos.

Ergó a modell számít jobban.
Akkor megyek rontom/javítom a statisztikát, hogy jó legyen  :evil:
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #20 Dátum: 2005.02.19 00:06:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ergó a modell számít jobban.

Casconál mindenképpen. Van olyan biztosító is, amelyik a kötelezőnél még a színt is nézi, mert szerintük a piros színű autók vezetői agresszívebbek az átlagnál. :idea:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mazda
« Válasz #21 Dátum: 2005.02.19 07:25:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Batyuka"
Csak azert nem Mazda 6 all a haz elott, mert amikor jo masfel evvel ezelott autot nezegettem az Avensis nyert 1 hajszallal. Nehez dontes volt... :)


Nálam is a Mazda -Corolla volt a két befutó - meg harmadik helyen a Focus, Igazábol a 323 kicsi mérete, és  anem létező kombi verzió, nomeg a gyengécske motorok elég gyorsan eldöntötték a dolgot. A Focus szintén a motorok miatt esett ki! - meg a Casco 1,5x-ese a Corollának!

Nem mondod, a casco ennyire márka/modell függő?
Toyota az milyen a többihez képest?


Lopási+Törési statisztika, a toyota nyugis autó, a Corolla nem egy keresett márka a tolvajok között, ezért jobb a casco, a Focus kicsit, a 323 mazda sokkal, a Seat Leon kb 1,6x szorzóval jött a Corollához. Új kocsinál éves szinten ez sem mindegy! (2003 nyarán néztem).
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mazda
« Válasz #22 Dátum: 2005.02.21 11:35:36 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ergó a modell számít jobban.

Casconál mindenképpen. Van olyan biztosító is, amelyik a kötelezőnél még a színt is nézi, mert szerintük a piros színű autók vezetői agresszívebbek az átlagnál. :idea:
Na megnézhetik az én sötét (mitudom én mi a fantázianév) szürke Yarisom, mikor sietek. Csak úgy kűűűdöm le a sok piros autót. :lol:  :lol:
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mazda
« Válasz #23 Dátum: 2005.02.21 11:46:16 »
Azért szerettem volna, ha létrejön ez az topic is, mert konkrét kérédseim vannak a "Mazdához". Na jut a Topyotának is belőle. :wink:

PL ki a formatervezőjük? Mert ahogy itt olvastam a régebbi hozzászólásokat, nagyon sokan vívódtak a Mazda és a :toy: között. Én is. Nekem a Mazda 3 nagyon bejön, persze a 6 is, de az nem az én pénztárcám egyenlőre. Miért nem keres a :toy: egy kafa tervezőt? Miért követi ezt a se ilyen se olyan tervezési stílust? Na jó a corolla sportos, meg a celica is, de az már eleve sport autó. Nem a sport kocsikról akarok itt beszélni, hanem a "hétköznapi" verdákról. Olyat még senkitől nem hallottam, hogy a :toy: neki teljes mértékben bejön. Mintha kicsit le lennének maradva, vagy egy picit kockáztattak, hogy inkább a "komolyabb" vevőket célozzák ezzel a formavilággal? Sajna a kör lámpás corollák is bebuktak picit (ezt nem is tagadták). Hozzáteszem, hogy sok "komoly" nagy ember is szereti a sportos formát. Nyugodtan lehetett volna kicsit az AVE is durvább. Azért ha egymás mellé állítanánk egy 6-ost és egy Ave-t, akkor sokan inkább oda húznának.

Azt hiszem egy árkategóriában vannak, tehát aki :toy:-t vesz az csak azért teszi, mert már volt egy a családban és márkahű, illetve a híres megbízhatóságba kapaszkodik, amit megsúgok, sokak szerint ebben is egy szinten vannak (és nem tegnaptól).
Üdv: Kishaver 74

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Mazda
« Válasz #24 Dátum: 2005.02.22 07:38:38 »
Idézetet írta: "kishaver"
Nekem a Mazda 3 nagyon bejön, persze a 6 is, de az nem az én pénztárcám egyenlőre.
Azt hiszem egy árkategóriában vannak, tehát aki :toy:-t vesz az csak azért teszi, mert már volt egy a családban és márkahű.


Én is jobban utánanéztem a Mazda 3 felszereltség/ár viszonynak és az 1.4TE -ben automata klima mindenféle légszák,bőr váltó-kormány stb.,mint a Sol csomagban és az ára 4.29mill,ami megfelel az 1.4 Corolla SOL-nak,nagyjából árban is.
És tényleg szép autó.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mazda
« Válasz #25 Dátum: 2005.02.22 18:55:57 »
Az első hivatalos képek az új MX-5-ről:
http://totalcar.hu/rhirek/?main:2005.02.22&212651

Szerintem nagyon szép lett.
 (Csak akkor lehetne szebb, ha Toyota jel lenne az elején.)
:)

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Mazda
« Válasz #26 Dátum: 2005.02.23 17:49:42 »
Kishaver nemrég itt márkahűségről írt. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy Subaru kivételével minden ismert japán autóm volt már, egyik-másik többször is. Szerintem a márkahűség valahol az élvezet megrontója. Hát itt mindenki monogám? A világ legszebb nőjét is unja vki...Igazán nem értem azokat a Merdzsó rajongókat, akik még sose ültek egy Lexus 430-ban.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mazda
« Válasz #27 Dátum: 2005.02.23 23:11:48 »
Idézetet írta: "saro"
Szerintem a márkahűség valahol az élvezet megrontója. Hát itt mindenki monogám?

A hasonlat még így is sánta, mert ugyanazt az autót kéne birtokolni, amíg szét nem esik.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mazda
« Válasz #28 Dátum: 2005.02.24 07:15:08 »
Idézetet írta: "saro"
Szerintem a márkahűség valahol az élvezet megrontója. Hát itt mindenki monogám?

Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy talán a világ (egyik) legjobb autómárkájához vagyunk hűek  :wink:   Ehhez pedig nem nehéz hűnek lenni...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Mazda
« Válasz #29 Dátum: 2005.02.25 12:08:35 »
Idézetet írta: "saro"
A világ legszebb nőjét is unja vki...
De a legjobbat nem.  :wink:

Pont erről van szó, hogy itt ott azért egyéb japán autógyárak tudnak szebb autót rajzolni, mint :toy:, de valahogy mégis inkább mi maradunk ennél a márkánál. :wink:
Üdv: Kishaver 74