Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 602941 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #180 Dátum: 2007.05.20 00:55:35 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Az ítéletben leírt autó jöhet is a garázsba! :tongue:


Na ja. De azt biztosan csak álmodta, hogy a 250 kmh végsebességû Mazdájával "el tudott nyúlni" a 255 kmh-t tudó Imprezától.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mazda
« Válasz #181 Dátum: 2007.05.20 12:36:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Kgabe"
Az ítéletben leírt autó jöhet is a garázsba! :tongue:


Na ja. De azt biztosan csak álmodta, hogy a 250 kmh végsebességû Mazdájával "el tudott nyúlni" a 255 kmh-t tudó Imprezától.
Lehet, hogy az Imprezában volt a csomitartóban 200 kiló szaniter  :kacsint:  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mazda
« Válasz #182 Dátum: 2007.05.20 13:25:54 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Kgabe"
Az ítéletben leírt autó jöhet is a garázsba! :tongue:


Na ja. De azt biztosan csak álmodta, hogy a 250 kmh végsebességû Mazdájával "el tudott nyúlni" a 255 kmh-t tudó Imprezától.
Lehet, hogy az Imprezában volt a csomitartóban 200 kiló szaniter  :kacsint:  :nagymosoly:


Vagy nem STi volt az impreza (van abból 1,6-is) vagy húzta az utánfutón a kocákat :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mazda
« Válasz #183 Dátum: 2007.05.20 23:21:32 »
Hát tudjátok mit? Egy 265 lovas verziót (merthogy létezik ilyen is) az összkerék, nagyobb légellenállás, nagyobb tömeg trió miatt szerintem beetethetett. Meg amúgy is. Ez az MPS elég vad egy gép. Én csak 6-os MPS-t vezettem, de az is elég ultrabrutál volt.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #184 Dátum: 2007.07.04 15:45:05 »
Jóbarátom nemrég vett Mazda 121-ese (tudjátok, az a kissé necces darab, amirõl minap írtam Hibakeresés topikban) most van szervízben, a motor-rángatás megszüntetésének, és általános állapotfelmérésnek céljából. Szervíz szerint a rángatást döglött lambdaszonda okozza, NGK szonda van 19 ezerért, ezt fogják beletenni. Nagyon drukkolok, hogy tényleg megszûnjön tõle...

Ami az egyebeket illeti: kuplung hamarosan kuka, elsõ fékek kuka, hátsó fékpofák kuka, futómûben összes szilent necces, motoron összes szimering plusz a szelepfedél-tömítés ereszti az olajat. Ehhez jön még az esedékes vezérmûszíj+görgõ csere. Ja, a szükséges négy új gumiról ne feledkezzünk meg. Néhány százast még rá fög költeni a srác, mire ez a lista nullázódik, de el van szánva, hogy megcsináltatja  :szemforgat:  ... A gáz csak az, hogy a kasztni utána is olyan lesz, amilyen (körbe törött, agyongittezett, gány módon lefújt), és az elsõ egy-két tél után tutira csúnyán fog kinézni, dehát mindegy, én egy bizonyos szinten túl nem akarok beledumálni :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #185 Dátum: 2007.07.04 17:16:11 »
A lambdaszonda-csere TERMÉSZETESEN hidegen hagyta a rángatást - köszöni szépen, továbbra is megvan :szomoru: ... Srác tárcájában 30 ezerrel kevesebb, kocsi ott is maradt a szervízben.

Ja, néhányszáz km-rel ezelõtt megnézte az olajszintet, és mit ad Isten, a pálca bele sem ért az olajba. Nosza, vett mindjárt két liter jóféle MOL MSE olajat :shock: ... Az egyiket beleborította, így a szint beállt félútra a min és max közé. Erre mit mond ma a szervíz? Töltöttek utána egy liter olajat (õk legalább Mobilt), mert bõven a minimum alatt volt. Jó hír :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Mazda
« Válasz #186 Dátum: 2007.07.10 20:54:23 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát tudjátok mit? Egy 265 lovas verziót (merthogy létezik ilyen is) az összkerék, nagyobb légellenállás, nagyobb tömeg trió miatt szerintem beetethetett.

Bizony, az elõzõ STi 244-et tud papíron, és akkor meg is van az 5 km/h, amivel "elnyúlt", már ha elõzõ STi volt, és nem egy tuningolt WRX :wink: . Ha MY 06 STi, akkor  :?: , de sok mindentõl lehet, hogy papíron gyorsabb, ott meg nem volt az. Amúgy lesz.nám az 5 km/h-t, ha télen megenném a FWD kocsiját. Mondjuk biztos meglepõdött a srác, hogy letolták egy családi kompakttal. :nagymosoly:
Yaris Blue Ice 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #187 Dátum: 2007.07.24 12:44:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A lambdaszonda-csere TERMÉSZETESEN hidegen hagyta a rángatást - köszöni szépen, továbbra is megvan :szomoru: ... Srác tárcájában 30 ezerrel kevesebb, kocsi ott is maradt a szervízben.

Ja, néhányszáz km-rel ezelõtt megnézte az olajszintet, és mit ad Isten, a pálca bele sem ért az olajba. Nosza, vett mindjárt két liter jóféle MOL MSE olajat :shock: ... Az egyiket beleborította, így a szint beállt félútra a min és max közé. Erre mit mond ma a szervíz? Töltöttek utána egy liter olajat (õk legalább Mobilt), mert bõven a minimum alatt volt. Jó hír :?


Újabb 50 ezerrel szegényebben, az autó immár jól megy, és fék is van rajta (betéteket-pofákat cserélték, tárcsákat-dobokat szabályozták). Ki kellett cserélni a gyújtáskábeleket meg az elosztófedelet, ettõl megszûntek a motorproblémák, sõt meglepõen erõs lett a kis gép.

Viszont kiderült, hogy a jobb féltengely is xar, kattog. Továbbá valami ütemesen dübörög a fékben lassításkor, fõleg kis sebességnél lehet hallani, elég csúnya hangja van. Vicces, elvileg most csinálták meg a féket. A kuplung már nagyon fent fog. És a kipufogóból alapjáraton elég látványos kék füst bodorog meleg motornál, nyilván magyarázat az eléggé intenzív olajfogyasztásra.

Sokba lesz ez még :| ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Mazda
« Válasz #188 Dátum: 2007.07.30 23:31:10 »
Ez a hirdetés nagyon teccik, olvassátok végig a szöveget, ha bírjátok, én már az elsõ mondatnál mosolyogtam.
KATT
Ennek meg letörném a lábát, mert ilyen ocsmány tesco-s pedált nem szabad ladánál komolyabb kocsiba rakni.
KATT2
Ez viszont jöhet a garázsba. :szivecske:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #189 Dátum: 2007.10.30 10:34:32 »
Tegnap szalonban megnéztem közelrõl egy Mazda 2-est, bele is ültem.

Háááát :szemforgat: ... Ambivalensek a benyomásaim. Ha ezt az autót új típusnak tekintjük, akkor egy nagyon szépen megtervezett, belül is tetszetõs, dögös, jó minõségben összeszerelt kisautó, elég korrekt áron (3.6-ért volt kitéve az 1.3 86 lovas benzines egy teljesen fullos, ESP-s, automata klímás, alufelnis felszereltséggel). Elöl nagyon jó, hátul már messze nem annyira jó helykínálattal. Tehát elsõsorban a Mazdaság (=megbízhatóság, minõség) szól mellette, meg a design.

Viszont ha az elõdjéhez viszonyítjuk, akkor ez az autó komoly visszalépés olyan értelemben, hogy míg az elõd egy, méretéhez képest szenzációsan tágas, jól variálható, praktikus kis mini-egyterû volt á la Honda Jazz, addig ez az új 2-es már csak egy a sok, kaptafára készült mai kisautó közül. A Mazda valamiért nyilvánvalóan úgy döntött, hogy a két autónak a típusjelzést leszámítva ne legyen köze egymáshoz - az új voltaképp nem utódja a réginek, egy csomó mindent nem tud, amit az tudott. Ezzel vevõket fog veszíteni, mert akik a hasznos tulajdonságai miatt vették meg a régi 2-est (ilyen pl. egyik jóbarátom), azok nem fogják az újat megvenni. Megveszik viszont helyette olyanok, akik eddig pl. PUG 206-ost vettek :hmm: ? ... Meglátjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Mazda
« Válasz #190 Dátum: 2007.10.30 10:54:03 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tegnap szalonban megnéztem közelrõl egy Mazda 2-est, bele is ültem(...)Viszont ha az elõdjéhez viszonyítjuk, akkor ez az autó komoly visszalépés olyan értelemben, hogy míg az elõd egy, méretéhez képest szenzációsan tágas, jól variálható, praktikus kis mini-egyterû volt á la Honda Jazz, addig ez az új 2-es már csak egy a sok, kaptafára készült mai kisautó közül.


Na most, ehhez képest az Autobild német kiadásában tesztelik mindkettõt a Yarisszal egyetemben, és végül a Mazda 435, az eddig taroló Yaris 432, a Honda 416 pontot kapott a lehetséges 600-ból. Akkor valami mégsincs rendben az Autobild szempontrendszerével...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #191 Dátum: 2007.10.31 00:57:23 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tegnap szalonban megnéztem közelrõl egy Mazda 2-est, bele is ültem(...)Viszont ha az elõdjéhez viszonyítjuk, akkor ez az autó komoly visszalépés olyan értelemben, hogy míg az elõd egy, méretéhez képest szenzációsan tágas, jól variálható, praktikus kis mini-egyterû volt á la Honda Jazz, addig ez az új 2-es már csak egy a sok, kaptafára készült mai kisautó közül.


Na most, ehhez képest az Autobild német kiadásában tesztelik mindkettõt a Yarisszal egyetemben, és végül a Mazda 435, az eddig taroló Yaris 432, a Honda 416 pontot kapott a lehetséges 600-ból. Akkor valami mégsincs rendben az Autobild szempontrendszerével...


Édes Istenem mennyire unom már, hogy ez mindig újra meg újra elõjön :mivan:  :turelmetlen:  :sir:  ...

Én olyat nem írtam, hogy rossz lenne ez a kisautó. Azt írtam, hogy nem tekinthetõ a korábbi 2-es utódjának. De ettõl még lehet jó és kaphat sok pontot a tesztben, nem? Sem a motorját, sem a futómûvét, sem a fékjét stb nem volt alkalmam kipróbálni. Csak annyit láthattam, hogy nem olyan tágas és variálható, mint az elõdje.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Mazda
« Válasz #192 Dátum: 2007.11.05 23:10:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Én is azt mondom.
Pláne, hogy láttam fent 399-ért egy 626-os Mazdát, ami gyönyörû!


Megnéztem a hasznaltauto-n, de 7 db 626-os is van ilyen áron. Melyikre gondolsz? Válasz mehet a Mazda-topikba ;)
Van egy fehér, csepp alakú.
1992-es, 2 literes. Kerepesen.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Mazda
« Válasz #193 Dátum: 2007.11.06 09:31:17 »
szúrd má be! nem sok a 2 literes motor?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

rezol

  • Vendég
Mazda
« Válasz #194 Dátum: 2007.11.06 18:57:14 »
Idézetet írta: "murray"
szúrd má be! nem sok a 2 literes motor?
Ez itt az.
Nem, a 2 liter pont optimális egy ekkora kasznihoz.
1.6-tal többet enne.