Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 595292 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mazda
« Válasz #135 Dátum: 2006.03.29 09:31:06 »
Idézetet írta: "Misi"
A Ford és a Mazda olyannyira összejátszik, hogy a Mazda a Fordé...
 :nagymosoly:

De az volt a kérdés, hogy mióta? 95-ben milyen mértékű volt a közös alkatrészek használata?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: A mazda is ford?
« Válasz #136 Dátum: 2006.03.29 10:08:31 »
Idézetet írta: "azureo"
A ford és a mazda már egy ideje összejátszik, mint mindenki tudja.
Egy 1995ös Mondeo tulajdonosa vagyok, kérdésem az, hogy ebböl mennyi mazda? Felhasználtak valamit a régi 626ból? Olyan közepesen megbízhatúnak tünik az auto.  Mi a helyzet a régi focus esetében?


A 95-ös Mondeoban kábé nulla lehetett a Mazda alkatrészek száma  :wink: ... egészen a legutóbbi időkig így volt ez , az első Focusban sem voltak Mazda dolgok . Most már másképp van , a jelenlegi Focus és a Mazda 3 pl. közös padlóvázra épül , és vannak közös motorok is ; de akkor még nem így volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mazda
« Válasz #137 Dátum: 2006.03.29 10:14:37 »
Hogy a Mondeoban mennyi a Mazda alkatrész, azt nemtudom, de szerintem már akkortájt is igen komoly volt az együttműködés. Gondoljatok csak a tök egyforma Mazda 121-Ford Fiesta duóra... (Ezt 1996-tól már gyártották, így a nem teljes azonosság már egy évvel korábban is reális lehet.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #138 Dátum: 2006.03.30 01:34:59 »
Idézetet írta: "Misi"
Hogy a Mondeoban mennyi a Mazda alkatrész, azt nemtudom, de szerintem már akkortájt is igen komoly volt az együttműködés. Gondoljatok csak a tök egyforma Mazda 121-Ford Fiesta duóra... (Ezt 1996-tól már gyártották, így a nem teljes azonosság már egy évvel korábban is reális lehet.)


Na , akkor még egyszer ...

Az akkori Mondeoban , és az akkori Mazda 626-osban nincsenek közös alkatrészek . Az , hogy a konszern a fejlesztési költségek megspórolása céljából a korabeli 121-est egyszerűen leklónozta a korabeli Fiestáról , ezen mit sem változtat . Azt a 626-ost és azt a Mondeot függetlenül fejlesztették , motorjuk , erőátvitelük , futóművük , padlólemezük stb stb eltérő .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mazda
« Válasz #139 Dátum: 2006.03.30 09:38:03 »
Félreértesz Palaczk, én nem azt mondtam, hogy van benne, hanem, hogy lehet.
De ez csak tipp....
 :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #140 Dátum: 2006.03.30 19:47:06 »
Idézetet írta: "Misi"
Félreértesz Palaczk, én nem azt mondtam, hogy van benne, hanem, hogy lehet.
De ez csak tipp....
 :nagymosoly:


Szerintem nincs benne , mert teljesen független fejlesztés a két autó . De ez is csak tipp  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Mazda
« Válasz #141 Dátum: 2006.04.05 22:44:59 »
Most olvastam az AB megbízhatósági sorrendjét: 1.mazda, 2.toyota, 3.honda,  :nagymosoly: 4.hunyadi :shock:  :hipnozis:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mazda
« Válasz #142 Dátum: 2006.04.06 08:15:50 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Most olvastam az AB megbízhatósági sorrendjét: 1.mazda, 2.toyota, 3.honda,  :nagymosoly: 4.hunyadi :shock:  :hipnozis:

Dobj egy linket hol tudnám én is elolvasni! :D
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Mazda
« Válasz #143 Dátum: 2006.04.07 05:50:36 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "schillerasz"
Most olvastam az AB megbízhatósági sorrendjét: 1.mazda, 2.toyota, 3.honda,  :nagymosoly: 4.hunyadi :shock:  :hipnozis:

Dobj egy linket hol tudnám én is elolvasni! :D

Hát az újságosnál megveszed a lapot, oszt ott :nagymosoly: , de beszkenelem, ha szeretnéd :rolleyes:
de http://autobild.hu-n találsz pár sort belőle
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mazda
« Válasz #144 Dátum: 2006.04.07 08:22:10 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "schillerasz"
Most olvastam az AB megbízhatósági sorrendjét: 1.mazda, 2.toyota, 3.honda,  :nagymosoly: 4.hunyadi :shock:  :hipnozis:

Dobj egy linket hol tudnám én is elolvasni! :D

Hát az újságosnál megveszed a lapot, oszt ott :nagymosoly: , de beszkenelem, ha szeretnéd :rolleyes:
de http://autobild.hu-n találsz pár sort belőle

Inkább megveszem. Azért köszi! Tudod az AB-ből nem tudtam hirtelen mire asszociáljak. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mazda
« Válasz #145 Dátum: 2006.04.07 16:24:19 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Most olvastam az AB megbízhatósági sorrendjét: 1.mazda, 2.toyota, 3.honda,  :nagymosoly: 4.hunyadi :shock:  :hipnozis:


Ez nem egyszerű megbízhatósági sorrend , hanem az ún. Minőségi Riport , amit egy csomó tényező alapján állítanak össze , kábé öt éve . Vevőelégedettség , szervíztapasztalat , TÜV-statisztika , gyári visszahívások , nyúzóteszt-tapasztalatok stb alapján áll össze a sorrend . Az első három évben a Toyota nyert , Mazda volt a második ; utóbbi két alkalommal a sorrend megfordult . A Hyundai szépen fokozatosan tényleg feljött - én mindig mondom , hogy a koreaiak pontosan ugyanazon az úton járnak némi késéssel , amelyen korábban a japánok . Az európaiak legfeljebb közepesek , legjobb német az Opel (!) a 10. helyen . Sereghajtó a Fiat és a franciák .

A sorrend :

1. Mazda
2. Toyota
3. Honda
4. Hyundai
5. Nissan
6. Chevrolet (!!!)
7. Volvo
8. Suzuki
9. Mitsubishi
10. Opel
11. Audi , BMW , Smart
14. Skoda
15. Mercedes
16. Ford , Seat , VW
19. Kia
20. Alfa Romeo
21. Citroen
22. Renault
23. Fiat , Peugeot

A Fiat eddig mindig az utolsó helyen végzett  :roll: ! Figyelemre méltó a Mercedes "karrierje" : 2001-ben még a 4. helyen álltak  :szomoru:

Legutóbb megjelentettek egyébként egy érdekes táblázatot , ami azt mutatja , hogy a megkérdezett tulajok mit milyen arányban kifogásolnak az autójukban - márkák és problémakörök (pl. zörgések , zajok) szerint csoportosítva . Nagyon informatív ! Megpróbálom még ma be is scannelni és fölrakni . Már korábban is akartam , csak elfelejtettem  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Mazda
« Válasz #146 Dátum: 2006.04.07 17:51:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Most olvastam az AB megbízhatósági sorrendjét: 1.mazda, 2.toyota, 3.honda,  :nagymosoly: 4.hunyadi :shock:  :hipnozis:


Ez nem egyszerű megbízhatósági sorrend , hanem az ún. Minőségi Riport , amit egy csomó tényező alapján állítanak össze , kábé öt éve .

Igaz, én egy picit rövidítettem :oops: , érdekes, hogy a dobogósok szervízei  nem voltak túl rózsásak :hmm: , mondjuk a többi sem :sunyi: csak a hunyadi kapott egyértelműen jó minősítést
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Mazda
« Válasz #147 Dátum: 2006.04.07 17:52:56 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Inkább megveszem. Azért köszi! Tudod az AB-ből nem tudtam hirtelen mire asszociáljak. :nagymosoly:

Itt olvastam többször így, eredetileg nekem az AB=antibiotikum :nagymosoly:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Mazda
« Válasz #148 Dátum: 2006.04.07 18:25:21 »
Az a Chevi nyilván a Daewoo utódtípusait jelöli... Azok meg ugye a feltörekvő koreai autógyártás termékei... Tuti nem az amerikai változatokat helyezték oda.... Az AB meg Palaczktól ered a fórumon. :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Mazda
« Válasz #149 Dátum: 2006.05.09 15:38:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Legutóbb megjelentettek egyébként egy érdekes táblázatot , ami azt mutatja , hogy a megkérdezett tulajok mit milyen arányban kifogásolnak az autójukban - márkák és problémakörök (pl. zörgések , zajok) szerint csoportosítva . Nagyon informatív ! Megpróbálom még ma be is scannelni és fölrakni .

Megtennéd, hogy benyomod az autósújságos topikba? Azt hiszem, ez a magyar verzióból kimaradt.

--

Felíratkoztam a hasznaltauto.hu autóvadász hírlevelére, és ma ezt küldte: MX-5. Király  :vag2: