Szerző Téma: Subaru  (Megtekintve 150704 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #120 Dátum: 2005.04.21 21:09:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én sajnos nem vagyok olyan szerencsés, hogy 911 Turbot, Ferrarit stb. vezethettem volna már ;)... De a szaklapok ezt írják, hogy egy 911-est (a Turbot is) a motor karakterisztikája, a váltó-kuplung-kormány-fék kezelhetősége, a karosszéria áttekinthetősége, a futómű magassága és hangolása, az üléspozíció, a kényelem stb. sokkal inkább alkalmassá tesz a "civil" használatra, mint pl. egy Ferrarit. A Ferrarik inkább versenygépekre emlékeztetnek, a Porsche széleskörűbben használható.

Bizony, a Ferrarik gyertyái kormosak lesznek a városi használattól. Nem erre vannak tervezre, hanem garázsban való ácsorgásra...
music     

Roczey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Subaru
« Válasz #121 Dátum: 2005.04.21 21:58:00 »
A Ferrari is észrevette már az itt említetteket, és jó pár éve már igyexik valóban használható autókat (is) gyártani. Azonban van valóság alapja az itt leírtaknak, mert egy régebbi Ferrari, amolyan igazi.. az nem igazán hétköznapi a 2000 km es szervizintervallumával, nem is beszélve, hogy a komoly halytással hosszútávon szintén gondok voltak... de a garázsban tuti verhetetlen! Szóval sokáig nem volt szervo, (nem is kell!) Meg mindenféle kütyük, amit ma annyira szeretünk! Hadd szabadjon megjegyeznem, ha már itt vagyunk, hogy pl. a 99'-es Impreza WRX Sti R ben nem volt ABS... nem is lehet bele tenni... (mármint egyszerűen) mivel egy igazi sportkocsiba, esetleg versenyautóba, nem is kellett ilyesmi!
Visszatérve a Ferrarira, szerintem is a hétköznapokon nehézkesebben használható autókat gyártottak régebben! Na de kérem lássuk be, a Ferrari nem is arra való!!! Nem is akarták, hogy piacra járjunk vele!
gy Subarus...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #122 Dátum: 2005.04.21 22:49:01 »
Idézetet írta: "Roczey"
A Ferrari is észrevette már az itt említetteket, és jó pár éve már igyexik valóban használható autókat (is) gyártani. Azonban van valóság alapja az itt leírtaknak, mert egy régebbi Ferrari, amolyan igazi.. az nem igazán hétköznapi a 2000 km es szervizintervallumával, nem is beszélve, hogy a komoly halytással hosszútávon szintén gondok voltak... de a garázsban tuti verhetetlen! Szóval sokáig nem volt szervo, (nem is kell!) Meg mindenféle kütyük, amit ma annyira szeretünk! Hadd szabadjon megjegyeznem, ha már itt vagyunk, hogy pl. a 99'-es Impreza WRX Sti R ben nem volt ABS... nem is lehet bele tenni... (mármint egyszerűen) mivel egy igazi sportkocsiba, esetleg versenyautóba, nem is kellett ilyesmi!
Visszatérve a Ferrarira, szerintem is a hétköznapokon nehézkesebben használható autókat gyártottak régebben! Na de kérem lássuk be, a Ferrari nem is arra való!!! Nem is akarták, hogy piacra járjunk vele!


Teljesen igazad van :) ... De a 911-esben pont az a poén , hogy noha minden kérdőjel nélkül vérbeli sportkocsinak nevezhető , mégis alkalmas a hétköznapi autózásra is . Beleértve a legerősebb változatait . Ja , és rettentően megbízható ! Igazából az utolsó német autó , amelyik ebből a szempontból továbbra is partiban van a japánokkal - ami , figyelembe véve a jellemzően nem épp kímélő használatot , bizony nem kis szó  :o !

Visszatérve a Ferrarira : az is tény , hogy az utóbbi időben csakugyan igyekeznek komfortosabb , "átlagemberek" által is jobban használható autókat építeni .

ABS & Co. : ha olyan sofőr ül az adott sportkocsiban , akinek a képességei arányban vannak az autóéval , akkor valóban nem létszükséglet - node korántsem biztos , hogy mindenki , aki meg tud venni pl. egy Ferrarit , rendelkezik is a megfelelő tudással , sőt  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #123 Dátum: 2005.04.21 23:11:21 »
Egy korábbi - kb. 8-9 éves - 911 változatnál olvastam, hogy kíváncsiságból kipróbálták: 90-es tempó mellett 8 liter alatt fogyasztott.
Persze ki megy ennyivel egy Porschéval :?:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #124 Dátum: 2005.04.21 23:55:23 »
Idézetet írta: "music"
Egy korábbi - kb. 8-9 éves - 911 változatnál olvastam, hogy kíváncsiságból kipróbálták: 90-es tempó mellett 8 liter alatt fogyasztott.
Persze ki megy ennyivel egy Porschéval :?:


Ilyen sebességnél szinte minden autó fogyasztása levihető 10 liter alá . Pl. az AutoRevue '96-os tesztje szerint a Mercedes C 36 AMG 280 lovas 3.6-os motorja 100 kmh sebességgel haladva 8.9 litert evett . De ezekkel tényleg nem így szokás közlekedni  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #125 Dátum: 2005.04.22 07:18:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen sebességnél szinte minden autó fogyasztása levihető 10 liter alá. Pl. az AutoRevue '96-os tesztje szerint a Mercedes C 36 AMG 280 lovas 3.6-os motorja 100 kmh sebességgel haladva 8.9 litert evett. De ezekkel tényleg nem így szokás közlekedni  :lol:

Azért egy 12 hengeres autótól nem lenne ez elvárható, de mindenképpen szép teljesítmény 6 hengeres autóktól. De hogy ne offoljunk ennyit, arról van valakinek infója, hogy az új Swift is kapható lesz Justy változatban?
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Subaru
« Válasz #126 Dátum: 2005.04.22 10:16:15 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Szerintem az Aston Martinok város vezethetőségével nincs gond.

Saját tapasztalat? :lol:  :lol:  :lol:


Az.  :lol:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Subaru
« Válasz #127 Dátum: 2005.04.22 10:40:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen sebességnél szinte minden autó fogyasztása levihető 10 liter alá. Pl. az AutoRevue '96-os tesztje szerint a Mercedes C 36 AMG 280 lovas 3.6-os motorja 100 kmh sebességgel haladva 8.9 litert evett. De ezekkel tényleg nem így szokás közlekedni  :lol:

Azért egy 12 hengeres autótól nem lenne ez elvárható, de mindenképpen szép teljesítmény 6 hengeres autóktól. De hogy ne offoljunk ennyit, arról van valakinek infója, hogy az új Swift is kapható lesz Justy változatban?

Tudomásom szerint az Ignis 4WD a minisubaru!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Subaru
« Válasz #128 Dátum: 2005.04.22 14:50:10 »
Igen, lesz majd az új Swiftből is! Már ha EZ a kép hiteles.
A régi Swift is futott Justy név alatt. ITT van rá a bizonyíték.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #129 Dátum: 2005.04.22 18:23:05 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Szerintem az Aston Martinok város vezethetőségével nincs gond.
Saját tapasztalat? :lol:  :lol:  :lol:
Az.  :lol:

Így, többes számban?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #130 Dátum: 2005.04.22 18:24:55 »
Idézetet írta: "Szeke"
Igen, lesz majd az új Swiftből is! Már ha EZ a kép hiteles.
A régi Swift is futott Justy név alatt. ITT van rá a bizonyíték.

A régit tudom, egy ideig még nálunk is lehetett kapni...
music     

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Subaru
« Válasz #131 Dátum: 2005.04.22 22:28:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ilyen sebességnél szinte minden autó fogyasztása levihető 10 liter alá. Pl. az AutoRevue '96-os tesztje szerint a Mercedes C 36 AMG 280 lovas 3.6-os motorja 100 kmh sebességgel haladva 8.9 litert evett. De ezekkel tényleg nem így szokás közlekedni  :lol:

Azért egy 12 hengeres autótól nem lenne ez elvárható, de mindenképpen szép teljesítmény 6 hengeres autóktól. De hogy ne offoljunk ennyit, arról van valakinek infója, hogy az új Swift is kapható lesz Justy változatban?

bájdövéj, ez a Subaru topik volt valamikor.
Úgyhogy könnyű szívvel jelentem, hogy a múltban volt VR6 Golfom a városban 13-14 litert evett, de egyszer kipróbáltam és csak üzemmeleg módban mértem (volt neki bordkompija), akkor csak 10-et evett.
Na, ennyit a Subaruról, ami a szívem csücske.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Subaru
« Válasz #132 Dátum: 2005.04.23 07:38:30 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
Igen, lesz majd az új Swiftből is! Már ha EZ a kép hiteles.
A régi Swift is futott Justy név alatt. ITT van rá a bizonyíték.

A régit tudom, egy ideig még nálunk is lehetett kapni...


Lehetett kapni nálunk Subry Justyt? Mikor?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Subaru
« Válasz #133 Dátum: 2005.04.23 11:22:10 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Szerintem az Aston Martinok város vezethetőségével nincs gond.
Saját tapasztalat? :lol:  :lol:  :lol:
Az.  :lol:

Így, többes számban?


Na elemezzünk.

A kijelentés arról szólt, hogy az Aston Martinok nehezen vezethetők a városban.  Nincs kiemelés, ezek szerint az összes ilyen márkájó autóra igaznak kell lennie ennek a kijelentésnek. Nos, én vezettem Aston Martint, ami remekül működött a az Andrásy úton például. Vagyis egy ilyen autóra biztos nem igaz az állítás, tehát az általános kijelentés sem igaz. Ez magyarázza a többes számot. Hm?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #134 Dátum: 2005.04.23 17:14:54 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
A régit tudom, egy ideig még nálunk is lehetett kapni...
Lehetett kapni nálunk Subry Justyt? Mikor?

Nagyon rövid ideig, amikor megjelent Mo.-on - lehet, hogy az még az "igazi" Justy volt. Aztán valszeg rájöttek, hogy ez itt senkinek nem fog kelleni.
music