Szerző Téma: Subaru  (Megtekintve 150889 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #45 Dátum: 2005.03.29 11:34:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Elöl ültem, meglepően tágas volt. Hátul nem néztem. De ha egy kocsi elöl tágas, és hátul szűk, akkor arra nem mondom azt, hogy "szűk", pláne nem egy kisautónál, amiben hátul ritkán ülnek. Akkor arra azt mondom, hogy "hátul szűk" ;) ...

Akkor ebben különbözünk. Én még nem ültem olyan autóban, ami elöl szűk lenne, hiszen ott csak 2 személynek kell elférnie - legfeljebb a Fiat Multiplán meg az új Honda kisbuszon lehetne elgondolkozni, de az egy más koncepció - tehát a szűkség az evidens, hogy a hátsó helykínálatra vonatkoztatható.
Idézetet írta: "Palaczk"
Az pedig tényeg nem az autó hibája, hogy lopják. Adott esetben biztos, hogy nem tántorítana el egy kiszemelt típus megvételétől az a tény, hogy lopják.

Valóban nem az autó tulajdonsága, de járulékos "eleme" a lopásveszély. Nálam elég elöl lévő szempont, és ha 2 autó közül kellene döntenem, biztosan a kisebb kockázatút választanám - függetlenül az egyéb szubjektív szempontoktól.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Subaru
« Válasz #46 Dátum: 2005.03.29 14:08:45 »
[smilie=sm07.gif]  Offolást már abbahagyni, mert törölni fogok!!!!

Az Imprezza nem véletlenül drága. Bődületes tartalékok vannak abban az autóban, és amikor beárazták, a marketinger is oda kelett figyelni. Amikor egy Mitsu Lancer evo - sokról beszélünk, kevésbé azonosul bennünk a kép, hogy ugyan ezt az autót kicsiben, olcsóban is meg lehet venni. Mitha az Evo, és amiből származik, két külön kategória lenne. A Subarunál ez jobban összekapcsolódik, ami dögös, állatul megy az Imprezza. És ezt még a kombira is igazzá tudták tenni.

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Subaru
« Válasz #47 Dátum: 2005.03.29 14:54:15 »
Ear, szerintem te megint a WRX-ről beszélsz. Impreza 1,6 l, sportkombi 5,9 millió. És nem csúcs felszereltséggel.

Roczey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Subaru
« Válasz #48 Dátum: 2005.03.29 15:13:23 »
Szóval azt hiszem nem a legjobb információ forrás vagyok, ugyanis én fordítva ülök a lovon!

Magyarázom: Ha úgy gondolkodtok, hogy van egy autó, ami 225 Le állandó összkerékhalytás, hátul sperr, mindenféle szükséges kütyü van benne, 6 s körül ugrik százra, Stb... mindemmellett viszonylag kényelmes, (gondolok itt a szintén jó autó Honda Integrára pl.) van négy ajtaja, nem annyira feltűnő (mint pl az említett típus) van még csomagtartója is! szóval ezeket figyelembe véve a 8millio körüli ár VERHETETLEN!!! Nem hogy sok! Egyenesen Olcsó!

Az STi nél szintén ez mondható el, csak még extrábban! 9~9.5 millioért

Szóval innen kb jól érthető, hogy miért képezik ezek a modellek az eladások túlnyomó többségét!

Visszatérve az alap modellekre: Korábban, úgy 99' ig jómagam is úgy gondoltam, hogy az AWD fölösleges pénzkidobás, főleg itt az alföldön. Plussz súly, plussz fogyasztás, plussz alkatrészek... meghibásodás stb. Mára változott a véleményem! És ha körülnéztek az autópiac véleménye is változott! (lássd Lexus GS (új) Az Új Honda Legend... a Mazda 6 Mps, de még a csúcs kombija is, no meg a Mercedes, minden típusát árulja 4Matic ként (C, E, S) az Audi a Quattrot ... a 8 ast eleinte csak ezzel árulta (az újat) a 6 osoknak többsége kel el még itthon is Quattro ként.)
Szóval ma az a vééleményem, hogy aki megteheti (hangsúlyozom, tudom, hogy drága) szóval akinek tellik rá, és nem AWD-t használ  az CSACSI!!!  (finoman igyekeztem fogalmazni!)
Itt arra gondolok, hogy amikor a budai villanegyedbe bemerészkedtem a Subaruval, éppen egy kis bokáig sem érő havacska esett, hát érdekes volt a sok urat figyelni!!!  :lol: De nem kell ehhez hó, elég egy kis latyak, nyálas, esetleg csak esős út!!!
Akkor érezni ezt igazán, amikor átülök pl az asszony Toyotájába, ami 95 Le, elégséges a normális közlekedéshez, nem is gond, oda is tudok figyelni, hogy nem a sajátomban ülök, nincs előzés meg ilyesmi, ez oké! De amikor el akarnék indulni, kissé kitekert kormánnyal, és csak kapar az autó, hiába tudom, hogy csak 95 le, ha nem visz az útra csak 30 at kb Ért már így meglepetés...
Szóval drága, de jó dolog!
gy Subarus...

Roczey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Subaru
« Válasz #49 Dátum: 2005.03.29 15:22:07 »
Ja, bocsi, de a hivatalos márkakereskedő árai...

Mondjuk rájuk azt, hogy lehet alkudni!...

Talán az sem csoda, gogy több autó kerül szürkén be az országba, mint amennyit EF elad itthon... Szerintem...  No meg azt is hozzá kell tenni, hogy kedvezően alakultak az árfolyamok, így őnáluk is 11millio körül van az STi de van akciójuk is néha, 10.3 ra  :wink:

Az alap modellekről nem sok ismeretem van, de az említett előnyökkel rendelkeznek ők is, így manapság komolyan érdeklődöm a szerényebb teljesítményű, de AWD autók iránt is! Pl Suzuki hadd szabadjon itt is dícsérnem, hisz az új Swift en kívül minden modellje elérhető összkerékhajtással is!
gy Subarus...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Subaru
« Válasz #50 Dátum: 2005.03.29 15:23:35 »
Kedves Subarusok!

Mit tudtok az Impreza WRX karbantartás-igényéről mondani?
Mert olyat hallottam, hogy igencsak kell neki a gondoskodás, s ha ez elmarad, csúnyán megbosszulja magát. S ezt sokan elfelejtik.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Roczey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Subaru
« Válasz #51 Dátum: 2005.03.29 15:28:53 »
Leírhatok egy kis történetet?

OK.
Begurultam az egyik Toyota kereskedésbe, mert folyamatosan érdekel minden autó, a jó autók különösképpen...
Szóval előbb a Lexusokat néztem meg... (erről is írok egyszer)
Utánna mentem a Toyota részre... érdeklődök, beszélgetek... mondom az eladónak, jó jó, de gyengécske... erre Ő nézzük a Celika Ts-t ok! mondom, de csak két ajtaja van, nem fér be a kis család... OK! Mondja, van ám nekünk Corolla TS is, 5 ajtóval... nem rossz, mondom, de csak első kerék folyton elkapar... Erre Ő : AKKOR VEGYEN EGY IMPREZÁT!!! :lol:

Jó, de minek mégegyet :?:   :lol:

Ekkor Ő :shock:
gy Subarus...

Roczey

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Subaru
« Válasz #52 Dátum: 2005.03.29 15:30:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Kedves Subarusok!

Mit tudtok az Impreza WRX karbantartás-igényéről mondani?
Mert olyat hallottam, hogy igencsak kell neki a gondoskodás, s ha ez elmarad, csúnyán megbosszulja magát. S ezt sokan elfelejtik.


Mit nevezünk karbantartás igénynek?
gy Subarus...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Subaru
« Válasz #53 Dátum: 2005.03.29 15:31:25 »
Idézetet írta: "Roczey"
Leírhatok egy kis történetet?

OK.
Begurultam az egyik Toyota kereskedésbe, mert folyamatosan érdekel minden autó, a jó autók különösképpen...
Szóval előbb a Lexusokat néztem meg... (erről is írok egyszer)
Utánna mentem a Toyota részre... érdeklődök, beszélgetek... mondom az eladónak, jó jó, de gyengécske... erre Ő nézzük a Celika Ts-t ok! mondom, de csak két ajtaja van, nem fér be a kis család... OK! Mondja, van ám nekünk Corolla TS is, 5 ajtóval... nem rossz, mondom, de csak első kerék folyton elkapar... Erre Ő : AKKOR VEGYEN EGY IMPREZÁT!!! :lol:

Jó, de minek mégegyet :?:   :lol:

Ekkor Ő :shock:



:)

Hát igen, sajna a TMH eléggé szűkre veszi a kínálatot. Pl. az előző Corollából
is volt 4x4-es csak nem nálunk. :(
És mondjuk az MR2-t is hanyagolják nálunk...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Subaru
« Válasz #54 Dátum: 2005.03.29 15:32:57 »
Idézetet írta: "Roczey"
Mit nevezünk karbantartás igénynek?

Olajzások, zsírzások, szűrőcserék, csapágycserék, ilyesmi...
Egy ilyen bonyolult (turbós 4wds), nagyteljesítményű autónál sok mindent ápolgatni kellhet.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Subaru
« Válasz #55 Dátum: 2005.03.29 15:53:47 »
Azért a Subaru 4WD után elég szar kipróbálni egy elektronika kapcsolgatta nyeklik-nyaklik összkerékhajtást.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #56 Dátum: 2005.03.29 18:41:50 »
Idézetet írta: "Ear"
[smilie=sm07.gif]  Offolást már abbahagyni, mert törölni fogok!!!!


Node hova írja az ember ezen a Fórumon azt , ami az egyéb (nem Toyota , és nem is japán) autókról felvetődik  :roll: ? Esetleg majd csinálok egy "Egyéb márkák" topikot , már egy ideje gondolkodom rajta .

Idézetet írta: "Ear"
Az Imprezza nem véletlenül drága. Bődületes tartalékok vannak abban az autóban, és amikor beárazták, a marketinger is oda kelett figyelni. Amikor egy Mitsu Lancer evo - sokról beszélünk, kevésbé azonosul bennünk a kép, hogy ugyan ezt az autót kicsiben, olcsóban is meg lehet venni. Mitha az Evo, és amiből származik, két külön kategória lenne. A Subarunál ez jobban összekapcsolódik, ami dögös, állatul megy az Imprezza. És ezt még a kombira is igazzá tudták tenni.


Azt én elfogadom , hogy a power Impreza-változatok drágák . Sőt , azok voltaképpen nem is drágák , mert máshol nem kapsz ennyi pénzért ekkora menetteljesítményeket  :) ... Az viszont elég durva , hogy egy sima 1.6-os , 95 lóerős (!!!) kombi Impreza belekerül 5.78 millióba  :shock: ... Hát azért már ne haragudjon a világ , de mi kerül ennyibe ezen az autón  :? ? Vagy a 2.0 125 lovas szedán változat : 6.81 millió , miközben a 138 lovas Legacy 2.0 csak 6.75 millió  :o ! Én nem sokat gondolkodnék , hogy melyiket vegyem ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #57 Dátum: 2005.03.29 18:57:06 »
Idézetet írta: "music"
Akkor ebben különbözünk...


Általános/Beszélgessünk topikban válaszolok !  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #58 Dátum: 2005.03.29 18:57:30 »
Idézetet írta: "Ear"
Az Imprezza nem véletlenül drága. Bődületes tartalékok vannak abban az autóban, és amikor beárazták, a marketinger is oda kelett figyelni.

Szerintem sem véletlenül, csak ez öngól. Így a kutya nem veszi őket, legfeljebb a drágább modelleket, mert azok nem annyival drágábbak, mint a kisebbek.
De - mint írod - bődületes tartalékok vannak. Az árában is :!:
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Subaru
« Válasz #59 Dátum: 2005.03.29 19:39:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Akkor ebben különbözünk...


Általános/Beszélgessünk topikban válaszolok !  :roll:


Nalátod.  :lol: