Szerző Téma: Subaru  (Megtekintve 152862 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Subaru
« Válasz #360 Dátum: 2009.11.09 14:59:58 »

Persze amit te írtál, az hiteles és szabványos... :D A spritmonitor valamivel nagyobb merítési bázis, és valamivel hitelesebb is, mint egy "a subaru hajtva 25-öt fogyaszt, bezzeg az M3 csak 16-18-at" pontosságú szakvélemény. :D

Hivatalos, objektív, szabvány alapján mért adatok:
- 17,9 - 9,2 - 12,4
- 13,8 - 8,2 - 10,3

Most jöhet az a rész, hogy rossz a mérésre rendszeresített és elfogadott szabvány, és a BMW akkor is kevesebbet eszik, mert az úgy van, és kész.

Hagyjuk inkább. Az, hogy a két sofőr mennyire volt hülye, nagyvonalú, nyomulós, kesztyűdobálós, mindenki eldönti maga. A fogyasztás viszont nem vélemény kérdése. A 2.5-ös turbók kevesebbet esznek, mint a V8-as M3, ez tény - és ebben nincs semmi meglepő, ismerve a teljesítmény- és lökettérfogat-adatokat. Nem is értem, ez hogy merülhetett fel egyáltalán.

Legalabb kovetkezetes voltal, ezt is vartam. Megy ez ha akarod, latod sikerult talalni valos adatot is, bar megertem, hogy elsore konyebb volt belinkelni a spritmonitort.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Satriani

  • Vendég
Re: Subaru
« Válasz #361 Dátum: 2009.11.09 15:01:03 »
Tehát ez valós adat? Nem látom, hogy 25 litert fogyasztana az Impreza.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Subaru
« Válasz #362 Dátum: 2009.11.09 15:08:03 »
Legalabb kovetkezetes voltal, ezt is vartam. Megy ez ha akarod, latod sikerult talalni valos adatot is, bar megertem, hogy elsore konyebb volt belinkelni a spritmonitort.
Nem ertem hol a gond. A spritmonitorok atlagai es a katalogusokban szereplo vegyes atlagok kulonbsegei szinte hajszalra megegyeznek.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.09 15:13:17 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Subaru
« Válasz #363 Dátum: 2009.11.09 15:12:26 »
A spritmonitorok atlagai es a katalogusokban szereplo vegyes atlagok szinte hajszalra megegyeznek.

Mondjuk ez nem feltétlenül így van, de ettől még a spritmonitornál valósabb adatbázist még nem mutatott nekem senki.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Subaru
« Válasz #364 Dátum: 2009.11.09 15:13:53 »
Kozben modositottam: az atlagok kulonbsegei.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Subaru
« Válasz #365 Dátum: 2009.11.09 15:27:48 »
Anyway, alaptalan zöldség, hogy az M3 kevesebbet fogyaszt, mint egy 2.5-ös turbós Subaru.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Subaru
« Válasz #366 Dátum: 2009.11.09 15:50:34 »
Jol van már,  :D Igazad van, OK_fine talán kicsit többet saccolt a subaru fogyinál, de csak ennyi. Ezen rugozol már orákon keresztül, pedig nem is ez volt a lényeg.  :D  :innocent:

Satriani

  • Vendég
Re: Subaru
« Válasz #367 Dátum: 2009.11.09 15:56:14 »
Hanem az a lényeg, amin te rugózol napok óta: szerencsétlen subarus kikezdett a fenséggel, és jól beégett. :D

Na ez az, aminek rohadtul nincs semmiféle próbálja ill. valóságalapja: találgattok, ki mit gondolt, ki mit tett, ki mit akart. Fingszeletelés.  :flowers:

A fogyasztás viszont egy mérhető, többé-kevésbé objektív dolog, simán a végére lehet járni. qed

"talán kicsit többet" :D Végülis kb. 2x annyit, de nem baj, belefér.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Subaru
« Válasz #368 Dátum: 2009.11.09 15:58:24 »
Jol van már,  :D Igazad van, OK_fine talán kicsit többet saccolt a subaru fogyinál, de csak ennyi. Ezen rugozol már orákon keresztül, pedig nem is ez volt a lényeg.  :D  :innocent:

Acsi, acsi nem saccoltam, mondtak.  :) Es nem a subarut csak parokoloban meg uton lato emberek. Tobb ember mondott nagyon hasonlo adatokat, es mind tulajdonos volt kozuluk. Volt olyan is, akinek csak nehany ital utan sikerult bevallania, hogy csak most, es csak neked, mert jobaratom vagy elarulom, hogy nem eszik 20 alatt varosban.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Subaru
« Válasz #369 Dátum: 2009.11.09 16:09:26 »
Nehez kerdes a fogyasztasuk is, mert a bmw-nek bivaly nyomatek all rendelkezesere a pincetol is, igy ketezer korul siman elvatogathato. Megeroltetes nelkul kepes eljarni 15 literbol varosban, mindekozben dinamikusan. Van tapasztalatom eppen eleg nagykobcentimeteres, es sokhengeres autoval, hogy tudjam ez alapjaiban igy mukodik. A subarunak megvan az a "rossz" tulajdonsaga, hogy turbos. Igy eloall ket lehetsog: megy a turbo es zabal, vagy nem megy a turbo, nem eszik, cserebe nem is megy az auto.

Az eredeti temahoz pedig tovabbra is  csak annyit, hogy fogyasztastol fuggetlenul nem ellenfel a subaru(barkacs se) egy m3-as bmw-nek. 
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.09 16:55:16 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Subaru
« Válasz #370 Dátum: 2009.11.09 16:30:43 »
Hanem az a lényeg, amin te rugózol napok óta: szerencsétlen subarus kikezdett a fenséggel, és jól beégett. :D

Èn rugozok napok ota? Számold már meg mennyi hsz.-em van ehhez a videohoz.
"szerencsétlen subarus kikezdett a fenséggel, és jól beégett." - OK, de a "fennség" talán egy kicsit tulzás.   :D

Satriani

  • Vendég
Re: Subaru
« Válasz #371 Dátum: 2009.11.09 17:09:08 »
Az eredeti temahoz pedig tovabbra is  csak annyit, hogy fogyasztastol fuggetlenul nem ellenfel a subaru(barkacs se) egy m3-as bmw-nek. 

Ha a gyorsulásról van szó, akkor ez elsősorban motorteljesítmény kérdése. Ha ez a Forester tényleg 400 lovas volt, akkor a 420 lovas BMW - figyelembe véve a tömeget, hajtáslánc veszteségét, bódét - minden bizonnyal valamivel jobban megy. Viszont a kétezres Imprezákat is elhúzzák 5-600 lóig, azoknak gyorsulásban nyilván komoly előnyük van bármilyen hasonló tömegű 400 lovas autóhoz képest.

Kicsit autóskártya jellege van annak, hogy egy autó "ellenfél-e" egy másik számára. Két hasonló tömegű kocsi közül az erősebb jobban fog gyorsulni, ha BMW, ha nem.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Subaru
« Válasz #372 Dátum: 2009.11.09 18:03:39 »
Ha a gyorsulásról van szó, akkor ez elsősorban motorteljesítmény kérdése. Ha ez a Forester tényleg 400 lovas volt, akkor a 420 lovas BMW - figyelembe véve a tömeget, hajtáslánc veszteségét, bódét - minden bizonnyal valamivel jobban megy. Viszont a kétezres Imprezákat is elhúzzák 5-600 lóig, azoknak gyorsulásban nyilván komoly előnyük van bármilyen hasonló tömegű 400 lovas autóhoz képest.

Kicsit autóskártya jellege van annak, hogy egy autó "ellenfél-e" egy másik számára. Két hasonló tömegű kocsi közül az erősebb jobban fog gyorsulni, ha BMW, ha nem.

Nyilvan elofordul hebe hoba 4-500 lovas Subaru, azert ugy gondolom az ilyen szornyek foleg versenypalyan futnak. En elsosorban arra gondoltam, hogy egy realis hetkoznapi szituacioban nem lehetnek ellenfelek. Aztan persze mas kerdes, hogy m3-as sem csak 420 lovas verzioban letezik. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

leszilaci

  • Vendég
Re: Subaru
« Válasz #373 Dátum: 2009.11.09 21:56:10 »
Legközelebb összefutok egy M3-al, nagyvonalúan elengedem. Legyen egy jó napja...  :D ;)
úgyis én nyerek. jöhetne akár egy béemvé vagy subidubi  

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Subaru
« Válasz #374 Dátum: 2009.11.09 22:21:32 »
A subarunak megvan az a "rossz" tulajdonsaga, hogy turbos. Igy eloall ket lehetsog: megy a turbo es zabal, vagy nem megy a turbo, nem eszik, cserebe nem is megy az auto.

Ööö, nekem volt benzines turbos kocsim, igaz nem subaru. A két véglet között is van élet, csak szólok... :)

/ráadásul egy turbos motorral szerelt autó csak a legmagasabb fordulatszámokon eszik többet egy azonos teljesítményű szívónál, alatta kevesebbet, a legalja felé meg jóval kevesebbet/