Szerző Téma: Subaru  (Megtekintve 150880 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Subaru
« Válasz #225 Dátum: 2007.03.12 21:08:00 »
Holnap este 21:00-kor Bp-n a Hõsök terén (vagy a Felvonulásin) Subaru tali lesz. (subaruklub.hu)
Ha esetleg valaki meg akarja kukkolni õket.

Jó idõ lesz, biztos sokan lesznek...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #226 Dátum: 2007.03.12 22:39:10 »
Ma véletlenül láttam az itteni Subaru kereskedés kiállított autóit egy parkolóban, kissé meglepõdve vettem tudomásul, hogy Impreza van már 4.750.000-ért. Ez már egy korrektnek nevezhetõ ár érte!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Subaru
« Válasz #227 Dátum: 2007.03.13 08:39:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma véletlenül láttam az itteni Subaru kereskedés kiállított autóit egy parkolóban, kissé meglepõdve vettem tudomásul, hogy Impreza van már 4.750.000-ért. Ez már egy korrektnek nevezhetõ ár érte!

Ha azt nézzük, hogy mennyi lehet más márkáknál a legolcsóbb összkerekes kocsi, akkor mondhatjuk, hogy bagóért adják. Viszont ha azt nézzük, hogy a kocsi üresen 1280 kiló (!!!), és összkerekes, az egy nagyon-nagyon lomha autó képét vetíti elénk. Rájön erre a tömeg és az összkerék miatti, várhatóan irreálisan magas fogyasztás, és egybõl nem akkora érdem, hogy széria a 4 lufi, az ABS, az automata klíma, az alufelni. Legalább ha kikapcsolható lenne az összkerék... Szóval alapvetõen olcsó, de mégsem kéne. A kétezres már korrektebb lehet, de az 6,2M. A Legacy jobb vétel, szintén kétezres motorral 7M, annyiért nem hiszem, hogy van ilyen felszereltségû, így motorizált középkategóriás összkerekes bármelyik másik márkánál.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #228 Dátum: 2007.03.13 14:47:56 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ma véletlenül láttam az itteni Subaru kereskedés kiállított autóit egy parkolóban, kissé meglepõdve vettem tudomásul, hogy Impreza van már 4.750.000-ért. Ez már egy korrektnek nevezhetõ ár érte!

Ha azt nézzük, hogy mennyi lehet más márkáknál a legolcsóbb összkerekes kocsi, akkor mondhatjuk, hogy bagóért adják. Viszont ha azt nézzük, hogy a kocsi üresen 1280 kiló (!!!), és összkerekes, az egy nagyon-nagyon lomha autó képét vetíti elénk. Rájön erre a tömeg és az összkerék miatti, várhatóan irreálisan magas fogyasztás, és egybõl nem akkora érdem, hogy széria a 4 lufi, az ABS, az automata klíma, az alufelni. Legalább ha kikapcsolható lenne az összkerék... Szóval alapvetõen olcsó, de mégsem kéne. A kétezres már korrektebb lehet, de az 6,2M. A Legacy jobb vétel, szintén kétezres motorral 7M, annyiért nem hiszem, hogy van ilyen felszereltségû, így motorizált középkategóriás összkerekes bármelyik másik márkánál.


Nem tudom mik a menetteljesítményei meg a fogyasztása, nincs még benne a 2007-es autókatalógusban  :szemforgat: ...persze biztosan nem egy rakéta, és gondolom, megeszeget olyan 9 körül. Dehát mégiscsak egy Impreza, mégiscsak benne van az a kifinomult, sokat csiszolt összkerék, és a felszerelése is megfelelõ... a súlyát nem értem miért sokallod annyira, egy 1.6-os Corolla sem számottevõen könnyebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Subaru
« Válasz #229 Dátum: 2007.03.13 14:56:02 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem tudom mik a menetteljesítményei meg a fogyasztása...
...a súlyát nem értem miért sokallod annyira, egy 1.6-os Corolla sem számottevõen könnyebb.

Papíron nem olyan rossz ez (12,4, 175, ultrarövid váltója lehet), de olvastam róla több helyen, azok alapján iszonyú lomha a lelkem.
PDF: http://www.subaru.hu/lineup/impreza/data_sheet/Impreza07technikai.pdf
Árak: http://www.subaru.hu/lineup/impreza/prizes/Impreza_prizes.pdf
Felszereltség: http://www.subaru.hu/lineup/impreza/spec/Impreza07felszereltseg.pdf

A Corolla könnyebb egy mázsával (az enyém 1160, és az Sol; kb. ennyi lehet egy 1,6-os Terra, 20 kilóval nehezebb egy Sol, a ráncfelvarrottat nem vágom fejbõl, lehet, hogy az nehezebb), és erõsebb a motorja. Ráadásul a Subaruhoz oda van írva, hogy üresen, sofõr nélkül mérték, a szabvány tömegmérés meg teli tankkal, egy 75 kilós söfõrrel történne. :hmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #230 Dátum: 2007.03.13 18:55:00 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem tudom mik a menetteljesítményei meg a fogyasztása...
...a súlyát nem értem miért sokallod annyira, egy 1.6-os Corolla sem számottevõen könnyebb.

Papíron nem olyan rossz ez (12,4, 175, ultrarövid váltója lehet), de olvastam róla több helyen, azok alapján iszonyú lomha a lelkem.
PDF: http://www.subaru.hu/lineup/impreza/data_sheet/Impreza07technikai.pdf
Árak: http://www.subaru.hu/lineup/impreza/prizes/Impreza_prizes.pdf
Felszereltség: http://www.subaru.hu/lineup/impreza/spec/Impreza07felszereltseg.pdf

A Corolla könnyebb egy mázsával (az enyém 1160, és az Sol; kb. ennyi lehet egy 1,6-os Terra, 20 kilóval nehezebb egy Sol, a ráncfelvarrottat nem vágom fejbõl, lehet, hogy az nehezebb), és erõsebb a motorja. Ráadásul a Subaruhoz oda van írva, hogy üresen, sofõr nélkül mérték, a szabvány tömegmérés meg teli tankkal, egy 75 kilós söfõrrel történne. :hmm:


Én most az E15-ös Corolla 1.6-osra gondoltam. Viszont a Subaru ezek szerint tényleg elég érdekesen adja meg az üres tömeget :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Subaru
« Válasz #231 Dátum: 2007.03.13 20:08:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én most az E15-ös Corolla 1.6-osra gondoltam.

Sorry. Az viszont nehéz, de legalább 20 lóval és 15 Nm-rel erõsebb, és nem összkerekes. Papíron is egy számmal jobban megy az Imprezánál, de "seggre" még nagyobb lehet a különbség. Az Impreza aduja a vezethetõség: súlyelosztás, futómû, kormányzás, ilyesmi. Vezetni sokkal jobb lehet, mint a Corollát.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Subaru
« Válasz #232 Dátum: 2007.04.02 22:03:49 »
Tényleg hatchback lesz az új Impreza.
Hivatalos képek itt.
music     

01010011

  • Vendég
Subaru
« Válasz #233 Dátum: 2007.04.03 15:44:27 »
Idézetet írta: "music"
Tényleg hatchback lesz az új Impreza.


nem csak:
http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1235682

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #234 Dátum: 2007.04.10 22:10:04 »
Idézetet írta: "music"
Tényleg hatchback lesz az új Impreza.
Hivatalos képek itt.


Hõjj  :? ...hát, ahogy a cikkben is írják, ezt sem a szépségéért fogják venni, annyi biztos  :hmm: ...olyan, mintha a tervezõk nem tudták volna eldönteni, hogy milyen jellegûre is rajzolják az autót. Kissé összedobált és esetlen lett szegénykém :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Subaru
« Válasz #235 Dátum: 2007.04.10 23:02:01 »
Biztos az Auris padlólemezére épül.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Ha már beszált a Toyota a Subaruba....

Satriani

  • Vendég
Subaru
« Válasz #236 Dátum: 2007.04.14 17:43:36 »

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Subaru
« Válasz #237 Dátum: 2007.05.10 21:40:12 »
Idézetet írta: "Satriani"
Mit is mondjak, köszönjük. :)



Akkor én ezek után igy fogom hivni a Suarbut :D

8,7% -os Toyota impreza :D
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Subaru
« Válasz #238 Dátum: 2007.11.14 19:26:40 »
Idézetet írta: "murray"
dögösek a subaruk de nekem olyan furcsa állatfajnak tünnek...
félnék tõle...


Kb. annyira kell félni tõle, mint egy Toyotától ;) ... Sõt, a legújabb típusok esetében még annyira sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Subaru
« Válasz #239 Dátum: 2007.11.15 08:43:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
dögösek a subaruk de nekem olyan furcsa állatfajnak tünnek...
félnék tõle...


Kb. annyira kell félni tõle, mint egy Toyotától ;) ... Sõt, a legújabb típusok esetében még annyira sem.


hát.. a boxermotor , az állandó 4WD...szerinted hány szerelõ ért hozzá?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002