Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 219754 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Nissan
« Válasz #720 Dátum: 2013.06.12 15:43:53 »
Én pont a békéscsabai Renault kereskedésben voltam tanúja egy beszélgetésnek két szervizes között egy DOF regenerálással kapcsolatos beszélgetésnek. A lényeg: kolléga menjen ki 4esben megkergetni a kocsit kb 40 km-en, majd hozza vissza. Ingyen-bérmentve...ahogy ezt illene.
Igen, csak Ők nem Hovány csoport tagok, hanem Meszlényi-félék...  :yes: Más az üzletpolitikájuk...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nissan
« Válasz #721 Dátum: 2013.06.23 17:55:48 »
Az alábbi linken látható a volt autónk ikertestvére.  Annyiban más, hogy a miénkben gyári rádiós egység volt.

Katt!
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.23 20:25:34 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Nissan
« Válasz #722 Dátum: 2013.06.23 19:56:37 »
Az alábbi linken látható a volt autónk ikertestvére.  Annyiban más, hogy a miénkben gyári rádiós egység volt.

Katt!

Szerintem nem jó a link.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nissan
« Válasz #723 Dátum: 2013.06.23 20:26:03 »
Szerintem nem jó a link.

Javítva, felülről a harmadik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Nissan
« Válasz #724 Dátum: 2013.06.23 20:47:38 »
Javítva, felülről a harmadik.

Semmi, közben tényleg javítottad :)

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Nissan
« Válasz #725 Dátum: 2013.07.02 21:13:42 »
  Nem tudok típushibáról, hacsak az nem, hogy a LLM-et (Toyotául MAP)  időnként ki kell tisztítani.
  Üdv Trotter66!
Serenáról kérdeztem amikor beszéltél az LLM- ről. Milyen hibajelenséget produkál az elkoszolódása?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nissan
« Válasz #726 Dátum: 2013.07.03 05:32:56 »
  Üdv Trotter66!
Serenáról kérdeztem amikor beszéltél az LLM- ről. Milyen hibajelenséget produkál az elkoszolódása?

Bizonytalan alapjárat, illetve szélsőséges esetben le is áll a motor.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Nissan
« Válasz #727 Dátum: 2013.07.05 22:53:00 »
Köszönöm a választ.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nissan
« Válasz #728 Dátum: 2013.08.05 16:50:08 »
Ma erőt vettem magamon, lebontottam a Micra elejét (kicsit lógott az első lökhárító, előző Tulaj kicsit megkoccolta, semmi extra) leírás alapján, így újból sikerült meggyőződnöm arról, hogy nem volt gombóccá gyűrve, vagy nyomtalanul lett javítva :D Ellenben pont emiatt nem világos a lógás... Sebaj, összeszedtem a pótolandó/cserélendő patenteket, irány robogóval a Patentdepo. Mindjárt ott is hagytam 10e Ft-ot, úgy, hogy 2 páros patentből inkább csak az egyik felét vettem meg, mert darabja volt vagy 2e Ft... A lökhárító levételéhez ki kellett venni a kerékjárati ívből a műanyag doblemezt, a mögött is volt vagy 5 kg gané, legalább ez is eltűnt.
Összerakás után nagy megelégedésemre, ha nem is a gyári hézagokat, de nagyságrendekkel szebbeket sikerült létrehozni  :hug: Kár, hogy előtte nem csináltam képeket, igaz, utána sem...
Ha már az autó alatt feküdtem, kicsit körülnéztem, megtaláltam a váltóolaj betöltő nyílását. Ahogy a könyv írja, kitekertem, szint ellenőrzés céljából. Folyt ki belőle szorgalmasan...  :hmmmm: De legalább nem fekete trutyi. Vártam, míg alábbhagyott a folyás, visszatekertem, nem cseréljük, szegénység van, elméletileg most a szint is jó.
Hazafelé kiderült, kiégett a jobb első helyzetjelző... cseréjéhez majdnem ki kell venni a fényszórót... de jó lett volna akkor és ott  :no:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nissan
« Válasz #729 Dátum: 2013.08.05 17:45:30 »
...és persze elfelejtettem visszarakni a sárfogó gumikat, mehetek vissza...  :censored:

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Nissan
« Válasz #730 Dátum: 2013.08.07 14:43:17 »
Fulltanktól-fulltankig mérve 8,4 literes fogyasztás jött ki a Serenámnak, 1,6-literes motorral.  :)
Ebbe nagyrész város + futó volt. Ahoz képest, hogy városra 12 litert is mondtak, meg vagyok elégedve.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Nissan
« Válasz #731 Dátum: 2013.08.07 15:07:50 »
Ma erőt vettem magamon, lebontottam a Micra elejét (kicsit lógott az első lökhárító, előző Tulaj kicsit megkoccolta, semmi extra) leírás alapján, így újból sikerült meggyőződnöm arról, hogy nem volt gombóccá gyűrve, vagy nyomtalanul lett javítva :D Ellenben pont emiatt nem világos a lógás... Sebaj, összeszedtem a pótolandó/cserélendő patenteket, irány robogóval a Patentdepo. Mindjárt ott is hagytam 10e Ft-ot, úgy, hogy 2 páros patentből inkább csak az egyik felét vettem meg, mert darabja volt vagy 2e Ft... A lökhárító levételéhez ki kellett venni a kerékjárati ívből a műanyag doblemezt, a mögött is volt vagy 5 kg gané, legalább ez is eltűnt.
Összerakás után nagy megelégedésemre, ha nem is a gyári hézagokat, de nagyságrendekkel szebbeket sikerült létrehozni  :hug: Kár, hogy előtte nem csináltam képeket, igaz, utána sem...
Ha már az autó alatt feküdtem, kicsit körülnéztem, megtaláltam a váltóolaj betöltő nyílását. Ahogy a könyv írja, kitekertem, szint ellenőrzés céljából. Folyt ki belőle szorgalmasan...  :hmmmm: De legalább nem fekete trutyi. Vártam, míg alábbhagyott a folyás, visszatekertem, nem cseréljük, szegénység van, elméletileg most a szint is jó.
Hazafelé kiderült, kiégett a jobb első helyzetjelző... cseréjéhez majdnem ki kell venni a fényszórót... de jó lett volna akkor és ott  :no:
Tényleg unalmasak ezek a japán autók!  ;) Néhány patentet kell cserélni, meg kiég a helyzetjelző...  :lol: Főbe lőné magát egy olasz, vagy francia autó tulaja... ha csak ennyi baja lenne az autójával! (no, nem Trotterről van szó...)
Amúgy az E11 faceliftnél is inkább kivettem az egész lámpatestet, mint, hogy össze-vissza sértsem a kezem a szűk rés miatt. 2 perces művelet...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Nissan
« Válasz #732 Dátum: 2013.08.07 15:31:46 »

Hazafelé kiderült, kiégett a jobb első helyzetjelző... cseréjéhez majdnem ki kell venni a fényszórót... de jó lett volna akkor és ott  :no:
Lehet, hogy te "okoztad" a kiégést ahogy matattál arrafelé? :hmmmm:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nissan
« Válasz #733 Dátum: 2013.08.07 20:24:04 »
Nem, már kint Svájcban fel kellett egyszer pofoznom, akkor nem akartam neki állni a cserének (erre mondta VW-s ismerős, biztos a rossz svájci utakon ment tönkre...)

Létezik, hogy most a megfelelő szinten van a váltóolaj szint, és emiatt érzem jobbnak a kapcsolhatóságot? (tényleg határozottan jobbnak érzem, könyv szerint is okozhat ilyet...)

bepi, ezt az autót Angliában gyártottak, állítólag sok mindenben közös a Clioval :D De én is japánnak tartom :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.07 20:26:53 írta MFerenc »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nissan
« Válasz #734 Dátum: 2013.08.12 10:27:03 »
Ha valakit érdekel, így nézett ki a Micra, lebontott lökhárítóval:

















Utolsó képen látszik, mennyi gané jött ki a kerékdob műanyaga mögül... Viszont én nem (mint már írtam) nem látok semmit, ami megmagyarázná, hogy miért lógott a lökös, ennek ellenére új patentokkal és a motortérzár körül 2 tartó kicsit feljebb hajlításával elég szép illesztéseket tudtam kialakítani (lenne még mit faragni, de ahhoz megint szét kellene szedni, azt meg most nem akarom, talán ha egyszer lefényeztetem, de akkor a hátsóval együtt)