Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216587 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #660 Dátum: 2013.05.06 02:25:17 »
Nekem kisautok kozul (mar amikhez szerencsem volt) ez kellene legkevesbe. A valto, helykinalat es fogyi okes volt de ez a motorhang. Hat bakker az elso auto, amiben szinte veszekedett velem a motor ha dolgoztatni akartam.
A felszereltsege amugy erdekes volt: villany ablak, villanyszervo, CD-s radio es tempomat. Semmi mas. A fel karom odaadtam volna egy tempomatert az e15 Coriban, amikor 3 het alatt 6ezer merfoldet mentunk  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #661 Dátum: 2013.05.06 03:43:29 »
irigyellek.
szentpétervárt is útba ejtettétek?  :lol:
Nem, de Napolyban voltunk egy darabig  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #662 Dátum: 2013.05.06 03:45:25 »
Hát, ez rútabb, mint a Thalia  :lol: ... Rettentő esetlen, aránytalan egy jószág, főleg elölről meg oldalról.
A rutsagrol: hatchback-kent pedig kifejezetten aranyos kisauto. Bar a kettonek annyi koze van egymashoz, mint Clionak a Thaliahoz  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Nissan
« Válasz #663 Dátum: 2013.05.23 20:51:32 »
Üdv. emberek!
Mivel a Carinámnak előjöttek ilyen-olyan nyűgjei, gondolkodni kezdtem második autóban. Jó ismerősöm felajánlotta nekem Nissan Serena 1,6 kisbuszát  96-os évjárat. Jól jönne mivel jön a harmadik gyerek, melózni is kicsi néha a Carina, meg a tanyára is kivisz.  De amúgy nem sokat tudok a tipusról. Szerintetek vállalható? 
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nissan
« Válasz #664 Dátum: 2013.05.24 08:00:00 »
Hpp, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan kell az infó...
De megpróbálom még meló előtt:

Maga a motor a híresen megbízható kétliteres szívóbenzines kistesója.  Ha megkapott mindent (10E-ként kisszerviz), akkor olyan nagy baja nem igen lehet.  Nézd meg az olajat benne, elvileg vegyes virágméz színére kell emlékeztetnie karbantartott motor esetén.  Diesel-fekete semmiképpen ne legyen.
A kasztni a szokásos helyeken rohadhat, első sárvédők A oszlop aljánál, hátsó sárvédőív, esetleges törési pontok.  Nem tudok típushibáról, hacsak az nem, hogy a LLM-et (Toyotául MAP)  időnként ki kell tisztítani.

Az alkatrészárak nem egetverőek, és viszonylag egyszerűen lehet javítani is.   A menettulajdonságok az egyhatossal nyugodt tempóval elegendőek, de nem lesz virgonc a kocsi a nagyobb kasztival.  A kétliteressel lenne álomautó, menne, mint a barom és egy hajszálnyival kevesebbet is fogyasztana, mint az egyhatos. (hiába a kasztni nagyobb, mint az Almeráé, így a légellenállás is.

Nekem nem volt Serena-m, csak Primera-m, így bővebbet nem tudok írni róla, nézd meg a Népítételet is, aztán tapogasd körbe a kocsit és dönts az alapján, amit láttál. 

Véleményem szerint maga a technika vállalható, az adott kocsit meg nem ismerem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Nissan
« Válasz #665 Dátum: 2013.05.25 19:01:29 »
Köszönöm Mester!
Tegnap megérkezett!   :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nissan
« Válasz #666 Dátum: 2013.05.25 20:27:36 »
Köszönöm Mester!
Tegnap megérkezett!   :)

Gratulálok, remélem beválik!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Nissan
« Válasz #667 Dátum: 2013.05.26 21:17:27 »
Ma kirándulni volt a család a Serena-val. Lenyomtunk 250 km-t, volt hegymenet, város és zuhogó eső.
Hiányzott a Carinám nyomatéka, búgott a differenciál, elállt a hátam. A Carina mellett sehol sincs, nó de nem egy kategória. De mivel sokkal magasabban ülök benne, sokkal jobb a kilátás is, meg tetszik a hatalmas utastér. Még hozzá kell szoknom.  :)
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #668 Dátum: 2013.05.28 00:09:28 »
Ez egy eleve részben haszonjárműnek tervezett konstrukció, úgyhogy ne várd tőle azt az úttartást és komfortot, mint a Carinától... viszont cserébe szívós és tartós  :yes: - gratula hozzá, szerintem nem volt rossz döntés  :) !

Viszont a diffiben nagyon sürgősen ellenőrizném az olajszintet, és minél előbb lecserélném az olajat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nissan
« Válasz #669 Dátum: 2013.05.28 05:22:51 »
Ez egy eleve részben haszonjárműnek tervezett konstrukció, úgyhogy ne várd tőle azt az úttartást és komfortot, mint a Carinától... viszont cserébe szívós és tartós  :yes: - gratula hozzá, szerintem nem volt rossz döntés  :) !

Viszont a diffiben nagyon sürgősen ellenőrizném az olajszintet, és minél előbb lecserélném az olajat.

Nem kevered a Vanette-el?  Szerintem a Serena személyautó alapokból lett összerakva. A Vanette a kisáruszálíító.  Ha jól emlékezem a Serena valamivel kisebb is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #670 Dátum: 2013.05.28 06:49:01 »
Nem kevered a Vanette-el?  Szerintem a Serena személyautó alapokból lett összerakva. A Vanette a kisáruszálíító.  Ha jól emlékezem a Serena valamivel kisebb is.
Nem  keverem a Vanette-el. A Vanette modellkódja C22, a Serenáé C23 - a Serena váltotta le a Vanette-et, ugyanabban a furgon/kisbusz szerepkörben, 1991-ben. Igen, vannak közös motorok a Primerával, lévén közel egy időben jelent meg a két típus. Ezt leszámítva technikailag nincs közük egymáshoz. Az Almerához abszolút semmi köze a Serenának, lévén akkor még az Almera sehol sem volt, hiszen majd csak '95-ben jelent meg.

Az, amit te írtál, ti. hogy "a Primera/Almera vonal kompakt egyterűje" - nem a Serenára, hanem a 2000-ben bemutatott Almera Tino-ra állja meg a helyét. Utóbbi alapul, valóban, a második generációs (N16 modellkód) Almerára.

C22 Vanette



C23 Serena, ilyet vett favágó, ezt gyártották 1991-2000 között:



C23 Serena kishaszon-változata, amit valóban Vanette Cargo néven forgalmaztak, ez lehet részedről a keverés oka :) :



... és N16 Almera Tino - EZ az Almerán alapuló kompakt egyterű, amit említettél:

« Utoljára szerkesztve: 2013.05.28 11:35:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Nissan
« Válasz #671 Dátum: 2013.05.28 09:13:22 »
Nem, de Napolyban voltunk egy darabig  :)

Szerintem a Mexikói-öböl egyik legszebb homokos tengerpartja van ott, de az árak sem alacsonyak!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #672 Dátum: 2013.05.28 14:33:07 »
OFF
Igen, alomszep   :yes: Raadasul ket vad delfinnel usztam egyutt tok veletlenul ott  :clap:
Magas arak? :hmmmm: Attol fugg mihez kepest. Pl Chicago joval dragabb es csak egy amerikai nagyvaros.
ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #673 Dátum: 2013.05.28 14:38:10 »
C23 Serena kishaszon-változata, amit valóban Vanette Cargo néven forgalmaztak, ez lehet részedről a keverés oka :) :
Remelem ennel jobb amit favago vett. Ilyet hajtott apam dizel motorral 200+ ezer kilometeren at . Az a motor  :wacko:
70 folott mar orditott, 9 liter alatt nem lehetett vele jarni cserebe nem ment  :wacko: A legjobb a minusz fokokban ket kezes sebessegrakas volt  :lol: 300 korul kilyukadt a huto egy hettel a gari lejarta utan. Meg is valtak tole de rogton  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #674 Dátum: 2013.05.28 19:19:29 »
Remelem ennel jobb amit favago vett. Ilyet hajtott apam dizel motorral 200+ ezer kilometeren at . Az a motor  :wacko:
70 folott mar orditott, 9 liter alatt nem lehetett vele jarni cserebe nem ment  :wacko: A legjobb a minusz fokokban ket kezes sebessegrakas volt  :lol: 300 korul kilyukadt a huto egy hettel a gari lejarta utan. Meg is valtak tole de rogton  :yes:
Ő a személyautó-verziót vette, a Serenát  :) ... és 1.6-os benzinessel. 16 szelep, DOHC, EFI, 97 LE.

A dízel? Hát ja, egy oldschool 2.0 szívó, 66 vagy 75 lovas változatban... lomhácska  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )