Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216625 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #645 Dátum: 2012.12.27 15:01:23 »
Rövid uton  a felét fogyasztja,mint a benzines...
Na ne  :flowers: ... Mondjuk, hogy a kétharmadát; azt is csak akkor, ha tényleg rövid utakon használod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #646 Dátum: 2012.12.27 15:03:25 »
városba a dízel valóban rosszabb választás egy benzinesnél
Mit értünk "város" alatt?

Milyen dízel, milyen benzinesnél?

És amúgy... miért rosszabb  :szemez: ? A lassabban bemelegedő fűtésen kívül (ez is csak a régebbi/olcsóbb dízelek sajátja), hirtelen nem tudnék más okot mondani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #647 Dátum: 2012.12.27 15:08:12 »
whis, ez a sztori botrányos  ::) ... azt pl. nem lehet megtámadni, hogy egyes dolgokat (pl. sárfogók) sokkal drágábban adtak?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #648 Dátum: 2012.12.27 15:14:54 »
Mint utólag kiderült, az a papír, amit a megrendeléskor kitöltöttek, az csak egy un. előrendelés és előzetes árajánlat volt (ezt akkor nem közölték). Persze e mögé már oda volt csatolva az ÁSZF, amit nyomban alá is irattak. Ekkor kellett 10%-ot leperkálni.

Amikor a kocsi megérkezett a telephelyre, akkor kellett újra bemenni és miután a teljes vételár kifizetésre került, adtak egy "hivatalos" megrendelőt és árajánlatot. Ekkor jeleztem, hogy nem stimmelnek a kiegészítők árai, amire a korábban már vázolt módon reagáltak. Mivel a teljes vételár már kifizetésre került én meg nem vagyok dörzsölt jogász, az érveimet két edzett fickó totál arrogáns módon lemosta, nem tehettem túl sokat. Az sem érdekelte őket, hogy ez szerintük is kimeríti a csalás fogalmát. Csak a nemtetszésemnek adtam hangot. Sajna más vevő nem volt a szalonban (sőt, rajtunk kívül senki, pedig ott voltam vagy 2 órát), így őket sem zavarta a pampogásom, hogy esetleg elriasztok egy-két potenciális érdeklődőt/vevőt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #649 Dátum: 2012.12.27 15:21:40 »
Eddig még a papírmunkához sehol nem kezdtek hozzá, amíg a teljes vételár meg nem érkezett a számlájukra, és a könyvelés ezt le nem jelentette az értékesítőnek. Volt olyan cég, ahol ez utóbbi 2 munkanapot vett igénybe.-( Átvételkor már csak a papírmunkával kapcsolatos költségeket, illetve legutóbb az általam nem kért (mert vittem) eü. csomagot, illetve az eladáskor a "benne van az árban" kijelentéssel kínált üveg gravírozást. Igen, benne volt, külön tételként, és mivel "semmi sincs ingyen" (ezt persze csak a a számla kiállítása után mondta) ezért szépen felszámolva. Utólag kiderült, hogy a biztosítást is csak a számomra drágább módon sikerült megkötniük, pedig külön kértem, és -állításukkal ellentétben- nem volt akadálya az e verzió kötésének. Általuk kötött biztosítás és náluk vásárolt eü csomag nélkül nem adták át a kocsit.
Én eddig még csak Toyotákat vettem (illetve apósnak egy Qashqai-t 5 éve), de teljesen más tapasztalatom van a Toyota kereskedésekkel. Pedig 3-ból két alkalommal teljesen ismeretlen helyen vettem kocsit (Mayer és Rácz).
Első alkalommal a Yarisnál aznap utaltuk a pénzt, amkor szóltak, hogy lehet menni a kocsiért, csak egy faxon küldött utalási megbízást tudam nekik bemutatni, de szó nélkül kiadták az autót. Pedig akkor még egy utalás 2-3 napig is eltartott. Ráadásul mikor szóltam, hogy vennék bele szőnyeget, akkor az értékesítő bevitt a raktárba és azt mondta, hogy bármelyiket választhatom, grátisz.
A Corollánál is előző nap utaltuk az összeget, mint ahogy át kellett venni az autót.
Biztosítást minden esetben magam kötöttem a megadott forgalmi adatok alapján.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Nissan
« Válasz #650 Dátum: 2012.12.27 15:25:39 »
Mit értünk "város" alatt?
Milyen dízel, milyen benzinesnél?
És amúgy... miért rosszabb  :szemez: ? A lassabban bemelegedő fűtésen kívül (ez is csak a régebbi/olcsóbb dízelek sajátja), hirtelen nem tudnék más okot mondani.
csak annyira gondoltam, hogy városban az átlagjúzer rövid távokat közlekedik, arra pedig a dízelek rosszabbak, ha gyakorlatilag állandóan hideg motorral kell menni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #651 Dátum: 2012.12.27 15:35:25 »
És amúgy... miért rosszabb  :szemez: ? A lassabban bemelegedő fűtésen kívül (ez is csak a régebbi/olcsóbb dízelek sajátja), hirtelen nem tudnék más okot mondani.
Csak saját tapasztalat: ha innen lakástól megyek a gyerekért a suliba (ez 2 km), a benzines Corolla üzemmeleg lesz megérkezésre, a dízel Ave vízhőfok jelzője a legalsó vonalat éri csak el. Pedig a Corolla udvari hőmérsékletről indul (0 fok körül volt épp), az Ave meg garázsból (14-16 fok).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #652 Dátum: 2012.12.27 16:34:48 »
csak annyira gondoltam, hogy városban az átlagjúzer rövid távokat közlekedik, arra pedig a dízelek rosszabbak, ha gyakorlatilag állandóan hideg motorral kell menni.
Igen. De ez milyen közvetlen hátránnyal jár, az (esetleges) gyengébb fűtésen kívül? Fogyasztani így is jóval kevesebbet fogyasztanak; az pedig, hogy az arányaiban gyakoribb hideg üzem miatt a motor előbb el fog kopni, az illető tulajdonost jó eséllyel nem fogja érinteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Nissan
« Válasz #653 Dátum: 2012.12.27 18:06:20 »
Mint utólag kiderült, az a papír, amit a megrendeléskor kitöltöttek, az csak egy un. előrendelés és előzetes árajánlat volt (ezt akkor nem közölték). Persze e mögé már oda volt csatolva az ÁSZF, amit nyomban alá is irattak. Ekkor kellett 10%-ot leperkálni.

Amikor a kocsi megérkezett a telephelyre, akkor kellett újra bemenni és miután a teljes vételár kifizetésre került, adtak egy "hivatalos" megrendelőt és árajánlatot. Ekkor jeleztem, hogy nem stimmelnek a kiegészítők árai, ...
Biztosan bennemvan a hiba,de továbbra sem áll teljesen össze a kép.

Azt értem,hogy trükköztek az előzetes árajánlattal,és csak utólag nézhetted meg a számlát. (A ledátumozott papírok másolataival mehetsz panaszt tenni a generál importőrhöz. A zsebbe 8e meg tanúk nélkül a zsarolásra nem elég, de az APEH szereti az ilyeneket. Kellemes egy visszamenőleges ellenőrzés az értékesítőnél, nyilván a főnökség is repdesni fog örömében ... )

Azt viszont nem értem, hogy a maradék 90% kifizetése előtt hogyan nem tűnt fel az, hogy  180e-rel többet kérnek mint az előzetes árajánlat. Mire fel?

Amennyiben az előrendelésben nem rögzített dolgot akarnak kifizettetni, illetve a néha szokásos árfolyam rögzítésen túl történt az áremelés, akkor a szerződés lényeges elemét az eladó egyoldalúan megváltoztatta, tehát hátrányos következmények nélkül ellehet állni tőle,azaz lehet visszakérni a befizetett előleget.  Elbeszélgetés nem használ akkor--> fizetési meghagyás, nem fizetnek határidőre akkor -->2milláig közjegyző, (2 felett felette bíró ami néhány nappal lassabb) kiállítja a behajtáshoz szükséges végzést és máris le lehet pénzért menni a számlavezető bankjukba.

Nyilván céges vásárlás bonyolítja a dolgokat, mert az év végén növelni kellene a kiadásokat hogy minél kevesebb után kelljen adózni. Ez esetben dönteni kell, melyik a kisebb veszteség.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Nissan
« Válasz #654 Dátum: 2012.12.27 18:37:44 »
teljesen más tapasztalatom van a Toyota kereskedésekkel. Pedig 3-ból két alkalommal teljesen ismeretlen helyen vettem kocsit (Mayer és Rácz).
Első alkalommal a Yarisnál aznap utaltuk a pénzt, amkor szóltak, hogy lehet menni a kocsiért, csak egy faxon küldött utalási megbízást tudam nekik bemutatni, de szó nélkül kiadták az autót. Pedig akkor még egy utalás 2-3 napig is eltartott. Ráadásul mikor szóltam, hogy vennék bele szőnyeget, akkor az értékesítő bevitt a raktárba és azt mondta, hogy bármelyiket választhatom, grátisz. ...
Nyilván én is az általuk megszokottnál bizalmatlanabb vagyok, ami ellen reakcióval járhat. Előfordulhatott viszont az, hogy első esetben a 2002-es helyközi választások miatti rendszer teszt akadályozta a papírmunkájukat, csak kényelmesebb volt ráfogni a könyvelésre, ill. utólag az jut még eszembe, hogy a kereskedésnek likviditási gondjai voltak, és lehet addig nem kapott papírokat,amíg tovább nem utalt. A bolt ugyanis a vétel után hamarosan bezárt. Második esetben a japán gyártású autóhoz nem volt klímájuk (akkor még a SOL kivételével mindegyikbe itthon utólag rakták bele,mert így kevesebbet kellett az eladónak közterheket fizetni), és a könyvelésen meg nem jelenő utalás talán időhúzásra mehetett.
A 3.esetben igazából nem volt probléma, a gk. átnézése után gyakorlatilag párhuzamosan intézték a TMH-tól a papírok lekérését az utalásommal, igaz ebben az esetben kb. 18% előleget adtam.

Ajándékot 1x kaptam, egy üveg bort ami nagyon kellemes meglepetés volt. Eddig mindig előre belealkudtam amire szükségem volt.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #655 Dátum: 2012.12.28 16:06:29 »
Biztosan bennemvan a hiba,de továbbra sem áll teljesen össze a kép.
A 616-os bejegyzést nem olvastad el figyelmesen  ;) "Időközben kiderült, hogy a csalinak használt kedvezményt a 2 db extratartozék árának ad hoc jellegű felszorzásával azonnal vissza is vették."
Mivel árlistát nem adott, így nem tudtam megnézni a tartozékok árát. A tényleges ár csak a reklamációnál derült ki.
Az előzetes árajánlat pontosan azt az árat tartalmazta, amit ki kellett fizetni, csak már akkor simlis volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Nissan
« Válasz #656 Dátum: 2012.12.28 17:45:56 »
A 616-os bejegyzést nem olvastad el figyelmesen  ;) "Időközben kiderült, hogy a csalinak használt kedvezményt a 2 db extratartozék árának ad hoc jellegű felszorzásával azonnal vissza is vették."
Mivel árlistát nem adott, így nem tudtam megnézni a tartozékok árát. A tényleges ár csak a reklamációnál derült ki.Az előzetes árajánlat pontosan azt az árat tartalmazta, amit ki kellett fizetni, csak már akkor simlis volt.
Még a 615-öst is elolvastam,de nem a hozzászólás száma a lényeg.-)
Számomra az jött le a szavaidból, hogy másik kereskedő ajánlatát eléjük téve ( továbbiakban "A") fogtál az ár tárgyalásába.
Mondataidból következően szerintem 2 variáció lehetséges (ezért irtam, hogy nem teljesen értem):
a) kaptál egy előzetes nem részletezett árajánlatot X összegről (elfogadtad,mert X< A) , majd ezt kifizetted 2
    részletben (0,1xX+0,9xX) és az egész kifizetése után kapott számlán láttad csak részletesen, hogy ugyan
    az előzetes árajánlatban szereplő X-et fizetted összesen,de riasztó+gumiszőnyeg+sárfogóra pofátlan
    összegeket számoltak el. Ebben az esetben mivel A>X amit fizettél, kár nem ért mert a kialkudott összeget
    fizetted
, csak rosszul esik a kereskedő eljárása (eltekintve a hulladék gumiszőnyegtől,és a kérdéses
   riasztótól). Igazából csak a beetető duma miatt esik rosszul, az árpolitikájuk lényegtelen, a lényeg a
   kifizetett teljes ár, ami az előzetes ajánlatban ismert X összegnek megfelel, kedvezőbb találtad mint A-t.
 
b) kaptál egy előzetes nem részletezett árajánlatot X összegről (elfogadtad, és leelőlegezted mert
    X< A), majd kérted a fenti extrákat, aminek nem közölték az árait , és ennek ellenére megrendelted.
    Irásban megrendelni bármit az ár ismerete és rögzítése nélkül elég magas labda.
    Pénztárnál kérik a fennmaradó 90%-ot és még kérnek Y-t (ha jól olvastam 170e+117e) az utólag beszerelt
    extrákért.  Mivel az extrákat is írásban kérted, ezért gátlástalanul kifizettették a magas labdát.-(

    Amennyiben nem kérted az extrákat írásban, akkor megköszönhetted volna az "ajándékokat", mert nem lett
    volna jogalapjuk kifizettetni a +Y-t, illetve ebben az esetben a csak a maguk kárára térhetnek csak el a
    leelőlegezett árajánlattól, ellenkező esetben a szerződés módosítást nem vagy köteles elfogadni. Az előleg
    visszaszerzésének módját korábban leírtam.

Melyik volt a kettő közül, vagy kihagytam vmit?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #657 Dátum: 2013.05.05 19:14:24 »
Bereltunk egy Nissan Versat es tettunk egy kort.
A puttonyos verzio jutott, aminek eleg Thalias alakja van  :)
1.6 motor (109 loero) CVT valtoval. A kocsiban 45 ezer km volt mikor atvettuk. Igazi kisautos filing: semmi cicoma, mindenhol plasztik es a vallaim lelogtak az ulestamlarol  :lol: Az elso berelt auto, aminel a kedergumik lejottek a csomagtartonal es a csomagtarto boritasok is el voltak mar valva. A baloldali visszapillanto pedig erosen remegett allandoan.
Amugy meglepo mennyire sok hely volt a masodik ulessorban. Joval tagasabb volt erzesre mint a Focus III anno. Hatul a lebter pedig merve is tobb volt. Total hatratolt ulessel siman beultem ugy hatra, hogy nem ert a labam az elso ules hattamlajahoz  :eek: Mindezt egy kis autoban  :clap: A csomagtarto meg 500+ liter ugy ranezesre.
Az auto nem volt raketa, de legalabb a valto nem porgette szet: 130-nal (valos!) 2600-at forgott. Meg szerencse, mert ilyen gusztustalan motorhangot en meg nem hallottam. Inkabb dizelt uvegelnek mint ezt. 3ezer folott valami olyan ormotlan hangja volt, hogy az asszony is csak nevetve jajgatott  :lol: :wacko: De alapjaraton nem lehetett megmondani, hogy jar-e vagy sem  :) A valto nekem neha furcsa volt: peldaul padlogaznal neha csak lassan vanszorgott fel 6ezer kornyekere a fordulat maskor meg rogton. Illetve mintha neha valtott volna a CVT ellenere, ezt foleg varosi temponal lehetett erezni. Hideg motornal pedig, amikor a kuplung zart (gondolom az elindulasnal ennek is kell) egy bakkecskes mozdulattal randultunk mindannyian  :lol:
Amugy jol fogyasztott: 1200 merfold teljes atlaga 5.85 lett, vegig klimaval. Azert ez nagyon jo  :yes: Klimaval 130-nal a BC 6.5-6.7 kozott ugralt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Nissan
« Válasz #658 Dátum: 2013.05.05 20:50:30 »
Bereltunk egy Nissan Versat es tettunk egy kort.
A puttonyos verzio jutott, aminek eleg Thalias alakja van  :)
1.6 motor (109 loero) CVT valtoval. A kocsiban 45 ezer km volt mikor atvettuk. Igazi kisautos filing: semmi cicoma, mindenhol plasztik es a vallaim lelogtak az ulestamlarol  :lol: Az elso berelt auto, aminel a kedergumik lejottek a csomagtartonal es a csomagtarto boritasok is el voltak mar valva. A baloldali visszapillanto pedig erosen remegett allandoan.
Amugy meglepo mennyire sok hely volt a masodik ulessorban. Joval tagasabb volt erzesre mint a Focus III anno. Hatul a lebter pedig merve is tobb volt. Total hatratolt ulessel siman beultem ugy hatra, hogy nem ert a labam az elso ules hattamlajahoz  :eek: Mindezt egy kis autoban  :clap: A csomagtarto meg 500+ liter ugy ranezesre.
Az auto nem volt raketa, de legalabb a valto nem porgette szet: 130-nal (valos!) 2600-at forgott. Meg szerencse, mert ilyen gusztustalan motorhangot en meg nem hallottam. Inkabb dizelt uvegelnek mint ezt. 3ezer folott valami olyan ormotlan hangja volt, hogy az asszony is csak nevetve jajgatott  :lol: :wacko: De alapjaraton nem lehetett megmondani, hogy jar-e vagy sem  :) A valto nekem neha furcsa volt: peldaul padlogaznal neha csak lassan vanszorgott fel 6ezer kornyekere a fordulat maskor meg rogton. Illetve mintha neha valtott volna a CVT ellenere, ezt foleg varosi temponal lehetett erezni. Hideg motornal pedig, amikor a kuplung zart (gondolom az elindulasnal ennek is kell) egy bakkecskes mozdulattal randultunk mindannyian  :lol:
Amugy jol fogyasztott: 1200 merfold teljes atlaga 5.85 lett, vegig klimaval. Azert ez nagyon jo  :yes: Klimaval 130-nal a BC 6.5-6.7 kozott ugralt.
irigyellek.
szentpétervárt is útba ejtettétek?  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #659 Dátum: 2013.05.05 23:12:01 »
Bereltunk egy Nissan Versat es tettunk egy kort.
A puttonyos verzio jutott, aminek eleg Thalias alakja van  :)
Hát, ez rútabb, mint a Thalia  :lol: ... Rettentő esetlen, aránytalan egy jószág, főleg elölről meg oldalról. Belül meg amolyan Logan-féle minimálautó, ahogy nézem  :) ... De amiket írsz a képességeiről, az szimpatikus  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )