Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216595 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Nissan
« Válasz #630 Dátum: 2012.12.26 01:29:16 »
Tudod mit nem értek whis? ezek után hogy a francba akarnak még mindig Nissant?  :surrender:
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Nissan
« Válasz #631 Dátum: 2012.12.26 09:18:31 »
városba pár kmre pont nem jó a dizel, nehezebb hideginditás, motor sokkal később melegszik. stb.  :hmmmm:
Tévedés! Azért van nagyobb aksija, hogy könnyebben inditson. Rövid uton  a felét fogyasztja,mint a benzines, de akinek ez nem számit ;)
Lassabban melegszik, mert nem pazarolja a hőt :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Nissan
« Válasz #632 Dátum: 2012.12.26 09:20:40 »
jó.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Nissan
« Válasz #633 Dátum: 2012.12.26 09:38:34 »
Ez a Primera nekem is bejön, jó nagy tepedt dög, elfér benne minden, kellően erős, megbízható és igen jó árban van. Ha lesz időm megnézem a választékot, hogy miket adnak még ebből...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Nissan
« Válasz #634 Dátum: 2012.12.26 10:18:00 »
Tévedés! Azért van nagyobb aksija, hogy könnyebben inditson. Rövid uton  a felét fogyasztja,mint a benzines, de akinek ez nem számit ;)
Lassabban melegszik, mert nem pazarolja a hőt :D
városba a dízel valóban rosszabb választás egy benzinesnél

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #635 Dátum: 2012.12.26 16:22:05 »
OldPiet-et a fogyin kivul semmi nem erdekli  :flowers: ... es valljuk be, valahol tenyleg nem mindegy, hogy 6 liter vagy 9-10  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #636 Dátum: 2012.12.26 21:22:46 »
Na, a lényeg, hogy kiadták a kocsit. Gondoltam, hogy készülnek valami kompenzációs meglepivel. De ez elmaradt. Illetve meglepetés volt, csak nem pozitív.
Amit adtak gumiszőnyeg garnitúrát, azt másnap ki is dobtuk, a Tescoban különb szettet adnak egy ezresért. Papírvékony, a mérete sem stimmelt. Vettem az autoszönyeg.hu-n szupit.
A tankban annyi gázolaj volt, hogy a 300m-re lévő kútig (MS kivezető Shell) épp kitartott. Tettünk bele 10 litert és a mutató meg sem mozdult. Ezt is szóvá tettem, hogy azért illik min. 5 litert beletölteni átadáskor, de szerintük nem kell. Ja, ez onnan jött ki, hogy gondoltuk indulás előtt beindítjuk a motort, járjon 1-2 percet, amíg megnézzük a visszajelzőket, körbejárjuk az autót, beállítjuk a tükröket, ülést stb. De a fickó azonnal leállítatta, hogy nincs benne nafta és nehogy vontatni kelljen  :eek:

Ami az üzletkötésben nagyon nem tetszett az az volt, hogy a 90e Ft-os riasztót (hivatalos szerviz ár beszereléssel együtt) 170e-ért számolták fel, a 2 pár sárfogó gumit (hivatalos szerviz ár beszereléssel 17.200 Ft) 117e Ft-ért. És ez szerintük így teljesen korrekt. Hisz adtak kedvezményt az autó árából. Ja, és tartozék árlista azóta sem létezik. Érdekes módon, a Duna autónál van ilyen...
Hab a tortán, hogy az okmányirodai ügyintézésért még kért borítékban 8e Ft-ot, hogy "simán és időben" menjen a forgalomba helyezés.

Azt hiszem, hogy rendezem a gondolataimat és írok egy szép levelet Gablini bácsinak. Hátha nem tud róla, hogy a szalonjában miket művelnek az eladók, ezzel hogyan fognak illetve űznek el hosszabb távon ügyfeleket.
Ha meg tud róla, akkor még rosszabb a helyzet, lehet hogy a TotalCart is érdekelné egy ilyen sztori...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Nissan
« Válasz #637 Dátum: 2012.12.26 21:37:05 »
Kb. 180.000-et rádobtak pluszban, és még a szőnyeget, meg az üzemanyagot is kilopták belőle?
Bocsánatot kérek előre is, nem tudom, ki vette (remélem, hogy nem Te  :surrender: ), de nagyon kellhetett a kocsi, ha mindezek után így is elvitte  :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.26 22:04:51 írta vd1234 »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #638 Dátum: 2012.12.26 21:44:33 »
De, mi vettük (após).
Sajna mivel már két héttel korábban ki kellett fizetni a teljes vételárat, így utólag nem hagyhattuk ott...
Amúgy megnéztem az "Általános szerződési feltételeket", gyakorlatilag a vevőnek szinte semmihez nincs joga (csak fizet, kussol és örül az autónak), míg a márkakereskedő jó alaposan bebiztosítja magát mind jogilag, mind anyagilag.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Nissan
« Válasz #639 Dátum: 2012.12.26 22:07:34 »
Az ilyen márkakereskedő megérdemelne egy "reklámot", főleg ebben az internetes korban  :ph34r:
Fogyasztóvédelem, MKIK vagy hasonszőrű szervezetek is megérnének egy levelet talán  :helpsmilie:
ÁSZF is törvényes kell legyen  :excl:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #640 Dátum: 2012.12.26 22:32:56 »
ÁSZF is törvényes kell legyen  :excl:
Törvényesnek bizonyára törvényes, csak épp a vevő jogai annyival vannak elintézve, hogy a PTK szerint, a saját dolgaik meg 3 oldalon keresztül részletesen leírva. De szerintem ez mindenütt így van, amúgy.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Nissan
« Válasz #641 Dátum: 2012.12.26 23:05:32 »
Sajnos a szerződések mindenütt 1kaptafára készülnek, sehova nem lehet vinni saját szerződést. A hibás teljesítés, illetve az eladó által kikötött késedelmei kamat azonban nagyon érdekessé tudja tenni a helyzetet, a márkaszervizek egy erre alapozott ügyvédi fellépésre nincsenek felkészülve.
Azt nem értem ebben az egészben, hogyan kerülhetett aláírásra szerződés annak lényeges elemei nélkül (mit, mennyiért, fizetési és szállítási határidők) illetve, ha ezek benne voltak, és nem felelnek meg, akkor miért lett aláírva.
Sárvédőgumi, és gyári gumiszőnyeg szett utólag alkatrészként vásárolva általában olcsóbb, beszerelni meg még talán jobb is sk.mert el8tte le lehet kezelni a fémet, illetve higgadtan ellenőrizni fizetés előtt (ebbe ugye a kocsiátvétel izgalma bekavar.)
Arról nem is beszélve, hogy riasztóból, illetve gumiszőnyegből a gyárinál jobbat lehet venni.
Ne érts félre, nem kötözköni, okoskodni akarok, hanem nem látok tisztán. :surrender:
Egyébként meg a kereskedés eljárása felháborító, a zsebbe 8e meg akár bűncslekmény is lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.26 23:08:46 írta Agyarka »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #642 Dátum: 2012.12.27 01:53:28 »
Ha meg tud róla, akkor még rosszabb a helyzet, lehet hogy a TotalCart is érdekelné egy ilyen sztori...
Mindenkepp csinalj belole visszhangot. Elkepeszto, hogy ez ma megtortenhet  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #643 Dátum: 2012.12.27 01:55:48 »
De, mi vettük (após).
Sajna mivel már két héttel korábban ki kellett fizetni a teljes vételárat, így utólag nem hagyhattuk ott...
Nekem anno "csak" a felet kellett elore kifizetnem. A masodik felet ott helyben utaltam at netbankon es kinyomtattuk kozosen az errol szolo igazolast.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Nissan
« Válasz #644 Dátum: 2012.12.27 08:17:44 »
Eddig még a papírmunkához sehol nem kezdtek hozzá, amíg a teljes vételár meg nem érkezett a számlájukra, és a könyvelés ezt le nem jelentette az értékesítőnek. Volt olyan cég, ahol ez utóbbi 2 munkanapot vett igénybe.-( Átvételkor már csak a papírmunkával kapcsolatos költségeket, illetve legutóbb az általam nem kért (mert vittem) eü. csomagot, illetve az eladáskor a "benne van az árban" kijelentéssel kínált üveg gravírozást. Igen, benne volt, külön tételként, és mivel "semmi sincs ingyen" (ezt persze csak a a számla kiállítása után mondta) ezért szépen felszámolva. Utólag kiderült, hogy a biztosítást is csak a számomra drágább módon sikerült megkötniük, pedig külön kértem, és -állításukkal ellentétben- nem volt akadálya az e verzió kötésének. Általuk kötött biztosítás és náluk vásárolt eü csomag nélkül nem adták át a kocsit.