Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 219727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #615 Dátum: 2012.12.13 17:31:12 »
Bővebben majd jövő héten, ha átadták az autót.
A lényeg, hogy egy meglévő árajánlatra (másik kereskedő) ők adtak egy jobbat, hogy mindenképp náluk vegyük meg a kocsit. Akkor is és ma is kértem tőlük egy tartozék árlistát, hogy válasszak pár plusz dolgot. Jobb helyen ezt maguktól odatolják a vevő elé, hogy minél több dolgot el tudjanak még sózni, hisz ezeken nagyobb haszon van.
Ilyen nekik nincs, az árakat hasraütésre mondják (ezt a szalonvezető is elismerte/állította). Időközben kiderült, hogy a csalinak használt kedvezményt a 2 db extratartozék árának ad hoc jellegű felszorzásával azonnal vissza is vették.
Amikor ezt nehezményeztem, akkor nem hogy elnézést kértek volna a "tévedésért", hanem "ön most rosszul járt, mi meg jól, ilyen az üzlet" kijelentéssel elintézettnek tekintették a dolgot.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #616 Dátum: 2012.12.13 17:41:43 »
:hmmmm: Szervizben náluk voltam, Budaörsön, akkor és ott nagyon korrektek, szimpatikusak voltak, bár egy új autó vétele más történet.
A szerviz szintén egy másik történet. Egyrészt egy éves kötelező szerviz 4-6 órát tartott náluk, ami írtó sok. Két garis szériahibát csak úgy javítottak, mintha a fogukat húzták volna (mondjuk Hovány még rosszabb, ott ezekkel a hibákkal elhajtottak, illetve alkatrész+munkadíj ellenében foglalkoztak volna).
Másrészt, mint most utólag kiderült, a Nissan által elismert és belsőleg kihírdetett szériahibákat első körben elhallgatták és nem csinálták meg. Egyik ilyen az első szériás Qasqai-ok hátsó lengéscsillapítóinak hibája, mely a csomagtér felől kopogó hangot adott. Ezt többször jeleztem, mindig azt mondták, hogy ez sajnos ilyen, nem lehet vele mit csinálni, vagy azt, hogy nekik nem csinálja, valami csomag zörög. A szerződés aláírásakor hosszabban beszélgettem a fickóval, kérdeztem, hogy a ráncfelvarrott is kopog-e hátul. A válasz az volt, hogy nem, de az első szériának sem kellett volna, hisz a hiba ismert és azonnal cserélték is, aki jelezte. Mondtam, hogy én is jeleztem, de nem cserélték. Erre ő, hogy miért nem hozzájuk vittem? Mondtam, hogy 6 szervizlátogatásból 4x náluk jártam, de leráztak. Ekkor gyorsan témát váltott.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Nissan
« Válasz #617 Dátum: 2012.12.13 19:33:18 »
Bővebben majd jövő héten, ha átadták az autót.
Ez mar igy, nagy vonalakban is gusztustalan es gatlastalan. Egy murvas neppertelepnel csak a szemoldokom huznam fel, de egy markaszervizben. Csoda hogy tuleltek eddig a valsagot  :nonono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Nissan
« Válasz #618 Dátum: 2012.12.13 19:40:04 »
Elszomorító, lassan már tényleg nem tudja hova vinni az ember az autóját (feltéve, ha ragaszkodik olyan úri huncutságokhoz, mint számla, garancia, netán vásárolna assistance-ot...)  :no: Egyelőre én még elviszem a következő szervizre a Gablinihez, remélve, megmarad az eddigi jó benyomásom róluk.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Nissan
« Válasz #619 Dátum: 2012.12.15 14:12:00 »
Amikor ezt nehezményeztem, akkor nem hogy elnézést kértek volna a "tévedésért", hanem "ön most rosszul járt, mi meg jól, ilyen az üzlet" kijelentéssel elintézettnek tekintették a dolgot.
:eek: ... Ez szó szerint így hangzott el?! Elképesztő  :nonono: :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Nissan
« Válasz #620 Dátum: 2012.12.17 08:32:54 »
Pont beszélgettünk a hétvégén, hogy ha új autót vennék, biztos egy vidéki márkakereskedésbe mennék. Ők sokkal inkább küzdenek a túlélésért, és nyilván kevésbé engedhetik meg maguknak ezt a magatartást. Sőt bármit bevállalnak, csak náluk vedd az autót.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Nissan
« Válasz #621 Dátum: 2012.12.17 09:46:16 »
Pont beszélgettünk a hétvégén, hogy ha új autót vennék, biztos egy vidéki márkakereskedésbe mennék. Ők sokkal inkább küzdenek a túlélésért, és nyilván kevésbé engedhetik meg maguknak ezt a magatartást. Sőt bármit bevállalnak, csak náluk vedd az autót.
apám egy pesti opel meg ford kereskedésben járt ajánlatért. mindkettőben érződött, hogy ők is a túlélésért küzdenek, az astrára egészen csillagászati engedményt adtak. nem csoda, hogy ezer eurót buknak mosanában minden egyes eladott kocsin...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #622 Dátum: 2012.12.18 07:09:56 »
"bármit bevállalnak, csak náluk vedd az autót."
Úgy látszik, ez itt is igaz volt  :censored:
De ezt szerintem csalásnak hívják. Ők üzletnek.
Csütörtökön elhozzuk a kocsit, utána meglátom, hogy akarom-e őket még szorongatni egy kicsit.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Nissan
« Válasz #623 Dátum: 2012.12.18 07:14:04 »
Pont beszélgettünk a hétvégén, hogy ha új autót vennék, biztos egy vidéki márkakereskedésbe mennék. Ők sokkal inkább küzdenek a túlélésért, és nyilván kevésbé engedhetik meg maguknak ezt a magatartást.
Voltunk vidéki szalonban is, hasonlóan lekezelő, bunkó stílussal bírtak. És náluk volt az, hogy két garis hibával simán elhajtották apósomat. Ezért inkább felhozza Pestre a kocsit az éves szervizekre. Ugyanez a Toyotával is (Nyíregyháza, Debrecen).  :excl:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Nissan
« Válasz #624 Dátum: 2012.12.18 08:22:20 »
Bővebben majd jövő héten, ha átadták az autót.
...
Amikor ezt nehezményeztem, akkor nem hogy elnézést kértek volna a "tévedésért", hanem "ön most rosszul járt, mi meg jól, ilyen az üzlet" kijelentéssel elintézettnek tekintették a dolgot.

Soha nem vettem új autót, és  nem tudom, mi a pálya ilyenkor  :no: Azt sem tudom, mit lehetne tenni.
De ha egy mód volna rá, ezek után biztos nem venném meg tőlük. Ha még a vétel előtt ilyet megengednek maguknak, akkor a vétel után semmi jóra sem lehet számítani szvsz.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Nissan
« Válasz #625 Dátum: 2012.12.22 09:49:12 »
Ilyet érdemes megvenni, vagy van sok buktatója? :hmmmm: Hogy sima turbó diesel az nem probléma, nekem ez a heppem ::)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/primera_wagon/nissan_primera_wagon_2.0_td_elegance-6429777

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Nissan
« Válasz #626 Dátum: 2012.12.22 11:01:45 »
Autót szeretnél cserélni?
Ez amúgy nem tűnik rossznak...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Nissan
« Válasz #627 Dátum: 2012.12.22 11:48:44 »
Autót szeretnél cserélni?
Ez amúgy nem tűnik rossznak...
Nem ,kéne mégegy, kímélni a Corit, városba, cuccolni stb

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nissan
« Válasz #628 Dátum: 2012.12.22 12:52:01 »
Ilyet érdemes megvenni, vagy van sok buktatója? :hmmmm: Hogy sima turbó diesel az nem probléma, nekem ez a heppem ::)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/primera_wagon/nissan_primera_wagon_2.0_td_elegance-6429777
Nekem ilyen volt, ez a P11/144 modell, a "cicaszemű". Nálam egy kétliteres benzines szívó volt. 7-8 literrel elmászkáltam vele. Böhöm nagy hajó, nagyon szerettem, dacára a sok Bosch kütyünek. Egy baja volt, hogy egyszer hátulról belement egy Hiace, aztán rá egy Golf, ami rátolt egy Bimmerre. GTK. lett a vége. Ráadásul gyári xenonos volt, kiváló vetítőlencsés fényszóróval. Az SR20DE motoros kocsik híresen agyonverhetetlenek, a japók 450 LE-is is fel tudják húzni, persze biturbósítva.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Nissan
« Válasz #629 Dátum: 2012.12.24 06:50:30 »
városba pár kmre pont nem jó a dizel, nehezebb hideginditás, motor sokkal később melegszik. stb.  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002