Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216739 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #90 Dátum: 2005.04.08 07:17:44 »
Idézetet írta: "Peter"
Dehogynem! En is egy ceges 1.5 Almerat hajtok.

Mikori kiadás?
Amúgy teljesen egyforma a "teszteredményünk"  :wink:
A mienk 2001-es volt, most egy 2003-as van.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Nissan
« Válasz #91 Dátum: 2005.04.08 15:32:51 »
Idézetet írta: "whis"
Mikori kiadás?


Most nincs nalam, nem tudom megnezni a forgalmit, de azt hiszem 2001. HVR-xxx a rendszama.

Mindig joleso erzes vegre atulni a sajat automba :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #92 Dátum: 2005.04.08 15:53:44 »
Hát Almerához nem tudok mit hozzátenni, a Primerához se igen sokat, az enyém fullos és még +ez is van benne. Azt kell mondanom, hogy kényelmesebb az ülése, mint a Carinámnak volt, igaz eltartott egy darabig, míg megtaláltam az ideális kormány - ülés pozíciót. Ennek az ülése mindenféleképpen állítható, ülőlap-dőlésszög, stb.

A "sima" Primerához képest sok a különbség az ergonómia terén is.
Nekem az Almera egy kicsit mozdonyosnak hat. A Primerám alacsonyabb nála, pedig egy fél kategóriával feljebb egerészik. (alsó-közép - vagy kompakt és közép)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #93 Dátum: 2005.04.08 19:19:08 »
Idézetet írta: "Peter"
Most nincs nalam, nem tudom megnezni a forgalmit, de azt hiszem 2001. HVR-xxx a rendszama.

A rendszámból ítélve ez kb. 2001 augusztus - 2002. januári forgalomba helyezésű lehet.
music     

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Nissan
« Válasz #94 Dátum: 2005.04.08 21:30:59 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Peter"
Most nincs nalam, nem tudom megnezni a forgalmit, de azt hiszem 2001. HVR-xxx a rendszama.

A rendszámból ítélve ez kb. 2001 augusztus - 2002. januári forgalomba helyezésű lehet.

A biztos nem 2002-es, a 2001 lesz akkor a nyero!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #95 Dátum: 2005.04.08 23:14:59 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Hát Almerához nem tudok mit hozzátenni, a Primerához se igen sokat, az enyém fullos és még +ez is van benne. Azt kell mondanom, hogy kényelmesebb az ülése, mint a Carinámnak volt, igaz eltartott egy darabig, míg megtaláltam az ideális kormány - ülés pozíciót. Ennek az ülése mindenféleképpen állítható, ülőlap-dőlésszög, stb.

A "sima" Primerához képest sok a különbség az ergonómia terén is.
Nekem az Almera egy kicsit mozdonyosnak hat. A Primerám alacsonyabb nála, pedig egy fél kategóriával feljebb egerészik. (alsó-közép - vagy kompakt és közép)


Ha megnézed , az utóbbi időben az összes autó magassága megnőtt . Ez most a módi - persze van praktikus oldala is . Néha döbbenten nézem , hogy a Camrym mennyivel alacsonyabb a mai autóknál (némelyiknél közel 20 centivel , és most nem az egyterűekre gondolok , természetesen) . Ebből a szempontból még a te Primerád is oldschool gép , hasonlóan pl. a Carina E-hez is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #96 Dátum: 2005.04.08 23:30:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha megnézed , az utóbbi időben az összes autó magassága megnőtt. Ez most a módi - persze van praktikus oldala is.

Ebből a szempontból a mostani Almera még smafu - a következő lesz majd az igazán magas!
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #97 Dátum: 2005.04.10 16:23:05 »
Idézetet írta: "Peter"
Most nincs nalam, nem tudom megnezni a forgalmit, de azt hiszem 2001. HVR-xxx a rendszama.

Akkor pont olyasmi, mint amilyen nálunk volt (HRS-xxx)  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #98 Dátum: 2005.04.11 08:32:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Hát Almerához nem tudok mit hozzátenni, a Primerához se igen sokat, az enyém fullos és még +ez is van benne. Azt kell mondanom, hogy kényelmesebb az ülése, mint a Carinámnak volt, igaz eltartott egy darabig, míg megtaláltam az ideális kormány - ülés pozíciót. Ennek az ülése mindenféleképpen állítható, ülőlap-dőlésszög, stb.

A "sima" Primerához képest sok a különbség az ergonómia terén is.
Nekem az Almera egy kicsit mozdonyosnak hat. A Primerám alacsonyabb nála, pedig egy fél kategóriával feljebb egerészik. (alsó-közép - vagy kompakt és közép)


Ha megnézed , az utóbbi időben az összes autó magassága megnőtt . Ez most a módi - persze van praktikus oldala is . Néha döbbenten nézem , hogy a Camrym mennyivel alacsonyabb a mai autóknál (némelyiknél közel 20 centivel , és most nem az egyterűekre gondolok , természetesen) . Ebből a szempontból még a te Primerád is oldschool gép , hasonlóan pl. a Carina E-hez is .


Well, mondaná a tanult angol, és rápöfentene egy szivara, amolyan igényesebb gyarmatáru fajtájúra, majd kifújva a füstön megemlítené, hogy már nem tisztelik a tradíciókat. Az autónak legyen autóformája stb.

Még mindíg furcsálom a Lianákat. Sokkal jobban néznének ki, ha egy kicsit hosszabak és szélesebek lennének. Valahogy az arányok elcsúsztak felfele. Csak azt nem értem, hogy miért. Trend, divat, tudatos kategória eltolás, bibibí, ebbe még kalapban is be lehet ülni.......

Autópályán meg billeg az oldaszélben, mint a fene.

Én megmaradok az oldscool-nél. Bár a Corolla is magasabb, mint a Primerám, igaz nem sokkal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #99 Dátum: 2005.04.11 08:45:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Még mindíg furcsálom a Lianákat. Sokkal jobban néznének ki, ha egy kicsit hosszabak és szélesebek lennének. Valahogy az arányok elcsúsztak felfele. Csak azt nem értem, hogy miért. Trend, divat, tudatos kategória eltolás, bibibí, ebbe még kalapban is be lehet ülni...

Igen, az embernek az az érzése, hogy elöl-hátul meg kéne fogni és egy kicsit kihúzni, akkor nézne ki jól.
Egyébként meg minden divat elmúlik egyszer, majd csak ez is el fog...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #100 Dátum: 2005.04.11 08:49:23 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Még mindíg furcsálom a Lianákat. Sokkal jobban néznének ki, ha egy kicsit hosszabak és szélesebek lennének. Valahogy az arányok elcsúsztak felfele. Csak azt nem értem, hogy miért. Trend, divat, tudatos kategória eltolás, bibibí, ebbe még kalapban is be lehet ülni...

Igen, az embernek az az érzése, hogy elöl-hátul meg kéne fogni és egy kicsit kihúzni, akkor nézne ki jól.
Egyébként meg minden divat elmúlik egyszer, majd csak ez is el fog...



A Suzi amúgy is rövid, de magas autókat szereti, igaz az új Swift kivétel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #101 Dátum: 2005.04.11 09:15:22 »
Ma reggel az esőben tovább kapcsolgattam a szellőzőrendszert. Ha direktben bekapcsolom az első ablak párátlanítást (van külön gombja), bekapcsola klíma.
Ha a levegőbefúvás irányát állítom az ablakra, bekapcsol a klíma.
Viszont ez utóbbi esetben az AC gomb megnyomásával a klíma lekapcsolható, de továbbra is hajlandó az ablakra levegőt fújni.
Lassan csak rájövök, hogy mi a logikája  :)
Az ablaktörlő kicsit furcsa volt, itt a kar végén lévő tekerentyű az intervallum idejét állítja. Ha hátul akarok törölni, akkor egy, a karon bentebb lévő gyűrűv tekerésével tehetem meg. Vagy úgy, hogy a kart előre felé tolom, ekkor spriccel is.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #102 Dátum: 2005.04.25 08:28:42 »
Idézetet írta: "whis"
Ma reggel az esőben tovább kapcsolgattam a szellőzőrendszert. Ha direktben bekapcsolom az első ablak párátlanítást (van külön gombja), bekapcsola klíma.
Ha a levegőbefúvás irányát állítom az ablakra, bekapcsol a klíma.
Viszont ez utóbbi esetben az AC gomb megnyomásával a klíma lekapcsolható, de továbbra is hajlandó az ablakra levegőt fújni.
Lassan csak rájövök, hogy mi a logikája  :)
Az ablaktörlő kicsit furcsa volt, itt a kar végén lévő tekerentyű az intervallum idejét állítja. Ha hátul akarok törölni, akkor egy, a karon bentebb lévő gyűrűv tekerésével tehetem meg. Vagy úgy, hogy a kart előre felé tolom, ekkor spriccel is.
 8)


Ja normál Nissan terminológia. A az ablaktörlőkart felfele megpöckölöd, akkor csak egyet töröl, lefele: szakaszos, lassú, gyors.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #103 Dátum: 2005.04.25 11:36:45 »
Egy kicsit a szerviz-ügyfél kapcsolaton kellen javítaniuk, mert ott még van egy kis tennivaló: most, amikor kicserélték a kocsit egy újabbra, úgy kértük, hogy nyárigumi + éves szerviz legyen meg. Amikor aátadták, azt mondták, rendben. Erre két hét sem tele el, hívtak, hogy elnézték, kell egy éves szervíz az autón.  :evil:
Tavaly csak azért voltam 4x szervizben a kocsival, mert szintén nem nézett senki előre a naptárban, csak mindig egy bejegyzést: áprirlisban gumicsere, majd nem sokkal később a 3+2 éves garanciás revizió, majd ősz végén ismét gumicsere, majd nem sokkal rá, hogy nincs meg az éves szerviz. Itt már kezdtem ideges lenni, azóta van az, hogy nem én megyek szervizbe a kocsival, hanem értejönnek és elviszik  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #104 Dátum: 2005.04.25 21:56:08 »
Ez melyik szerviz, - egyáltalán ugyanaz, vagy mindegyik ilyen?
music