Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216763 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #75 Dátum: 2005.04.06 07:41:15 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Hehehe. Röhögnöm kell. Gyorsbekapcsoló....... Érthet hozzá, ha ezt mondja.......

Nagy hülyeséget nem mondott, közben csak addig ***tattam a gombokat, míg próbáltam rájönni...
Szóval, a nagy tekerőgomb megnyomása bekapcsolja a szellőztetést (nevezhetjük így, mivel fűt-hűt) és attól függően, hogy hány fokra van állítva és hány fok van kint, vagy bekapcsolja az AC-t vagy nem. A pici AC gomb megnyomásakor a klíma minden esetben bekapcsol, akkor is, ha fűtenie kell, ilyenkor a párát szedi ki.
Tehát, ha csak a szellőzést kapcsolom, de hidegebbre tekerem a belső hőfokot, mint ami kint van, magától bekapcsolja az AC-t.
A szélvédő párátlanításakor minden esetben bekapcsolja az AC-t.

A fedcomp működésére már rájöttem  :wink:

A rádió még hátra van, de ott egyelőre megelégszem a beállított csatornákkal  :lol:
Tegnap teletankoltam, a fedcomp szerint 9.1-et fogyasztott előtte. Kíváncsi leszek, nálunk mennyit fog kajálni  :roll: Mondjuk a hatótávot 520 km-re becsülte 60 liter benyával a tankban, ez elégé óvatos becslés.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #76 Dátum: 2005.04.06 09:43:16 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap teletankoltam, a fedcomp szerint 9.1-et fogyasztott előtte. Kíváncsi leszek, nálunk mennyit fog kajálni  :roll: Mondjuk a hatótávot 520 km-re becsülte 60 liter benyával a tankban, ez elégé óvatos becslés.

A korábbiak ismeretében nem is annyira óvatos.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #77 Dátum: 2005.04.06 15:42:38 »
Kösz Palaczk. :-)

A  másik kedvencem a Média, és a Médiák, mint többesszám helyett a Médium.  Most itt nem ecsetelem részletesen, hogy miért a médiák többesszáma a médiÁK, és miért nem a médium, max annyi, hogy a meghonosodott idegen szavakat a honosodást követően a magyar nyelvben használatos ragokkal kell ellátni.

A médium ugye meg a latin többesszám, és ráadásul a magyar nyelvben ez a szó teljesen más értelemben honosodott meg.

Tehát latinul médium, magyarul meg médiák.

Bocs a pongyola fogalmazásért.


Németül is Klimaanlage, igaz a hirdetésekben csak mit Klima, esetleg AC.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #78 Dátum: 2005.04.06 15:44:11 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Trotter66"
Hehehe. Röhögnöm kell. Gyorsbekapcsoló....... Érthet hozzá, ha ezt mondja.......

Nagy hülyeséget nem mondott, közben csak addig ***tattam a gombokat, míg próbáltam rájönni...
Szóval, a nagy tekerőgomb megnyomása bekapcsolja a szellőztetést (nevezhetjük így, mivel fűt-hűt) és attól függően, hogy hány fokra van állítva és hány fok van kint, vagy bekapcsolja az AC-t vagy nem. A pici AC gomb megnyomásakor a klíma minden esetben bekapcsol, akkor is, ha fűtenie kell, ilyenkor a párát szedi ki.
Tehát, ha csak a szellőzést kapcsolom, de hidegebbre tekerem a belső hőfokot, mint ami kint van, magától bekapcsolja az AC-t.
A szélvédő párátlanításakor minden esetben bekapcsolja az AC-t.

A fedcomp működésére már rájöttem  :wink:
 
A rádió még hátra van, de ott egyelőre megelégszem a beállított csatornákkal  :lol:
Tegnap teletankoltam, a fedcomp szerint 9.1-et fogyasztott előtte. Kíváncsi leszek, nálunk mennyit fog kajálni  :roll: Mondjuk a hatótávot 520 km-re becsülte 60 liter benyával a tankban, ez elégé óvatos becslés.




Akkor sem gyorsbekapcsoló. Viszont a klímaberendezés kezelése fejlődött, ha kell alágyújt a klímának automatikus módon.
Majd 1x megsasolom, ha lehet, hiába fejlesztenek mindenhol.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Nissan
« Válasz #79 Dátum: 2005.04.06 21:00:02 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A  másik kedvencem a Média, és a Médiák, mint többesszám helyett a Médium.  Most itt nem ecsetelem részletesen, hogy miért a médiák többesszáma a médiÁK, és miért nem a médium, max annyi, hogy a meghonosodott idegen szavakat a honosodást követően a magyar nyelvben használatos ragokkal kell ellátni.

A médium ugye meg a latin többesszám, és ráadásul a magyar nyelvben ez a szó teljesen más értelemben honosodott meg.

Tehát latinul médium, magyarul meg médiák.


Pont fordítva, a médium az egyesszám, a média a többes.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Nissan
« Válasz #80 Dátum: 2005.04.06 21:45:33 »
Idézetet írta: "laczi"
Pont fordítva, a médium az egyesszám, a média a többes.

Pontosan. És a médiák kifejezés teljesen helytelen.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #81 Dátum: 2005.04.07 01:59:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja, európai szemnek kevés. Ez is az amikra van szabva, ott ennyit szoktak nyomni a hasonló méretű négyhengeresek. Oda elég. Az érem másik oldala: ezek a gépek a méretükhöz képest meglepően takarékosak - és, ahogy mondod, baromi tartósak  :D

Hogy egy baromi nagyot offoljak, volt annak idején egy BMW 325e, amiben egy 2.7-es 125 lovas motor volt, ami takarékosságra (!) volt hangolva...


Igen . Volt ez 5-ösből is , 525e néven . Ezeket az autókat állítólag hihetetlenül nyugisan , könnyedén lehetett vezetni - iszonyat nyomatékosak voltak már 2000-es fordulat környékén is . Úgy mentek föl ötödikben meredek emelkedőkön , mint a veszedelem  :) ... És 10 liter körüli átlaggal simán elmozgatható volt a viszonylag nagy 5-ös kasztni , a 2.7-es motorral  :o
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #82 Dátum: 2005.04.07 02:03:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "laczi"
Pont fordítva, a médium az egyesszám, a média a többes.

Pontosan. És a médiák kifejezés teljesen helytelen.


Jaja . A "médiák" kicsit olyan , mintha azt mondanád , hogy lovakok , autókok vagy éppen ufókok  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #83 Dátum: 2005.04.07 08:13:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Jaja. A "médiák" kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy lovakok, autókok vagy éppen ufókok  :lol:

Ezért javasolnám bevezetni a médiákok kifejezést.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Nissan
« Válasz #84 Dátum: 2005.04.07 08:23:50 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Jaja. A "médiák" kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy lovakok, autókok vagy éppen ufókok  :lol:

Ezért javasolnám bevezetni a médiákok kifejezést.


-Méh jó, hogy ez Japán autók/Nisan topic  :?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #85 Dátum: 2005.04.07 08:26:54 »
Idézetet írta: "Tamás69"
-Méh jó, hogy ez Japán autók/Nisan topic  :?

Én próbálok mindig visszatérni - utána lehet nézni!
Azt hiszem, majd Whis kolléga új Almera-beszámolója fog egyet lökni a helyzeten.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #86 Dátum: 2005.04.07 13:32:09 »
Legyen, igazatok van. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #87 Dátum: 2005.04.07 14:40:08 »
Trotteren és rajtam kívül más nem ül Nissanban (is) ?  :wink:
Egyelőre nincs mit mondanom a gépről... :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Nissan
« Válasz #88 Dátum: 2005.04.07 15:26:44 »
Idézetet írta: "whis"
Trotteren és rajtam kívül más nem ül Nissanban (is) ?  :wink:
Egyelőre nincs mit mondanom a gépről... :)


Dehogynem! En is egy ceges 1.5 Almerat hajtok. Egy honapban kb 1 hetet, es egy tank benyat megyek vele.

Velemenyem. Igazabol nekem a Corolla utan nem nagyon tetszik, de amugy cegautonak idealis. Belul kemeny muanyag minden, zorog mar szinte minden, es koszos a vilagos karpit. Motorikusan se az igazi, 3k rpm alatt iszonyu gyenge, es a hosszu valtoattetelek miatt eleg gyengusnak tunik. Porgetve megjon az ereje, de akkor mar a hangja is. Amugy eleg zajos az auto, szelzaj, futomu, aztan 140 kornyeken elnyom mindent a motor. 1.0 Suzukim csendesebb volt.
Viszont amiert igazan jo cegauto, hogy baromi strapabiro. Eddig 90k km van benne, de az utolag beszerelt riaszton kivul semmi baja nem volt. Az egesz auto egy massziv darab, kollegam egyszer falnak ment a jobb elejevel. Az indexbura szetdurrant, de a legnagyobb munkajuk a komuveseknek volt :)
A fogyasztasa se olyan veszes, en jobban nyomom neki mint a Corollanak, jellemzoen vagy itt pesten hasznalom, vagy autopalyan 160-al. 9-11 liter kozott fogyaszt.

Osszesegeben en magamnak nem vennek Almerat, de cegautonak idealis.

Na kb ennyi jut eszembe.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Nissan
« Válasz #89 Dátum: 2005.04.07 15:42:30 »
Idézetet írta: "whis"
Trotteren és rajtam kívül más nem ül Nissanban (is) ?  :wink:
Egyelőre nincs mit mondanom a gépről... :)


Többet nemtok mondani, kérem kaccsolja ki :) :)