Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216794 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #330 Dátum: 2008.06.14 11:28:50 »
Enyhe költői túlzás  :whistling: ;) ...

 :clap: :clap: :tt2: :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #331 Dátum: 2008.06.14 14:20:02 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #332 Dátum: 2008.06.14 14:21:32 »
Hát, 28.000 km-t mutatott az óra, a szervizkönyv ezzel összhangban volt, (nem ugyanolyan színű tollal volt kitöltve :) ). Aztán hogy profin hamisított volt-e...? Azt mi is néztük, hogy a belseje kicsit leéltebbnek tűnt, de annyira nem, hogy ne férne bele egy szimplán trehány tulaj. Műszakilag meg teljesen rendben van (csináltattam egy állapotfelmérést).
Azt mondták, a gyújtáskapcsoló széria hibás volt, az első javítás abból származott. Visszahívták az autókat miatta. Ez még az elején volt, aztán meg idén tavasszal javították megint. Persze műszaki téren engem simán meg lehet vezetni.

Hát nézd, nem akarlak rémítgetni, meg most már amúgy is tökmindegy. Az autó át lett nézve, szervízbe majd hordjátok rendszeresen, nagy baj nem lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #333 Dátum: 2008.06.14 15:46:17 »
14 km csak város: 6,4 l átlagfogyi.
Azért a 14 km még nem mérvadó. Volt már nekem a velem együtt majd másfél tonnás kétezres benzines Avensisszel 5,5 városi fogyasztásom is - a tankolás utáni első 13 km-en...  :eek:

Még csak ennyit mentem vele... Majd lassan kialakul. Na meg a vezetésem is lehet, hogy dinamikusabb lesz majd, ahogy hozzászokom a dologhoz. Még nagyon kezdő vagyok.  ::) :innocent:
toncsi

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #334 Dátum: 2008.06.14 15:55:55 »
Hát, 28.000 km-t mutatott az óra, a szervizkönyv ezzel összhangban volt, (nem ugyanolyan színű tollal volt kitöltve :) ). Aztán hogy profin hamisított volt-e...? Azt mi is néztük, hogy a belseje kicsit leéltebbnek tűnt, de annyira nem, hogy ne férne bele egy szimplán trehány tulaj. Műszakilag meg teljesen rendben van (csináltattam egy állapotfelmérést).
Azt mondták, a gyújtáskapcsoló széria hibás volt, az első javítás abból származott. Visszahívták az autókat miatta. Ez még az elején volt, aztán meg idén tavasszal javították megint. Persze műszaki téren engem simán meg lehet vezetni.

Hát nézd, nem akarlak rémítgetni, meg most már amúgy is tökmindegy. Az autó át lett nézve, szervízbe majd hordjátok rendszeresen, nagy baj nem lehet.

Na egy ilyen felvezetéssel lehet igazán megrémíteni az embert...  :) Inkább írd le, mire gondolsz. Ha csak arra, h. valószínűleg jóval többet mentek az autóval, akkor erre én is gondoltam, és ezt tartom valószínűbbnek. Megbizonyosodni sajna nem lehet róla (legalábbis én nem ismerek rá módszert, és a szervizben is azt mondták, hogy nem lehet). Első autó, és műszaki analfabéta vagyok, ezért sajna megvezethető is, szóval ha jó tanácsod van, ne kímélj!  :helpsmilie:  :)
toncsi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #335 Dátum: 2008.06.14 18:28:51 »
Hát, 28.000 km-t mutatott az óra, a szervizkönyv ezzel összhangban volt, (nem ugyanolyan színű tollal volt kitöltve :) ). Aztán hogy profin hamisított volt-e...? Azt mi is néztük, hogy a belseje kicsit leéltebbnek tűnt, de annyira nem, hogy ne férne bele egy szimplán trehány tulaj. Műszakilag meg teljesen rendben van (csináltattam egy állapotfelmérést).
Azt mondták, a gyújtáskapcsoló széria hibás volt, az első javítás abból származott. Visszahívták az autókat miatta. Ez még az elején volt, aztán meg idén tavasszal javították megint. Persze műszaki téren engem simán meg lehet vezetni.

Hát nézd, nem akarlak rémítgetni, meg most már amúgy is tökmindegy. Az autó át lett nézve, szervízbe majd hordjátok rendszeresen, nagy baj nem lehet.

Na egy ilyen felvezetéssel lehet igazán megrémíteni az embert...  :) Inkább írd le, mire gondolsz. Ha csak arra, h. valószínűleg jóval többet mentek az autóval, akkor erre én is gondoltam, és ezt tartom valószínűbbnek. Megbizonyosodni sajna nem lehet róla (legalábbis én nem ismerek rá módszert, és a szervizben is azt mondták, hogy nem lehet). Első autó, és műszaki analfabéta vagyok, ezért sajna megvezethető is, szóval ha jó tanácsod van, ne kímélj!  :helpsmilie:  :)

Arra gondolok, hogy ismerve a magyar használtautó-piacot, ahol kvázi reflexből visszaállítják minden autó km-számlálóját (tisztelet a 10-ből talán 1 kivételnek), marha nehezen tudom elhinni, hogy 28 ezer km van egy ötéves autóban. Azért vették, hogy ne menjenek vele, vagy mi? És akkor közben hogyan lakták mégis le (azt írtad, hogy kicsit le van lakva a belseje)? Szerintem egy valóban 28 ezret futott autó beltere full újnak kell kinézzen, talán a piszkot leszámítva. Ennyi idős Nissan Micránál, átlagos használatot feltételezve, 60-80 ezer közötti futásra tippelnék.

De nem biztos, hogy igazam van, hiszen nem láttam az autót! Ennyit és nem többet akartam azzal mondani, hogy "nem akarlak rémítgetni". Szó szerint gondoltam.

Megbizonyosodni amúgy valóban nem lehet a dologról, ezért is írtam, hogy most már tökmindegy. De mondjuk a szervízkönyvben szereplő szervíz vétel előtti személyes (!) felkeresésével, és ottani érdeklődéssel jó eséllyel ki lehet deríteni, hogy stimmel-e a szervízkönyv vagy sem. Ha pl. a könyvbe teszem azt egy éve pecsételték be a 20 ezres szervízt (most csak mondtam valamit), és kiderül hogy a könyv bizonyára nem hamisított, na, akkor jó eséllyel lehet bízni benne, hogy igazi lehet a 28 ezer km-es futás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #336 Dátum: 2008.06.14 18:42:23 »
Utánanéztem, a Micra egyik szériájának valóban volt gyújtáskapcsoló problémája, igaz ezeket még gariban cserélték, ha bedöglött...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Nissan
« Válasz #337 Dátum: 2008.06.14 19:37:18 »
Arra gondolok, hogy ismerve a magyar használtautó-piacot, ahol kvázi reflexből visszaállítják minden autó km-számlálóját (tisztelet a 10-ből talán 1 kivételnek), marha nehezen tudom elhinni, hogy 28 ezer km van egy ötéves autóban. Azért vették, hogy ne menjenek vele, vagy mi? És akkor közben hogyan lakták mégis le (azt írtad, hogy kicsit le van lakva a belseje)? Szerintem egy valóban 28 ezret futott autó beltere full újnak kell kinézzen, talán a piszkot leszámítva. Ennyi idős Nissan Micránál, átlagos használatot feltételezve, 60-80 ezer közötti futásra tippelnék.
Nem mindig kell a kereskedők hozzáállása alapján kialakult rossz tapasztalatokból általánosítani. Szertinem teljesen életszerű lehet, hogy pont annyi van benne, mint amit az óra mutat. A házunkban lakik egy néni, külföldön él, nagyritkán jön ide. Vett egy autót, hogy amikor itt van, ne kelljen mástól szívességet kérnie, ha el akar menni valahová. Közel 3 éves, itt áll lent a garázsban, talán 3000 (!) km lehet benne ...  :cool2: Vagy pl mi is a Yarisunkat ~3 évesen 16.000 km-rel adtuk el
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #338 Dátum: 2008.06.14 22:27:40 »
Arra gondolok, hogy ismerve a magyar használtautó-piacot, ahol kvázi reflexből visszaállítják minden autó km-számlálóját (tisztelet a 10-ből talán 1 kivételnek), marha nehezen tudom elhinni, hogy 28 ezer km van egy ötéves autóban. Azért vették, hogy ne menjenek vele, vagy mi? És akkor közben hogyan lakták mégis le (azt írtad, hogy kicsit le van lakva a belseje)? Szerintem egy valóban 28 ezret futott autó beltere full újnak kell kinézzen, talán a piszkot leszámítva. Ennyi idős Nissan Micránál, átlagos használatot feltételezve, 60-80 ezer közötti futásra tippelnék.
Nem mindig kell a kereskedők hozzáállása alapján kialakult rossz tapasztalatokból általánosítani. Szertinem teljesen életszerű lehet, hogy pont annyi van benne, mint amit az óra mutat. A házunkban lakik egy néni, külföldön él, nagyritkán jön ide. Vett egy autót, hogy amikor itt van, ne kelljen mástól szívességet kérnie, ha el akar menni valahová. Közel 3 éves, itt áll lent a garázsban, talán 3000 (!) km lehet benne ...  :cool2: Vagy pl mi is a Yarisunkat ~3 évesen 16.000 km-rel adtuk el

Igen, ezek az esetek alkotják azt a 10-ből 1-es arányú kivételt, amiről írtam ;) ... Csak az ilyen autót aztán többnyire rokon, barát, ismerős veszi meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #339 Dátum: 2008.06.22 19:53:48 »
Hy.

Japán autók?? Na végre valami amihez én is talán érdemben hozzátudok szólni. Bár??? Az én nem Toyotám igazából nem is japán, Spanyol gyártás tudtommal.:-)

Szóval.

Nissan Terrano 2.7 TDI (azthiszem:-)) mindegy, a lényeg valami ilyen.
Rövid, 3 ajtós, olyan turpiszorrú kismalac.:-))) Megy mindenen keresztül töretlenül. Kimondottan élvezi a dagonyát.:-))))
Persze a kiépitet utakon sem esik kétségbe. Elől torzios, hátúl sima rugos, persze mint egy jó terepjáróhoz illendő hátúl merev tengely.:-) Sperdifi (csak hátul) interqler, 8V és vezérműszíj, lánc nélküli konstrukció, ennyi.:-)

Magas, igy künnyű beülni, és kiszálni. Bár tanulni kel vagy inkább megszokni, mert a utolagos küszöbb szereti őszekenni a nadigrágot.:-)ha megszokja, az ember már nem gond, sőt kimondottan kényelmes.:-)))
Vezetést szokni. Balonos , inkább terepes gumik kicsit bizonytalanná teszik az aszfalton. Nem túl sok LE (talán 126) nyomaték sem melbevágó nem is tudom mennyi kb. 200-300 nm.:-( Viszont ezekkel a gumákkal akkor és ott visít ahol én akarom.:-))) Jó buli ha éppen olyan kedve van az embernek.:-))

Kényelem?? Kétszemély elfér, elvileg 4, avgy 5 személyes. Egyszer ültem hátul de mivel nem az én világom a hátsó üllés, így inkább nem is mondok semmit.
Mint mondtam magas, igy a forgalom átláthatósága *5-ös.

És akkor a terep. Nincs mit mondanom, én nem nyírom, de láttam mit tud. Megy mindenen keresztül és ennyi. Én még nem hátráltam meg semilyen akadály láttán. Igaz nem is erőltettem, csak ahova tényleg mussz. bemennem.

Még valamit?

Talán annyit hogy a motor olyan teher autos, nem pörög, de szépen húz és megy annyit amennyit éppen akarok. A vége 160 körül van de igazából a 120 (valójában 111) amit szeret, ezt viszi a Magyar utakon is és nekem fülre itt pörög szépen.:-)

Fék.

Taposni, és a hátulját szereti felemelni, és blokkolni. Bár ez lehet hogy a túlméretes gumik sajátossága.:-)))

TUZI


Ezt a Suzuki topicból emeltem át. Trotter
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TUZI

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 143
Re: Nissan
« Válasz #340 Dátum: 2008.06.22 20:12:53 »
Hy.

Köszönöm.:-)))

TUZI
TUZI

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #341 Dátum: 2008.06.22 20:15:22 »
Hy.

Köszönöm.:-)))

TUZI

Szívesen!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Nissan
« Válasz #342 Dátum: 2008.07.19 00:50:21 »
Nem mindig kell a kereskedők hozzáállása alapján kialakult rossz tapasztalatokból általánosítani. Szertinem teljesen életszerű lehet, hogy pont annyi van benne, mint amit az óra mutat. A házunkban lakik egy néni, külföldön él, nagyritkán jön ide. Vett egy autót, hogy amikor itt van, ne kelljen mástól szívességet kérnie, ha el akar menni valahová. Közel 3 éves, itt áll lent a garázsban, talán 3000 (!) km lehet benne ...  :cool2: Vagy pl mi is a Yarisunkat ~3 évesen 16.000 km-rel adtuk el
Igen, ezek az esetek alkotják azt a 10-ből 1-es arányú kivételt, amiről írtam ;) ... Csak az ilyen autót aztán többnyire rokon, barát, ismerős veszi meg.
Sz`tem a 10 bol 1 tulzas bar sokkal feljebb nem mernem tolni a szamot  ::)
Aposnak van egy 8 eves swiftje (elso tulaj) es van benne 13000! km. Hidd el ha raneznel nem hinned el, mert ezt a 13-at telken epitgetessel toltotte :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #343 Dátum: 2008.07.24 16:37:52 »
Nem mindig kell a kereskedők hozzáállása alapján kialakult rossz tapasztalatokból általánosítani. Szertinem teljesen életszerű lehet, hogy pont annyi van benne, mint amit az óra mutat. A házunkban lakik egy néni, külföldön él, nagyritkán jön ide. Vett egy autót, hogy amikor itt van, ne kelljen mástól szívességet kérnie, ha el akar menni valahová. Közel 3 éves, itt áll lent a garázsban, talán 3000 (!) km lehet benne ...  :cool2: Vagy pl mi is a Yarisunkat ~3 évesen 16.000 km-rel adtuk el
Igen, ezek az esetek alkotják azt a 10-ből 1-es arányú kivételt, amiről írtam ;) ... Csak az ilyen autót aztán többnyire rokon, barát, ismerős veszi meg.
Sz`tem a 10 bol 1 tulzas bar sokkal feljebb nem mernem tolni a szamot  ::)
Aposnak van egy 8 eves swiftje (elso tulaj) es van benne 13000! km. Hidd el ha raneznel nem hinned el, mert ezt a 13-at telken epitgetessel toltotte :D

Jó, a 10-ből 1 talán kissé költői túlzás, valóban ;) ... De hogy négyből három autó visszatekert órával rohangál kishazánkban (kivéve a régi keletieket), abban biztos vagyok. Kialakult ez a "reflex" a 90-es évek elején, amikor elkezdtek bezúdulni Nyugatról a használt autók - és azóta is tart, mert az emberek megszokták, hogy elvárják az alacsony futásteljesítményt alapban, amikor autót vesznek. Most egy-két éve mintha kezdene felbukkanni egy pozitív tendencia, egyre több hirdetést lehet látni hihető futásteljesítményekkel, de ezek még mindig csak apró kisebbséget képviselnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Nissan
« Válasz #344 Dátum: 2008.07.24 22:02:57 »
Sz`tem a 10 bol 1 tulzas bar sokkal feljebb nem mernem tolni a szamot  ::)
Aposnak van egy 8 eves swiftje (elso tulaj) es van benne 13000! km. Hidd el ha raneznel nem hinned el, mert ezt a 13-at telken epitgetessel toltotte :D
Jó, a 10-ből 1 talán kissé költői túlzás, valóban ;) ... De hogy négyből három autó visszatekert órával rohangál kishazánkban (kivéve a régi keletieket), abban biztos vagyok. Kialakult ez a "reflex" a 90-es évek elején, amikor elkezdtek bezúdulni Nyugatról a használt autók - és azóta is tart, mert az emberek megszokták, hogy elvárják az alacsony futásteljesítményt alapban, amikor autót vesznek. Most egy-két éve mintha kezdene felbukkanni egy pozitív tendencia, egyre több hirdetést lehet látni hihető futásteljesítményekkel, de ezek még mindig csak apró kisebbséget képviselnek.
:yes: De tudod az a legfurcsabb, hogy ezt a vevok meg is kajaljak. Kedvenceim a 8-10 eves 2literes, kombi, dizel gepek 80ezerrel  :cool2:
Vett tavaly az egyik ismerosom is egy 5 eves mondenot 65 ezer km-el... Amikor eloszor volt szerelonel megtudta, hogy ennek min a 3szorosa van a kocsiban es azota el is vitt a gep cca 500 rongyot.