Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216604 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #315 Dátum: 2008.06.11 10:25:03 »
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok / vélemények a Micráról? Használt autót szeretnék venni. Eredetileg egy Yaris volt a cél, de most ajánlottak egy 2003-as Micrát Visia + felszereltséggel, 28.000 km-rel... és már olyan régóta keresek, de az igazi Yaris-szal csak nem találtunk még egymásra. :szomoru:

Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )

Gratula a kocsihoz, ezúton is invitállak a www.nissanfanclub.hu oldalra, ahol sok márkatárssal tarthatod a kapcsolatot. Ez persze nem jelenti azt, hogy itt nem lennénk kíváncsiak a történésekre!

Köszi, már böngészem is.

Ahogy nézem, még uinder constructions van odaát, kültözés alatt...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #316 Dátum: 2008.06.11 10:31:27 »

Gratula a kocsihoz, ezúton is invitállak a www.nissanfanclub.hu oldalra, ahol sok márkatárssal tarthatod a kapcsolatot. Ez persze nem jelenti azt, hogy itt nem lennénk kíváncsiak a történésekre!

Köszi, már böngészem is.

Ahogy nézem, még uinder constructions van odaát, kültözés alatt...

Igen, és a böngészőmön hiába állítok a kódoláson, nem segít, így én próbálom visszafejteni a kérdőjeleket.  :laugh:
toncsi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Nissan
« Válasz #317 Dátum: 2008.06.11 18:01:04 »
A kocsira és a fogyasztásra nincs panasz, kb 5.4 ből kijön, az Ave fél lityivel többet kér, pedig a súlyuk egyforma, viszont a Nissan homlokfelülete nagyobb  ::)

Na jó, de a Nissan 1.5, az Ave meg 2.0. Ez akkor is meglátszik, ha amúgy a teljesítményük kb. hasonló. Lásd Corolla E12: a régebbi, 90 lovas 2.0 D4-D egy jó literrel többet evett, mint a szintén 90 lovas 1.4-es D4-D.
Jó, jó, de ott a két karosszéria megegyezik!
Itt meg a Nissan hátrányára van egy nagyobb homlokfelület és egy rövidebb váltó.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Nissan
« Válasz #318 Dátum: 2008.06.11 18:04:57 »
Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )
Gratula a kocsihoz! A 6.4-es fogyi szerintem jó lesz. Városban fogod főleg használni? Kíváncsi leszek, hogy mennyivel éri majd be. Ha 6-6.5 körül marad, akkor az korrekt.
Az ülést meg beállítod és nem kell tologatni  :clown:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #319 Dátum: 2008.06.11 18:49:14 »
Nos hasonlításként elmondom, hogy a mi Daihatsu Charade-unk, ami 1.0 literes duplatorkú Weber karbicsekkel szerelt '91-es verda 6,2-6,7 között eszik elővárosi-városi forgalomban.
Durván ugyanaz a méret, mondjuk a technika kissé más... ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Nissan
« Válasz #320 Dátum: 2008.06.12 07:59:22 »
Itt meg a Nissan hátrányára van egy nagyobb homlokfelület és egy rövidebb váltó.  ::)
A rövidebb váltó nem mindig hátrány. Egy hosszabb váltóval ugyanez a motor könnyen lehet, hogy csak sztrádán, tempomattal enne kevesebbet, ugyanis a sofőr ugyanahhoz a dinamikához kitaposná a kocsi belét, illetve lehet, hogy eggyel kisebb fokozatot használna ugyanabban a forgalmi helyzetben, még jobban pörgetve a motort.

Egyébként mindettől az elméleti okoskodástól függetlenül az 1,5 dci gyakorlatilag minden kasztniban, amibe beleteszik, kifejezetten jól fogyaszt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #321 Dátum: 2008.06.12 09:20:00 »
Itt meg a Nissan hátrányára van egy nagyobb homlokfelület és egy rövidebb váltó.  ::)
A rövidebb váltó nem mindig hátrány. Egy hosszabb váltóval ugyanez a motor könnyen lehet, hogy csak sztrádán, tempomattal enne kevesebbet, ugyanis a sofőr ugyanahhoz a dinamikához kitaposná a kocsi belét, illetve lehet, hogy eggyel kisebb fokozatot használna ugyanabban a forgalmi helyzetben, még jobban pörgetve a motort.Egyébként mindettől az elméleti okoskodástól függetlenül az 1,5 dci gyakorlatilag minden kasztniban, amibe beleteszik, kifejezetten jól fogyaszt.

No, azért a Grand ScenicII-ben ugyanazt fogyasztja, mint az egykilences.... A dinamikáról  meg ne is beszéljünk, mert kb. olyan a hatás, mint a W123 2.0D-nél... :innocent: :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #322 Dátum: 2008.06.12 09:56:38 »
Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )
Gratula a kocsihoz! A 6.4-es fogyi szerintem jó lesz. Városban fogod főleg használni? Kíváncsi leszek, hogy mennyivel éri majd be. Ha 6-6.5 körül marad, akkor az korrekt.
Az ülést meg beállítod és nem kell tologatni  :clown:
No, ma reggel 27 km országúton (csak 1-2 falun kellett átmenni, meg egy minimális ipari park), átlagfogyi 5,2. Persze klíma nélkül, arra ma nem lesz szükség. 1240 cm3-s a motor, 80 LE-vel. A városit talán majd délután meglátjuk. Pár hónapig vegyes lesz a közlekedés, utána meg szinte csak városi.
toncsi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #323 Dátum: 2008.06.14 01:39:47 »
Nos hasonlításként elmondom, hogy a mi Daihatsu Charade-unk, ami 1.0 literes duplatorkú Weber karbicsekkel szerelt '91-es verda 6,2-6,7 között eszik elővárosi-városi forgalomban.
Durván ugyanaz a méret, mondjuk a technika kissé más... ::)

A méret lehet kb. ugyanaz, node a tömeg ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #324 Dátum: 2008.06.14 01:40:31 »
Itt meg a Nissan hátrányára van egy nagyobb homlokfelület és egy rövidebb váltó.  ::)
A rövidebb váltó nem mindig hátrány. Egy hosszabb váltóval ugyanez a motor könnyen lehet, hogy csak sztrádán, tempomattal enne kevesebbet, ugyanis a sofőr ugyanahhoz a dinamikához kitaposná a kocsi belét, illetve lehet, hogy eggyel kisebb fokozatot használna ugyanabban a forgalmi helyzetben, még jobban pörgetve a motort.Egyébként mindettől az elméleti okoskodástól függetlenül az 1,5 dci gyakorlatilag minden kasztniban, amibe beleteszik, kifejezetten jól fogyaszt.

No, azért a Grand ScenicII-ben ugyanazt fogyasztja, mint az egykilences.... A dinamikáról  meg ne is beszéljünk, mert kb. olyan a hatás, mint a W123 2.0D-nél... :innocent: :whistling:

Enyhe költői túlzás  :whistling: ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #325 Dátum: 2008.06.14 01:41:52 »
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok / vélemények a Micráról? Használt autót szeretnék venni. Eredetileg egy Yaris volt a cél, de most ajánlottak egy 2003-as Micrát Visia + felszereltséggel, 28.000 km-rel... és már olyan régóta keresek, de az igazi Yaris-szal csak nem találtunk még egymásra. :szomoru:

Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )

Biztos az a 28 ezer km? Csak amiatt kérdem, mert hát 28 ezer km alatt kétszeri gyújtáskapcsoló-javítás, hát izé, ejnye ...  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #326 Dátum: 2008.06.14 01:43:50 »
Itt meg a Nissan hátrányára van egy nagyobb homlokfelület és egy rövidebb váltó.  ::)
A rövidebb váltó nem mindig hátrány. Egy hosszabb váltóval ugyanez a motor könnyen lehet, hogy csak sztrádán, tempomattal enne kevesebbet, ugyanis a sofőr ugyanahhoz a dinamikához kitaposná a kocsi belét, illetve lehet, hogy eggyel kisebb fokozatot használna ugyanabban a forgalmi helyzetben, még jobban pörgetve a motort.

Ez így van, egy ponton túl a nagyon hosszú váltó már megbosszulhatja magát, főleg ha az autó motorja gyenge a tömegéhez képest. Igazából csak jó tömeg/teljesítmény aránynál szerencsés a hosszú váltó.

Bár persze tényleg sok múlik a használati módon is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #327 Dátum: 2008.06.14 07:32:23 »
Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )
Gratula a kocsihoz! A 6.4-es fogyi szerintem jó lesz. Városban fogod főleg használni? Kíváncsi leszek, hogy mennyivel éri majd be. Ha 6-6.5 körül marad, akkor az korrekt.
Az ülést meg beállítod és nem kell tologatni  :clown:

14 km csak város: 6,4 l átlagfogyi.
toncsi

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #328 Dátum: 2008.06.14 07:43:35 »
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok / vélemények a Micráról? Használt autót szeretnék venni. Eredetileg egy Yaris volt a cél, de most ajánlottak egy 2003-as Micrát Visia + felszereltséggel, 28.000 km-rel... és már olyan régóta keresek, de az igazi Yaris-szal csak nem találtunk még egymásra. :szomoru:

Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )

Biztos az a 28 ezer km? Csak amiatt kérdem, mert hát 28 ezer km alatt kétszeri gyújtáskapcsoló-javítás, hát izé, ejnye ...  ::)

Hát, 28.000 km-t mutatott az óra, a szervizkönyv ezzel összhangban volt, (nem ugyanolyan színű tollal volt kitöltve :) ). Aztán hogy profin hamisított volt-e...? Azt mi is néztük, hogy a belseje kicsit leéltebbnek tűnt, de annyira nem, hogy ne férne bele egy szimplán trehány tulaj. Műszakilag meg teljesen rendben van (csináltattam egy állapotfelmérést).
Azt mondták, a gyújtáskapcsoló széria hibás volt, az első javítás abból származott. Visszahívták az autókat miatta. Ez még az elején volt, aztán meg idén tavasszal javították megint. Persze műszaki téren engem simán meg lehet vezetni.
toncsi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Nissan
« Válasz #329 Dátum: 2008.06.14 09:25:15 »
14 km csak város: 6,4 l átlagfogyi.
Azért a 14 km még nem mérvadó. Volt már nekem a velem együtt majd másfél tonnás kétezres benzines Avensisszel 5,5 városi fogyasztásom is - a tankolás utáni első 13 km-en...  :eek:
music