Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 216731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Nissan
« Válasz #300 Dátum: 2008.03.30 11:47:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Mit tudtok, mi a véleményetek az Applause-ról és a Charade-ról?


Nagyon megbízható autók. Toyota színvonalon vannak ezen a téren. De az alkatrészbeszerzés helyenként problémás lehet; mondjuk nem annyira, hogy ez engem pl. adott esetben visszatartana egy Daihatsu beszerzésétõl. A fõ kopó dolgok beszerezhetõk utángyártottban, ha meg kell esetleg egy index, visszapillantó vagy ilyesmi, azt némi keresgéléssel meg lehet találni bontókban - mert azért elég számos ilyen kocsi eljutott hozzánk.
Az ár/érték/egéni használhatóság alapján valószínû, hogy 1.5-ös Charade-t fogok venni. Lehetõleg nem pirosat.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #301 Dátum: 2008.03.30 12:56:32 »
Válasz a Daihatsu topikban ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #302 Dátum: 2008.04.01 22:23:35 »
Csináltam végre belsõ képet is. A fedcompon látszik, hogy az üzemanyag-jelzõ állása mellett még mekkora a  becsült range.

[a csatolmányt egy admin törölte]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #303 Dátum: 2008.04.01 22:26:58 »
A középkonzol nem túl izgalmas, viszont a rádió alapból Bluetooth-os és a kijelzõjén megjelenik a telefon kijelzõje.

[a csatolmányt egy admin törölte]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #304 Dátum: 2008.05.13 14:42:30 »
A képen Mario Ausztráliából (õ találta nekem a Corona hûtõrácsot :magasztal: ), és az õ két csodaszép Skyline-ja  :10: ...

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Nissan
« Válasz #305 Dátum: 2008.05.21 12:08:28 »
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok / vélemények a Micráról? Használt autót szeretnék venni. Eredetileg egy Yaris volt a cél, de most ajánlottak egy 2003-as Micrát Visia + felszereltséggel, 28.000 km-rel... és már olyan régóta keresek, de az igazi Yaris-szal csak nem találtunk még egymásra. :szomoru:
toncsi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #306 Dátum: 2008.05.21 20:31:40 »
Nekem nem jön be. Szerintem csúnya, és a Renault-házasság nem tett jót a Nissanok amúgy jó megbízhatóságának. Ez a Micra-generáció például átlag alatt teljesít, megelõzi a Corsa, a Fiesta és a Polo is, nem beszélve a Jazzrõl, a Yarisról, vagy a Mazda 2-rõl.
Ettõl persze a konkrét darab még lehet kivétel.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #307 Dátum: 2008.05.23 10:02:11 »
Idézetet írta: "music"
Nekem nem jön be. Szerintem csúnya, és a Renault-házasság nem tett jót a Nissanok amúgy jó megbízhatóságának. Ez a Micra-generáció például átlag alatt teljesít, megelõzi a Corsa, a Fiesta és a Polo is, nem beszélve a Jazzrõl, a Yarisról, vagy a Mazda 2-rõl.
Ettõl persze a konkrét darab még lehet kivétel.


De a Renaultnak igencsak jót tett, a 6 gangos váltó kifejezetten csúcs-szuper!  Meg még egy csomó dolog. (Asszem a Kaskájotokban is olyan van) :nagymosoly:   :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Nissan
« Válasz #308 Dátum: 2008.05.25 08:41:20 »
Idézetet írta: "Trotter66"
(Asszem a Kaskájotokban is olyan van) :nagymosoly:   :nagymosoly:

Lehet, de az whiséknek van... :kacsint:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Nissan
« Válasz #309 Dátum: 2008.06.10 21:39:57 »
A Micra alapban eléggé megbízható kocsi, bár a fogyasztása nem arányos a méreteivel. Belül jóval szűkebb, mint a Yaris, de mondjuk egy alacsony ember számára megfelelő (<180 cm), persze elől. A forma kinek bejön, kinek nem, egyedi ízlés kérdése. Én azt mondom, ki kell próbálni, aztán eldönteni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Nissan
« Válasz #310 Dátum: 2008.06.10 21:45:35 »
A kaskájban tényleg jó a hatgangos váltó, könnyen jár, pontos. Egyedül a hatosba kapcsolásnál kell kicsit figyelni, mert nagyon könnyű véletlenül négyesbe tenni. Az egyötösben kissé rövidre vannak véve a fokozatok, gondolom a dinamika miatt. Azt nem tudom, hogy a kétliteresbe más-e a kiosztás. A kocsira és a fogyasztásra nincs panasz, kb 5.4 ből kijön, az Ave fél lityivel többet kér, pedig a súlyuk egyforma, viszont a Nissan homlokfelülete nagyobb  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Nissan
« Válasz #311 Dátum: 2008.06.10 22:50:18 »
A kaskájban tényleg jó a hatgangos váltó, könnyen jár, pontos. Egyedül a hatosba kapcsolásnál kell kicsit figyelni, mert nagyon könnyű véletlenül négyesbe tenni. Az egyötösben kissé rövidre vannak véve a fokozatok, gondolom a dinamika miatt. Azt nem tudom, hogy a kétliteresbe más-e a kiosztás. A kocsira és a fogyasztásra nincs panasz, kb 5.4 ből kijön, az Ave fél lityivel többet kér, pedig a súlyuk egyforma, viszont a Nissan homlokfelülete nagyobb  ::)

Na jó, de a Nissan 1.5, az Ave meg 2.0. Ez akkor is meglátszik, ha amúgy a teljesítményük kb. hasonló. Lásd Corolla E12: a régebbi, 90 lovas 2.0 D4-D egy jó literrel többet evett, mint a szintén 90 lovas 1.4-es D4-D.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #312 Dátum: 2008.06.11 09:22:42 »
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok / vélemények a Micráról? Használt autót szeretnék venni. Eredetileg egy Yaris volt a cél, de most ajánlottak egy 2003-as Micrát Visia + felszereltséggel, 28.000 km-rel... és már olyan régóta keresek, de az igazi Yaris-szal csak nem találtunk még egymásra. :szomoru:

Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )
toncsi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Nissan
« Válasz #313 Dátum: 2008.06.11 10:02:36 »
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok / vélemények a Micráról? Használt autót szeretnék venni. Eredetileg egy Yaris volt a cél, de most ajánlottak egy 2003-as Micrát Visia + felszereltséggel, 28.000 km-rel... és már olyan régóta keresek, de az igazi Yaris-szal csak nem találtunk még egymásra. :szomoru:

Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )

Gratula a kocsihoz, ezúton is invitállak a www.nissanfanclub.hu oldalra, ahol sok márkatárssal tarthatod a kapcsolatot. Ez persze nem jelenti azt, hogy itt nem lennénk kíváncsiak a történésekre!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

toncsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Nissan
« Válasz #314 Dátum: 2008.06.11 10:18:01 »
Sziasztok!

Mik a tapasztalatok / vélemények a Micráról? Használt autót szeretnék venni. Eredetileg egy Yaris volt a cél, de most ajánlottak egy 2003-as Micrát Visia + felszereltséggel, 28.000 km-rel... és már olyan régóta keresek, de az igazi Yaris-szal csak nem találtunk még egymásra. :szomoru:

Megvettem! Néhány gyenge pont már most látszik: gyújtáskapcsoló, légzsákvezeték. Az első 2* lett javítva 5 év alatt, a másik 1*, de megint rezeg a léc. Na jó, nem csak rezeg, cserélni kell azt a nyomi kábelt, meg van törve. Ez persze csak azután derült ki, hogy elhoztuk. Pedig volt próbaúton. Úgy látszik, óvatosan kell majd bánni az utasoldali első ülés előre-hátra huzigálásával.
Az átlagfogyasztás egyelőre 6,4-et mutat, ami meglepett. Majd lenullázom, aztán meglátjuk, mi lesz.
A kinézetével nincs semmi bajom, nekem tetszik. Ja, és a magam 172 cm magasságával még alatta vagyok a 180 cm-es határértéknek, amíg nem túl pici.  :) Remélem, nem fogja megkeseríteni az életemet (arra ott lesz a hitel törlesztés  :laugh: )

Gratula a kocsihoz, ezúton is invitállak a www.nissanfanclub.hu oldalra, ahol sok márkatárssal tarthatod a kapcsolatot. Ez persze nem jelenti azt, hogy itt nem lennénk kíváncsiak a történésekre!

Köszi, már böngészem is.
toncsi