Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 221020 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #285 Dátum: 2008.01.05 18:17:24 »
Idézetet írta: "Satriani"
Whis, gratula a választáshoz, érdeklõdéssel olvastam a beszámolót. Nekem is tetszik a Qashqai, én a kétezres dízellel szemeznék, ha aktuális lenne a vétel. A belsõ teret illetõen a barnás-vöröses bõr igen szép lenne a kocsihoz.

Az Acenta változathoz van narancsos-vöröses ülésbetét, az Acenta Pack ad bõrözést. Amúgy a belsõ felépítés olyan, mint a képen, csak a mûszerfal tetején nincs navi képernyõ.
Csinálok majd képeket, ha odáig érek.

Köszi mindenkinek a jókívánságot!
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Nissan
« Válasz #286 Dátum: 2008.01.06 16:19:52 »
Idézetet írta: "Trotter66"
És még egy észrevétel: a klíma nem bír meleg fújni önmagától, hiszen pont az ellenkezõjére van tervezve :!:

Hogyan neveznéd azt az egységet, amin egy automata klímás autóban beállítod a hõfokot, és az automata módban eldönti, hová, milyen hõfokú levegõt kell milyen intenzitással befújni? Szerintem az nevezhetõ klímának. Más kérdés, hogy a meleget a motortól, nem a klímakompresszor felõl veszi.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #287 Dátum: 2008.01.06 18:04:46 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Trotter66"
És még egy észrevétel: a klíma nem bír meleg fújni önmagától, hiszen pont az ellenkezõjére van tervezve :!:

Hogyan neveznéd azt az egységet, amin egy automata klímás autóban beállítod a hõfokot, és az automata módban eldönti, hová, milyen hõfokú levegõt kell milyen intenzitással befújni? Szerintem az nevezhetõ klímának. Más kérdés, hogy a meleget a motortól, nem a klímakompresszor felõl veszi.


Értem én, hogy mit írtál, és igazad is, van, de:
A klímaberendezés önmagában csak és kizárólag hideg (7 C fok körüli) levegõt fúj be a légkeverõegységbe. Nem is tud mást, arra van kitalálva!
Az egy más kérdés, hogy az automatika az user kényének-kedvének megfelelõen utánkeveri azt meleg levegõvel, és oda irányítja, ahova kell.
Én ezt a kérdést így közelítem meg.

Úgy vélem teljesen más megközelítésbõl nézzük ezt a dolgot, ezért az eltérés, azonban a lényegét tekintve ugyanazt mondjuk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #288 Dátum: 2008.01.07 17:05:30 »
Azt el is felejtettem íri, hogy a Nissan a dohányzás elleni kampányban is részt vesz: az új autóban nincs hamutartó és szivargyújtó, ezeket csak plusz csomagban lehet kérni!
Alapban csak 12V-os aljzat van benne, ami a kézikönyv szerint nem alkalmas hagyományos szivargyújtó mûködtetésére  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Nissan
« Válasz #289 Dátum: 2008.01.07 21:20:51 »
És valami fogyókúrás mozgalomban is részt vesznek? Vagy a csokipapírnak van külön szemetes?
Ha már a hamutartót nem tudod használni...
 :nagymosoly:

leszilaci

  • Vendég
Nissan
« Válasz #290 Dátum: 2008.01.09 13:59:40 »
Idézetet írta: "Misi"
És valami fogyókúrás mozgalomban is részt vesznek? Vagy a csokipapírnak van külön szemetes?
Ha már a hamutartót nem tudod használni...
 :nagymosoly:

persze,h igen  :twisted: lehet tolni ha nem indul, mert lemerül az aksi a csomagtérvilágítás miatt :ordog:
reggeli testmozgás...

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Nissan
« Válasz #291 Dátum: 2008.01.12 22:38:04 »
Sziasztok!

A 1992-2003 között gyártott Micráról szeretnék megtudni minél többet!
Ha jól tudom 1.0, 1.3 és 1.5D motorokkal van.
Hölgynek lenne, elsõ autónak!
Mire kell odafigyelni, melyiket javasoljátok, mik a hibái?

Elõre is köszi.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #292 Dátum: 2008.01.14 00:41:53 »
Idézetet írta: "cujethu"
Sziasztok!

A 1992-2003 között gyártott Micráról szeretnék megtudni minél többet!
Ha jól tudom 1.0, 1.3 és 1.5D motorokkal van.
Hölgynek lenne, elsõ autónak!
Mire kell odafigyelni, melyiket javasoljátok, mik a hibái?

Elõre is köszi.


Megbízható kis autó, de a régebbi darabok már tudnak rozsdásodni, szal erre figyelni kell. Ami a motorokat illeti, szvsz hölgynek, elsõ autónak a kis 1.0 benzines tökéletes választás. (Egyébként volt hozzá 1.4-es benzines is.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Nissan
« Válasz #293 Dátum: 2008.01.15 00:47:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
(Egyébként volt hozzá 1.4-es benzines is.)

Igen, de vagy-vagy:
Kezdetben az 1.3-as 75 lovas volt és 1295 ccm-es. Ezt a végén (utolsó 2-3 év)- ki tudja miért, hiszen az 1.3-as nagyon jó kis motor volt - lecserélték egy 1348 ccm-es 82 lovasra, ami véletlenül sem azonos a Sunny/Almerában levõ 1.4-sel, mert az 1392 ccm-es volt kezdetben 75, késõbb 87 lóval...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #294 Dátum: 2008.01.30 19:13:43 »
Megvolt az elsõ tankolás a Qashqai-ba: 910 km-re 50 liter  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
Nissan
« Válasz #295 Dátum: 2008.03.29 09:57:06 »
A Daihatsu az a Nissan elõzõ neve, ugye?
Mit tudtok, mi a véleményetek az Applause-ról és a Charade-ról?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Nissan
« Válasz #296 Dátum: 2008.03.29 10:50:43 »
Idézetet írta: "Szonár"
A Daihatsu az a Nissan elõzõ neve, ugye?
Mit tudtok, mi a véleményetek az Applause-ról és a Charade-ról?

Nem, a Datsun a Nissan elõzõ neve. A Daihatsu teljes jogú márka, ha jól tudom, valamilyen módon a Toyota is tulajdonosa.
Általában a Daihatsukról elmondható, hogy - a több éves forgalmazási szünet miatt - nem könnyû az alkatrészek utánpótlását megoldani. Az Applauseról csak egy negatívumot tudnék mondani, hogy egyféle motorral készült, egyébként nagyon jó kis autó volt, és becsapós is: a sedan karosszériaforma ellenére öt ajtaja van, jó nagy csomagtérrel. Ha jól emlékszem 91-92 táján jelent meg, és majd 10 évig(!!) gyártották.

A Charade-ról pedig Trotter kartács egészen közvetlen tapasztalatokkal szolgált a Daihatsu-topikban. :kacsint:
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Nissan
« Válasz #297 Dátum: 2008.03.29 16:30:13 »
Így van, a Datsun volt a korai Nissan.
A Daihatsu 100%-ban Toyota tulajdon. Sõt, a Japánban készült Corollák a Daihatsu gyárban kerülnek összeszerelésre.
 :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #298 Dátum: 2008.03.29 19:01:31 »
Idézetet írta: "Misi"
Így van, a Datsun volt a korai Nissan.
A Daihatsu 100%-ban Toyota tulajdon. Sõt, a Japánban készült Corollák a Daihatsu gyárban kerülnek összeszerelésre.
 :kacsint:


Igen. Japánban még forgalmaznak is általunk Toyota néven ismert típusokat Daihatsu márkanév alatt. Még a Camrynek is van, vagy legalábbis volt Daihatsu változata.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #299 Dátum: 2008.03.29 19:04:03 »
Idézetet írta: "Szonár"
Mit tudtok, mi a véleményetek az Applause-ról és a Charade-ról?


Nagyon megbízható autók. Toyota színvonalon vannak ezen a téren. De az alkatrészbeszerzés helyenként problémás lehet; mondjuk nem annyira, hogy ez engem pl. adott esetben visszatartana egy Daihatsu beszerzésétõl. A fõ kopó dolgok beszerezhetõk utángyártottban, ha meg kell esetleg egy index, visszapillantó vagy ilyesmi, azt némi keresgéléssel meg lehet találni bontókban - mert azért elég számos ilyen kocsi eljutott hozzánk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )