Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 221052 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #270 Dátum: 2007.12.26 14:38:21 »
És még egy pozitívum: az elsõ 380 km átlaga 5.3!  :nagymosoly: Pedig az elsõ pár km-en belefutottam a karácsonyi dugóba, ott 7.1 volt a sok ácsorgás miatt.

A kézikönyve meg tényleg korrektebb pár helyen, mint mondjuk  Toyotáé, de pár helyen meg "nagyvonalúbb":
pl említi, hogy a klímát legalább havonta 1x 10 percre járatni kell (korrózió, kenés stb)
nem írja, hogy az elsõ x száz km-en kerüljük a vészfékezést
az utánfutó mellõzését ez is javasolja a bejáratás alatt
a klíma-szellõzés-rádió leírása ebben is ugyanolyan kusza, mint a Toyotáéban
említi, hogy az ablakmosó szivattyúját ne járassuk 15+ mp-ig folyamatosan
ha a meleg motort akarjuk 30 percen belül indítani, le lehet nyomni a gázpedált
nem írja le pontosan, hogy meddig kell hûteni a turbót ("pár percig"), míg a Toyotánál ez pontosan meg van adva
a periodikus szervizteendõk is sokkal zanzásabban vannak megadva
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Nissan
« Válasz #271 Dátum: 2007.12.26 15:57:14 »
Idézetet írta: "whis"
És még egy pozitívum: az elsõ 380 km átlaga 5.3!  :nagymosoly: Pedig az elsõ pár km-en belefutottam a karácsonyi dugóba, ott 7.1 volt a sok ácsorgás miatt.

A Rönyó-dízeleknek ez az elõnye mindenképpen megvan, nagyon kevéssel is beérik :kacsint:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #272 Dátum: 2007.12.26 16:35:06 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
És még egy pozitívum: az elsõ 380 km átlaga 5.3!  :nagymosoly: Pedig az elsõ pár km-en belefutottam a karácsonyi dugóba, ott 7.1 volt a sok ácsorgás miatt.

A Rönyó-dízeleknek ez az elõnye mindenképpen megvan, nagyon kevéssel is beérik :kacsint:

Nekem most kerek 7,0 literen áll a fedcomp. De ez az extra-brutál karácsony elõti dugó eredménye, és most mászik visszafele... olyan 6,8 liter körül fog megállni. Ez egy egykilencestõl a városban korrekt. (hozzáteszem jóval nagyobb a homlokfelülete, mint egy hagyományos építésû szedánnak)

Na de ez nem Rönyó topic.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #273 Dátum: 2007.12.27 17:06:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
És még egy pozitívum: az elsõ 380 km átlaga 5.3!  :nagymosoly: Pedig az elsõ pár km-en belefutottam a karácsonyi dugóba, ott 7.1 volt a sok ácsorgás miatt.

A Rönyó-dízeleknek ez az elõnye mindenképpen megvan, nagyon kevéssel is beérik :kacsint:

Kaváncsi leszek, hogy az Ave mennyivel fogja beérni  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Nissan
« Válasz #274 Dátum: 2007.12.27 20:42:21 »
Idézetet írta: "whis"
Kaváncsi leszek, hogy az Ave mennyivel fogja beérni  :szemforgat:

Kiindulásnak ezt tudom mutatni.
A Cori megvan még?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #275 Dátum: 2007.12.27 22:33:15 »
Idézetet írta: "music"
A Cori megvan még?

Persze, az asszony lecsapott rá  :kacsint: Bár még csak egyszer vezette, mióta megvan  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Nissan
« Válasz #276 Dátum: 2007.12.27 23:37:41 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
A Cori megvan még?

Persze, az asszony lecsapott rá  :kacsint: Bár még csak egyszer vezette, mióta megvan  :hmm:

Az enyém se nagyon vezeti az Avensist - mondjuk pocakosan ne is... :figyellek:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #277 Dátum: 2008.01.03 22:18:05 »
Újabb rossz pont a Nissannak: a csomagtérvilágítást rosszul kötötték be, így az sem a csomagtér lezárásakor, sem a központizár bekapcsolásakor nem kapcsolt le. Eredmény: lemerült akksi  :evil: plusz egy újabb út a szervizbe.  :turelmetlen:
(Érlelõdik egy népítélet)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Nissan
« Válasz #278 Dátum: 2008.01.03 22:28:13 »
whis, most akkor tulajdonképpen hány autód is van?  :kacsint:
Párom nyitva hagyta a Yaris csomagterét egyik nap, 2 napon keresztül világított, de meg se kottyant az akksinak. Nem lehet hogy még valami mást is elkötöttek?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #279 Dátum: 2008.01.04 14:49:05 »
Idézetet írta: "Peter"
whis, most akkor tulajdonképpen hány autód is van?  :kacsint:
Párom nyitva hagyta a Yaris csomagterét egyik nap, 2 napon keresztül világított, de meg se kottyant az akksinak. Nem lehet hogy még valami mást is elkötöttek?

Nem tudom, de az ügyfélszogálaton azonnal tudták, hogy miért is merülhetett le  :crazy: , jövõ héten megnézik és javítják.
Az Avensist sajnos nem tudtam még átvenni, mert lenulláztam az egyik lábam, pedig ma lett volna esedékes  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #280 Dátum: 2008.01.04 22:31:54 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peter"
whis, most akkor tulajdonképpen hány autód is van?  :kacsint:
Párom nyitva hagyta a Yaris csomagterét egyik nap, 2 napon keresztül világított, de meg se kottyant az akksinak. Nem lehet hogy még valami mást is elkötöttek?

Nem tudom, de az ügyfélszogálaton azonnal tudták, hogy miért is merülhetett le  :crazy: , jövõ héten megnézik és javítják.
Az Avensist sajnos nem tudtam még átvenni, mert lenulláztam az egyik lábam, pedig ma lett volna esedékes  :elkeseredett:


 :szomoru:

Jobbulást :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Nissan
« Válasz #281 Dátum: 2008.01.04 23:38:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peter"
whis, most akkor tulajdonképpen hány autód is van?  :kacsint:
Párom nyitva hagyta a Yaris csomagterét egyik nap, 2 napon keresztül világított, de meg se kottyant az akksinak. Nem lehet hogy még valami mást is elkötöttek?

Nem tudom, de az ügyfélszogálaton azonnal tudták, hogy miért is merülhetett le  :crazy: , jövõ héten megnézik és javítják.
Az Avensist sajnos nem tudtam még átvenni, mert lenulláztam az egyik lábam, pedig ma lett volna esedékes  :elkeseredett:


 :szomoru:

Jobbulást :!:

Szintén!
De így legalább van idõd népítéletet írni!  :otlet:  Majd belinkeled?
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Nissan
« Válasz #282 Dátum: 2008.01.05 10:17:16 »
Whis, gratula a választáshoz, érdeklõdéssel olvastam a beszámolót. Nekem is tetszik a Qashqai, én a kétezres dízellel szemeznék, ha aktuális lenne a vétel. A belsõ teret illetõen a barnás-vöröses bõr igen szép lenne a kocsihoz.

Bejáratás, turbó, általánosságban: azt írják az okosok, hogy turbós autót hidegen valóban nem érdemes addig pörgetni, míg felépül a turbónyomás - legyen az dízel vagy benzines. Teljesen érthetõ: a turbók fordulatszáma messze meghaladja a motorét, nem ritka, hogy egy turbó padlógázon 250.000-ig is elforog. Képzeljük el akár csak a felét ennek a fordulatszámnak, hidegen. Szóval míg el nem kezdi nyomni a klíma a meleget, én nem hajtanám nagyon 2000 fölé a motort.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Nissan
« Válasz #283 Dátum: 2008.01.05 13:19:07 »
Idézetet írta: "whis"
...Az Avensist sajnos nem tudtam még átvenni, mert lenulláztam az egyik lábam, pedig ma lett volna esedékes  :elkeseredett:


Jobbulást, és gratula az uj autokhoz, meg minden jot!
Figyu, én szivesen átveszem az avédat, csak szolj  :nagymosoly:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #284 Dátum: 2008.01.05 17:19:14 »
Idézetet írta: "Satriani"
Whis, gratula a választáshoz, érdeklõdéssel olvastam a beszámolót. Nekem is tetszik a Qashqai, én a kétezres dízellel szemeznék, ha aktuális lenne a vétel. A belsõ teret illetõen a barnás-vöröses bõr igen szép lenne a kocsihoz.

Bejáratás, turbó, általánosságban: azt írják az okosok, hogy turbós autót hidegen valóban nem érdemes addig pörgetni, míg felépül a turbónyomás - legyen az dízel vagy benzines. Teljesen érthetõ: a turbók fordulatszáma messze meghaladja a motorét, nem ritka, hogy egy turbó padlógázon 250.000-ig is elforog. Képzeljük el akár csak a felét ennek a fordulatszámnak, hidegen. Szóval míg el nem kezdi nyomni a klíma a meleget, én nem hajtanám nagyon 2000 fölé a motort.


Satriani kolléga, egy kiigazítás: a benzines turbó valóban forog annyit, ami írtál, de a diesel turbó csak a felét.
És még egy észrevétel: a klíma nem bír meleg fújni önmagától, hiszen pont az ellenkezõjére van tervezve :!:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.