Szerző Téma: Nissan  (Megtekintve 221078 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Nissan
« Válasz #225 Dátum: 2007.11.18 17:40:17 »
Idézetet írta: "whis"
A Qashqai-t tapogatta már valaki? Milyen autó? Még nem volt alkalmam közeli kapcsolatba kerülni vele, csak a neten láttam.  :elkeseredett:

Engem is érdekelne, mert nekem is tetszik - no nem vételi szándékkal csak úgy.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Nissan
« Válasz #226 Dátum: 2007.11.19 11:48:36 »
kollégámnak van. ültem már benne. nekem teccett.
nem csoda h imádják
sokat vezettem annak idején 1 gen. rav 4 et.  ez sokkal jobb.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #227 Dátum: 2007.11.19 14:20:17 »
Idézetet írta: "murray"
kollégámnak van. ültem már benne. nekem teccett.
nem csoda h imádják
sokat vezettem annak idején 1 gen. rav 4 et.  ez sokkal jobb.

Milyen motorral van szerelve?
Családba kéne valami hasonló, 5M körüli áron vagy egy ilyen jön szóba, vagy egy 3 éves RAV4  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #228 Dátum: 2007.11.19 15:01:28 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "murray"
kollégámnak van. ültem már benne. nekem teccett.
nem csoda h imádják
sokat vezettem annak idején 1 gen. rav 4 et.  ez sokkal jobb.

Milyen motorral van szerelve?
Családba kéne valami hasonló, 5M körüli áron vagy egy ilyen jön szóba, vagy egy 3 éves RAV4  :szemforgat:


Azért ez az autó nem igazán egy kategória egy 3 éves RAV4-essel. Eleve kisebb autó, voltaképpen egy kompakt modell megemelt futómûvel; és ennyi pénzért csak elsõkerékhajtásút lehet kapni. A RAV4-es komolyabb kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #229 Dátum: 2007.11.19 19:49:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Azért ez az autó nem igazán egy kategória egy 3 éves RAV4-essel. Eleve kisebb autó, voltaképpen egy kompakt modell megemelt futómûvel; és ennyi pénzért csak elsõkerékhajtásút lehet kapni. A RAV4-es komolyabb kocsi.

Persze, hogy nem egy kategória, de mégsem egy Ignis vagy SX4. A terepjáró-formák 7M fölött indulnak, a 4-5M közötti RAV4-ek meg bõven 100.000 fölötti bevallott km-rel várnak vevõre. A hétvégén találtam 5 db-ot, 5 M körül 60-80e km-rel.
Amúgy meg nem terepre kéne, csak egy kicsit magasított legyen, és az sem baj, ha kisebb mint a RAV4. És egy új autó mégiscsak új autó  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #230 Dátum: 2007.11.20 01:23:16 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Azért ez az autó nem igazán egy kategória egy 3 éves RAV4-essel. Eleve kisebb autó, voltaképpen egy kompakt modell megemelt futómûvel; és ennyi pénzért csak elsõkerékhajtásút lehet kapni. A RAV4-es komolyabb kocsi.

Persze, hogy nem egy kategória, de mégsem egy Ignis vagy SX4. A terepjáró-formák 7M fölött indulnak, a 4-5M közötti RAV4-ek meg bõven 100.000 fölötti bevallott km-rel várnak vevõre. A hétvégén találtam 5 db-ot, 5 M körül 60-80e km-rel.
Amúgy meg nem terepre kéne, csak egy kicsit magasított legyen, és az sem baj, ha kisebb mint a RAV4. És egy új autó mégiscsak új autó  :pofa:


Fene tudja. Dehát ez ugye örök dilemma. Én mindenesetre baromira nem bántam meg, hogy egy új Luna Corolla helyett most egy három és fél éves Exe Avéban ülünk ;) ... Fél pillanatig nem kérdéses, hogy jóval több autót kaptunk a pénzünkért.

Nyilván mindig van valahol egy ésszerûségi határ, de szvsz azonos árért egy 3-4 éves, tehát még újszerû nagyobb autó, a maga minden plusz tudásával, gyakorlatilag minden esetben jobb vétel (nemcsak szubjektív, hanem racionális alapon is), mint egy új, de kisebb, kevésbé felszerelt kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Nissan
« Válasz #231 Dátum: 2007.11.20 10:30:52 »
nekem nagyon bejött a kaskáj  :nagymosoly:
a rav az más kategoria.  nemtom nem értek hozzá.
de nekem inkább egy uj nissan kéne mint egy 100ezret futott rav
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #232 Dátum: 2007.11.20 10:36:19 »
Idézetet írta: "murray"
nekem nagyon bejött a kaskáj  :nagymosoly:
a rav az más kategoria.  nemtom nem értek hozzá.
de nekem inkább egy uj nissan kéne mint egy 100ezret futott rav


Nem tudjuk, milyen lesz a Qashqai, azt viszont tudjuk, hogy a Renault-kapcsolat kezdete óta a Nissanok megbízhatósága valamennyit romlott. Szóval kicsit zsákbamacska a dolog. Azt viszont tudjuk, hogy a RAV4 megbízhatósága még Toyota-viszonylatban is jó :wink: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #233 Dátum: 2007.11.20 12:17:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem tudjuk, milyen lesz a Qashqai, azt viszont tudjuk, hogy a Renault-kapcsolat kezdete óta a Nissanok megbízhatósága valamennyit romlott. Szóval kicsit zsákbamacska a dolog. Azt viszont tudjuk, hogy a RAV4 megbízhatósága még Toyota-viszonylatban is jó :wink: ...

Ezzel teljesen egyetértek.
Viszon aki használná, az 10 év alatt menne vele 100e km-t, addig meg csak nem hullik szét  :szemforgat: Ráadásul az elsõ 3 év alatt gari van rá.
Egy 3-4 éves, közel 100e-et futott RAV4-nél meg elõbb-utóbb cserélni kell ezt-azt, ami kopik (féktárcsa, kuplung, elyesmi). Fene tudja.  :hmm:
De van egy olyan mondás, hogy legjobb autó az új autó.  :nana:  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nissan
« Válasz #234 Dátum: 2007.11.20 12:56:52 »
Idézet
Nyilván mindig van valahol egy ésszerûségi határ, de szvsz azonos árért egy 3-4 éves, tehát még újszerû nagyobb autó, a maga minden plusz tudásával, gyakorlatilag minden esetben jobb vétel (nemcsak szubjektív, hanem racionális alapon is), mint egy új, de kisebb, kevésbé felszerelt kocsi.


Ezzel nagy igazságot mondtál kedves Mester!

Ezért nem fogok még egy darabig novicsenti új verdában ülni!
A Kaskájról meg nincsen túl sok infóm, de lemerülök a Nissanclub bugyraiba és nemsokára jeletkezem! :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #235 Dátum: 2007.11.20 13:34:54 »
Idézetet írta: "whis"
De van egy olyan mondás, hogy legjobb autó az új autó.  :nana:  :nagymosoly:


Naná, ha a pénz nem számít, akkor ez valóban így van ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #236 Dátum: 2007.11.20 17:47:20 »
Megnéztem ma hazafelé a Qashqai-t, kellemesen csalódtam. Kpróbálni nem volt lehetõség, mert nem volt benn tesztautó. A beltere elég nagy, magam mögé simán be tudtam ülni. Sajnos az üléseken érzõdik a franciás hatás, az ülõrészen van valami berakás, ami igen puha. Amúgy kellemes belsõ, minden kézreesik. A csomagtere is elég nagy (410L). A kesztyûtartót nagyon elbaltázták, viszont hûtött (baromi nagy a fedele, de belül csak feleakkora, mint amit az ajtó sejtet). A mûanyagok kemények, de nem kellemetlenül.
Ami igazán jó, hogy jó színei vannak, nem az a hagyományos világos (fehér vagy valamilyen ezüst) vagy sötét (fekete, sötétszürke vagy tintakék). Leginkább a Cafe Latte, a koptatott farmer és a rézvörös néz ki jól, de a sötétkékje sem az a hagyományos.
1.5 dCi  egy elég jó alapfelszereltséggel 5.2-ért van, és még nem is tértünk rá az alku részre  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Nissan
« Válasz #237 Dátum: 2007.11.20 17:59:14 »
Idézetet írta: "whis"
Megnéztem ma hazafelé a Qashqai-t, kellemesen csalódtam. Kpróbálni nem volt lehetõség, mert nem volt benn tesztautó. A beltere elég nagy, magam mögé simán be tudtam ülni. Sajnos az üléseken érzõdik a franciás hatás, az ülõrészen van valami berakás, ami igen puha. Amúgy kellemes belsõ, minden kézreesik. A csomagtere is elég nagy (410L). A kesztyûtartót nagyon elbaltázták, viszont hûtött (baromi nagy a fedele, de belül csak feleakkora, mint amit az ajtó sejtet). A mûanyagok kemények, de nem kellemetlenül.
Ami igazán jó, hogy jó színei vannak, nem az a hagyományos világos (fehér vagy valamilyen ezüst) vagy sötét (fekete, sötétszürke vagy tintakék). Leginkább a Cafe Latte, a koptatott farmer és a rézvörös néz ki jól, de a sötétkékje sem az a hagyományos.
1.5 dCi  egy elég jó alapfelszereltséggel 5.2-ért van, és még nem is tértünk rá az alku részre  :kacsint:


Önmagában véve ez nem egy rossz autó, az tiszta sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Nissan
« Válasz #238 Dátum: 2007.11.21 08:31:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "murray"
nekem nagyon bejött a kaskáj  :nagymosoly:
a rav az más kategoria.  nemtom nem értek hozzá.
de nekem inkább egy uj nissan kéne mint egy 100ezret futott rav


Nem tudjuk, milyen lesz a Qashqai, azt viszont tudjuk, hogy a Renault-kapcsolat kezdete óta a Nissanok megbízhatósága valamennyit romlott. Szóval kicsit zsákbamacska a dolog. Azt viszont tudjuk, hogy a RAV4 megbízhatósága még Toyota-viszonylatban is jó :wink: ...


7-8 éve az akkori nõm rav jával eccer lerobbantunk csorna felé, -10ben nyakig a hoban. automata váltos volt, igy behuzni nuku. aztán vártam pár percet reboot és jó lett.. :faradt:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Nissan
« Válasz #239 Dátum: 2007.11.26 20:07:34 »
Nissanéknál nem lehet valami sokat alkudni  :elkeseredett: De azért kihoztam, amit ki lehetett  :kacsint:
Pár hét múlva közelebbrõl is megismerhetek egy 1.5 dCi Qashqai-t  :figyellek: Ennyi pénzért sajna csak egy 4 éves RAV4 jött volna ki sok-sok km-rel, ráadásul azokhoz képest a Q jobban is tetszett  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety