Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 418825 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lombard

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #630 Dátum: 2011.09.16 21:43:11 »

Meglett a diffi olaj.Valvoline durablend LS 75W-90-es.Kiváncsi vagyok ,hogy változik-e valamit a diffi hangja kanyarodáskor az új olajjal mert ennek az önzárósnak elég borzasztó hangja tud lenni szük fordulásnál.

Ott valami nem kerek, mert baromira nincs hangja!!!!
Sajnos kerek..Új korátol van nálam és azóta megvan ez a jelenség,hang(most van benne 600000) és a szerviz szerint is teljesen normális.Ők azt mondták(toyota kovács) hogy majd a használattal enyhülni fog ,de ezek ilyenek.Hibája konkrétan nincs ,de sokaknak feltünt már akiket vittem vagy mentek vele.Lehet hogy a rövid tengelytávúaknál jellemző csak.
Javitás :600000=60000km

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #631 Dátum: 2011.09.16 21:46:27 »
Érdekes, nálam semmi különös hangja nincs. - bár gondolom, nem azonos a  Hiace, meg a Hilux difi .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #632 Dátum: 2011.10.05 11:33:11 »
Hiace gallytörö szurofényekkel eladó!

65.000Ft

tel:0630/4987994

[a csatolmányt egy admin törölte]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Hiace4x4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #633 Dátum: 2011.11.04 00:43:11 »
Sziasztok!

Iszonyú rég jártam erre! A vas még megvan, gond nincs vele (rövid 2,4TD 4WD), tavaly nyáron lépte át a 200.000km-t egy erdélyi körúton.
Pár dolog eszembe jutott, gondoltam megosztom veletek.
Régen volt téma a gumiméret, idén nyárra is fent voltak a 215/75 R15 General Grabber AT2-es gumik. Biztos lesznek még fent a kis kerekek, de valahogy nem hiányzik. Sokkal jobb a nagykerék, nem ráz annyira az autó, a fordulatszám is élhetőbb, arányosabban néz ki az egész, és nem akadunk el minden vakondtúráson. Persze még így is nagyon alacsony(220mm-es hasmagasság), de azért elmegy.
Hátul(második üléssor) hosszútávon még így se jó utazni, mert ráz.
Ja, és zabál. Bár ez sose volt másképp, csak közben felmentek az üzemanyagárak. 10l/100km, meg afölött, a 9l/100km az csak legfeljebb üresen nyáron, országúti menetben, slick gumikkal. :)
Tudom hogy csodát nem lehet várni a 2L-T motortól, de ha valahogy lehetne csökkenteni az étvágyát, akkor szóljatok!
Intercooleren gondolkozom esetleg, AZT ÁLLÍTJÁK, hogy -1 liter kb, a jobb hatásfok miatt. Használt Pajero 2,5TD intercoolert láttam 15e Ft-ért, úgy tűnik bele lehetne faragni. Csak nemtom megéri e vesződni vele, sok idő nincs autót barkácsolni.

Más: A Toyota teljesen leáll az európai Hiace fejlesztéssel? Vagy mi van? Valami értelmes darabot összehozhatnának már, le vannak maradva két évtizeddel! Vannak egyáltalán még eladásaik a fészliftes Hiaceból? No mindegy, nyomor.
Igazából azt mondanám hogy tuti lesz ez, amíg ki nem dől alólunk, de ez a fogyasztás...  (a konkurenseknél már jó ideje 6-7,5l-ből lehet autózni, és nem csak 90 LE mellett(ha jól tudom a D-4D-k sem fogyasztanak valami jól)) 

Akinek sok pénze van, és Hiace-el akar off-roadozni:
http://www.offroad-nestle.de/index.php?id=41  :eek:

Van itt minden, mi szem szájnak ingere!
Aszongya:
-117LE-s D-4D 145LE-re felhúzva
-állandó összkerékhajtás 100% zárható központi diffivel, felezővel!!! :eek:  ::)
-első és hátsó 100%-os kapcsolható differenciálzár
-225/75 R16-os kerekek
-80mm-es futómű emelés elöl-hátul, a nagy kerékkel együtt így asszem 310mm-es hasmagasság
-alsó motor, váltó, és tankvédelem 6mm-es alulemezzel
-erősített fékrendszer
-erősített fékrendszer és futómű mellett 3500kg megengedett össztömeg (3000kg helyett)
-kiegészítő üzemanyagtank

Mindez egyben, új autóstul kb. 17-18 millió Ft-nyi euróért, ami több mint egy új Mercedes G Professional ára! Ami azért mégis csak...
Hát azért... Értem én hogy király, de ha választanom kéne... Ehhez nagyon márka-fanatikusnak kell lenni...

Besz@rás amúgy... Nem gondoltam volna, hogy képesek ilyet faragni egy Hiace-ből, mármint nem az, hogy ne lenne megvalósítható, hanem hogy megéri-e, megveszi e egyáltalán valaki? Nem hinném, hogy nagy lenne a tolongás...

Mondjuk tuti dolog, hogy egy-egy tételt külön is belefaragnak bárki Hiace-ába, ha valakinek valami nagyon kell, csak sajna ezeket nem fogja a szél a használtpiacon hordani 10 év múlva.

Pipifax

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #634 Dátum: 2011.11.27 00:07:40 »
 :hmmmm: Hát nem...

Hiace4x4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #635 Dátum: 2011.11.27 18:00:49 »
Látom nem túl élő a topic, de még eszembe jutott valami.

Kapott valaki Hiace 4WD-s típusvisszahívást?

Kaptunk egy levelet, ahol közlik, hogy a típus(Hiace 2,4TD 4WD 1999 rövid) beletartozik abba a szériába, ahol az első kardán (valamelyik, most nem emlékszem) kardáncsuklója meghibásodhat, gyenge anyagminőség, vagy stb. miatt.

Most nagyon nem voltam pontos, nyár végén jött a levél, nem emlékszem a pontos leírásra. Nekünk eddig semmi gond nincs vele, de majd valamikor bevisszük ingyenes alkatrészcserére.

kori101

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #636 Dátum: 2012.01.25 22:58:25 »
Sziasztok. Segítséget kérnék: Hiace első futóműben úgy néz ki hogy a fél éve cserélt felső lengőkarokban lévő szilentek (vagy torziós gumik) nyikorognak elég hangosan. Lehet ezekkel valamit kezdeni? Valakinek volt már ilyen gondja?

Hiacebonto & Pepeparts

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • pepeparts.hu
    • Pepe-parts
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #637 Dátum: 2012.02.05 18:06:07 »
Szia

Több minden is okozhat nyikorgást a hiace-nél!
Ha jársz valamikor Pesten akkor ugorj be és megnézzük neked ingyen az ijesmit!
Ha nem akkor mindenképp nézzd meg a lengéscsillapító, stabilizátor szilenteket és nyomass zsírt a felső lengőkar gömbfejbe  (ha van zsírzószem rajta)
...bár jobb lenne látni!

Pepeparts




[a csatolmányt egy admin törölte]
Pepeparts.hu

Hiacebonto & Pepeparts

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • pepeparts.hu
    • Pepe-parts
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #638 Dátum: 2012.02.05 18:16:32 »
Látom nem túl élő a topic, de még eszembe jutott valami.

Kapott valaki Hiace 4WD-s típusvisszahívást?

Kaptunk egy levelet, ahol közlik, hogy a típus(Hiace 2,4TD 4WD 1999 rövid) beletartozik abba a szériába, ahol az első kardán (valamelyik, most nem emlékszem) kardáncsuklója meghibásodhat, gyenge anyagminőség, vagy stb. miatt.

Most nagyon nem voltam pontos, nyár végén jött a levél, nem emlékszem a pontos leírásra. Nekünk eddig semmi gond nincs vele, de majd valamikor bevisszük ingyenes alkatrészcserére.

Mindenképp vigyétek el minél hamarabb.... Ugyanis ez egy tipusbetegség! (Tényleg sok ugyfelem küszködött ezzel!) Már csak azért is megéri kicseréltetni (még ha most nincs is baja) mert egy teljessen új kardánt raknak be... nem csak egy keresztet cserélnek...(gyorsan megvan a szerelés amúgy)... A kardánnak pedig elég húzós az ára! Csak megjelölt bontott alkatrészt vegyetek!!!

Pepeparts


[a csatolmányt egy admin törölte]
Pepeparts.hu

Hiacebonto & Pepeparts

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • pepeparts.hu
    • Pepe-parts
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #639 Dátum: 2012.02.05 18:37:13 »
Meglett a diffi olaj.Valvoline durablend LS 75W-90-es.Kiváncsi vagyok ,hogy változik-e valamit a diffi hangja kanyarodáskor az új olajjal mert ennek az önzárósnak elég borzasztó hangja tud lenni szük fordulásnál.

Sziasztok!

Nekem ez úgy hangzik mintha a kerékagycsapágyad lenne rossz!
Legfőképp azért mert kanyarodáskor változik a hang! A difizár része lamellás tutommal, tehát vagy zár vagy picit csúszik vagy már nem zár, hang nem változik... bár 1tulajos autónál nemhiszem hogy bármi baja lenne, föleg ha ugy érzed a kocsi olyan mint mindíg is volt. Viszont az lehet hogy a kocsi ált sokat a szalonnál, mielőtt gazdára talált és a kerékagycsapágyak kicsit beáltak... 

Jártam több ilyen hiace-al, és ojan mint egy kis bkv buszon ülnél ( a hangja miatt ). Főleg ha nagyon melegvan vagy ha esik az eső akkor jön elő leginkább!

Amúgy figyeld meg azt hogy meik irányú kanyarba búg... ha jobbra búg akkor a baloldali rossz, ha balra kanyarba búg akkor a jobboldali a rossz... ha mindkét irányba csinálja, lehet mind a kető rossz ( végülis mindkettő együtt várt rád a szalonba...:D ) Függetlenül ettől lehet más is a baja... ha jársz valamikor Pesten meghalgatjuk szivesen! 

Cseréltél már benne csapágyat hátul valaha?

Bocs ha rossz a heJes írásom:D

Pepeparts


[a csatolmányt egy admin törölte]
Pepeparts.hu

Hiacebonto & Pepeparts

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • pepeparts.hu
    • Pepe-parts
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #640 Dátum: 2012.02.05 19:12:35 »
Sziasztok!
Újoncként először is bocsánat, ha valamit nem a szokásoknak megfelelően csinálok, majd igyekszem jó fiú lenni...
Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:
2003-as évjáratú HIACE gyári indításgátlós kulcs szárai annyira megkoptak, hogy az ajtózárakat már nem működtetik, csak a gyújtást. Sikerült szereznem olyan gyári/nak/ kinéző nyerskulcsokat, aminek a fejében ki van alakítva az indításgátló jeladójának a helye.
No de a gyári kulcsból hogyan tudom azt kivarázsolni??
A kulcs szára mellett látni, hogy ott van, de szét kell kókányolni a kulcsfejet? Szike? Kés? Flex??
Kérlek, segítsetek, ha tudtok!
Köszönettel

Szia !

A legolcsóbb megoldás ha simán felrakod az új kulcsot a régi mellé a kulcskarikára. És akkor indít az új kulcs is, mert veszi a jelet a régiről.
Ha ragaszkodsz hozzá hogy 1 kulcsos legyen a kocsi, akkor inkább vegyél egy gyárikulcsot és kulcsmásolás után a toyota szalonba 1óra alatt megcsinálják a jel programozást. Kulcs kb 10 000Ft, szervíz kb 10 000Ft
(Vannak ojan kulcsmásolók akik tudnak tanítani, valószínű hogy olcsóbban megcsinálják, de ebben nincs tapasztalatom)
Kulcsot tudok rendelni külföldről olcsobban ha nem sos. Írj privát üzit, vagy hívj a honlapon lévő elérhetőségről...
Remélem segítettem,

Pepeparts

(bocsi az előbb rossz helyre küldtem a választ...)  ::)
Pepeparts.hu

retinorbi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #641 Dátum: 2012.03.19 15:10:26 »
Helló mindenki.
Szükségem lenne 2 db. ablakemelő karra!
Sehol nem lehet kapni pedig minden olyan helyen próbálkoztam ami Debrecenbe szóba jöhet.
Nos arra kérek mindenkit,hogy ha esetleg van ilyenje vagy tud olyat akinek van az jelezze nekem.
retinorbi76@gmail.com
Mindenkinek előre is köszönöm.

hfeca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #642 Dátum: 2012.05.09 09:00:34 »
Sziasztok!
Van egy eladó Hiace gallytörő rácsom ha valakit érdekelne... 20/9749213 elérhető vagyok. Nagyon szép állapotban van!
ezen a linken megtekinthető:
http://www.expressz.hu/auto/alkatresz/szemelyauto/egyeb/hirdetes-31308451/

hfeca

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #643 Dátum: 2012.05.19 13:02:04 »
Sziasztok!
Van egy eladó Hiace gallytörő rácsom ha valakit érdekelne... 000000000 elérhető vagyok. Nagyon szép állapotban van!
ezen a linken megtekinthető:
http://www.expressz.hu/auto/alkatresz/szemelyauto/egyeb/hirdetes-31308451/
ELKELT!!!

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #644 Dátum: 2012.05.19 13:10:17 »
gyorsan.... én vagy 3 éve hirdetem  :whistling:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)