Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 418858 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #405 Dátum: 2010.06.03 22:32:28 »
Ha null kilométeres az autó, akkor kell neki egy kis idő, amíg lejjebb megy a fogyasztása. Amúgy szerintem 130-nál egy ekkora autótól (ekkora homlokfallal, ami ilyen sebességnél már elég nagy visszafogó erő) nem rossz a 10,5 liter.
Írod, hogy előtte is Hiace volt. Csak a motor változott? Úgy értem, eddig pl. hátsó kerekes volt, most esetleg 4x4, eddig 9 személyes volt, most 3, stb. Nézted az önsúlyukat, az hogy változott?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #406 Dátum: 2010.06.03 22:38:52 »
2,5 Hilux is ezt csinálja, ha 90-110 között gurigázok, hangyányival 10 alatt eszik, ha 160-al tolom, 10,5-öt, átlag kb 9,5. - autopálya/budapest

- Meglehetősen nagy homlokfal, szép nagy tömeg, és némi plusz lóerő a 2,4-hez képest - kb. ugyanannyi lesz a fogyasztásod.

-Amit Misi írt, az is igaz, kb 10e km után kb. 0,3-0,5 l -el kevesebbet fog fogyasztani.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sopi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #407 Dátum: 2010.06.04 07:52:05 »
Csak a motor meg a homlokfal változott az autón. A tréfa az az egészben, hogy van még egy HIACE a cégben amit a kollégám használ és végignéztem az üzemanyag felhasználását május hónapban : átlag 750 km-t tett meg egy tankolással (65 liter) vegyes üzemmódban állandó kb. 600 kg-os terheléssel. Ez a kocsi szintén 2.5  D4D de 2004-es évjárat 260ezer kilométerrel( már be van járatva). Akkor lehet, hogy egy használtabbat kellett volna vennem. Elég viccesnek tűnik, hogy a motor EURO szám emelkedésével arányosan növekszik a fogyasztás is.
Egyébként nem 0 km-es. 30 000 szervizen most voltam vele. Nem hosszú kivitel és csak hátsókerekes, klímás mindkettő.
A többlet teljesítmény valóban vonzóbbá teszi a járgányt ami egyébként full fapadosnak számít egy VW- hez képest.
Nekem a mérce a gödöllői emelkedő az M3-on ami eddig nekifutásból hátszéllel max. 110 volt az most 130 lett.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #408 Dátum: 2010.06.06 11:23:46 »
Mikor anno megvettük a Hiacet volt benne egy Metas riasztó, félév után mikor megnyomtam a távirányítón a gombot csipogott, villantak az irányjelzők ahogy szoktak, de a jobb oldaliak úgy maradtak és folyamatosan égtek. (Nem sokkal utána mikor meglett a Corolla amibe szintén Meta riasztó van előjött ugyan ez a hiba, de azt akkor tanulva az esetből átvittük Kaposvárra a KOTO-hoz) Hiacet akkor elvittük egy helyi autóvillamosságishoz, hogy mondja meg mi lehet a baj, hát jól szétgányolta a fél autót úgyhogy elhoztuk mielőtt még nagyobb kárt csinál és itthon  inkább fogtuk kivettük a riasztót, azóta kulcsos módszerrel törtét a nyitás zárás a vezető oldalon mert ugye onnan nyitja ki az összes ajtót. Pár napja a következő történt, reggel nyitom ki  szokásos kulcsos módszerrel és csak a vezető oldali ajtót nyitotta ki a többit nem. Mitől sz.rhatott be a centrálzár?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #409 Dátum: 2010.06.06 12:21:44 »
A riasztónál a relé radgadt be, kb 1000 pénz kicserélni  - meg egy páka, meg kézügyesség -  de ehhez a riasztó dobozát kell megbontani.

-A centrálnál, ha szerencséd van, akkor csak a rögzítés mozdult el, és nem löki meg eléggé az egységet, hogy kiadja  a vezérlőjelet, rosszabb esetben a centrál vezérlőérintkezője halt meg, legszörnyűbb, ha valahol vezetékszakadásod van - ez többnyire az ajtó-átvezetéseknél jön össze.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #410 Dátum: 2010.06.06 14:21:03 »
A riasztónál a relé radgadt be, kb 1000 pénz kicserélni  - meg egy páka, meg kézügyesség -  de ehhez a riasztó dobozát kell megbontani.

-A centrálnál, ha szerencséd van, akkor csak a rögzítés mozdult el, és nem löki meg eléggé az egységet, hogy kiadja  a vezérlőjelet, rosszabb esetben a centrál vezérlőérintkezője halt meg, legszörnyűbb, ha valahol vezetékszakadásod van - ez többnyire az ajtó-átvezetéseknél jön össze.
Köszönöm a segítségedet. Sajnos a riasztó már menthetetlen állapotba volt akkor mikor elhoztuk (Corollát ezért is bíztuk inkább a márkaszervizre anno, de pár hónapja ismerősnél is előjött ez úgyhogy ha megint beszarna már tudom hogyan kell nekiállni :)) úgyhogy azt már nem tudjuk visszatenni

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #411 Dátum: 2010.06.11 07:13:12 »
Egy szép JDM darab.

gabitrial

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #412 Dátum: 2010.06.12 19:16:34 »
Kedves Forumozók.

Régi álmom valósult meg azzal , hogy egy Toyota Hiace kisbuszt vásároltam (96. 12. havi)

kérlek segítsetek nekem  , hogy hol tudok a legolcsóbban hátsó kerékcsapágyat venni ugyanis egy kicsit morog.

Segítségeteket előre is köszönöm.

lac1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #413 Dátum: 2010.06.21 23:08:15 »
Sziasztok,

a 2,4d (szívó) HiAce autóm egyik első lengéscsillapítója megadta magát. Tudnátok-e javasolni típust, márkát, és esetleg érdemes-e gázos kivitelben gondolkodnom?
Köszi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #414 Dátum: 2010.06.28 15:39:34 »
Kedves Forumozók.

Régi álmom valósult meg azzal , hogy egy Toyota Hiace kisbuszt vásároltam (96. 12. havi)

kérlek segítsetek nekem  , hogy hol tudok a legolcsóbban hátsó kerékcsapágyat venni ugyanis egy kicsit morog.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Teljes motorkód jó lenne, olyan 40E körül tudok szettet, ebből még van kedvezmény.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bandita67

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #415 Dátum: 2010.07.27 12:07:20 »
Sziasztok !

Segítség kellene!

Hiace pollen szűrőjét szeretném kicserélni, de nemtudom hol van illetve a dobozát talán megtaláltam de ellégé tele van zsúfolva, és rögzítve a homlokfalhoz.
Nem tudom hogy foglyak hozzá, mennyire kell szét bontani !?
Ha valaki tud segíteni meg köszönöm!
Üdv bandita67

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #416 Dátum: 2010.07.27 14:07:20 »
Évjárat, motor? :)
         

kzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #417 Dátum: 2010.08.03 13:52:30 »
Csak a motor meg a homlokfal változott az autón. A tréfa az az egészben, hogy van még egy HIACE a cégben amit a kollégám használ és végignéztem az üzemanyag felhasználását május hónapban : átlag 750 km-t tett meg egy tankolással (65 liter) vegyes üzemmódban állandó kb. 600 kg-os terheléssel. Ez a kocsi szintén 2.5  D4D de 2004-es évjárat 260ezer kilométerrel( már be van járatva). Akkor lehet, hogy egy használtabbat kellett volna vennem. Elég viccesnek tűnik, hogy a motor EURO szám emelkedésével arányosan növekszik a fogyasztás is.
Egyébként nem 0 km-es. 30 000 szervizen most voltam vele. Nem hosszú kivitel és csak hátsókerekes, klímás mindkettő.
A többlet teljesítmény valóban vonzóbbá teszi a járgányt ami egyébként full fapadosnak számít egy VW- hez képest.
Nekem a mérce a gödöllői emelkedő az M3-on ami eddig nekifutásból hátszéllel max. 110 volt az most 130 lett.

Valami nem stimmel. Az enyém igaz 65 kw-os D4D, de 9 liter fölé csak 130-as tempó fölött képes. 8.3-as átlagom van 170 000 km alatt. Városban kevesebbet megyek, de csak várossal simán 10l, vagy fölötte is ehet. Amikor Németországban kb. 1 t terheléssel, tartósan 150-155-öt (óra szerint) jöttem vele, akkor evett 9,7-et. (Az enyém is klímás, hátsókerekes)

VFR72

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #418 Dátum: 2010.08.13 08:37:11 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon.
A következő a kérdésem.
2008-as gyártású D4D Hiace-t szeretnék vásárolni.
Az autóban ~60e van.
Mire kell figyelni a vásárláskor?
Mi az amit részletesen átnézzek, hogy nagyon ne nyúljak mellé?

üdv. VFR72

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #419 Dátum: 2010.08.13 09:27:31 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon.
A következő a kérdésem.
2008-as gyártású D4D Hiace-t szeretnék vásárolni.
Az autóban ~60e van.
Mire kell figyelni a vásárláskor?
Mi az amit részletesen átnézzek, hogy nagyon ne nyúljak mellé?

üdv. VFR72

Ha 98-as, és 60e akkor még garis, mindenképp le kell kérdezni a szerviztörténetet abban a Toyotaszervizben, ami a szervizkönyvben szerepel.
-ez már az új D-4D motor, nem szereti a rossz üzemanyagot, egyébként agyonüthetetlen típus. - mondjuk a turbó hűtésére figyelni kell leállítás előtt - de ez minden turbós gépnél így van.

- Ha nagyonsokszor nyitották-zárták akkor az oldalajtó zárja kophat-akadhat, de ez inkább jóval később jelentkezik.

egyébként, meg mindent, amit általában megnéz az ember egy használtvásárláskor: Mire figyeljünk használatautó vásárláskor?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!