Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 418946 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #390 Dátum: 2010.01.03 14:17:25 »
2L -es motor 2446ccm szívódiesel, van benne hidrotőke ami kopoghat hidegen vagy valami más?

szerintem ennek is pogácsás a hézagolása, nem hidrotőkés.
-akár egy hibás adagolócsúcs is lehet az oka a kopogásnak.
-körül kellene nézni, egy megfelelő típusismerettel rendelkező szerelőnek érdemes lenne legalább hangilag megmutatni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

BANDI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #391 Dátum: 2010.01.04 22:25:58 »
Sziasztok!

Kérdezném töletek hogy a Hiace-ban menyi idön belül kell hajtomü olajat cserélni és mien tipust?2,4D  1999 a kicsikém és nagyon meg vagyok elégedve velle.

Igen szivodizel és igen kopog  a hidegben amedig bemelekszik.
Amúgy nem sokan konyítanak hozzá a szerelőim közül.



Nem kell mindent új hozzászólásba írnod, van Szerkeszt gomb!  ;) Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.05 10:45:19 írta kleingy »
REDI

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #392 Dátum: 2010.01.04 23:00:42 »
Hajtómű 60v 90e  - váltó kb ugynez - de a legbiztosabb, hogy bemész egy normális Toyota szalonba, és megérdeklődöd, hog yabba az évjáratba mit-mikor. - Sajnos ezekhez nemnagyon van elektronikusan elérhető adathalom.

illetve itt próbálkozhatsz, bár nem biztos, hog y a sereperiódusokat is megtalálod!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

BANDI

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #393 Dátum: 2010.01.06 13:55:38 »
Hajtómű 60v 90e  - váltó kb ugynez - de a legbiztosabb, hogy bemész egy normális Toyota szalonba, és megérdeklődöd, hog yabba az évjáratba mit-mikor. - Sajnos ezekhez nemnagyon van elektronikusan elérhető adathalom.

illetve itt próbálkozhatsz, bár nem biztos, hog y a sereperiódusokat is megtalálod!

Köszönöm.
REDI

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #394 Dátum: 2010.01.11 18:02:00 »
Idézetet írta: GMarci 2
Sziasztok!

Toyota Hiace 4WD (2001) fogyasztásáról tud valaki valamit? Nagyon sokat eszik a 4Wd miatt?
Előre is köszi.

Marci
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #395 Dátum: 2010.01.12 02:16:06 »
HA a 102lovas motor van benne, akkor sajat tapasztalatokat tudok mondani :)

1500-2000kozt elvaltva, uresen tachografos dolgokat betartva (50/70/90) 8.7 volt a rekord
Siessunk haza modba(ertsd; 3000felett valtva, majd otodikbe vegig amit szol, es amit a forgalom enged) megpakolva (picit tobb mint 19mazsa vas :innocent: ) dimbes-dombos utakon 11.8.
Apam 9-9.5el eljar vele.
Ui: Pbox van benne :)

kisa
born to ride

Bybe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #396 Dátum: 2010.03.20 23:48:51 »
Üdvözletem mindenkinek!

   Biztosat szeretnék tudni arról, hogy a hátsókerék hajtású, gyári személyszállító (nincs bal oldali tolóajtó, elöl két szimpla üléssel nyolc személyes, hátul is klímás, ill. fűtött, és kárpitozottabb belterű,stb) differenciálműve hosszabb áttételezésű-e (4,3 helyett 3,5-es), mint az itthon személyszállítóvá alakított (kétoldali tolóajtó, kilenc személyes, stb.), ill. teherautóként használt Hiace-k differenciálműve?
   Ugyanezt szeretném tudni a 4wd változatról is, természetesen ott mindkét differenciálműre érvényes az áttételkülönbség.
   Sajnos csak félinformációkkal rendelkezem.
   A Hiluxról tudom, hogy motorerő (és talán egyebek) miatt is van különbség a hátsó áttételekben.
   Ha tévesen írtam valamit a felszereltségekről, elnézést, örömmel veszem a helyesbítést.

   Segítségeteket előre köszönve: Robi.
   

damnit

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #397 Dátum: 2010.05.08 09:22:57 »
HA a 102lovas motor van benne, akkor sajat tapasztalatokat tudok mondani :)

1500-2000kozt elvaltva, uresen tachografos dolgokat betartva (50/70/90) 8.7 volt a rekord
Siessunk haza modba(ertsd; 3000felett valtva, majd otodikbe vegig amit szol, es amit a forgalom enged) megpakolva (picit tobb mint 19mazsa vas :innocent: ) dimbes-dombos utakon 11.8.
Apam 9-9.5el eljar vele.
Ui: Pbox van benne :)



te miről beszélsz? ugyanez a motor (d4d 75kW) nálam "tachograf"-os üzemmódban 6,6 - 6,8 -at eszik úgy hogy párszáz km földút is benne van tankolástól tankolásig .... vagy rossz a km órám? :)

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #398 Dátum: 2010.05.16 12:00:30 »
Sziasztok!

Hiace vásárlásra adtam a fejem (használt) és érdeklődnék, hogy mik azok a dolgok amiket érdemes megnézni vásárlás előtt. Vannak esetleg típushibák, vagy olyan "jelzések" amire következtetni lehet a jóságra? Valószinüleg 1998-2001-ig bezáróan jönnek majd szóba gépek.
Választ előre is köszi.
K

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #399 Dátum: 2010.05.16 14:23:10 »
Sziasztok!

Hiace vásárlásra adtam a fejem (használt) és érdeklődnék, hogy mik azok a dolgok amiket érdemes megnézni vásárlás előtt. Vannak esetleg típushibák, vagy olyan "jelzések" amire következtetni lehet a jóságra? Valószinüleg 1998-2001-ig bezáróan jönnek majd szóba gépek.
Választ előre is köszi.
K

ezt mindenképp nézd át!

Nehéz lesz normálisan karbantartott gépet találnod. Ha a rendszereresen karbantartott gépre lelsz, a lengéscsillapítók lehetnek a gyenge pontok, azok a motorok 5-600e-t mindenféle megbontás nélkül elmennek, a váltó szintén elég jó darab.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #400 Dátum: 2010.05.16 15:13:53 »
Köszi a segítséget. Az a helyzet, hogy árverezésre kerülő autót  szeretnék venni, így sok választási lehetőségem nincs (havi 1-2), ezért az adott autót kell átnéznem nagyon, viszont jó áron mennek igy.

köszi:K

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #401 Dátum: 2010.05.16 16:16:04 »
Árverezés? Ezek banki visszavett autók? Mert akkor eléggé kicsi az esélye, hogy jó állapotút találj. Gondolj csak bele, a részleteket nem fizette, de a szervizre rendesen költött?

Kada

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #402 Dátum: 2010.05.16 18:23:26 »
Nem egészen. Apeh árverezi el. igy kicsit nagyobb az esély, hogy az emberünk csődbe ment, de az autóját szerette:)Egyébként tisztába vagyok ezzel és nem ringatom magam hiu ábrándokba. olyan autót szeretnék venni ami nem csilli villi. Ha már a legszükségesebbeket megkapta (olajak, szürő, szíjak) nekem elég, a többit bepotolom én, Csak kompromisszumot kell kötnöm. És pont azért hiace, mert strapabiro. Még mindig szivesen fogadok tanácsokat:)

köszi:K

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #403 Dátum: 2010.05.25 17:21:10 »
Idézetet írta: killmark
Szasztok!
átpofátlankodom hozzátok a csillagos fórumról egy láma kérdéssel:
97 es 2.4es hiace-en hol keressem a gázolajszűrőt? a "gépfedelet "felnyitva nem nevetett szembe.
Köszönöm.
         

Sopi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #404 Dátum: 2010.06.03 22:16:53 »
Sziasztok,
Kissé elkenődve olvasgatok itt a fogyasztási adatok miatt. Eddig a 2.4 szívódízelt használtam átlag 10l/100km, ezt tudta klímával, üresen ,tele és fejjel lefelé is.
Most átültem egy 2.5 D4D-be és kiakadtam az autópályás 10,5 literes fogyasztáson. max. 130-at mentem és kb. 600kg-ot cipelek (szervízautó). Szerintetek normális ez?
Éppen gazdaságossági okok miatt cseréltem egy D4D-re a szívódízelt. Lehet, hogy elbaltáztam?
A vegyes fogyasztás viszont 10l/100km alatt van, ez nekem elég érdekes.
Futottam pár kört 1 motorbehangolás ügyben, de láss csodát csak TUNING BOX létezik hozzá ami ugye nem annyira nyerő megoldás. A motorvezérlőhöz nem férnek hozzá szoftveresen.
Ha van valakinek javaslata azt szívesen venném. Egy próbát esetleg  megér. Egyébként még garis az autó, de ez nem probléma.
A márka szerviz szerin pont jó ez így ahogy van.
Tulajdonképpen a régi hiace-om nagyon király autó 260-at toltam bele személyesen és le a kalappal. Semmi gond nincs vele. Ha hiszitek ha nem : az első fékbetéteket 220 ezernél cserélték. Csak én vezettem!!
Azért ez is mutatja ,hogy nem ütöm-vágom az autót. Sohasem kellene más kisteher.
Szóval ha van ötlet várom.